Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie.

Po wielkich perturbacjach i dylematach z wyborem projektu właśnie dzisiaj ma do mnie dotrzeć projekt tego domku. Jeśli ktoś buduje wg tego projektu w woj. dolnośląskim (lub pobliżu) proszę o kontakt bo bardzo chciałbym zobaczyć ten dom na "żywo". Będę ogromnie wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KONTO usunięte123
Powiedzcie mi proszę czy ktoś z was lub waszych znajomych buduje lub planuj zbudować ten dom w technologi szkieletowej??

 

Witaj :)

Niestetety tutaj z forum chyba nikt nie budował w tej technologii ale masz szansę być pierwszym :)

 

Szkoda, bardzo przydały by mi się cenne uwagi dotyczące takiego domu.

 

Czy jest tu przynajmniej jakiś "niewielki" forumowicz z Łodzi?

 

Dobrze było by zobaczyć ten dom w rzeczywistości.

 

pzdr marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my również obecnie mamy stan surowy zamknięty :) + kominek

 

 

 

Witam na forum: proszę o pomoc i doradztwo.

Nie tak dawno kupiliśmy domek "Niewielki 05" w stanie surowym zamknietym i chcemy go wykończyć, przynajmniej dół tak żeby nie zabolało finansowo.

Co myślicie o tym: łazienkę przenieść w miejsce pomieszczenia gospodarczego od strony frontu, w miejscu poprzedniej łazienki zrobić garderobę.

Więc gdzie to pomieszczenie gospodarcze??? Myslałem żeby rezygnując z jednego miejsca samochodowego od strony mieszkalnej przedłużyć pomieszczenie gospodarcze z za garaza gdzie chciałbym umieścić kotły gazowy i węglowy z zasobnikiem.

Jak to zrobić aby było wszystko OK w zależności od kominów?

 

Czy ktoś wybudował to "cudeńko" w pobliżu Rzeszowa? Mógł bym zerknąć na Wasze dokonania. Może i mnie coś oświeci.

 

Pozdrawiam i czekam na pisane rozmowy

Krzysiek z Rzeszowa:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komplement, bo ten domek to jest dla mnie prawie jak dziecko :D ... budujemy go z wielką przyjemnością :) pytaj a ja zawsze chętnie odpowiem, o ile będę w temacie :)

 

A na jakim Wy jesteście etapie? I gdzie budujecie?

 

Nasz domek bedzie stal kolo Rzeszowa woj. podkarpackie. Jestesmy dopiero na etapie zalatwiania pozwolenia na budowe :) . Dluga droga przed nami.... :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy jest ktoś w trakcie budowy lub już mieszka w M05 w okolicach woj.lubuskiego (Nowa Sól) Ja planuję wersje w odbiuciu lustrzanym i dach muszę podnieść do kątu nachylenia 42 stopnie(warunki zagospodarowania przestrzennego) a jeszcze chciałam zapytać o łazienkę bo planuję ją przenieść tam gdzie kotłownia gdyż zależy mi na oknie a wejście zrobie z korytarza pod schodami?Co Wy na to będzie ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cieplutko wszystkich niewielkich.

projekt tego domku wybrałam z pośród setek już wiele lat temu, wtedy, gdy jeszcze nawet nie śniłam o tym, że kiedyś uda mi się go zbudować. Obecnie jestem na etapie wiary, że to marzenie może się spełnić. Projektu jeszcze nie kupiłam, bo do czasu budowania niewielkiego z pewnością jeszcze trochę wody upłynie. Wiem tylko, że to jest ten projekt na 100%! Działkę już mamy, zakupioną pod kątem niewielkiego. Wybrany przeze nas projekt to M05aL. Wasze forum śledzę już od bardzo dawna i przeczytałam wszystkie, ale to wszystkie posty i prześledziłam zdjęcia każdego niewielkiego, którymi kochani właściciele łaskawi byli się pochwalić. Jest to niezwykła skarbnica wiedzy, ale również i bezcenna możliwość zobaczenia Waszych pomysłów i przestrzeni, które na podstawie suchego projektu szczególnie trudno sobie wyobrazić niektórym kobietom (ja właśnie do nich należę - totalny brak wyobraźni przestrzennej). Stąd szczególne uśmiechy z mojej strony

