Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,

z jakiego bloczka betonowego wykonywaliście swoje budyneczki,

w projekcie założony jest bloczek B20, tak się zastanawiam czy bloczek B15 nie wystarcz?

B15 praktycznie wszędzie do dostania a i tańszy będzie niż B20.

 

z góry dzięki za wszelką odpowiedź

pozdr.

 

Na każdym składzie masz bloczki,dogadaj się do zakupu bez faktury i masz taniej.Ważna jest jakość bloczka,sprawdz z czego jest wykonany (kolor,konsystencja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro... ups dzisiaj zamawiamy więźbę :) i takie małe info mam dla kolejnych budujących M05aL. W zestawieniu więźby w projekcie są błędy dotyczące ilości poszczególnych elementów. Lepiej to sobie samemu z rysunkiem sprawdzić.

 

I pytanie czy ktoś z obecnych tutaj robił nadbitkę w Niewielkim? Mam kilka pytań :)

 

Witaj Sarbela,przegoniliście nas,my jesteśmy dopiero na etapie przygotowywania stropu ,postawiliśmy na tradycyjny (lany) .Czy mogę prosić Cię o podanie błędów które znaleźliście w więźbie na PVmail [email protected] .Będę wdzięczna .pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sarbela,przegoniliście nas,my jesteśmy dopiero na etapie przygotowywania stropu ,postawiliśmy na tradycyjny (lany) .Czy mogę prosić Cię o podanie błędów które znaleźliście w więźbie na PVmail [email protected] .Będę wdzięczna .pzdr

 

Nie przegoniliśmy Was, po prostu wcześniej dogadaliśmy w tartaku więźbę, bo straszyli nas niektórzy, że już jest późno na zamawianie. Okazało się że nie ma problemu. Może się pośpieszyliśmy z ta więźbą bo możemy się nie wyrobić przed zimą, ale dogadaliśmy się co do ceny i najwyżej drewno poczeka do wiosny, zwłaszcza że jeśli chcemy mieć widoczne krokwie (czyli dach bez podbitki) to chyba trzeba będzie zmienić ich wymiary, bo różnią się między sobą :( Ale to musimy przegadać z cieślami, bo akurat nam się tak wydaje a nie wiadomo czy trzeba. Niestety ekipa do dachu nie wybrana więc na razie jesteśmy w czarnej d.

 

Dopiero kończymy fundamenty ;) strop u nas też będzie lany.

 

Wieczorkiem podeślę Ci błędy jakie znaleźliśmy.

Edytowane przez sarbela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne te Wasze niewielkie, powodzenia wszystkim w budowaniu!

co jakiś czas tu wpadam i dopinguję Was wszystkich

pozdrawiam i ściskam szczególnie moją kumpelkę sylwiep-w29

:hug:

 

oooooooo witaj kumpelko :) ......... ja rowniez pozdrawiam goraco i zaraz ide ogladac Twoje dzialania na dzialce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

może ktoś podpowie coś o oknach, które polecacie? Zastanawiamy się nad oknami Rehau Brillant oraz Veka Alphaline 90. Możecie coś podpowiedzieć?

 

Ja też nie mogę się zdecydować, które okna wybrać. Biorę pod uwagę trzy: Oknoplast Winergetic Premium, Hensfort Energy oraz Vetrex Veka 90+ Alphaline. Wszystkie podobne cenowo-najdroższe Oknoplast- różnica około 2 tyś, ale policzona z ciepłym montażem, który akurat przy tych oknach jest najdroższy. Bramę wybraliśmy szybko-i kolor i producenta, a z tymi oknami nie możemy się zdecydować. Fajnie by było gdyby ktoś doradził (czytaj: wybrał za mnie) :) Na poprawę samopoczucia zamieszczę zdjęcie mojego Niewielkiego.2012-08-05 18.21.28.jpg

Edytowane przez MarMaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę się zdecydować, które okna wybrać. Biorę pod uwagę trzy: Oknoplast Winergetic Premium, Hensfort Energy oraz Vetrex Veka 90+ Alphaline. Wszystkie podobne cenowo-najdroższe Oknoplast- różnica około 2 tyś, ale policzona z ciepłym montażem, który akurat przy tych oknach jest najdroższy. Bramę wybraliśmy szybko-i kolor i producenta, a z tymi oknami nie możemy się zdecydować. Fajnie by było gdyby ktoś doradził (czytaj: wybrał za mnie) :) Na poprawę samopoczucia zamieszczę zdjęcie mojego Niewielkiego.[ATTACH=CONFIG]140987[/ATTACH]

 

MarMaj a czy możesz napisać ile wynoszą kosztorysy za te okna? Ja zrobiłam wycenę Oknoplast Winegetic Premium w sumie 8 okien w tym w sypialni mamy okno balkonowe zamiast zwykłego i zlikwidowalismy to dodatkowe w salonie koło kominka. Wyszło w sumie za 9 okien 16800zł, natomiast Rehau Brillant 10500 zł.Teraz się tak zastanawiam bo niektóre okna nie powinny dwuskrzydłowe więc chyba koszty się nieco zmniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wycenę chyba na większość dostępnych firm z oknami i z żoną wybraliśmy Vetrex Veka V90+ ,niestety czekamy na montaż także dopiero coś więcej po założeniu.Jakościowo biją o klasę resztę konkurencji.

 

P.S.Noka u mnie oknoplast wyszedl tez najdrozej

Edytowane przez stiopek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wycenę chyba na większość dostępnych firm z oknami i z żoną wybraliśmy Vetrex Veka V90+ ,niestety czekamy na montaż także dopiero coś więcej po założeniu.Jakościowo biją o klasę resztę konkurencji.

 

A można wiedzieć na ile wycenili te okna. U mnie wyszło coś ponad 13 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 okna 150x150, 1 230x180 i 4szt 90x90 ----> 9200zł z montażem

 

Ja mam inne wymiary okien, gdyż troszkę w tym projekcie pozmieniałam :) Mam trzy okna narożne 200x107 i 66x107 oraz duży fix: 200x220 plus tarasowe okno 265x220 i do tego 2 garażowe takie jak w projekcie-nie pamiętam teraz dokładnie rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...