Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kurcze piękny ten domek :D

Też będziemy musieli sporo podsypać przy tarasie, pewnie wyjdzie podobnie :)

 

 

oj, ja nawet nie miałam pojęcia, że tak wyjdzie z tarasem, dopiero przy kopaniu nas oświeciło, że jest taka różnica ...

z przodu mamy troszkę wybrane - dom nisko posadowiony, taki wciśnięty w ziemię a jak spojrzeć od strony tarasu, to jest na wzniesieniu ;) ...

 

nie wiem czy nasza skarpa nie jest za stroma :(

 

masz już pomysł jak urządzić skarpę, żeby nie była monotonna?

 

myślę, że jak urządzimy ogród, obsadzi się roślinkami skarpy to zrobi się ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwiap-w29 no... i piknie : )) pierwsze zdjęcie z avatara żywcem zdjęte : ))) Taras też bardzo ładnie wygląda. Kawał dobrej roboty :D

 

 

haha, też to zauważyłam :)

jeśli chodzi o taras, to miałam obawy ale naprawdę w realu wygląda bajkowo :)

i teraz nawet nie żałuję, że nie bylo nas stać na drewniany :D

 

a co tam u Was na budowie? jak daleko jesteście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, to przymierzam się do planowania ogrodu, a nie mam na ten temat bladego pojęcia !!!

Przeglądam właśnie ogrody Toli ... macie może jakieś namiary na ładne fotki ogrodów albo link do dzienników wartych obejrzenia? :)

 

mariola :) - Twój dziennik też podglądam !!! Rozumiem, że kiedyś na dziełce którą aktualnie obsadzasz będzie budowany wymarzony dom?

 

Duma - proszę wstaw jakieś fotki !!! Chętnie obejrzę, szczególnie zieleń, co nasadziłaś :) ?

 

Anndzia - co słychać? :)

 

 

Podczytywacze - zachęcam do udzielania się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrabiam zaległości :)

 

Zdjęcia jesień 2012 - proszę nie zwracać uwagi na bałagan i jakość zjęć :p ... to zdjęcia "robocze"

 

 

Twój niewielki jest cudny, wszystko w nim takie jakby dla mnie budowane :cool:

 

masz już pomysł jak urządzić skarpę, żeby nie była monotonna?

 

myślę, że jak urządzimy ogród, obsadzi się roślinkami skarpy to zrobi się ciekawie

już nie mogę się doczekać

a niewielka różnica w terenie w postaci skarpy daje cudne możliwości zielonego zagospodarowania więc w sumie dobrze wyszło, bo to ozdobnik

 

Tak w ogóle, to przymierzam się do planowania ogrodu, a nie mam na ten temat bladego pojęcia !!!

Przeglądam właśnie ogrody Toli ... macie może jakieś namiary na ładne fotki ogrodów albo link do dzienników wartych obejrzenia? :)

 

mariola :) - Twój dziennik też podglądam !!! Rozumiem, że kiedyś na dziełce którą aktualnie obsadzasz będzie budowany wymarzony dom?

 

ogród Toli to prawdziwa skarbnica wiedzy i okazów, ale uważaj można się nabawić kompleksów, bo ogród Tolusi jest idealny

ja uczę się metodą prób i błędów, ale daje mi to wielką frajdę

są jednak tematy, które mnie wykańczają np. dzisiejszy - pojechałam dziś do siebie i jak zobaczyłam działkę to prawie się pobeczałam

wygląda jak pole minowe po detonacji albo krajobraz w kosmosie, same dziury i kretowiny, po 10 na 1m2, takiego dramatu jeszcze u siebie na działce po żadnej zimie nie widziałam. Jeśli zdecyduję kiedyś założyć porządny trawnik na pewno zainwestuję w siatkę, boję się tylko, czy do tego czasu te darmozjady nie wpierdzielą mi wszystkich roślin. Byłam tam tylko na chwilę więc nie wiem jakie straty w roślinach, jednak część jest mocno podkopana i wysadzona - to jakaś masakra.

