Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich Niewielkich po długim nieudzielaniu się na naszym wątku hehe. Co nie oznacza, że nie śledzę Waszych poczynań na budowach. Widzę też sporo nowych NIEWIELKICH. Pozdrawiam przede wszystkim Sylwię i Dumę.

Na obecnym etapie mamy stan surowy otwarty. NIestety nie pochwalę się - wstyd się przyznać - lecz nie mam żadnego zdjęcia naszego domku. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom o mojej bieżącej relacji z postępu budowy, bywam rzadko na budowie i z tego też powodu na bieżąco nie mogę zdawać Wam szczegółów z budowy domu. Niestety odległość robi swoje. Mieszkamy w Wolsztynie a dom budujemy pod Poznaniem, czyli mam do pokonania odległość ok 50 km w jedną stronę. Zdana jestem tylko na sprawozdania mojego męża, który pilotuje budowę domu.

 

Ale po kolei:

 

Mieliśmy trochę problemów z budowlańcami. Spartaczyli nam trochę prac, które niestety musieli poprawić, stąd też pewne odsuniecia w budowie. MIędzy innymi taras i ścianę kolankową.

Jak już pisałam wyżej mamy ukończony stan surowy otwarty, w tym dach już z oknami. W chwili obecnej czekamy na okna na dole, no i zobaczymy co dalej.

Obiecuję w najbliższym czasie wkleić parę fotek.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Mróweczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich budujących "niewielkiego", chciałabym zapytać o koszty budowy takiego domku bo bardzo mi się podoba ale nie wiem czy w 370 tyś się zmieszczę. Szczególnie ten dach mnie zastanawia. Podpowiedzcie jaką kwotę muszę przygotować??? Oczywiście chodzi mi o koszty stanu zamkniętego tak aby zostały mi tylko do zrobienia podłogi , glazura w łazienkach oraz pomalowanie ścian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących "niewielkiego", chciałabym zapytać o koszty budowy takiego domku bo bardzo mi się podoba ale nie wiem czy w 370 tyś się zmieszczę. Szczególnie ten dach mnie zastanawia. Podpowiedzcie jaką kwotę muszę przygotować??? Oczywiście chodzi mi o koszty stanu zamkniętego tak aby zostały mi tylko do zrobienia podłogi , glazura w łazienkach oraz pomalowanie ścian.

 

U nas stan SSZ wyszedł około 160 tys. ale dużo robiliśmy sami, jednak dach rzeczywiście jest kosztowyny ... u nas 65 tys. z oknami dachowymi jeszcze bez ocieplenia wełną mineralną ... na dachu dachówka cemantowa braas

Moim zdaniem powinna wystarczyć taka kwota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam po długiej przerwie.

Po wielu perturbacjach z robotnikami budowa zbliża się do końca. Za miesiąc planujemy przeprowadzkę. Wewnątrz jest położona deska na podłodze, zrobione schody, łazienki (brak detali), garderoby, kominek. Teraz dokończenie malowania (jest 1 warstwa), cyklinowanie i lakierowanie podłóg oraz meble kuchenne.

Miałem pochwalić się elewacją więc proszę :)

http://www.imagic.pl/files/15086//thumbs/IMG_0007.jpg

http://www.imagic.pl/files/15086//thumbs/IMG_0010.jpg

http://www.imagic.pl/files/15086//thumbs/IMG_0014_1.jpg

http://www.imagic.pl/files/15086//thumbs/IMG_0015.jpg

Edytowane przez KonradRak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KonradRak piękny ten klinkier i myślę, że było warto ;) A czy możesz napiszać ile kosztował materiał z robicizną? Bo jak wspominałam, rozglądam się za czymś podobnym.

Hey,

Za płytkę płacę 1,8 zł. Na m2 idzie ok. 60 szt. Na tą chwilę mam zrobione 35m2 = 3800 zł + 2450 zł (robocizna 70 zł za m2). Klej biały ( z tego samego robię fugę) poszło 10 worków x 60 zł =600 zł. Na cokół pójdzie jeszcze jakieś 25m2 (1500 szt) = 2700 zł + 1750 zł (robocizna) + 300 zł klej

Całość jakieś: 11600 zł

Wygląda fajnie tylko teraz na końcu koszty mnie przerosły. Tak to jest ja chce się mieć wszystko od razu :).

