Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pytanko do Andzii co to za podłoga w salonie

 

Podłoga to quick step, panele z V-fugą (nazwy modelu nie pamiętam), kolor jakiś dąb. Jakościowo bardzo dobre, lepsze nić Kronopol, który mamy w pokojach.

Ale nie róbcie ciemnej podłogi, trudno utrzymać w czystości ;). Ale jak się wyczyści są piękne.

Edytowane przez Anndzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam! :)

Buduję niewielki m05b z kilkoma zmianami, mamy położoną więźbę, budują się kominy i ścianki działowe.

Zmiany to:

- częściowe podpiwniczenie pod garażem

- przerobienie pokoju za garażem na pomieszczenie gospodarcze, przez co garaż stał się dłuższy i jest tam zejście do piwnicy

- podniesiona ścianka kolankowa o 2 pustaki (zdjęcia dodam innym razem :))

Zdjęcie0573.jpg

IMG_0349.jpg

Zdjęcie0581.jpg

Edytowane przez katarzyna7237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się :wave: Mogę w związku z tym zdradzić, iż podpytywałam niektórych użytkowników forum o pewne szczegóły dotyczące budowy domu pod nickiem: proeiks. Dziękuję szczególnie Dumie, Anndzi czy Mróweczce74 za odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Edytowane przez MarMaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwiap-w29 - Takie było założenie: z lewej strony jest jeszcze duże dwumetrowe przeszklenie i w pokoju gościnnym na dole jest również narożne okno. W samym środku też trochę pozmieniałam: powiększyłam trochę kuchnię i praktycznie ją zamknęłam (jest zrobione jedynie wyjście na salon (takie bez drzwi na bodajże 1,30 szerokości) i są również drzwi do kuchni z przedsionka. Na dole zlikwidowałam łazienkę i jest sporo powiększony dzięki temu salon i pozostała mała ubikacja (mam tam zamiar zmieścić prysznic). Mam również zlikwidowane na górze słupy we wszystkich pomieszczeniach i powiększoną łazienkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to ja mam pytanie odnośnie ścian w kuchni; jakie macie wymiary tych ścianek?? Chodzi mi o ścianę pomiędzy kuchnią a salonem :)

Ta ścianka ma najprawdopodobniej 2,17 m (jeśli została wybudowana zgodnie z projektem:)) później jest przejście szerokie na 1,3 m a na końcu jeszcze ścianka 0,6 m tak, żeby można było zmieścić szafki w kuchni.

Edytowane przez MarMaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mam już stan surowy otwarty to zaczynam się zastanawiać nad kolejnymi pracami i muszę przyznać, że przez ogrom materiałów dostępnych na rynku nie jest to takie proste. Kiedy zdecydowałam się na konkretny kolor okien to się okazało, że najlepiej w takim samym kolorze jak okleina ram zakupić również rolety zewnętrzne-ale to się znowu kłóci z moją wizją domu. Podoba mi się drewno na elewacji-ale powstaje znowu pytanie jaki materiał zastosować: naturalne drewno (fajnie wygląda, ale trzeba impregnować i ponoć jest trudne do utrzymania w nienagannym stanie), deski kompozytowe (ponoć wyglądają sztucznie i kolor blaknie, poza tym są na rynku zbyt krótko aby móc sprawdzić jak wyglądają po kilku latach-sprzedawcy mówią, że mogą wyglądać niespecjalnie). Zastanawiam się też nad wyłożeniem ścian tarasu płytkami klinkierowymi w kolorze dachówki czy kominów, a więc antracytowym i tu znów powstaje zapytanie czy nie będzie za ciemno i jak to się będzie komponowało z deskami na elewacji. Pytań i wątpliwości jest miliony :)

ANNDZIA DZIĘKUJĘ ZA SERDECZNE PRZYJĘCIE MIMO NIEZAPOWIEDZIANEJ WIZYTY. :hug:

TWÓJ DOM JEST PIĘKNY-WYGLĄDA TYSIĄC RAZY LEPIEJ NA ŻYWO NIŻ NA ZDJĘCIACH NA FORUM.

Edytowane przez MarMaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy likwidowaliście belkę w stropie pomiędzy kuchnią a salonem? Mamy mieć strop lany, kierbud twierdzi że da się to zmienić bez problemu, budowlańcy też, a inspektor nadzoru że się nie da. Mamy M05aL.

Na takie pytanie to będzie znał odpowiedź mój mąż. Dopytam go i odpiszę. Wiem, że robił jakieś tam podciągi jak to on nazywa, ale nigdy się nie zagłębiałam w szczegóły techniczne. Ja tylko mówię jak co ma wyglądać :), a jak to wykonują to już się nie wtrącam.

Dowiedziałam się: u nas jest belka, która wystaje 6 cm poniżej sufitu.

Edytowane przez MarMaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...