Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

sylwia w-29

dziękuję za miłe słowa.

Jesteśmy od lat zakochani w tych klimatach. Właśnie trzy dni temu wróciliśmy z Lazurowego Wybrzeża (to tylko tak bogato brzmi:)). Jeździmy tam systematycznie od kilku lat i napawamy się każdego dnia tą rozgrzaną (nie tylko słońcem) atmosferą. I podglądamy..... Oj gdyby nie brak pieniędzy....

Podejmując decyzję o budowie-wiedzieliśmy, ze realizujemy krok po kroku nasze marzenie-domek z okiennicami, pełen zieleni i mnóstwa donic wokoło.

Ale życie trochę prostuje:( i brakuje nam jeszcze naprawdę wiele do realizacji wymarzonego celu.

Co do cen okiennic. Masakra

Robiąc początkową wycenę okien do domu i okiennic usłyszeliśmy taką proporcję: 9 tys za wszystkie okna w domu, 17 tys za okiennice!!!!!!

No chyba ich Bóg opuścił !!! -daliśmy sobie spokój i zrobiliśmy tylko okna, ale przezornie wstawiliśmy wzmocnienia po obu stron okien, kto wie, moze kiedyś....

Minęło 1,5 roku i dojrzeliśmy do sprawy. Zaczęliśmy pielgrzymkę po stolarzach. I dogadaliśmy się: 6,5 tys za okiennice do trzech okien. No cóż-marzenia kosztują. O okiennicach na okna tarasowe nawet nie myślimy; to byłoby około 4-5 tys na jedno okno, zresztą ich konstrukcja przy naszych wiatrach budzi trochę wątpliwości. Za duża przestrzeń. Zrobimy kiedyś po bokach tylko atrapy. Kiedyś....

Okiennice będą dobrze wyglądały dopiero jak zrobimy elewację. I ciągle brak tej forsy.

I tyle na temat naszych okiennic.

Ale może być zdecydowanie taniej. Jest na to sposób. We francuskich marketach są gotowe, porządne okiennice (nie takie jak w naszych sklepach drewienka-drzwiczki) Ich ceny są dostępne, np 120 euro za okienko około 140 cm. Trzeba jednak pomyśleć o tym przed zamówieniem okien. Bo okna można by dopasować do dostępnych w markecie. rozmiarów okiennic, a nie odwrotnie. Jak chcesz zamówić okiennice już na konkretny rozmiar-zaczynają się olbrzymie kwoty. Nam brakowało po kilka cm!!!!! Cymbały...

Pozdrawiam.

Daj się ponieść marzeniom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczów.

Od długiego czasu zaglądam na to forum gdyż jestem zakochany w niewielkim zarówno M05 jak i M05a.

Jestem już bardzo bliski kupna tego projektu ale nadal nie mogę się zdecydować którą wersję wybrać. Dla mnie lepszym rozwiązaniem byłaby większa wersja czyli M05a ale za mniejszą wersją przemawiają przede wszystkim niższe koszty. Będę budował w Ropczycach tj. 30 km od Rzeszowa. Czy moglibyście napisać szacunkowo o ile M05a może być droższy od M05?.

Mniejsza wersja jest fajna ale niestety ma tylko 1-stanowiskowy garaż a przede wszystkim niestety malutką łazienkę na parterze. Na podkarpaciu koszty budowy powinny być troszke mniejsze niż w innych województwach więc liczę że w kwocie 160-170 tyś uda mi się postawić stan surowy zamknięty. Proszę napiszcie jak u Was wyglądają koszty SSZ w zależności od wersji projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwia w-29

Jesteśmy od lat zakochani w tych klimatach. Właśnie trzy dni temu wróciliśmy z Lazurowego Wybrzeża (to tylko tak bogato brzmi:)). Jeździmy tam systematycznie od kilku lat i napawamy się każdego dnia tą rozgrzaną (nie tylko słońcem) atmosferą. I podglądamy..... Oj gdyby nie brak pieniędzy....

