Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

poszukuje kogos kto ma juz kostke przed domem ,ja mmieszkam od5 lat i wlasnie mysle o kostce

 

Witaj Renata 69,

miło się znowu ,,spotkać,, .My zakupiliśmy taką kostkę :http://www.buszrem.pl/product/6/31/31/10/Kreta_plukana.html .Na chwilę obecną mamy 100m złożone na paletach,na wiosnę będzie układana.Na stronie którą podaję jest sporo zdjęć które mogą być dla Was inspiracją Płaciliśmy po 40 zł brutto .

 

Katarzyna 7237 -spójrz tutaj :

http://www.wyrobyzdrewna.sklepna5.pl/#

i tutaj http://www.eskatt.pl/balustrada-dl3mb-system-424mm-pret-poziomy-12-na-podest-satyna-p-378.html

przy odrobinie chęci można zaoszczedzić sporo ...

 

My właśnie jeteśmy po odbiorze poddasza ,wyszło 176 m powierzchni ,wkrótce przystępuję do wykonania łazienek .

 

pzdr

Norbert

Edytowane przez noka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witamy wszystkich budujących! jest to nasz pierwszy post na forum, nie oznacza to jednak, że wcześniej nie odwiedzaliśmy tego miejsca :)

Zaczęliśmy w kwietniu'13.

Obecnie: stan surowy zamknięty pod papą + wylane schody w środku

Obecnie planujemy zrobić: dach (dachówka), hydraulika, elektryka, posadzki, tynkowanie ścian, ocieplenie.

Czy możecie podać orientacyjne ceny robocizny i materiałów ?

Ile Wam wyszło metrów ścian do tynkowania z podziałem na parter i piętro ?

Z góry dziękujemy za odpowiedź. Pozdrawiamy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich budujących! jest to nasz pierwszy post na forum, nie oznacza to jednak, że wcześniej nie odwiedzaliśmy tego miejsca :)

Zaczęliśmy w kwietniu'13.

Obecnie: stan surowy zamknięty pod papą + wylane schody w środku

Obecnie planujemy zrobić: dach (dachówka), hydraulika, elektryka, posadzki, tynkowanie ścian, ocieplenie.

Czy możecie podać orientacyjne ceny robocizny i materiałów ?

Ile Wam wyszło metrów ścian do tynkowania z podziałem na parter i piętro ?

Z góry dziękujemy za odpowiedź. Pozdrawiamy!!

 

Witam

Ja też podepnę się pod pytanie: ile metrów tynków wyszło w najmniejszym MO5?

Szukamy tynkarzy, na chwile obecną nie możemy znaleść taniej nic 25zł m2. Sama robocizna 13zł m2( to najtańsza wersja) .

Zastanawiamy się, czy nie taniej wyszłoby gdybyśmy sami kupili materiał.

 

Co do ocieplenia, wyszło u nas ok 200m2 scian, czyli 30m3 styropianu

Elektryka ok 6 tys ( robocizna+ materiał) - robi się.

Wylewki sama robocizna( najtańsza wersja) 10m2 - ciągle szukamy ekipy.

Budujemy M127

 

Pozdrawiam

Zaga

Edytowane przez zaga1
o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiele nie pomogłam, ale hydrauliki jeszcze nie mamy ( mamy kilka kosmicznych wycen- szukamy dalej), do ocieplenia jeszcze daleko - na końcu.

Teraz stawiamy przedscianki na poddaszu i jest z tym trochę zachodu , jak cale poddasze w tym projekcie.

 

 

Zaga1 właśnie że pomogłaś :)

 

Elektryka wyszła tyle samo :) około 6 tys (materiał i robocizna). Elektryk wchodzi za około tydzień.

Tynki wewnętrzne - 19 zł / m2. Cena obejmuje materiał i robociznę (będą tynkować maszynowo - może dlatego taka różnica w cenie....?). Liczyliśmy metraż ścian "ręcznie". Niestety nie mam tych wyliczeń przy sobie, podam w poniedziałek .