w kierunku: Sylwiap-w29, renata69, izoldos, marian.m, konradrak, krzychur, H&M, M&J.B, joanna94, inka27, duma, aleksandra, MIR BUDOWNICZY, krzyna, wojciech01, beba, aladin7, ogłoszka (występująca obecnie jako gochasz2), pedzelito, bergerak, kropeczka, tomek05[/color] [/b]

i wszystkich innych, którzy podzielili się zdjęciami swoich budów oraz wiedzą i doświadczeniami.

Wielkie dzięki:wave::wave::wave::wave:

Zamierzamy budować się w okolicach Bielska-Białej. Stąd od razu moje pytanie, czy ktoś jest z okolic podbeskidzia. Z forum nie udało mi się wyczytać, aby ktoś był z moich okolic. Zmiany, które planuję w projekcie na dziś wyglądają tak:

- poszerzenie budynku o 1m od strony salonu z kuchnią, w celu zwiększenia ich powierzchni,

- wejście z garażu do domu przez kotłownię,

- likwidacja kominka zewn, i drzwi balkonowych przy kominku w salonie,

- z dolnego wc zamierzam zrobić spiżarkę,

- na poddaszu likwidacja ścianek w pokoju nr 16, co utworzy otwartą przestrzeń, którą zamierzam zagospodarować jako mały salonik, z którego będzie wchodziło się do pokoi nr 15 i 17,

no i kwestia najbardziej problematyczna, co do której nie podjęłam jeszcze ostatecznie decyzji to podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki. Ten temat był wielokrotnie poruszany na forum i powiem szczerze, że mam pewne wątpliwości w tym temacie. Przychylam się do podjęcia decyzji o podniesieniu poddasza pod warunkiem wydłużenia połaci dachu tak, by nie ucierpiały na tym doskonałe proporcje niewielkiego.

Co do materiału optuję za bloczkami poroterm, choć to jest jeszcze kwestia otwarta.

Myślałam także o zmianie schodów betonowych na lżejsze drewniane

Wasze opinie i doświadczenie w temacie rozwiązań w niewielkim są dla mnie bezcenne. Będę wdzięczna za każdą uwagę i poradę w tej sprawie.

Pozdrawiam Was gorąco i niech się mury pną do góry! :yes:

Edytowane przez mariola3108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Zmiany, które planuję w projekcie na dziś wyglądają tak:

- poszerzenie budynku o 1m od strony salonu z kuchnią, w celu zwiększenia ich powierzchni,

- wejście z garażu do domu przez kotłownię,

- likwidacja kominka zewn, i drzwi balkonowych przy kominku w salonie,

- z dolnego wc zamierzam zrobić spiżarkę,

- na poddaszu likwidacja ścianek w pokoju nr 16, co utworzy otwartą przestrzeń, którą zamierzam zagospodarować jako mały salonik, z którego będzie wchodziło się do pokoi nr 15 i 17,

no i kwestia najbardziej problematyczna, co do której nie podjęłam jeszcze ostatecznie decyzji to podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki. Ten temat był wielokrotnie poruszany na forum i powiem szczerze, że mam pewne wątpliwości w tym temacie. Przychylam się do podjęcia decyzji o podniesieniu poddasza pod warunkiem wydłużenia połaci dachu tak, by nie ucierpiały na tym doskonałe proporcje niewielkiego.

Myślałam także o zmianie schodów betonowych na lżejsze drewniane

Wasze opinie i doświadczenie w temacie rozwiązań w niewielkim są dla mnie bezcenne. Będę wdzięczna za każdą uwagę i poradę w tej sprawie.