Co do wymarzonego domu - trzymam za niego kciuki i wierzę w realizację marzeń

 

ściskam i obiecuję Cię dopingować oraz wszystkich innych miłośników mojego wymarzonego niewielkiego

POWODZENIA WAM ŻYCZĘ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tam u Was na budowie? jak daleko jesteście?

Powoli... baardzo powoli do przodu. Poddasze prawie zrobione - uff... nareszcie, bo temat ciągnął się od lata. Jednym nie pasowało spać w tynkach gipsowych (preferują odpoczynek nocny w cementowo-wapiennych), innych lumbago znienacka całkiem nagle pogięło i w tych naszych skosach na kolanach to się kiepsko pracuje. Rozumiem i nie dyskutuję. Roboty się nie boimy. Upychanie wełny to fajna sprawa. MusiSięUdać, ale też trzeba parę innych spraw ogarnąć. Praca i inne takie...

 

TŻ latał rok "za kanalizacją" aż w końcu szambo zakopaliśmy, bo "Paaniee... będzie wkrótce, najpóźniej w 2015". No i właśnie w ulicę gminna kopara wjechała. Mamy chyba bardzo kosztowny zbiornik na deszczówkę :D

 

Tak w ogóle, to przymierzam się do planowania ogrodu, a nie mam na ten temat bladego pojęcia !!!

Przeglądam właśnie ogrody Toli ... macie może jakieś namiary na ładne fotki ogrodów albo link do dzienników wartych obejrzenia? :)

 

Tola to oddzielna bajka. Trzeba sobie sznurek wyrychtować. Nasz ugór cudownie zasiany chwastami rosnącymi radośnie przez cały czas budowy krzyczy: Zadbajcie inwestorzy o ziemkę!!!... potem będzie za późno... :D

 

Twój niewielki jest cudny, wszystko w nim takie jakby dla mnie budowane :cool:

ściskam i obiecuję Cię dopingować oraz wszystkich innych miłośników mojego wymarzonego niewielkiego

POWODZENIA WAM ŻYCZĘ!!!

 

Nie wiesz kobieto, co mówisz - zawsze można zrobić coś lepiej.

Doping wskazany, wręcz niezbędnie konieczny - właśnie dlatego lubię Muratora. : ))

Edytowane przez m&m niewielki m05b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Będę Was co jakiś czas męczyć nudnymi zdjęciami z budowy. Ale się cieszę :wiggle: ściany już wysoko :D I jak ściany wyższe to i domek od razu w środku urósł, fajnie, fajnie :) Jedna decyzja wnętrzarsko-ścienna już nawet podjęta została. W ściance, która oddziela salon od korytarzyka wstawimy dwa rzędy luksferów, coby nam światełko ładnie przeświecało. I przyjemniej będzie na wejściu do chałupki :) Poniżej stan budowy na dzień dzisiejszy i przykład ścianki luksferowej - nasza będzie miała 7 luksferów w pionie.

 

IMAG0047.jpg1303151372_190242298_1-Zdjecia--Podswietlane-luksfery-LED.jpg

 

EDIT:

Aaaa, chciałam się jeszcze wstrzelić w temat ogrodowy :) Na tym naszym piachu to niewiele pewnie urośnie, ale mam zastane 3 piękne krzewinki wrzosu i ze trzy sosenki. Podobno warto te sosenki przyciąć leciutko na wiosnę, same czubki - będą gęściejsze. Muszę zacząć się obczytywać bo wiosna tuz, tuż :D

Edytowane przez sarbela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, ja nawet nie miałam pojęcia, że tak wyjdzie z tarasem, dopiero przy kopaniu nas oświeciło, że jest taka różnica ...

z przodu mamy troszkę wybrane - dom nisko posadowiony, taki wciśnięty w ziemię a jak spojrzeć od strony tarasu, to jest na wzniesieniu ;) ...

