Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tania pompa ciepła - czy warto?


Darth

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 210
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja również będę montował pompę ciepła w tym roku więc chętnie dopisuje się do listy.

 

Cześć! A gdzie w warszawie się budujesz?? Ja też zastanawiam się nad PC, mam 2 ofert, może wymienimy się ofertami?? Zastanawiam się czy taniej bedzie gazem czy PC (po ilu latach zwróci się koszt zainstalowania PC).

 

Pozdr,

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
A co sądzicie o naprawdę tanich pompach np. Ekontech PCS 8kW za 14 800 brutto z montażem

 

 

Hej, właśnie w Wymianie Doświadczeń podsumowałam sezon pompowy. 14800 to cena samej pompy. Nie jest w to wliczony montaż i należy liczyć się z kosztami około 10-12 tysięcy dodatkowo. Plus zupełny brak serwisu. Jeśli bieżesz montażystę polecanego przez Ekontech - koszty są wyższe. Pompa Ekontech jest zupełnie goła. Pompy innych wykonawców (choćby TAZO) mają pompki wewnątrz, co od razu obniża koszty instalacji. Znajomi użytkują TAZO - cokolwiek się dzieje - przyjeżdżają w 24 godziny. Po zupełnie zmarzniętnym zimowym sezonie - to sprawa bardzo ważna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Chciałbym uniknąć glikolu, bo to śmierdząca sprawa. Nawet dosłownie to

 

Cześć!!

 

Dlaczego glikol jest kiepski??

 

A czy robiąc odwiert w głąb na np. 80 metrów trzeba uzyskać jakieś pozwolenia?? uzgodnienia??

 

Pozdrawiam,

 

Jarek

 

Z tego co się orientowałem to tak - odwiert trzeba zgłosić. Osoba zgłaszająca musi mieć dokumentację - projekt od firmy geologicznej, która będzie je wykonywać. Cena opracowania to coś ponad 2000 zdaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z was jest użytkownikiem pompy ciepła sprzedawanej przez firmę Thermogolv

 

Ja ja uzytkuje - a moze wlasciwiej powiedziec ze ogrzewa mi ona co i cwu u mnie w domu.

 

Wiecej napisalem TUTAJ

 

Nalezy tylko uaktualnic dane za marzec i kwiecien 2006, a wiec:

09-2005-04.2006 - 195 zl, sredniodzienne zuzycie pradu w tym okresie przez pc: 23 kWh/doba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robud za informację choć już wcześniej na nią zwróciłem uwagę. Tą pompę będę montował gdzieś w okolicy sierpnia w domu z użytkowym poddaszem. Na jakie elementy w tej chwili zwróciłbyś szczególną uwagę gdybyś ją instalował. Czy moc pompy wyliczała Ci firma czy sam ją obliczyłeś. Mój dom bedzie mial 150 m2 ale po podłodze będzie to 175 m2 a mam zaproponowaną taką samą pompę jak ty a sam zrezygnowałem z rekuperacji, którą ty akurat posiadasz. Czy czasem nie będzie potrzebna pompa o wiekszej mocy. Czy mógłbyś się w tej sprawie wypowiedzieć? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moc pompy wyliczała Ci firma czy sam ją obliczyłeś.

Firma doradzala model mniejszy, ja sie uparlem przy modelu wiekszym - o tak w skrocie ;)

 

Mój dom bedzie mial 150 m2 ale po podłodze będzie to 175 m2 a mam zaproponowaną taką samą pompę

Ciekawie to brzmi ;) Czyzby dom z gumy? ale zapewne chodzi ci o skosy.

 

Czy czasem nie będzie potrzebna pompa o wiekszej mocy. Czy mógłbyś się w tej sprawie wypowiedzieć? Pozdrawiam

Pytanie bardziej z natury - do wrozki :) a ja nia nie jestem %) - zbyt wiele niewiadomych jest by dac konkretna odpowiedz - porozmawiaj z wlascicielem firmy skad bierzesz pompe, on ci powienien co nieco odpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

WITAMY :wink:

 

MY TEŻ OD PEWNEGO CZASU ŚLEDZIMY WĄTKI O POMPACH CIEPŁA I CORAZ BARDZIEJ PODOBA NAM SIĘ TEN TEMAT.

 

SAMI TEŻ TAKOWĄ BĘDZIEMY MONTOWAĆ I TO PEWNIE Z FIRMY T.....

A PRZEKONAŁ NAS POST :D http://www.budzaj.yoyo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=35

 

odpiszcie proszę jak przebiegały wasze NEGOCJACJE

może warto by było ZAŁORZYĆ jakąś SPÓŁDZIELNIE by muc uzyskać jeszcze lepsze warunki ZAKUPU

 

 

POZDRO... :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robud mam pytanko. jak ta pompa Zirius daje sobie radę z zaopatrzeniem w ciepłą wodę np przy wannie. Czy woda jest ciepła czy gorąca?

 

A co to znaczy goraca albo ciepla - takie okreslenia nic nie znacza, bo dla mnie goraca to juz moze byc 40 st C a dla Ciebie dopiero 60 st C?

Ale odpowiadajac na pytanie - cwu masz pod dostatkiem bo jak temperatura w zbiorniku spadnie to sie wlaczy pompa i juz jest cwu - w zaleznosci od ustawien sterownika. Co do temp. to mozna nalac wanne (180 l bo taka mam) taka woda ze jak sie z niech wychodzi to skora jest dosc czerwona - wiec chyba goraca ta woda jest ;) (jak to sie mowi: az skora zlazi ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robud mam pytanko. jak ta pompa Zirius daje sobie radę z zaopatrzeniem w ciepłą wodę np przy wannie. Czy woda jest ciepła czy gorąca?

 

A co to znaczy goraca albo ciepla - takie okreslenia nic nie znacza, bo dla mnie goraca to juz moze byc 40 st C a dla Ciebie dopiero 60 st C?

Ale odpowiadajac na pytanie - cwu masz pod dostatkiem bo jak temperatura w zbiorniku spadnie to sie wlaczy pompa i juz jest cwu - w zaleznosci od ustawien sterownika. Co do temp. to mozna nalac wanne (180 l bo taka mam) taka woda ze jak sie z niech wychodzi to skora jest dosc czerwona - wiec chyba goraca ta woda jest ;) (jak to sie mowi: az skora zlazi ;)).

 

I jeszcze troche aktualnych danych:

09-2005-05.2006 - sredniomiesieczny koszt 176 zl, sredniodzienne zuzycie pradu w tym okresie przez pc: 18 kWh/doba - jest to koszt ogrzewania i cieplej wody dla 3 doroslych osob i malego dziecka - ogrzewanie wylaczone 13 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...