 

Witaj i gratuluję wyboru projektu bo to bardzo dobry wybór :) I cieszę się, że kolejna osoba dołączyła do sympatyków. I mam też nadzieję, że nie znikniesz z forum i będę mogła czasami z Tobą popisać ;)

 

Co do Twoich zmian to tak skomentuję :)

- poszerzenie budynku o 1m od strony salonu z kuchnią, w celu zwiększenia ich powierzchni, (myślę, że dobry pomysł ale radziłabym jeszcze zobaczyć domek na żywo, może się okazać, że nie będziesz chciała poszerzać po obejrzeniu, salon i kuchnia nie są wcale taki małe :))

- wejście z garażu do domu przez kotłownię, (jak najbardziej)

- likwidacja kominka zewn i drzwi balkonowych przy kominku w salonie, (koniecznie, chodzi o okno)

- z dolnego wc zamierzam zrobić spiżarkę, (jeżeli wc na dole nie jest potrzebne dobry pomysł),

- na poddaszu likwidacja ścianek w pokoju nr 16, co utworzy otwartą przestrzeń, którą zamierzam zagospodarować jako mały salonik, z którego będzie wchodziło się do pokoi nr 15 i 17, ( też poświęciliśmy jeden pokój na górze na salonik na poddaszu nr. 17:))

 

Jeśli chodzi o ściankę kolanową to my akurat nie podnosiliśmy. Również uważam, że warto najpierw zobaczyć domek przed podjęciem takiej decyzji. Odnośnie schodów to jednak jestem za betonowymi ale to są moje indywidualne upodobania :)

 

Jeżeli chcesz to mogę zasugerwać Ci jeszcze parę innych zmin, które wydają mi się niezbędne np.

- wstawić okno w łazience u góry bo chyba nie ma w projekcie,

- doświetlić klatkę schdową oknami,

- poszerzyć nieco schody,

- przenieść kotłownie z tyłu za garaż, chyba, że będzie ogrzewane gazem to nie widzę potrzeby ...

 

To chyba tyle, jak mi się jeszcze coś przypomni to dopisze :)

 

 

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to mogę zasugerwać Ci jeszcze parę innych zmin, które wydają mi się niezbędne np.

- wstawić okno w łazience u góry bo chyba nie ma w projekcie,

- doświetlić klatkę schdową oknami,

- poszerzyć nieco schody,

- przenieść kotłownie z tyłu za garaż, chyba, że będzie ogrzewane gazem to nie widzę potrzeby ...

 

To chyba tyle, jak mi się jeszcze coś przypomni to dopisze :)

 

 

 

Pozdrawiam

Sylwia

 

Sylwia dziękuję Ci za wskazówki.

Oczywiście okno w łazience na poddaszu jest niezbędne i na pewno będzie, myślę też, że doświetlenie klatki schodowej to dobry pomysł,

co do schodów - faktycznie są wąskie i możnaby rozważyć temat ich poszerzenia. Jak ta kwestia wyszła w Twoim niewielkim? Z Twojego rzutu nie wyczytałam, czy dokonałaś zmian w tym zakresie?

Kwestia wyboru systemu grzewczego jeszcze nie została przez nas rozstrzygnięta, więc na razie nie zastanawialiśmy się nad ewentualnym przeniesieniem kotłowni. Ale oczywiście, gdyby okazało się, że nie skorzystamy z ogrz gazowego, to bezwzględnie kotłownię trzeba będzie przenieść.

Twój niewielki jest cudny, mam nadzieję, że kiedyś też doczekam takiego etapu budowy, na jakim Ty jesteś.

:yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do schodów - faktycznie są wąskie i możnaby rozważyć temat ich poszerzenia. Jak ta kwestia wyszła w Twoim niewielkim? Z Twojego rzutu nie wyczytałam, czy dokonałaś zmian w tym zakresie?