Wylewki - szukamy

Hydraulika - cenę poznamy jutro,

Niedługo Panowie też ruszają ze ściankami na poddaszu. Wycenil to na ok 3 tys (z materiałem). A dlaczego piszesz, że z poddaszem jest wiele zachodu ? Jakieś problemy wyskoczyły ?

Dach z oknami około 30 tys zł. W tym robocizna 33 zł / m2. Jakoś niedługo musimy zdecydować się na kolor dachówki.

Materiał do ocieplenia będziemy kupować sami. Może nawet z pomocą szwagra sami ocieplimy :) - zostawiamy to na koniec.

 

Pozdrawiamy i miłego weekendu !!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaga1 właśnie że pomogłaś :)

 

Elektryka wyszła tyle samo :) około 6 tys (materiał i robocizna). Elektryk wchodzi za około tydzień.

Tynki wewnętrzne - 19 zł / m2. Cena obejmuje materiał i robociznę (będą tynkować maszynowo - może dlatego taka różnica w cenie....?). Liczyliśmy metraż ścian "ręcznie". Niestety nie mam tych wyliczeń przy sobie, podam w poniedziałek .

Wylewki - szukamy

Hydraulika - cenę poznamy jutro,

Niedługo Panowie też ruszają ze ściankami na poddaszu. Wycenil to na ok 3 tys (z materiałem). A dlaczego piszesz, że z poddaszem jest wiele zachodu ? Jakieś problemy wyskoczyły ?

Dach z oknami około 30 tys zł. W tym robocizna 33 zł / m2. Jakoś niedługo musimy zdecydować się na kolor dachówki.

Materiał do ocieplenia będziemy kupować sami. Może nawet z pomocą szwagra sami ocieplimy :) - zostawiamy to na koniec.

 

Pozdrawiamy i miłego weekendu !!!:)

 

Witam

19zł m2 tynków , to w woj. łódzkim cena nie do zdobycia:( Nie ma u nas takich stawek, no chyba ze sama robocizna. Może ta ekipa zechce przyjechać do centralnej Polski ?:) U nas wołają nawet 33m2. ( tynki cementowo-wapienne maszynowe). To oznacza, że się da zrobić w takiej cenie. Chyba, że ekipa to znajomi i obniżyli cenę.

Styropian na fasadę i podłogę kupowaliśmy w grudniu i mamy zostawiony w depozycie.

Poddasze to wyzwanie i powie to każdy kto budował i wykańczał Niewielkiego.

Wylewki sama robocizna 10zł m2 ( najtańsza wersja), normalna cena z materiałem to 35złm2. Szukamy taniej, bo tych metrów w sumie nie jest mało i za tynki + wylewki wychodzą spore kwoty.

 

 

 

Pozdrawiam:)

Również życzę miłego weekendu.

Edytowane przez zaga1
o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś ma może coś ciekawego do powiedzenia na temat okien Vetrex ? Ja mam i jeśli nic nie uda nam się wywalczyć, chętnie opiszę na forum o jakości okuć i samych mechanizmach które są zamontowane do tych ciężkich trzyszybowych pakietów..........

 

Ponawiam prośbę o to, by odezwał się ktoś kto jest już po tynkach wewnętrznych i napisał ile wyszło metrów. Mam wersje M127 ( najmniejszy Niewielki troszkę zmodyfikowany).

Nasze tynki to cena 27zł m2( dobra ekipa, ale chyba to dość drogo: rob+mat). Proszę o opinię, bo kończymy elektrykę. Poznije tynki, pośniej hydraulika z gazem. Taka chyba kolejność.

Czy pociągnięcie wykopu pod instalacje gazową ( od linii ogrodzenia) i rozprowadzenie jej po domu za 4tys to dobra cena ? czy szukać dalej?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam, Zaga1

woj.łódzkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

19zł m2 tynków , to w woj. łódzkim cena nie do zdobycia:( Nie ma u nas takich stawek, no chyba ze sama robocizna. Może ta ekipa zechce przyjechać do centralnej Polski ?:) U nas wołają nawet 33m2. ( tynki cementowo-wapienne maszynowe). To oznacza, że się da zrobić w takiej cenie. Chyba, że ekipa to znajomi i obniżyli cenę.

