Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na pewno nikt z piszących tu Niewielkich takiego eksperymentu nie robił. Nie wiem, czy rozsądna jest aż taka ingerencja w projekt, pomijając utratę powierzchni i sensowność budowania betonowego schronu... ale ja się na budowlance nie znam : ))

 

Sylwia pisz, co słychać u Waszym Domu : ) Trzymam mocno kcikuki za pomyślny finał.

 

Anndzia proszę o choć parę terapeutycznych fotek wspierających "młode" pokolenie : )

Edytowane przez m&m niewielki m05b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze skosy poddasza sa wylewane z betonu, jest to taka alternatywa dla tradycyjnej wiezby dachowej.

Chce tylko wiedziec czy ktos kto zdecydowal sie budowac Niewielkiego probowal takiego rozwiazania.

 

aaaaa :) ja pierwszy raz o czyms takim slysze :) reki sobie odciac nie dam ale tutaj raczej nikt tak nie robil ..... zaskoczona jestem takim rozwiazaniem a jakie tego sa zalety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z niewielkich się zdecydował. Ja myślę, że warto. Ja mam na poddaszu saune mimo wełny 20cm.

Znajomi maja wylewny strop w podobnym projekcie i temp. jest taka jak na parterze.

 

to ja jestem jednak zacofana w tym budownictwie ;)

jeden plus znam - chlodniej latem na poddaszu ...

 

Andzia jak sie mieszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia pisz, co słychać u Waszym Domu : ) Trzymam mocno kcikuki za pomyślny finał.)

u nas jak zwykle powolutku, schody zrobione narazie bez poreczy, bo najpierw chcemy polozyc u gory panele, lazienka na dole gotowa i wc :) kuchnia zamontowana ale jeszcze bez sprzetu(to dopiero przed przeprowadzka) , na zewnatrz robi sie podbitka :)

w tym roku chcemy zrobic jeszczed taras, ogrodzenie, pokoj na dole - tymczasowo jako sypialnia i na jesien przeprowadzka :D ... gora raczej bedzie jeszcze niedokonczona ale w tym roku juz definitywnie NA SWOJE !!!!!!!!!

 

 

Anndzia proszę o choć parę terapeutycznych fotek wspierających "młode" pokolenie : )

 

popieram u Andzi jest tak pieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noka2 - gdzie budujecie? ja mam identyczny dom :) tez lustrzane odbicie

Witam,

budowę rozpoczynamy z chwilą otrzymania pozwolenia, czyli około połowy czerwca fundamenty,góra we wrześniu.Chcemy do listopada mieć stan surowy zamknięty.Dzisiaj zrywaliśmy humus na działce ,więc jest już jakieś podniecenie :)

Budujemy w Żyrardowie ,woj mazowieckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry po dłuższej przerwie,

ale to, że się nie odzywałam nie znaczy, że mnie tu nie było. Ba byłam notorycznie tylko po cichutku

pozdrawiam wszystkich niewielkich, a szczególnie sylwiap-w29

 

To znaczy ze skosy poddasza sa wylewane z betonu, jest to taka alternatywa dla tradycyjnej wiezby dachowej.

Chce tylko wiedziec czy ktos kto zdecydowal sie budowac Niewielkiego probowal takiego rozwiazania.

 

betonowy strop zamiast więźby nie jest faktycznie typowym rozwiązaniem, ale ostatnio miałam z nim zawodową styczność w zakresie wyceny nieruchomości. W operacie szacunkowym wyszedł zdecydowanie zdrożej niż tradycyjna więźba. Jednak jego właściciele zachwalali zalety takiego rozwiązania. Cóż - rzecz gustu.

A co do Twojego pytania - prześledziłam ten wątek dosyć dokładnie i nie zauważyłam, aby ktokolwiek z niewielkich zdecydował się na taką opcję, więc chyba będziesz pierwszy. Ale za to może Twoje doświadczenia będą w przyszłości przydatne innym, którzy zrezygnują z drewnianej więźby na rzecz betonowego stropu dachowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

budowę rozpoczynamy z chwilą otrzymania pozwolenia, czyli około połowy czerwca fundamenty,góra we wrześniu.Chcemy do listopada mieć stan surowy zamknięty.Dzisiaj zrywaliśmy humus na działce ,więc jest już jakieś podniecenie :)

Budujemy w Żyrardowie ,woj mazowieckie

 

w takim razie wytrwalosci zycze :) i oczywiscie czekam na relacje fotkowa z placu budowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=sylwiap-womek jest cudny :) !!!29]Andzia - Twoj d

 