Poszerzyliśmy te schody, chyba nie mają nawet metra ale już są wygodniejsze. Dodatkowo są też ze spocznikiem :)

 

Twój niewielki jest cudny, mam nadzieję, że kiedyś też doczekam takiego etapu budowy, na jakim Ty jesteś.

:yes::yes:

dziekuje za komplement :) powoli przymierzamy się do wykańczania środka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasza Pani architekt Małgosia, autorka naszego ukochanego niewielkiego, wypuściła nowiutki projekt o nazwie szczęśliwa kraina. Projekt ten jest powiększoną, unowocześnioną i jak dla mnie udoskonaloną wersją poczciwego niewielkiego 05a. Mam wrażenie, że ten projekt uwzględnia większość bolączek związanych z realizacją niewielkiego, o których pisaliście na tym forum m.in. skromnej powierzchni salonu, zbyt wąskich i niedoświetlonych schodów, zbyt nisko osadzonej belki nad schodami, braku spiżarki... Pooglądajcie i powiedzcie, co o nim sądzicie.

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_szczesliwa-kraina,2191,1,0.htm?frm_search=1&id_grupy=1&powierzchnia_od=135&powierzchnia_do=165&typ_budynku=3&technologia=2&piwnica=0&bryla=1&kat_nach_od=&kat_nach_do=&wysokosc_w_kalenicy_od=&wysokosc_w_kalenicy_do=&szer_dzia_od=&szer_dzia_do=&gleb_dzia_od=&gleb_dzia_do=&wym_el_front_od=&wym_el_front_do=&wym_el_bocznej_od=&wym_el_bocznej_do=&garaz=2&wiata=0&pokoje_parter=2&pokoje_poddasze=3&pokoje_bez_salonu_input=&author_id=&x=30&y=14&nr=9

 

Mnie się podoba:yes:

a Wam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasza Pani architekt Małgosia, autorka naszego ukochanego niewielkiego, wypuściła nowiutki projekt o nazwie szczęśliwa kraina. Projekt ten jest powiększoną, unowocześnioną i jak dla mnie udoskonaloną wersją poczciwego niewielkiego 05a. Mam wrażenie, że ten projekt uwzględnia większość bolączek związanych z realizacją niewielkiego, o których pisaliście na tym forum m.in. skromnej powierzchni salonu, zbyt wąskich i niedoświetlonych schodów, zbyt nisko osadzonej belki nad schodami, braku spiżarki... Pooglądajcie i powiedzcie, co o nim sądzicie.

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_szczesliwa-kraina,2191,1,0.htm?frm_search=1&id_grupy=1&powierzchnia_od=135&powierzchnia_do=165&typ_budynku=3&technologia=2&piwnica=0&bryla=1&kat_nach_od=&kat_nach_do=&wysokosc_w_kalenicy_od=&wysokosc_w_kalenicy_do=&szer_dzia_od=&szer_dzia_do=&gleb_dzia_od=&gleb_dzia_do=&wym_el_front_od=&wym_el_front_do=&wym_el_bocznej_od=&wym_el_bocznej_do=&garaz=2&wiata=0&pokoje_parter=2&pokoje_poddasze=3&pokoje_bez_salonu_input=&author_id=&x=30&y=14&nr=9

 

Mnie się podoba:yes:

a Wam?

 

rzeczywiście unowocześniona i powiększona forma naszego "Niewielkiego" :) .... mnie też się podoba :) ... będziesz brała pod uwagę ten projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście unowocześniona i powiększona forma naszego "Niewielkiego" :) .... mnie też się podoba :) ... będziesz brała pod uwagę ten projekt?

 

Tak Sylwia, będę go brała pod uwagę. Szczególnie ze względu na udoskonalenia, które zostały w nim zaprojektowane w stosunku do niewielkiego.