Styropian na fasadę i podłogę kupowaliśmy w grudniu i mamy zostawiony w depozycie.

Poddasze to wyzwanie i powie to każdy kto budował i wykańczał Niewielkiego.

Wylewki sama robocizna 10zł m2 ( najtańsza wersja), normalna cena z materiałem to 35złm2. Szukamy taniej, bo tych metrów w sumie nie jest mało i za tynki + wylewki wychodzą spore kwoty.

 

 

 

Pozdrawiam:)

Również życzę miłego weekendu.

 

 

Witam,

przepraszam za opóźnienie.

Według naszych "ręcznych" obliczeń wyszło 276m2 scian i sufitów do tynkowania bez garażu i kotłowni NA SAMYM PARTERZE.

19 zł/m2 za tynkowanie to cena jaką otrzymaliśmy od ekipy bez żadnych znajomości, niby porządna firma :)

 

W sobotę był hydraulik na "oględzinach". Nadal czekamy na wycenę.

Czy ktoś może napisać orientacyjne ceny za robociznę i materiały do hydrauliki ? Jakie rurki u Was rozkładano miedziane, czy pcv ?

Jaki piec na ekogroszek polecacie ?

 

Pozdrawiamy :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przepraszam za opóźnienie.

Według naszych "ręcznych" obliczeń wyszło 276m2 scian i sufitów do tynkowania bez garażu i kotłowni NA SAMYM PARTERZE.

19 zł/m2 za tynkowanie to cena jaką otrzymaliśmy od ekipy bez żadnych znajomości, niby porządna firma :)

 

W sobotę był hydraulik na "oględzinach". Nadal czekamy na wycenę.

Czy ktoś może napisać orientacyjne ceny za robociznę i materiały do hydrauliki ? Jakie rurki u Was rozkładano miedziane, czy pcv ?

Jaki piec na ekogroszek polecacie ?

 

Pozdrawiamy :) !

 

Witam

Nasza wycena hydrauliki to 3tys mat i 2 tys robocizna. A którą wersję budujecie ? Znajomi mają mniejszy domek i wyszło im 300 m2- parter.

Nie wiem co z tymi cenami?? Mozna zrobić za 19 zł i sie opłaca u nas trzeba za 27 zł ???? U nas kończymy wreszcie scianki na poddaszu. Ocieplamy od razu je i podłogę, także sporo pracy i kaski. Maja wysokość ok 125 cm ( murujemy zaraz za słupami), takze pokoje są spore z czego jestem zadowolona. Jest miejsce na szafę wnękową w każdym pokoju, komodę i łóżka w normalnym rozmiarze czy min 140cm szerokosci :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nasza wycena hydrauliki to 3tys mat i 2 tys robocizna. A którą wersję budujecie ? Znajomi mają mniejszy domek i wyszło im 300 m2- parter.

Nie wiem co z tymi cenami?? Mozna zrobić za 19 zł i sie opłaca u nas trzeba za 27 zł ???? U nas kończymy wreszcie scianki na poddaszu. Ocieplamy od razu je i podłogę, także sporo pracy i kaski. Maja wysokość ok 125 cm ( murujemy zaraz za słupami), takze pokoje są spore z czego jestem zadowolona. Jest miejsce na szafę wnękową w każdym pokoju, komodę i łóżka w normalnym rozmiarze czy min 140cm szerokosci :):)

 

Szkoda, że nikt już tu nie piszę. Nie mam kogo się poradzić i porównać ceny, które są u nas lekko zawyżone. A zaczęliśmy prace w środku.Elektryk nam się rozchorował i od 2tyg czekamy, zrobiona jest połowa. Co będzie dalej nie wiadomo. Jesteśmy tez strasznie niezadowoleni z okien. porażka na całej linii. Mechanizmy i okucia do bani. Najchętniej wyrwałabym je wszytskie i kupiła od nowa w innej firmie :(

Edytowane przez zaga1
2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w wersji M05AL tynków wyszło 607 m (bez sufitu w garażu oraz łazienek-były wyklejane płytami) ,płaciliśmy po 29 zł z materiałem ,wykonane agregatem cem/wapienne .Wylewki wykonano po 11 zł bez materiału .Instalacja gazowa jeśli w cenie projekt to jest ok .pzdr

Witam

 

Czy ktoś ma może coś ciekawego do powiedzenia na temat okien Vetrex ? Ja mam i jeśli nic nie uda nam się wywalczyć, chętnie opiszę na forum o jakości okuć i samych mechanizmach które są zamontowane do tych ciężkich trzyszybowych pakietów..........