:)

Oj, ja też się kocham w takich klimatach, choć zakochana jestem od lat w Chorwacji :)

Podejmując decyzję o budowie-wiedzieliśmy, ze realizujemy krok po kroku nasze marzenie-domek z okiennicami, pełen zieleni i mnóstwa donic wokoło.

Ale życie trochę prostuje:( i brakuje nam jeszcze naprawdę wiele do realizacji wymarzonego celu.:)

jeszcze jak prostuje :-/

 

Co do cen okiennic. Masakra

Robiąc początkową wycenę okien do domu i okiennic usłyszeliśmy taką proporcję: 9 tys za wszystkie okna w domu, 17 tys za okiennice!!!!!!

No chyba ich Bóg opuścił !!! -daliśmy sobie spokój i zrobiliśmy tylko okna, ale przezornie wstawiliśmy wzmocnienia po obu stron okien, kto wie, moze kiedyś....

Minęło 1,5 roku i dojrzeliśmy do sprawy. Zaczęliśmy pielgrzymkę po stolarzach. I dogadaliśmy się: 6,5 tys za okiennice do trzech okien. No cóż-marzenia kosztują. O okiennicach na okna tarasowe nawet nie myślimy; to byłoby około 4-5 tys na jedno okno, zresztą ich konstrukcja przy naszych wiatrach budzi trochę wątpliwości. Za duża przestrzeń. Zrobimy kiedyś po bokach tylko atrapy. Kiedyś....

Okiennice będą dobrze wyglądały dopiero jak zrobimy elewację. I ciągle brak tej forsy.

I tyle na temat naszych okiennic. :)

 

To się przeraziłam tymi cenami, tym bardziej, że wcześniej nie brałam pod uwagę u siebie okiennic, dopiero jak zobaczyłam u Ciebie jak ładnie to wygląda i to jest strzał w 10 dla Waszego Niewielkiego :) Myślałam też właśnie o jakichś atrapach ale zobaczymy, może kiedyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia co się dzieje u Ciebie?

 

U mnie do przodu ale powolutku. Robią mi poddasze strasznie mozolnie, dopiero połowa.

Płytki do salonu i wiatrołapu kupione, w poniedziałek zaczną się kłaść :) Nie wiem jakie płytki wybrać do kuchni, czy zaryzykować tymi samymi co w salonie, czy może inne żeby odróżnić pomieszczenia. Nie ma pomysłu na kuchnię, choć wybór jest ogromny i może dlatego ogrom mnie przygniata :D Płytki do łazienek, armatura zamówiona i wpłacone zaliczki. W najbliższych dniach zaczniemy wnioskować o drugą transzę kredytu bo powoli kasa się kończy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podkarpaciu koszty budowy powinny być troszke mniejsze niż w innych województwach więc liczę że w kwocie 160-170 tyś uda mi się postawić stan surowy zamknięty. Proszę napiszcie jak u Was wyglądają koszty SSZ w zależności od wersji projektu

 

Nam udało się zrobić SSZ za 160 tys :) Budujemy M05aL i mieszkamy na górnym śląsku ;) Ale te 160 tys. to jest pikuś w porównaniu z tym co potem Was będzie czakać ;) Instalacje sią bardzo drogie, nie wspomne o wykończeniach. Żeby zamieszkać drugie 160 tys. ledwie wystarczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam udało się zrobić SSZ za 160 tys :) Budujemy M05aL i mieszkamy na górnym śląsku ;) Ale te 160 tys. to jest pikuś w porównaniu z tym co potem Was będzie czakać ;) Instalacje sią bardzo drogie, nie wspomne o wykończeniach. Żeby zamieszkać drugie 160 tys. ledwie wystarczy ...