 

nie wiem czy nasza skarpa nie jest za stroma :(

 

masz już pomysł jak urządzić skarpę, żeby nie była monotonna?

 

myślę, że jak urządzimy ogród, obsadzi się roślinkami skarpy to zrobi się ciekawie

 

Chciałabym coś w tym stylu:

z2512720X.jpg

 

tu też podobnie

http://images8.fotosik.pl/211/3fa0e7fd50c20fc6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój niewielki jest cudny, wszystko w nim takie jakby dla mnie budowane :cool:

 

 

już nie mogę się doczekać

a niewielka różnica w terenie w postaci skarpy daje cudne możliwości zielonego zagospodarowania więc w sumie dobrze wyszło, bo to ozdobnik

 

 

ogród Toli to prawdziwa skarbnica wiedzy i okazów, ale uważaj można się nabawić kompleksów, bo ogród Tolusi jest idealny

ja uczę się metodą prób i błędów, ale daje mi to wielką frajdę

są jednak tematy, które mnie wykańczają np. dzisiejszy - pojechałam dziś do siebie i jak zobaczyłam działkę to prawie się pobeczałam

wygląda jak pole minowe po detonacji albo krajobraz w kosmosie, same dziury i kretowiny, po 10 na 1m2, takiego dramatu jeszcze u siebie na działce po żadnej zimie nie widziałam. Jeśli zdecyduję kiedyś założyć porządny trawnik na pewno zainwestuję w siatkę, boję się tylko, czy do tego czasu te darmozjady nie wpierdzielą mi wszystkich roślin. Byłam tam tylko na chwilę więc nie wiem jakie straty w roślinach, jednak część jest mocno podkopana i wysadzona - to jakaś masakra.

Co do wymarzonego domu - trzymam za niego kciuki i wierzę w realizację marzeń

 

ściskam i obiecuję Cię dopingować oraz wszystkich innych miłośników mojego wymarzonego niewielkiego

POWODZENIA WAM ŻYCZĘ!!!

 

 

mariola - jak Ci się u mnie podoba, to zaproszenie wciąż jest aktualne ;) liczę na to, że kiedyś do nas zawitasz i to na serio ! nie masz daleko :)

wiem, wiem skarpy są fajne i w sumie, to się cieszę, że tak wyszło - ogród jest ciekawszy, wydaje się bardziej przestronny ale kiedy ja się doczekam namiastki ogrodu jaki ma Tola, ha ...

jeśli chodzi o krety, to sama nie jesteś ... nie wiem co jest grane ale u nas (nie na budowie) tylko tutaj gdzie teraz mieszkam też jest kretowina na kretowinie ... właśnie wczoraj zbieraliśmy kopce - wyszło półtorej taczki, osz ... jak żyje, to czegoś takiego nie widziałam i myślę, że to jakiś jednoroczny wybryk, oby !

na przyszłość, to wydaje mi się, że pies albo kot przy domu częściowo rozwiąże ten problem ... hmm ...

...... dzięki za doping :) przyda się na pewno !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariola - jak Ci się u mnie podoba, to zaproszenie wciąż jest aktualne ;) liczę na to, że kiedyś do nas zawitasz i to na serio ! nie masz daleko :)

 

jeśli tylko będę wybierać się w Twoje okolice, na pewno wcześniej dam znać

choć cierpię na permanentny brak czasu - jak większość chyba

Baaaardzo dziękuję za ponowienie zaproszenia :hug::hug::hug:

Co do kretów, u nas szczególnie rozrabiają, chyba taki teren, skoro Ty również to potwierdzasz

pozdrawiam i podglądam:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli... baardzo powoli do przodu. Poddasze prawie zrobione - uff... nareszcie, bo temat ciągnął się od lata. Jednym nie pasowało spać w tynkach gipsowych (preferują odpoczynek nocny w cementowo-wapiennych), innych lumbago znienacka całkiem nagle pogięło i w tych naszych skosach na kolanach to się kiepsko pracuje. Rozumiem i nie dyskutuję. Roboty się nie boimy. Upychanie wełny to fajna sprawa. MusiSięUdać, ale też trzeba parę innych spraw ogarnąć. Praca i inne takie...

