Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no tak, tego nie wzięłam pod uwagę. :no:

córki muszą mieć nieprawdopodobne oczy, skoro te wyżej Cię nie zmiękczyły.

 

a konkurencja jest pozytywnym motywatorem, dzięki niej można podglądać lepszych, uczyć się i ulepszać swoje dzieło

własny wątek to fajna sprawa, szczególnie z perspektywy czasu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

córki muszą mieć nieprawdopodobne oczy, skoro te wyżej Cię nie zmiękczyły.

 

Oczy mają całkiem przepiękne, ale nie o to chodzi. Używają ich sytuacjach pt. "aalee Mamoo, bo jest taka sprawa..." :)) i wyglądają dokładnie tak, jak wyżej pokazany sierściuch. Kota też mam na stanie. Rosyjskiego niebieskiego, ale on używa całkiem innych metod socjotechnicznych :D

a konkurencja jest pozytywnym motywatorem, dzięki niej można podglądać lepszych, uczyć się i ulepszać swoje dzieło

własny wątek to fajna sprawa, szczególnie z perspektywy czasu :yes:

Święte słowa. Ostatnio zaczytuję się w dzienniku Gumiśki : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy zasnęli : )

 

Anndzia - czy Małe jest już z Wami? Jak zagospodarowałaś pokoik? : )

 

Od 23 listopada pokoik ma już lokatora Bartusia. Pozdrawiam wszystkich niewielkich, a forum jak mam czas to podglądam.

 

P.S. Super się mieszka w Niewielkim, gdy śnieg i mróz za oknem, a my przy cieple kominka.... (odsypiamy nieprzespane noce;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Oglądałam, przecudowne. Działka jeszcze piękniejsza. To będzie na prawdę wyjątkowe miejsce : ))

 

Dziękuję :*

 

Roboty u nas ruszają, kilka dni i będę mogła połazić wreszcie pomiędzy ścianami parteru :D

Wykonawca usilnie namawia nas na podniesienie ścianki kolankowej przed czym my się bardzo bronimy bo się boimy o wygląd domu. Idę wstecz wątku pewnie niejedno z Was podnosiło ścianki. Musze zobaczyć efekt.

 

Noka na zdjęciach widzę, że macie podniesioną ściankę kolankową i przedłużone krokwie. O ile podwyższyliście ściankę?

Edytowane przez sarbela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :*

 

Roboty u nas ruszają, kilka dni i będę mogła połazić wreszcie pomiędzy ścianami parteru :D

Wykonawca usilnie namawia nas na podniesienie ścianki kolankowej przed czym my się bardzo bronimy bo się boimy o wygląd domu. Idę wstecz wątku pewnie niejedno z Was podnosiło ścianki. Musze zobaczyć efekt.

 

Noka na zdjęciach widzę, że macie podniesioną ściankę kolankową i przedłużone krokwie. O ile podwyższyliście ściankę?

 

Scianka kolankowa :strop ,pustak,pustak,wieniec .Ważne -krokwie należy zamówić wydłużone o ok 80cm,bo w innym przypadku zrobi się grzybek :)

Dach :więźba ok 11 tys ,deski +papa -nie pamiętam ilości,deski zostały ze stropu.Mamy wyceny krycia dachu blachą Pruszyński - kwota za całość prac z materiałem+10 okien Fakro FPP -ok 48 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym średnim niewielkim robocizna za dach (ok. 270 m) wyglądała tak:

- więźba 5 tyś.

- papowanie/deskowanie 5 tyś

- układanie dachówki z montażem okien 11 tys

 

Polecam cieśli, mogę podać namiary - każda późniejsza ekipa wychwalała ich robotę.

 

Jeżeli chodzi o ściankę kolankową - podnieśliśmy o jeden pustak, krokwie były wydłużone.

Edytowane przez m&m niewielki m05b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M&m niewielki nam proponują 22 tys. za całą robotę. Dach nie deskowany (folia) z nadbitką i ozdobnymi krokwiami - w cenie wszystko od położenia więźby, "wyrzeźbienia" widocznych krokwi, położenia dachówek (ceramiczna Roben Bornholm) do obróbek kominów, montażu okien dachowych i rynien. W tym siedzi jeszcze zmiana więźby tzn. dostosowanie do ewentualnie podwyższonej ścianki, wydłużenie krokwi, zlikwidowanie słupów w pokojach, które wyjdą w rogach jeśli podniesiemy ściankę kolankową. Osoba też polecana. Bo od was z Marek to za daleko jednak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co już mieszkają czy zakładaliscie grzejnik w garażu i czy jeśli nie to docieplaliście sciane w garażu od strony korytarza i ewentualnie dodatkowo sufit?