 

Ponawiam prośbę o to, by odezwał się ktoś kto jest już po tynkach wewnętrznych i napisał ile wyszło metrów. Mam wersje M127 ( najmniejszy Niewielki troszkę zmodyfikowany).

Nasze tynki to cena 27zł m2( dobra ekipa, ale chyba to dość drogo: rob+mat). Proszę o opinię, bo kończymy elektrykę. Poznije tynki, pośniej hydraulika z gazem. Taka chyba kolejność.

Czy pociągnięcie wykopu pod instalacje gazową ( od linii ogrodzenia) i rozprowadzenie jej po domu za 4tys to dobra cena ? czy szukać dalej?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam, Zaga1

woj.łódzkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w wersji M05AL tynków wyszło 607 m (bez sufitu w garażu oraz łazienek-były wyklejane płytami) ,płaciliśmy po 29 zł z materiałem ,wykonane agregatem cem/wapienne .Wylewki wykonano po 11 zł bez materiału .Instalacja gazowa jeśli w cenie projekt to jest ok .pzdr

 

Dziękuję za pomoc:) Policzyliśmy ręcznie metry ok 420 m2. Takze nie tak zle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Pamiętajcie że otwory -drzwi,okna wlicza się do metrażu

Witam

Dziękuję za informacje i chęć pomocy. Straszna cisza na forum. Wielka szkoda.

Gdyby ktoś miał ochotę i zechciał sie wypowiedzieć na tamat tynków gipsowych, a konkretnie Knauf Diamand. Mamy taką ofertę. Kusząca, bo podobno nie wymaga gładzi( co zmniejsza koszty). Jak taki tynk sprawdza się w pomieszczeniach w dużej wilgotności (łazienka, pralnia)?

Ma ktoś moze jakieś doświadczenia ??

 

Pozdrawiam,

ZAga1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Z małym opóźnieniem...

W łazience na dole i garażu mamy tynki cementowo-wapienne.

Reszta pomieszczeń - Knauf Diamant oraz - niestety - gładzie. Pilnujcie fachowców na każdym kroku, skuwanie tynków oraz egzekwowanie normalnego, dobrego wykonania nie należy do fajnych rozrywek.

 

Skończona kotłownia, zakupione i częściowo zamontowane kaloryfery... wszystko na szczęście działa...

 

Sylwiaa... heelp... wrzuć coś optymistycznego : ))

Edytowane przez Monika m&m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małym opóźnieniem...

W łazience na dole i garażu mamy tynki cementowo-wapienne.

Reszta pomieszczeń - Knauf Diamant oraz - niestety - gładzie. Pilnujcie fachowców na każdym kroku, skuwanie tynków oraz egzekwowanie normalnego, dobrego wykonania nie należy do fajnych rozrywek.

 

Skończona kotłownia, zakupione i częściowo zamontowane kaloryfery... wszystko na szczęście działa...

 

Sylwiaa... heelp... wrzuć coś optymistycznego : ))

 

Witam

Przykro mi, ze macie takie przygody. Za wszelką cenę chcielibyśmy uniknąc takich sytuacji. Zdecydowalismy się w koncu ta tynki c/w na Dolinie Nidy, cena 27zł z materiałem. Wydeje mi sie ze budowwa satnu surowego to pikius w porównnaiu do wyborów i decyzji jakie teraz trzeba podejmowac. Ceny fachowców juz unijne, zarobki polskie:):):) Takze trzeba sie niezle naszukac zeby znalesc kogos kto ma normalne, ludzkie ceny.

Wybiueram kuchnie, ciagle nie moge sie zdecydowac, wybieram kolor kafli- to samo. Przezywam teraz jakies straszne dylematy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...