 

Oj, nie tak powoli ;) powoli, to jest u mnie :p

Poddasze w Niewielkim, to udręka. U nas temat też ciągnął się rok. Mieliśmy dwie ekipy, które trzeba było wyrzucić i kończył Mąż.

 

 

TŻ latał rok "za kanalizacją" aż w końcu szambo zakopaliśmy, bo "Paaniee... będzie wkrótce, najpóźniej w 2015". No i właśnie w ulicę gminna kopara wjechała. Mamy chyba bardzo kosztowny zbiornik na deszczówkę :D))

 

he, he o temacie "szambo" też wolałabym zapomnieć :)

 

 

 

Tola to oddzielna bajka. Trzeba sobie sznurek wyrychtować. Nasz ugór cudownie zasiany chwastami rosnącymi radośnie przez cały czas budowy krzyczy: Zadbajcie inwestorzy o ziemkę!!!... potem będzie za późno... :D))

 

Ja już nabrałam do takich spraw dystansu i przestałam się wieszać ;) Będzie co ma być i już tak mase spraw nie poszło tak jak miało. Mało tego, niektóre rzeczy, to bym dzisiaj rozwaliła i robiła od nowa - inaczej. Taka jest prawda, że na przestrzeni lat gdy się buduje nawet gusta potrafią się zmienić ;)

 

 

Kominek już wybraliście? Decyzja zapadła? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Będę Was co jakiś czas męczyć nudnymi zdjęciami z budowy. Ale się cieszę :wiggle: ściany już wysoko :D I jak ściany wyższe to i domek od razu w środku urósł, fajnie, fajnie :) Jedna decyzja wnętrzarsko-ścienna już nawet podjęta została. W ściance, która oddziela salon od korytarzyka wstawimy dwa rzędy luksferów, coby nam światełko ładnie przeświecało. I przyjemniej będzie na wejściu do chałupki :) Poniżej stan budowy na dzień dzisiejszy i przykład ścianki luksferowej - nasza będzie miała 7 luksferów w pionie.

 

[ATTACH=CONFIG]174896[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]174897[/ATTACH]

 

EDIT:

Aaaa, chciałam się jeszcze wstrzelić w temat ogrodowy :) Na tym naszym piachu to niewiele pewnie urośnie, ale mam zastane 3 piękne krzewinki wrzosu i ze trzy sosenki. Podobno warto te sosenki przyciąć leciutko na wiosnę, same czubki - będą gęściejsze. Muszę zacząć się obczytywać bo wiosna tuz, tuż :D

 

"Niewielki" nie jest wcale taki niewielki :) To duży dom, jak dla mnie ;) nawet za duży ... Co prawda, jest dużo małych pomieszczeń o ile nie zmienialiście układu w środku. Salon jest fajny i wystarczający ale trochę mało ustawny :/ Do dziś nie jestem pewna jak i gdzie ułożyć komplet wypoczynkowy, by nie zagracać. Dlatego nie zrobiliśmy wcale tej ścianki na której chcecie wbudować luksfery . Ale pomysł z luksferami trafny, będzie ładnie wyglądało :)

A powiedz mi, jak wyszło u Was z oknami? Robicie tak jak w projekcie? My dołożyliśmy jeden kamień na dole, bo wyszły kosmicznie nisko !!! Po dołożeniu było idealnie i wydaje mi się, że nawet tego nie widać :)

W sprawie przycinania sosenek, to jeszcze Ci nie pomogę, bo jestem dalej kompletnie "zielona" :p:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym coś w tym stylu:

