Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zdaję sobie z tego sprawę. Wiem, że to przygoda, problemy, wybory i pewnie nie raz pomyślę: Po co mi to kurka było. Wiem też, że to wyzwanie... logistyczne, organizacyjne, egzamin z umiejętności pójścia na kompromis, próba dla związku etc. - a właśnie to sprawia, że można poczuć, że się żyje.

Dziś odebraliśmy pozwolenie na budowę. :wiggle:

Lepiej bym tego nie ujeła, wypowiedź trafiona w samo sedno :) Gratuluję odebrania upragnionego PNB !!!!!!!!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jesteśmy właśnie takiego samego zdanie :) Też zawsze marzyliśmy o drewnie w salonie, taka były moja wizja ale gdy zdecydowalismy się jednak na podłogówkę to musimy też iść na kompromis :) Więc będą płytki ale rozglądam się za tymi drewnopodobnymi, niektóre są naprawdę ciekawe i do złudzenia przypominają podłogę drewnianą ale zazwyczaj cena ich też powala :D Zobaczymy.

Masz rację, połączenie drewna z płytkami daje fajny efekt ale na dużej powierzchni. W Niewielkim mogła wyjść by z tego "kiszka"

A na tarasie będziecie dawali płytki, bo mnie się ostatnio taras drewniany zamarzył ale jak znam życie to po wycenie tego tarasu z drewna szybko się wcofam :D

 

Pozdrawiam.

 

W salonie mamy podłogówkę, kafle i również drewno. Podłogówka jest pod kaflami, a kafle w części jadalnej tz. do szerokości 1/3 drugiej części przesówki. Patrzęc od strony holu, kafle się kończą równo ze ścianką dzielącą salon od korytarza. W pozostałej częsci, tzw wypoczynkowej jest drewno. Wygląda to nieżle i jest wygodne, ponieważ cały ciąg komunikacyjny jest w kaflach. Od drzwi z wiatrołapu do okna tarasowego. Mieszkamy w M05a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie mamy podłogówkę, kafle i również drewno. Podłogówka jest pod kaflami, a kafle w części jadalnej tz. do szerokości 1/3 drugiej części przesówki. Patrzęc od strony holu, kafle się kończą równo ze ścianką dzielącą salon od korytarza. W pozostałej częsci, tzw wypoczynkowej jest drewno. Wygląda to nieżle i jest wygodne, ponieważ cały ciąg komunikacyjny jest w kaflach. Od drzwi z wiatrołapu do okna tarasowego. Mieszkamy w M05a

 

 

U mnie okno przesuwne z wyjściem na taras jest dość szerokie bo 3,5 m. Patrząc na to okno od wewnętrznej strony to lewa część jest przesuwna, natomiast prawa jest stała, więc płytki musiałyby być położone na całej szerokości tego okna. Nie mamy też ściany łączącej hol z pokojem, dlatego uważam, że u nas połączenie z drewnem nie będzie efektowne, więc skazani jesteśmy na gres na całej powierzchni.

 

 

 

Dasza może jakieś fotki wrzucisz,żeby nam pokazać, jak to u Ciebie wyszło z tym połączeniem paneli z płytkami :-)

 

Pozdrawiam

Mróweczka

Edytowane przez Mróweczka74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mróweczka74 o ile podnosiliscie scianke kolankowa? Super to u Was wyglada.

 

Pozdrawiam,

asa

 

O jeden pustak i wydaje mi się, że w zupełności wystarczy, bez większej ingerencji i zmiany w projekcie. Powierzchnia pokoi jest wystarczająca. W przypadku dwóch pustaków trzeba byłoby zmienić kąt nachylenia dachu, bo bez zmiany kąta Niewielki wygłądałby jakość nienaturalnie, ale to jest tylko moje zdanie.

 

Mróweczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tarasie będziecie dawali płytki, bo mnie się ostatnio taras drewniany zamarzył ale jak znam życie to po wycenie tego tarasu z drewna szybko się wcofam :D

 

Pozdrawiam.

 

Raczej płytki.

Z tarasem musiałabyś nawiązać do tego co masz w środku na podłodze, w pokoju dziennym.

Efektownie wyglądałby taras wyłożony drewnem egzotycznym i wówczas zamiast rolet, okiennice :-)

 

Co ty na to?

 

Mróweczka;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tarasem musiałabyś nawiązać do tego co masz w środku na podłodze, w pokoju dziennym.

fakt, trzeba myśleć całościowo :)

Efektownie wyglądałby taras wyłożony drewnem egzotycznym i wówczas zamiast rolet, okiennice :-)

Co ty na to?