Mroweczko - i jak mieszkacie juz? masz jeszcze jakies fotki, chetnie obejrze :)

 

 

Witaj Sylwia,

Tak, przeprowadzkę mamy już za sobą, tragedia, oby nigdy więcej ;-)

Mieszkamy w naszym NIewielkim od 5 maja. Na razie panuje totalny bałagan, nie wszystkie rzeczy jeszcze poukładane, jesteśmy jeszcze w trakcie malowania, co w takie upały idzie ciężko. Ale zmuszeni byliśmy się przeprowadzic. Ogólnie jest super, nasz syn jest w siódmym niebie bo w końcu ma gdzie rozłożyć basen, korzystając z prywatnej plaży hehe, no i ma swój pokój gdzie panuje ciągły bałagan :-) mowa o rozłożonych zabawkach, no i możliwość wybiegania się na trawie tuż przy domu. Oczywiście z tą trawą to blef, bo na chwilę obecną jej jeszcze nie ma :-) na razie rosną sobie różnego rodzaju roślinki, które systematycznie podkaszamy.

 

Jak tylko dojdę do ładu z tym bałaganem do rzucę parę fotek

 

 

Pozdrawiam

Mróweczka;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

budowę rozpoczynamy z chwilą otrzymania pozwolenia, czyli około połowy czerwca fundamenty,góra we wrześniu.Chcemy do listopada mieć stan surowy zamknięty.Dzisiaj zrywaliśmy humus na działce ,więc jest już jakieś podniecenie :)

Budujemy w Żyrardowie ,woj mazowieckie

 

To wystartujemy mniej więcej w tym samym czasie :D. Wniosek o PNB złożyliśmy 2 kwietnia ale Starostwo musiało zasięgnąć opinii konserwatora zabytków, gdzie projekt przeleżał sobie równiutko miesiąc :( Liczę że na koniec maja będzie PNB potem jeszcze tylko 3 tygodnie i ruszamy :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich którzy mają wersję M05b. W kuchni w tej wersji nie ma komina, a zamiast niego są 2 rury pociągnięte do dachu i zakończone taką dachówką kominową. Sprzedawca dachówki powiedział mi że nie ma sensu stosowanie takich rur z uwagi na to że takie wąskie rury nie będą miały odpowiedniego ciągu i polecił mi wymurowanie jeszcze jednego komina. Zgaduję, że jedna rura jest przewidziana na wentylacje a druga np. na wyciąg z okapu. Tyle że jeśli gość ma racje to czy jest sens stosowanie takich rur? Jak to wygląda u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich którzy mają wersję M05b. W kuchni w tej wersji nie ma komina, a zamiast niego są 2 rury pociągnięte do dachu i zakończone taką dachówką kominową. Sprzedawca dachówki powiedział mi że nie ma sensu stosowanie takich rur z uwagi na to że takie wąskie rury nie będą miały odpowiedniego ciągu i polecił mi wymurowanie jeszcze jednego komina. Zgaduję, że jedna rura jest przewidziana na wentylacje a druga np. na wyciąg z okapu. Tyle że jeśli gość ma racje to czy jest sens stosowanie takich rur? Jak to wygląda u Was?

 

 

 

 

U nas w kuchni mamy wymurowany komin z dwoma otworami, lecz z tego co pamiętam murowany jest od pewnej wysokości w kuchni do momentu więźby a dalej taka harmonijkowa rura no i na koniec dachówka kominowa. Otwory w kominie są standardowej wielkości.

Tym sposobem pozbyliśmy się murowanego komina ponad dachem

 

 

Pozdrawiam

Mróweczka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwiap-w29 & Mróweczka74 ... dobrze, że udało się doprowadzić marzenia do końca : ))

 

Wszystko przed Tobą i nawet nie zauważysz jak będziesz w tym miejscu co my. Wiem co mówię. Czas budowy tak szybko mija; co prawda jest to też okres bardzo nerwowy, ale efekt końcowy cieszy i tego Wam z całego serca życzę.

W naszym przypadku mamy jeszcze trochę do zrobienia, przede wszystkim architechtura zewnętrzna, lecz najważniejsze jest to, że już mieszkamy :-)

 

Pozdrawiam

Mróweczka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czas szybko leci, postępy na budowie dają dużą satysfakcję i człowiek funkcjonuje na wysokich obrotach - doba jest zbyt krótka: )

 

Pokażcie proszę swoje (nie)drewniane podłogi w salonach - my zdecydowaliśmy się na podłogówkę plus gres. sylwiap-w29 jesteś zadowolona z woodentica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...