Napisze ktos jak z przemarzaniem w tych miejscach

 

My co prawda jescze nie mieszkamy, ale nie pogniewasz się, że odpowiem? : ) Ściany w garażu docieplone, sufit również. Grzejnika nie ma. Przez całą zimę, mimo braku ogrzewania temperatura w środku utrzymywała się na plusie (kontrolne butelki wody postawione w garażu nie zamarzły), nie zauważyłam śladów przemarzania.

 

To Ty zobiłeś lane skosy? Pochwal się zdjęciami z budowy, na jakim etapie teraz jesteście?

 

M&m niewielki nam proponują 22 tys. za całą robotę.

od was z Marek to za daleko jednak.

 

To chyba sensowna cena, biorąc pod uwagę to, że Wasz dom jest większy.

Panowie nie są z Marek, chce im się jeździć po Polsce i nie gwiazdorzą tak, jak co poniektóre sławy muratorowe ; )

Edytowane przez m&m niewielki m05b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

nie ma za co ;) ... dodam jeszcze tynki wewnetrzne 640 m2 i welna mineralna na poddasze 180 m2 ... (chodzi o warian M05a)

 

Pozdrawiam

 

Sylwio, cholerka - ostatni post jest z września, zaczynam się lekko niepokoić... łer ar ju, hęę? :D

Dobry Duszek Niewielkiego to bardzo ważna rzecz : )

Edytowane przez m&m niewielki m05b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 23 listopada pokoik ma już lokatora Bartusia. Pozdrawiam wszystkich niewielkich, a forum jak mam czas to podglądam.

 

P.S. Super się mieszka w Niewielkim, gdy śnieg i mróz za oknem, a my przy cieple kominka.... (odsypiamy nieprzespane noce;))

 

Buziak w piętę od Niewielkiej ciotki : ) Będę nieśmiało monotematyczna z prośbą o zapodanie foty pokoju (rozumiem, że Bartuś nie jest osobą publiczną więc może małe, maciupeńkie zdjątko na PW? : )

P.S. Da się na PW wysyłać zdjęcia??? Hm... muszę to forum jeszcze ogarnąć. :D

Edytowane przez m&m niewielki m05b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba daliśmy ciała. Fundamenty zrobione, ale wszyscy zapomnieli o słupach na tarasie z tyłu i z przodu przed wejściem. Należało je przy zalewaniu chudziaka na fundamentach zalać betonem, my o tym nie pomyśleliśmy a "pożalsięboże" wykonawca stanu zero jak widać nie myślał w ogóle, albo robił wszystko złośliwie, bo nie dość ze obrzydliwie zrobił wylewkę chudego betonu (mam wrażenie że jak z gruchy poleciało tak już zostało, beton w ogóle nie wygładzony) to jeszcze tych słupów nie wylał. Obecna ekipa nie zaleje całych słupów od samego dołu do stropu, bo to za duża ilość betonu na tak małą powierzchnię. I pewnie słusznie. Musimy zamówić jakąś śmieszną ilość betonu żeby kawałek słupów zalać. Ciekawe jeszcze jakie niespodzianki nas czekają :( Dlaczego nie może być tak że każdy wykonuje swoją robotę dobrze i nie trzeba mu patrzeć na ręce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, takie danie ciała da się przeżyć. My słupy mieliśmy "od razu" wylane, ale dla odmiany zamawialiśmy "śmieszną ilość betonu" na wyrównanie schodów z przodu i tarasu. Trza poluzować kucyki, błędy popełnia każdy dziewiczy inwestor :D

Ważne, że budowa powoli idzie do przodu. Mamy już zakupiony kominek i - co najbardziej mnie cieszy - poddasze ma już swoje stelaże : )

A co z resztą budujących??

Edytowane przez m&m niewielki m05b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba daliśmy ciała. Fundamenty zrobione, ale wszyscy zapomnieli o słupach na tarasie z tyłu i z przodu przed wejściem. Należało je przy zalewaniu chudziaka na fundamentach zalać betonem, my o tym nie pomyśleliśmy a "pożalsięboże" wykonawca stanu zero jak widać nie myślał w ogóle, albo robił wszystko złośliwie, bo nie dość ze obrzydliwie zrobił wylewkę chudego betonu (mam wrażenie że jak z gruchy poleciało tak już zostało, beton w ogóle nie wygładzony) to jeszcze tych słupów nie wylał. Obecna ekipa nie zaleje całych słupów od samego dołu do stropu, bo to za duża ilość betonu na tak małą powierzchnię. I pewnie słusznie. Musimy zamówić jakąś śmieszną ilość betonu żeby kawałek słupów zalać. Ciekawe jeszcze jakie niespodzianki nas czekają :( Dlaczego nie może być tak że każdy wykonuje swoją robotę dobrze i nie trzeba mu patrzeć na ręce.

A co to trudnego wykopac dołek i zrobic zbrojenie i zalac recznie 2 podstawy pod filary i bedzie taniej bez klopotu sami to zrobcie tylko wypuscie druty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...