Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuje za podpowiedz :) a jeszcze sie zapytam Ciebie jaką planujesz podbitke:)

Mam dwa pomysły-w zależności od zasobności portfela w danej chwili. Najbardziej mi się podoba jak jest zrobiona taka podbitka jak elewacja: czyli daje się styropian przykręcony do płyty OSB, a później tynk i malowanie analogiczne jak elewacja. Drugi pomysł to właśnie taka plastikowa, bo mąż pracuje w firmie produkującej takie podsufitki, więc pewnie byłby duuuży rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam dwa pomysły-w zależności od zasobności portfela w danej chwili. Najbardziej mi się podoba jak jest zrobiona taka podbitka jak elewacja: czyli daje się styropian przykręcony do płyty OSB, a później tynk i malowanie analogiczne jak elewacja. Drugi pomysł to właśnie taka plastikowa, bo mąż pracuje w firmie produkującej takie podsufitki, więc pewnie byłby duuuży rabat.

 

Ja też miałam taki pomysł z płyta OSB ale pan który robi nam dach mówi że to nie dobry pomysł :( ale chyba go nie posłucham i zrobimy OSB lub plastikowe, tylko jaki koszt tego to jeszcze nie wiem ale podobaja mi sie obie wersje.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów :) Postanowiłam dołączyć do szacownego grona ( jeśli oczywiście zostane przyjęta :) ),gdyż właśnie kilka dni temu odebrałam projekt Niewielki M05 L :) Po naprawde baaaaardzo długim poszukiwaniu odpowiedniego domku zdecydowliśmy z mężem na Niewielkiego :) Jesteśmy na etapie adaptacji projektu do działki i bardzo mocno myślimy nad ewentualnymi zmianami. Rzeczą już postanowioną jest przeniesienie kotłowni do pomieszczenia za garażem. Mam tylko podstawowe pytanie , które bardzo mnie męczy ( a nie doczytałam jeszcze nigdzie). Jedną z "rad " jaką usłyszeliśmy jest przeniesienie schodów........ CZY KTOKOLWIEK ROBIŁ SCHODY W INNYM MIEJSCU NIŻ TO PRZEWIDUJE PROJEKT ?? nie chodzi mi tutaj o drobne zmiany w wymiarze , ale usytuowanie ich w innym miejscu !!! Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza na tym naszym forum. Czy nikt nie buduje Niewielkiego? Czy nikt nie ma pytań czy wątpliwości budowlanych? Czy nikt nie chciałby się poradzić bądź podzielić doświadczeniami?:popcorn:

 

Cisza, ale nowi inwestorzy się pojawiają : )) Wątpliwości budowlanych nie ma zbyt wiele, raczej wq@##$% z powodu "księżniczek budowlanych" tzn. panóff fachowców"... Kurcze człowiek chce zapłacić za wiedzę, czas i doświadczenie kasą uczciwie zarobioną. Chce konkretnej usługi za dość spore pieniądze. Drugi miesiąc szukamy ekipy do zabudowy poddasza. Rozumiem, że łatwiej robi się dwuspadowe stodółki niż naszą górę, ale bez przesady... Też tak mieliście? Panowie przyszli, pocmokali i już się więcej nie odezwali? W akcie rozpaczy TŻ sam wziął się za ocieplanie... Zrobi to dobrze i dokładnie, ale pewnie pogorszy sprawę, bo księciuniom już dokumentnie przestanie się opłacać... Proszę o wsparcie, bo mnie coś trafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów :) Postanowiłam dołączyć do szacownego grona ( jeśli oczywiście zostane przyjęta :) ),gdyż właśnie kilka dni temu odebrałam projekt Niewielki M05 L :) CZY KTOKOLWIEK ROBIŁ SCHODY W INNYM MIEJSCU NIŻ TO PRZEWIDUJE PROJEKT ?? nie chodzi mi tutaj o drobne zmiany w wymiarze , ale usytuowanie ich w innym miejscu !!! Pozdrawiam wszystkich

 

Witam : ) i gratuluję wyboru. Jeżeli chodzi o schody, to nie bardzo ogarniam gdzie je można przenieść : )) Zostaw tam, gdzie są : ))