 

musiałabym gdzieś to zobaczyć :) mam na myśli te okiennice w "Niewielkim"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okno przesuwne z wyjściem na taras jest dość szerokie bo 3,5 m. Patrząc na to okno od wewnętrznej strony to lewa część jest przesuwna, natomiast prawa jest stała, więc płytki musiałyby być położone na całej szerokości tego okna. Nie mamy też ściany łączącej hol z pokojem, dlatego uważam, że u nas połączenie z drewnem nie będzie efektowne, więc skazani jesteśmy na gres na całej powierzchni.

 

 

 

Dasza może jakieś fotki wrzucisz,żeby nam pokazać, jak to u Ciebie wyszło z tym połączeniem paneli z płytkami :-)

 

Pozdrawiam

Mróweczka

 

Nie wiem jak duże jest u nas to okno, ale też jak u Ciebie prawa stała, lewa ruchoma.

Nie mam paneli, tylko parkiet łączony z gresem, a pomiędzy jest korek.

 

Co do fotek nie mam konta w fotosiku. Prześlij na priv adres e-mail, to prześlę fotki.

 

Pozdrawiam

DaszaA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daszaA tutaj nie musisz się logować i też można wklejać zdjęcia na forach .... http://www.imageshack.us/ :)

 

Po otwarciu dajesz Browse i wybierasz zdjęcie ze swojego komp.

Później UPLOAD NOW (ładuje się).

Pod zdjęciem masz: Links to share your image i skopiować najlepiej Forum Code, następnie wkleić na nasze forum :)

Edytowane przez sylwiap-w29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia! Co do tych trzpieni to czy ten pręt którym jest przykręcona murłata to on jest tak zrobiony jak w projekcie czy masz go połączonego ze stropem? Z tego co widzę to masz strop lany, zgadza się?

 

strop mam lany, pręty trzpieni są połączone ze stropem. uważam ze warto podnieść ścianę kolankową pomieszczenia na pietrze są wieksze u mnie bedzie tam trzy pokoje i o wiele większa łazienka niż w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, jesteś wielka : ))

 

Jeżeli chodzi o podnoszenie słynnej ścianki kolankowej, to należę do opcji umiarkowanej. Zależy, co jest nam potrzebne i ile poświęcimy dla owych wymagań. Wojtek ma najmniejszą wersję i wybudował na górze trzy pokoje. Dopasował dom do swoich potrzeb i wygląda to fajnie:) W naszym średnim ściankę podniesiemy o jeden pustak, bo dwa pomieszczenia nam wystarczą, łazienka z jednym oknem na maksa wypchnięta do przodu będzie w sam raz.

 

Temat ogrzewania i tego, co położymy na podłodze wałkujemy w tę i nazad : )) Sama jestem ciekawa, na czym stanie. Na razie wygrywa Woodentic Paradyża.

Edytowane przez m&m niewielki m05b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, jesteś wielka : )).

teraz mam nadzieję, że więcej zdjęć się posypie :)

 

Temat ogrzewania i tego, co położymy na podłodze wałkujemy w tę i nazad : )) Sama jestem ciekawa, na czym stanie. Na razie wygrywa Woodentic Paradyża.

 

dokładnie, są piękne, też biorę je pod uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jeden pustak i wydaje mi się, że w zupełności wystarczy, bez większej ingerencji i zmiany w projekcie. Powierzchnia pokoi jest wystarczająca. W przypadku dwóch pustaków trzeba byłoby zmienić kąt nachylenia dachu, bo bez zmiany kąta Niewielki wygłądałby jakość nienaturalnie, ale to jest tylko moje zdanie.

 

Mróweczka

 

Dziekuje za odpowiedz i pomoc w podjeciu decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jak tam Twoje decyzje odnośnie wyboru projektu? :) dalej się ważą?

 

tak tak, dalej się ważą. myślę, że ostatecznie nie podejmę decyzji aż do czasu kiedy zobaczę niewielkiego na żywo, na własne oczy. czyli aż do czasu gdy się zobaczymy hihi, jeśli nie zmieniłaś zdania. Znasz moją sytuację, zatem jak wiesz obecnie to nie jest możliwe. Mam jednak nadzieję, że wszystko się uspokoi. Ale i tak jestem wielką fanką niewielkiego :):):):)

A obecnie wraz z mężem odświeżyliśmy nieco swoje obecne mieszkanie i od razu lepiej się mieszka:)

 

I mała uwaga dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad kręconymi schodami. To fakt, że bardzo oszczędzają powierzchnię, muszą być jednak dość szerokie, bo niestety nie są zbyt wygodne, szczególnie gdy trzeba coś wnieść na górę. Ja mam takie obecnie i w moim nowym domu już bym się na takie nie zdecydowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...