Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mczajka my też nie podnieśliśmy ścianki ale piszesz o tych wydłużonych krokwiach i możliwe, że u mnie też są trochę dłuższe, bo raz z mężem mierzyliśmy i właśnie coś nam nie pasowało z tą długością.

 

Duma zaskoczyłaś mnie z tymi okiennicami, Wasz Niewielki wygląda prześlicznie w tym środziemnomorskim klimacie, mnie też się takie podobają :)

Anndzia piękne wnętrza domku :) naprawdę gustownie wszystko urządzone. Widzę, że lubisz czarno-białe i tak konsekwentnie w Waszym domu ten styl się objawia :) A jak Ci zazdroszczę i tym bardziej, że zaczynałyśmy razem budową i popatrz Wy już mieszkacie a my jeszcze długa droga ;)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Anndzia[/b] Widzę, że lubisz czarno-białe i tak konsekwentnie w Waszym domu ten styl się objawia :) A jak Ci zazdroszczę i tym bardziej, że zaczynałyśmy razem budową i popatrz Wy już mieszkacie a my jeszcze długa droga ;)

 

Pozdrawiam :)

 

hihihi. To fakt, zawsze te kolory u mnie dominowały. Ale za to góra jest kolorowa, tam moje nastolatki poszalały z doborem kolorów.

 

A ty Sylwia zamieszkasz nim się obejrzysz. Cierpliwość jest cnotą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwiap-w29 dzieki : ) na Twoje dobre słowo zawsze można liczyć. Ekipę murarzy mieliśmy bardzo w porządku (pracowite, dokładne chłopaki ze specyficzym poczuciem humoru i szczerym podejściem do inwestora) więc robota szła szybko. Szacun dla nich. Mam nadzieję, że teraz dekarze też się sprawdzą.

 

duma ech... szkoda gadać, Wasz dom wygląda bardzo ładnie. Zazdroszczę działań w ogrodzie. My mamy smętny krajobraz z pojedynczymi, malowniczymi betonowymi kleksami tu i ówdzie, jak równieź górę humusu umajoną zielskiem. Musze poczytać, jak reanimuje się ziemkę po budowie. Ciekawe czy już teraz można coś zadziałać i co z czym pomieszać, żeby rosło coś więcej niż trawa. Wiem jedno, że trzeba będzie przytransportować masakryczną ilość ziemi (jeden taki wspominał o 40 wywrotkach), żeby wyrównać teren, no ale to za chwilę : )

Jaki robicie kolor elewacji?

 

Anndzia Super zdjęcia, dziękuję. Powinnaś dostać medal za pozytywny wpływ na niektórych forumowiczów ; ) Co połozyliście na podłodze na parterze? Wygląda bardzo efektownie i ciepło. Możesz jeszcze pokazać pokoje na górze? Nurtuje mnie to trzecie okno.. żeby szklarni nie było : D

Edytowane przez m&m niewielki m05b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy też bardzo dużo ziemi nawozili, myślę że było to okolo 50 wywrotek. Ale zrobiłam błąd bo brałam byle jaką. Potem na wierzch niby lepszą, ale jak to się zaczęło równać i wszystko się wymieszało to ziemia u nas jest byle jaka. Nie znałam się na tym, więc myślałam co tam ziemia. Potem posialiśmy trawę, podlewaliśmy starannie parę tygodni i wyrosły nam.... piękne chwasty, cała łąka chwastów. Potem się dowiedziałam, że przed posianiem trawy trzeba był ziemie zlać dokładnie jakimś środkiem na chwasty. No nic, będziemy teraz walczyć, mam nadzieję do skutku.

 

Ale jakąś namiastkę zieleni mamy i usiąść przed domkiem z zimnym piwem w taki dzień jak dzisiaj bezcenne;)

 

A dumy domek wygląda niesamowicie. Fajny klimat. Super markizy, moze kiedyś takie sobie zrobimy.