Edytowane przez m&m niewielki m05b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy na etapie wyboru projektu. Bardzo nam się podoba projekt Niewielki. Mam pytanie do wszystkich forumowiczów. Czy ktoś kto ma zrealizowany projekt niewielki (najlepiej M05aL) w Warszawie/okolicach może nas zaprosić do obejrzenia domu? Mamy kilka wątpliwości (szerokość schodów, doświetlenie pokoju dziennego z tak dużym zadaszonym tarasem, wysokość i wielkość sypialni na piętrze). Nawet jeśli dom nie jest jeszcze wykończony a tylko zamknięty (tak żeby było widać wielkość pomieszczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

jurekj23 - wybudowalismy M05aL ale na slasku ;) ... jezeli nikogo nie znajdziedzcie blizej, to zapraszam do nas :)

 

m&m niewielki - sznurkowanie pierwsza klasa !!! :):) ..... niestety u nas byly podobne problemy z zbudowa poddasza ... dwie ekipy mielismy i nie wywiazali sie z zadania. W konsekwencji konczyl i poprawial po "partaczach" Maz ... duzo nerwow kosztowalo nas to poddasze oj, duzo !!!

 

madzia.krz - Witaj :)

 

katarzyna7237 - fajnie, ze w koncu ruszyliscie z budowa .... kiedys "wpraszamy" sie na kawke ;)

 

sarbela - my zostawilismy ta belke jak w projekcie ...

 

MarMaj - niestety dylamatow bedziesz miala jeszcze tysiaceeeeeeeeeeeeeee ;) odnosnie "komponowania" Niewielkiego ;) Dzisiaj cos nam sie spodoba a za pol roku zupelnie cos innego wpadnie Ci w oko i powiesz, TO JEST TO :)

 

 

Anndzia - masz juz jakies pomysly odnosnie ogrodu? :)

 

Marta&Tomek - co z Waszym kredytem? Udalo sie?

 

clowiek - co tam na Waszej budowie? Jakie postepy? :)

 

M05 Niewielki - juz po porodzie? Czekam na nowinki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurekj23 - jeżeli chcesz zobaczyć średniego Niewielkiego w trakcie budowy, to zapraszam do Marek przy M1 : ) Wrzuć na PW namiary.

 

Sylwia - jesteś dobrym duszkiem forum, wiesz? :)

 

Anndzia - przeglądając wątek o pokojach dziecinnych natknęłam się na Twoje wpisy i widzę, że drugi pokoik na dole znalazł zastosowanie. Gratulacje :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podbitki :-).

Mieliśmy dylemat czy zrobić drewnianą w kolorze stolarki okiennej czy taką jak elewacja. Wybraliśmy taką jak elewacja. Naszym zdaniem dobrze to wygląda. Ale jak patrzę na podbitkę u Anndzi to też bardzo mi się podoba :-). Te wybory (kolor, faktura, materiał, ..., cena) są chyba najtrudniejsze na tym etapie budowy domu :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podbitki :-).

Mieliśmy dylemat czy zrobić drewnianą w kolorze stolarki okiennej czy taką jak elewacja. Wybraliśmy taką jak elewacja. Naszym zdaniem dobrze to wygląda. Ale jak patrzę na podbitkę u Anndzi to też bardzo mi się podoba :-). Te wybory (kolor, faktura, materiał, ..., cena) są chyba najtrudniejsze na tym etapie budowy domu :-(.

 

Witaj:)a czy mozna prosić o zdjęcia podbitki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuja za odp. Po rozmowach rodzinnych, które trwały do 1.00 w nocy - schody zostają tam gdzie są :)

I mam pytanie - CZY KTOŚ WYBUDOWAŁ lub JEST W TRAKCIE BUDOWY Niewielkiego w okolicach Krakowa ?? ( wydaje mi się,że kiedyś przeglądając forum znalazłam wątek na ten temat ,ale dziś nie mogę odszukać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurekj23 - jeżeli chcesz zobaczyć średniego Niewielkiego w trakcie budowy, to zapraszam do Marek przy M1 : ) Wrzuć na PW namiary.

 

Sylwia - jesteś dobrym duszkiem forum, wiesz? :)

 

Anndzia - przeglądając wątek o pokojach dziecinnych natknęłam się na Twoje wpisy i widzę, że drugi pokoik na dole znalazł zastosowanie. Gratulacje :)))

 

Dzięki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie wiem za bardzo co to znaczy "wrzuć na PW" (widać przy budowie domu jeszcze wielu rzeczy trzeba się nauczyć:)), więc "wrzucam" info/prośbę o kontakt na maila ([email protected]).

 

Mail poszedł : )

PW to prywatna wiadomość - możesz ją wysłać z poziomu swojego profilu do każdego użytkownika forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...