[ATTACH=CONFIG]174996[/ATTACH]

 

tu też podobnie

http://images8.fotosik.pl/211/3fa0e7fd50c20fc6.jpg

 

taka skarpa, to moje marzenieeeeeee :D Nawet mam to samo zdjęcie w inspiracjach. Tylko kurcze, skąd wytrzasnąć takie kamienie? Orientowałaś się może? Za kostki granitowe 10/10cm - te którymi mamy otoczony taras zapłaciliśmy około 300 zł/tone i wychodzi ich po rozłożeniu na długość 40 mb. Na murki oporowe wyjdzie z 7 - 10 ton ... jak nie więcej

 

drugie zdjęcie też zjawiskowe :) ale skarpa łagodniejsza ...

Edytowane przez sylwiap-w29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tylko będę wybierać się w Twoje okolice, na pewno wcześniej dam znać

choć cierpię na permanentny brak czasu - jak większość chyba

Baaaardzo dziękuję za ponowienie zaproszenia :hug::hug::hug:

Co do kretów, u nas szczególnie rozrabiają, chyba taki teren, skoro Ty również to potwierdzasz

pozdrawiam i podglądam:cool:

 

brak czasu, doba jest za krótka :) zdecydowanie .... dobrze, że chociaż jest internet i można wirtualnie poplotkować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nabrałam do takich spraw dystansu i przestałam się wieszać ;) Będzie co ma być i już tak mase spraw nie poszło tak jak miało. Mało tego, niektóre rzeczy, to bym dzisiaj rozwaliła i robiła od nowa - inaczej. Taka jest prawda, że na przestrzeni lat gdy się buduje nawet gusta potrafią się zmienić ;)

Dobrze piszesz, ale i tak trzymam się wersji niewielkiej. Wyszło bardzo super, będzie się nam dobrze mieszkać. Dopiero teraz widzę wszystkie wady i zalety projektu ; )

I powiem w sekrecie, że chyba cholerka stodółka wygrywa... mniej nerwów, kasy no i bardziej praktyczna : )

 

Kominek już wybraliście? Decyzja zapadła? :)

Tak - Kratki.pl rulez. Projekt inspirowany kominkiem Konrada. Mam nadzieję, że się sprawdzi : )

 

taka skarpa, to moje marzenieeeeeee :D Nawet mam to samo zdjęcie w inspiracjach. Tylko kurcze, skąd wytrzasnąć takie kamienie? Orientowałaś się może? Za kostki granitowe 10/10cm - te którymi mamy otoczony taras zapłaciliśmy około 300 zł/tone i wychodzi ich po rozłożeniu na długość 40 mb. Na murki oporowe wyjdzie z 7 - 10 ton ... jak nie więcej

drugie zdjęcie też zjawiskowe :) ale skarpa łagodniejsza ...

Temat ogrodów to rzeka nie do przebrnięcia.:D

7.jpg

brak czasu, doba jest za krótka :) zdecydowanie .... dobrze, że chociaż jest internet i można wirtualnie poplotkować ;)

 

aaaha :D

 

Drodzy forumowicze:

Jaką macie wysokość pomieszczeń na poddaszu po jego wykończeniu i w jaki sposób wykonaliście sufit na poddaszu? Jeśli można to proszę o zdjęcia z etapu wykonywania tego sufitu:)

 

Chodzi Ci o sufit nad pokojami i wykonanie "mikro stryszku"?

 

Witam :)

Będę Was co jakiś czas męczyć nudnymi zdjęciami z budowy.

Koniecznie. Niektórzy z nas to uwielbiają : D

 

na przyszłość, to wydaje mi się, że pies albo kot przy domu częściowo rozwiąże ten problem ... hmm ...

...... dzięki za doping :) przyda się na pewno !!!

 

aaaha :D

Edytowane przez m&m niewielki m05b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...