Pomimo tego, że nowy projekt bardzo mi się podoba, to jednak brak mi w nim tej niepowtarzalnej przytulności którą ma niewielki i ciepła, jakie bije od tego domu. Jestem pewna, że będziecie w nim bardzo szczęśliwi. Dlatego, jak na razie to niewielki zdobi pulpit w moim komputerze. Potrzebuję czasu, żeby się z tym przespać. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że nowy projekt bardzo mi się podoba, to jednak brak mi w nim tej niepowtarzalnej przytulności którą ma niewielki i ciepła, jakie bije od tego domu. Jestem pewna, że będziecie w nim bardzo szczęśliwi. Dlatego, jak na razie to niewielki zdobi pulpit w moim komputerze. Potrzebuję czasu, żeby się z tym przespać. :confused:

Zgadzam się z Tobą :) Mnie się podoba większość projektów Pani M. Cybulskiej-Marks :) Bo tak jak napisałaś mają swój urok i czar :) "Szczęśliwa kraina" jest ślicznym domkiem ale dla mnie już troszkę za duży, chociaż przyznam, że rozwiązania wewnątrz są bardziej korzystne dlatego nie dziwię się, że masz dylemat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem nowa na tym forum i powiem szczerze, że ucieszyło mnie 181 stron na temat wymarzonego projektu, ale... No właśnie, ciężko mi będzie znaleźć informacje, tym bardziej, że od pierwszego wpisu minęły już cztery lata, a interesuje mnie obejrzenie domku już stojącego, albo się kończącego budować. Jesteśmy z mężem z Kołobrzegu i bardzo chętnie byśmy dojechali gdzieś ze swoją roczną latoroślą obejrzeć wymarzone nasze małe co nieco :yes:

Nie złoście się i nie mruczcie pod nosem - ech... Już raz ten wątek był poruszany... ech... już się ktoś o to pytał.... :(

 

Pozdrawiam mieszkających, budujących i marzących o Niewielkim

 

secreta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem nowa na tym forum i powiem szczerze, że ucieszyło mnie 181 stron na temat wymarzonego projektu, ale... No właśnie, ciężko mi będzie znaleźć informacje, tym bardziej, że od pierwszego wpisu minęły już cztery lata, a interesuje mnie obejrzenie domku już stojącego, albo się kończącego budować.

 

secreta

 

witaj sercreto;

mimo 181 stron polecam Ci poczytać forum, bo jest to swoista skarbnica wiedzy. Zanim znajdziesz kogoś z niewielkim z Twoich okolic, polecam Ci pooglądać zdjęcia niewielkich forumowiczów. Wszystkie domki są cudne. Pomimo tego, że wszyscy budują tu według prawie tego samego projektu m05, m05a, m05b i ewent. wersja energooszczędna- to każdy zastosował w swoim domu pewne zmiany, modyfikacje i tym samym wmurował w dom cząstkę siebie. Dlatego każdy z domów jest inny. Ale jak już pisałam każdy z nich to nasz cudny niewielki! Już same zdjęcia dużo Ci powiedzą, a jeśli nie za bardzo u Ciebie z wyobraźnią przestrzenną (ja mam ten problem), to dopiero zdjęcia pokażą Ci, jaki ten projekt jest cudny. Poza tym od powstania pierwszej wersji niewielkiego wiele się zmieniło. Pani arch. Małgosia naniosła do projektu pewne zmiany, które udoskonaliły projekt. Dzisiejsza wersja projektu różni się od pierwszego niewielkiego (który z resztą w pierwszej wersji jest już niedostępny), a przeglądając forum unikniesz wielu problemów w budowaniu, o których weterani niewielkiego tu pisali.

Powodzenia w budowaniu i gratuluję znakomitego wyboru:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj sercreto;

mimo 181 stron polecam Ci poczytać forum, bo jest to swoista skarbnica wiedzy.

 

I już to właśnie zaczęłam robić :D Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to jest właśnie to. Już mi świtają pewne rozwiązania projektowe, już coś sobie wyobrażam, już mam parę pomysłów.

Mam tylko nadzieję, że koszty budowy nas mile zaskoczą i nie zostaniemy zjedzeni przez kredyt :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...