Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tania pompa ciepła - czy warto?


Darth

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 210
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Cena - faktycznie rewelacyjna, ale jest to cena samej PC doliczyć należy koszt kolektora gruntowego.

Mam nastepujące wątpliwości:

- nie podają jaki rodzaj sprężarki,

- COP, moim zdaniem zbyt optymistyczny - zwłaszcza przy ogrzewaniu

CWU

- podana moc nie pasuje mi do "wymiarowania" PC (9kW do ogrzania max.120m2 powierzchni?) chyba w stodole, albo bardzo starym budownictwie, albo podana moc jest iluzoryczna.

- na stronie www, rysunki "dziwnie" przypominają publikacje i prospekty innych firm,

- nie jest również dla mnie jasne to "przygotowanie wody lodowej" z tego co pamiętam, to taka zbitka jest dość karkołomna.

Nie twierdzę jednak, że z tą PC jest "coś nie tak". Może wszystko gra. Poczekam i sprawdzę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ja myślę na temat firmy, która legitymuje się jednym numerem telefonu i to komórkowym, a która zgodnie z oferowaną linią produkcyjną powinna być dość duża? Ale z drugiej strony jeśli patrzeć na cenę to może wreszcie dochodzimy do normalności . Bo co to jest pompa ciepła . Lodówka i trochę więcej elektroniki . Nic nie tłumaczy cen na poziomie kilkunastu czy tym bardziej kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Z tego co się doczytałem na stronie to sprężaraka jest typu scroll. Cena jest tym bardziej ciekawa że w niej jest już zasobnik 200l. Jak dla mnie temat bardzo ciekawy. Musze ich pognębic trochę swoimi watpliwosciami.

Jak na razie mi się podoba bo to pierwsza PC która mozez grubsza konkurowac ceną z kondensatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
A może ktoś z Forumowiczów się zdecyduje się jeszcze na pompę Thermogolv to wówczas coś jako grupa jeszcze utargujemy. W kupie siła. piszcie... :wink:

 

Ja jestem prawie przekonany, więc mnie dopisz do listy na ten rok. Rozmawiałem już z właścicielem panem Tomaszem Kołodziejem i miałem otrzymać maila z szerszą informacją i ofertą dla mnie no i go nadal nie mam. Trzeba będzie znowu dzwonić i się doprosić. Wkurza mnie ta sytuacja chce wydać 30tys sprzedawcy powinni skakać wokół mnie na paluszkach a tu się można poczuć jak kretyn.

 

Poza tym prowadzę bardzo wartościową korespondencję z samym Megathermem w Szwecji.

 

i ja b. chętnie się przyłacze, narazie jestem na etapie szukania dobrej oferty ale jesli mozna się targowac grupowo to sie przyłaczam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Jestem ciekaw czy nadal obstajecie przy swoim wyborze? Jeżei tak to może nie jest za późno na dołączenie do grupy negocjacyjnej? Instalacja latem przyszłego roku.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za wasze oferty na priv bo nie mogę się doczekać na odpowiedź z T......

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając różne wątki o pompach ciepła, w których pojawia się Pan K... z T..... ciągle pojawia się problem, że nie można doczekać się na odpowiedź. Nasuwa się pytanie, czy tak reaguje również serwis T.....? Może ktoś z użytkowników pomp Thermogolv mógłby coś na ten temat powiedzieć? Czy Pan K jest sprzedawcą, serwisantem i monterem? Jeśli tak to nie dziwne, że nie wyrabia czasowo. Są na forum użytkownicy pc thermogolv - czy mieliście już przyjemność z serwisem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając różne wątki o pompach ciepła, w których pojawia się Pan K... z T..... ciągle pojawia się problem, że nie można doczekać się na odpowiedź. Nasuwa się pytanie, czy tak reaguje również serwis T.....? Może ktoś z użytkowników pomp Thermogolv mógłby coś na ten temat powiedzieć? Czy Pan K jest sprzedawcą, serwisantem i monterem? Jeśli tak to nie dziwne, że nie wyrabia czasowo. Są na forum użytkownicy pc thermogolv - czy mieliście już przyjemność z serwisem?

 

No właśnie. Ja też dopytywałem się u pana K, ale albo odpowiada nie na temat, albo zbyt ogólnikowo.

Natomiast widziałem pracującą pompę oferowaną przez

http://www.ppc.best24.pl. Rozmawiałem też z instalatorem pytając o szacunkowe koszty całości.

A wymagania mam takie, żeby pompa mogła współpracować z kominkiem z płaszczem wodnym, który grzałby nie tylko CO ale i CWU.

 

wstępny szacunkowy koszt PC wraz z kolektorem ziemnym (ale bez koparki) i cała instalacją (wraz z popami obiegowymi, zasobnikiem do CWU i buforem CO- te oba w jednej obudowie) w wykonaniu pod klucz to około 28-30tys zł.

Cena ta jest z glikolem odporym na temp. -25stopni (bo w przyszłości zakładam współpracę z solarami)

Tyle, że zaleca mi aż 550-600metrów kolektora do pompy 11kW. Wydaje mi się to dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby podniesć sprawnosć wymienika, zakopac pod drenażem oczyszczalni przydomowej, Będzie wieksza wydajnosć (Przy kolektorze poziomym ).Niestety tego nie zrobiłem bo niewidziałem że taka możliwośc jest .by podnieść sprawność :( .teraz już wiem :( .Całe życie człowiek sie uczy 8) .Pozdr. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby podniesć sprawnosć wymienika, zakopac pod drenażem oczyszczalni przydomowej, Będzie wieksza wydajnosć (Przy kolektorze poziomym ).Niestety tego nie zrobiłem bo niewidziałem że taka możliwośc jest .by podnieść sprawność :( .teraz już wiem :( .Całe życie człowiek sie uczy 8) .Pozdr. :D

 

sie ciesz, że tak nie zrobiłeœ

mogłeœ przez to zmrozić drenaż i uniemożliwić odpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotograf

A niby dlaczego? .Bakterie wytważają ciepło w czasie swojej aktywności i kolektor jest zakopany poniżej strefy przemarzania, 8)

.Czasami brak wiedzy pomaga uniknać błędów :wink: :D .

Pozdr. :D

 

po pierwsze to niska temperatura może im zaszkodzić

a po drugie przy kolektorze z gazem temeratura gazu jest poniżej zera i tworzy sie korek lodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

w przyszlym roku na wiosne zaczynam budowe domu i pompa ciepla wydaje sie najbardziej prawdopodobnym wyjsciem (nie ma gazu i szanse na dociagniecie niewielkie).

 

Trafilem w internecie na taka oto szwedzka firme, obecna w Polsce od niedawna:

http://www.euronom.pl

 

Pisza, ze pompy ciepla robia od 1977 r. (w Szwecji). Slyszeliscie o nich albo o ich pompach ciepla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czy ktos z Forumowiczow zainstalowal sobie pompe ciepla firmy Alpha-Innotec, a w szczegolnosci ich wersje powietrzna? Jestem Ciekawy, jaki byl koszt installacji...

 

Z tego co moglem sie dowiedziec z ich strony to pompa powietrzna moze efektywnie pracowac do temperatury nawet -20 stopni... :o

 

Ponizej zalaczam link:

 

http://www.alpha-innotec.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...