Celem ostrzeżenia mogę podać całkowite koszty budowy dla zainteresowanych. Mnie przydałby się wcześniej taki kubeł zimnej wody aby ograniczyć moją chęć posiadania pięknego domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Niewielcy

Wiem, że większość z Was walczy jeszcze z budową domku. Tzymam za Was kciuki.

Ale może pomyśleliście już o tym co zrobicie dookoła tego najpiękniejszego (przynajmniej w naszej wsi) domku. Ja mam właśnie problem z zaprojektowaniem otoczenia domku, czyli przede wszystkim wejścia. Oczywiście można to zrobić zwyczajnie-tak jak najczęściej jest to realizowane, ale ja szukam czegoś oryginalnego-odmiennego. Może macie namiary na takie inspiracje :). Będę wdzięczna. Forum Muratora już przejrzałam. Sztampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zbyt długo tu nie zaglądałam. My wybudowaliśmy koło LUblina wersję najmniejszą . Stan deweloperski. Na zawnątrz wszystko, wewnątrz tynki, elektryka, hydraulika, poddasze.Kotłownia zostawiona jedna, ta za garażem. Trudno, jakoś wszystko upchniemy. W środku nie na kotłowni ani schodów ( zostawiony na otwór na schody kręcone). .Z kotłowni i skosów , jakie wychodzą przy stawianiu normalmych schodów została mieszkalna przestrzeń Zapraszamy oczywiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co u nas?

 

Mamy już w końcu SSZ i wszystkie instalacje. Zostało jeszcze tylko DGP ale to chcemy zrobić razem z kominkiem oraz zamontowanie kotła który przyjedzie już w piątek :)

Wylewki i tynki gotowe :) W ciągu zimy mamy zamiar ocieplić poddasze i może za płytkami, panelami już się rozejrzę.

 

Mam prośbę do Niewielkich którzy już budowali........

Czy moglibyście pokazać swoje kominki??? Bardzo proszę a szczególnie z wersi M05a ale nie tylko :)...mam parę pomysłów ale zawsze chętnie jeszcze zobacze kilka...

 

Pozdrawiam

 

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sylwiap-w29

Co do elewacji to takiej ceny się spodziewaliśmy. Każdy wydatek boli szczególnie teraz na końcu. Nasz kominek wczoraj miał być ukończony ale panowie dali ciała i źle pomierzyli oraz zmarnowali kamień. W tym tygodniu polakierują podłogę, kuchnia już gotowa, w przyszłym wstawienie drzwi i malowanie. Jest dużo poprawek ale musimy przeprowadzić się do końca miesiąca.

http://www.imagic.pl/files/15086//thumbs/3_1.jpg

http://www.imagic.pl/files/15086//thumbs/6_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KonradRak super wygląda ta wizualizacja salonu :) ... normalnie szczęka mi opadła, też bym tak chciała haha :) ... teraz czekam jak będzie to wyglądało w rzeczywistości u Was. Mam nadzieję że wkleisz też parę fotek po realizacji ;)

 

Duma Wasz komineczek już widziałam :) Oczywiście, że mi się podoba bo też lubię takie nowoczesne. U Ciebie jest salon powiększony, ja niestety będę musiała się z moim zmieścić tak jak jest w projekcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam wszystkich serdecznie!

Jesteśmy nowymi zwolennikami "niewielkiego " M05. Mamy już pozwolenie na budowę i tylko czekamy na wiosnę, żeby ruszyć z robotą!

Będziemy budować dom w okolicach Tarnowa i chcielibyśmy tak skromnie poprosić tych, którzy mają już "niewielkiego" choćby w stanie surowym, czy mogliby nam na żywo pokazać jak ten dom się prezentuje??? :yes:

Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie wskazówki, porady, bo pewnie wszyscy dobrze wiecie jakie początki są trudne!!!

 

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkiego najlepsiejszego w tym Nowym Roku 2011!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...