 

Tak wiem że ta kwota to kropla w morzu potrzeb ale zależy mi na wybudowaniu domu do stanu SSZ za własne pieniądze a reszta za kredyt. Zastanawiam się czy rzeczywiście niewielki jest o wiele droższy od porównywalnej wielkości domów z dwuspadowym dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.my zamkniemy się kwotą 75 tyś.za stan surowy zamknięty.jednak robocizna to wkład własny od podstaw.są rzeczy na których nie oszczędzamy.np:okna (salamander blue evolution V, pakiet 3 szybowy z 2 komorami z gazem o przekikalności 0.5kw/m2).ciężko nam porównać koszty z innymi gdyż nie płacimy za robociznie.nam m05 wystarcza pod względem metrażu.wszyscy jednak się zgodzą,że w rzeczywistości nasze niewielkie wcale nie są takie "niewielkie".a reszta to kwestia gustu i indywidualnych potrzeb każdej jednostki.pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że ta kwota to kropla w morzu potrzeb ale zależy mi na wybudowaniu domu do stanu SSZ za własne pieniądze a reszta za kredyt. Zastanawiam się czy rzeczywiście niewielki jest o wiele droższy od porównywalnej wielkości domów z dwuspadowym dachem.

 

Myślę, że nie aż tak dużo droższy. Ten dach nie jest jakoś kosmicznie drogi ani trudny. Zawsze sobie jeszcze tak interpretowałam, że przecież w naszym Niewielkim nie musimy budować ścianek szczytowych, wyjdzie mniej tynków i wewnętrznych i zewnętrznych. Poszukaj jeszcze innych plusów tego dachu to może się przekonasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

byłby ktoś tak miły i napisał ile kilogramów pręta zbrojeniowego o średnicy 12 i 6mm potrzeba na same ławy fundamentowe i słupy i ile bloczków betonowych w M05a z podwójnym garażem. Pytam, bo mam wszystkie egzemplarze projektów w urzędzie, a chciałbym kupić materiał, bo za kilka dni będę miał pozwolenie i już chciałbym ruszyć z robotą.

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby jeszcze troszkę podbić nasz temat wrzucam zdjęcia gotowego dachu. Czekamy cały czas na okna (orzech obustronny), bramę - Wiśniowski i drzwi zewnętrzne - Juwent. Marzyły mi się drewniane, model upatrzony u forumowego Pędzelita (jak tu jeszcze zaglądasz, to daj znak : )), ale niestety finanse... Montaż będzie dopiero pod koniec września, i dom zacznie wyglądać jak człowiek : )

PICT0726.jpg

PICT0723.jpg

PICT0717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby jeszcze troszkę podbić nasz temat wrzucam zdjęcia gotowego dachu.

 

Jaka to dachówka? Podoba mi się bardzo :)

 

Naszym pierwszym wyborem był antracyt, ale w trakcie wakacyjnych wyjazdów oglądaliśmy dachy i wydało nam się że antracyt będzie przytłaczał, a dom stanie się smutny, zwłaszcza że ma stać przy lesie. Padło więc na taki właśnie cegłówkowy kolor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Rupp Ceramika Sirius miedziany. Kolor w zależności od światła jest abo czerwony w pełnym słońcu albo jasno brązowy w pochmurny dzień. Polecam tę dachówkę - jest twarda, równa, bez przebarwień o gładkiej powierzchni, jedyny minus, to gąsiory końcowe w kształcie "muszelki", nie ma innych. Natomiast jeżeli Wasz dom będzie stał blisko lasu lepiej kupić dachówkę angobowaną - błyszczy się, ale jest spokój z porostami i innym zielonym świństwem : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy ktoś się orientuje czy wersja niewielkiego M05a kwalifikuje się do kredytu "Rodzina na swoim"?

a może ktoś dostał lub starał się do tego kredytu?

za wszelkie info będę bardzo wdzięczny

 

pozdrawiam

 

tak, ja mam ten kredyt i właśnie wydaję drugą transzę ;) jak najbardziej kwalifikuje się ten domek do kredytu z dopłatami...nie wiem czy się teraz warunki nie zaostrzyły ale my braliśmy w maju-czerwcu rok temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...