Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tania pompa ciepła - czy warto?


Darth

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 210
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pilnować ucieczki ciepła (reku lub witotress343)

ogrzać wodę CW

chłodzić dom w lecie

wietrzyć - mieć świerze powietrze - wentylacja

Znalazlem informacje o vitotres 343 ale tylko w jezyku niemieckim. Slabo znam ten jezyk wiec dowiedzialem sie mniej niz bym chcial. Ciekawy produkt. Ile kosztuje ta pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ma byc parterowy z uzytkowym poddaszem ok 110 m,

-firma z jasla zaproponowala mi pompe o mocy 5kW za ok 20 tys ze zbiornikiem i montazem

-ekontech 10kW +kotlownia +montaz za ok 25 tys

-climakomfort lekko ponad 40 tys za pompe o mocy 9kW-wiec ze wzgledu na cene odrazu odpada

Na poczatek interesowaly mnie tylko ceny.Wydaje mi sie ze te 2 pierwsze firmy sa warte glebszego zainteresowania sie i przyjrzenia sie szczegolom.Niestety ja sie na tym kapletnie nie znam:( ! Dlatego takie forum to dla mnie cenne zrodlo informacji. Wprawdzie mam jeszcze troszke czasu na lekture i doksztalcenie sie ale nigdy ekspertem w tej dziedzinie nie bede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszeliście o pompach ciepła Alpha-InnoTec? Maja pompy o mocy nawet 160 KW w jednym urzadzeniu... :o slyszeliscie cos o nich?

 

Nie słyszałem ale właśnie poczytałem. Więcej info na ich stronie po polsku albo u ich przedstawiciela

 

Faktycznie duże moce ale do domku takie nie są potrzebne. No i są to pompy w układzie solanka / woda a nie bezpośrednie parowanie. Sprawności średnie, cen nie podają - może na maila coś wyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dla wszystkich tych którzy jeszcze się nie zdecydowali, którą pompę wybrać mogę polecić bardzo dobrą markę i za fajną kasę.

Dostałem oferte, która zwaliła mnie z nóg ale niestety spóźnioną, rodzinka podpisała wcześniej umowe z kims innym i to nie lepszym i droższym .. nie można było się z tego już wycofać. Różnica była około 30tys (az mnie serce bolało). Chętnym wyślę namiary na priv lub mailem. Piszcie na adres [email protected] albo info tu na priv. Pozdrawiam i powiem jedno, szukajmy .. bo naprawdę warto ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem co innego na mysli. Np podgrzewacz Climakomfortu pobiera powietrze z pomieszczenia w ktorym stoi. Schlodzone powietrze takze laduje w tym samym pomieszczeniu. Nie ma mozliwosci podlaczenia go do centrali wentylacyjnej. Aby cwu bylo podgrzewane z powietrza zuzytego w kuchni i lazienkach trzeba by je tloczyc do tej spizarni w ktorej stoi podgrzewacz wody. I to uwazam za zle - wdmuchiwanie powietrza z kuchni do spizarni.

Posiadam właśnie podgrzewacz CWU z Climakomfort. Stoi w pomieszczeniu gospodarczym, zimne powietrze jest wyrzucane rurą spiro na zewnątrz, a w samym pomieszczeniu temperatura rózni się max. o 2C od tej w części mieszkalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaiM,

dzięki :)

 

ale byłem i czytałem,

zgodnie z zasadą wpierw poszukaj, później pytaj :)

 

te 1,3 zł to za co ?

bo ciepłe powietrze w domu nie bierze się znikąd i ile go potrzeba do ogrzania tej ilości wody ?

 

Nie wątpię, że jest to opłacalne, ale na ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zdjecie jak to wygląda? Mozesz jakos przelaczyc ten wylot na zewnatrz aby latem chlodzic dom?

 

Mam dokładnie taki sam podgrzewacz jak na zdjęciu powyżej. U góry jest wylot powietrza fi 110, natomiast w ścianie mam przepust z zaizolowanej rury PCV zakończonej kratką po zewnętrznej stronie ściany. Wylot powietrza i rura PCV są połaczone rurą spiro. Nie mam żadnego przełączenia strumienia powietrza bo nie miałem takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dla wszystkich tych którzy jeszcze się nie zdecydowali, którą pompę wybrać mogę polecić bardzo dobrą markę i za fajną kasę.

Dostałem oferte, która zwaliła mnie z nóg ale niestety spóźnioną, rodzinka podpisała wcześniej umowe z kims innym i to nie lepszym i droższym .. nie można było się z tego już wycofać. Różnica była około 30tys (az mnie serce bolało). Chętnym wyślę namiary na priv lub mailem. Piszcie na adres [email protected] albo info tu na priv. Pozdrawiam i powiem jedno, szukajmy .. bo naprawdę warto ..

 

Piotr 31 cena za całość wyjdzie ponad 30 tyś. netto. taką otrzymałem wstępną ofertę. Jaką Ty otrzymałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gregor2

No, cena mi się podoba. Ja dostałem wyższą ale u mnie planuje budżecik zamknąć w 40tys a może nawet i mniej. Może wymienimy się ofertami jakie otryzmaliśmy ?

Ciekaw jestem co napisali tobie ? :)

Pozdrawiam i życzę owocnych negocjacji.

No chyba, że uważasz, że to za wiele ?

Napisz ..

Pozdrawiam

i wysyłam ci maila z moją ofertą i liczę na odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz do zasilania tej pompy zbierać powietrze zużyte, którego i tak się "pozbywasz", a więc np. kuchnia, łazienki. Schłodzone możesz wyrzucić poza budynek, albo do spiżarni jak masz takie pomieszczenie w domu.

 

Tylko nie z zrutem do spiżarni. Zrzut będzie zawierał wilgoć, ciekawe co będzie można wtedy trzymać w takiej spiżarni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gregor2.

Wysłałem ci maila.

To co otrzymałem od ciebie to nie oferta lecz dane katalogowe i jakiś cennik. Przesłałem ci na maila, ofertę jaką ja otrzymałem.

Z drugiej strony gaz mówisz ? Oj, coraz cieżej to wygląda :) Niech no chłopaki ze wschodu kurki przykręcą :) hihihi .. żartuje .. nie życzę, ale poprostu boje się gazu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr. A sprawdzałeś ofertę Termogolv? dla mnie jak na razie jest najlepsza. wszystko ok. 23 tys. Poza tym byłem tydzień temu w Jaśle.

Wrażenia mam pozytywne. Ale wiadomo, lepiej posłuchać co użytkownicy mają do powiedzenia. Niestyty tylko jeden znalazł sie na forum użytkownik pompy z Jasła. Ale opinie ma pozytywne.

pompa o mocy 9,2kW i zbiornik 500 l z dodatkową wężownicą na kolektor słoneczny (opcja+1.000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...