 

Powiem tylko, że na żadna ekipę w zasadzie nie mogę narzekać. Wyjątek to elektrycy. Bo teraz wiem, ze rozmieszczenie gniazdek i wlączników musi być starannie przemyślane. Ja niestety muszę trochę się obiegać, żeby włączyć światła w salonie czy w kkuchni. Powinny być w jednym miejscu, przy wejściu do pomieszczenia.

 

A i jeszcze schody... Świeżo zamonotowane i juz do rozebrania...

Edytowane przez Anndzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m&m niewielki m05b

 

Prawie każdy z nas przechodził nawożenie ziemi. U nas było 22 wywrotki 30 tonowe. Musicie to przejść ... jak grypę. Później będzie już tylko piękniej:)

 

sylwiap-w29

 

Dziękuję za miłe słowa.

 

Fajnie znów do Was pozaglądać:)

Edytowane przez duma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anndzia Co połozyliście na podłodze na parterze? Wygląda bardzo efektownie i ciepło. Możesz jeszcze pokazać pokoje na górze? Nurtuje mnie to trzecie okno.. żeby szklarni nie było : D

 

Wszędzie mamy panele, z ty ze na dole quick step panele z fugą, kolor jakiś dąb.

 

Nie mam za wile zdjęć góry, ale coś takiego mam.

089.JPG

 

086.JPG

 

091.JPG

 

i pokój drugiej dziewczyny:

095.JPG

 

U nas dodatkowe okna na górze się sprawdzają. Fakt jest cieplej niz na parterze, ale to nie przez okna. Na poddaszu zawsze będzie cieplej. Ale nie ma upału wcale. Pod dachem mamy 20 cm wełny. Mamy też dodatkowe okna w garderobach na górze, tylko mniejsze niz te w pokojach.

Edytowane przez Anndzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anndzia

 

Pięknie u Ciebie. Dół bardzo stylowy, góra-świetne kolory, chyba troszkę ściągnę. Naprawdę pięknie.

My zrobiliśmy dom troszkę "ostrożniej" tzn w kolorach beżów i jasnego ecri.

I przyznam, ze trochę mnie już to znudziło i zazdroszczę Wam tych pięknych nasyconych kolorów.

 

U mnie tak kolorowo jest na razie tylko w ogrodzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wersję M05a i cały czas wahamy się czy założyć dodatkowe okno doświetlające klatkę schodową czy nie dawać tego okna a wtedy zrobić tam jakiś schowek. Już w tygodniu będziemy musieli podjąć ostateczną decyzję. Prosimy o rady tych co mają i tych co nie mają!

 

mamy okna na klatce schodowej i nie wyobrażam sobie inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wersję M05a i cały czas wahamy się czy założyć dodatkowe okno doświetlające klatkę schodową czy nie dawać tego okna a wtedy zrobić tam jakiś schowek. Już w tygodniu będziemy musieli podjąć ostateczną decyzję. Prosimy o rady tych co mają i tych co nie mają!

 

Ja zrobiłem wyłaz dachowy z szybą. Mam dosyć świtała na korytarzu u góry i na schodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy tak samo - wyłaz dachowy z szybą. Na początku myśleliśmy o oknach, ale po przemyśleniu wyszło nam, że jedyną osobą, która może je umyć będzie kominiarz a jakoś niezręcznie będzie wręczać mu ściereczkę : ) więc zrezygnowaliśmy.

 

Anndzia pokoiki kapitalne : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
u nas również jest okno dachowe zamiast wyłazu.występują okna otwierane na bok (wyłazy).ale zwykłe okno też spełni taką funkcję.wystarczy tylko zdjąć górną część z szybą.zajmuje to ok 10 sec.

 

pomysłowo :) my mamy stopnie kominiarskie ... jakoś nie chciałam, żeby mi brudny Kominiarz po domu łaził ;) :D ... mimo to, że podobno przynoszą szczęście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...