Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Serdecznie dziękuję za pozytywne komentarze :rolleyes: Długo czekaliśmy na taki efekt, ale opłaciło się...teraz nie możemy doczekać się przeprowadzki.

Na życzenie m&m zamieszczam więcej zdjęć domu.

 

201210231051.jpg

20110716476.jpg

dom 1.jpg

dom 2.jpg

 

Podzielcie się proszę waszymi "Niewielkimi" :rolleyes:

201212011143.jpg

Edytowane przez darineczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W Parchowie koło Polkowic (ale to jakieś 190- 200 km od Gorzowa) stoi M05aL wybudowany przez Niewielki1 http://forum.muratordom.pl/member.php?62649-Niewielki1, nie wiem tylko czy zaglądają jeszcze na forum.

 

My budujemy go w okolicy Polkowic ale jesteśmy dopiero na etapie stropu więc nie za wiele można zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za pozytywne komentarze :rolleyes: Długo czekaliśmy na taki efekt, ale opłaciło się...teraz nie możemy doczekać się przeprowadzki.

 

Podzielcie się proszę waszymi "Niewielkimi" :rolleyes:

 

Ale zazdroszczę tego etapu, nie wiesz jak ja się nie mogę doczekać zamieszkania. Ty masz bliżej ;) A z ciekawości zapytam jaka to dachówka? Wprawdzie nasza już zakupiona czeka na swój czas ale nie zaszkodzi wiedzieć co się ogląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zazdroszczę tego etapu, nie wiesz jak ja się nie mogę doczekać zamieszkania. Ty masz bliżej ;) A z ciekawości zapytam jaka to dachówka? Wprawdzie nasza już zakupiona czeka na swój czas ale nie zaszkodzi wiedzieć co się ogląda :)

 

Wybraliśmy dachówkę ceramiczną ROBEN Monza miedziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej Niewielcy :)

 

w sobotę wraca nasza ekipa robić schody i kominy. Skończą tez robotę na stropie. Po niedzieli będzie się nam robiła więźba i wejdzie cieśla :lol2: Nie mogę się doczekać dachu. Myślę że w okolicach końca maja pochwalę się dachem :)

 

Mąż mój wymyślił, że dobrze byłoby wygospodarować pomieszczenie gospodarcze na poddaszu, małe, takie w którym można byłoby postawić pralkę, schować odkurzacz ew. inne pierdoły. Zwłaszcza, że będziemy ogrzewać węglem czy tam innym ekogroszkiem i pralnia za kotłownią (zgodnie z projektem) to niezbyt dobry pomysł. Za to idealnie pasuje tam warsztat elektronika ;) Pomieszczenie wycięte z pokoju na wprost schodów, od strony pokoju wyjdzie coś na kształt malutkiej garderoby. Ścianki u góry robimy niższe niż są w projekcie. Na szybko to narysowałam ale ostateczna decyzja zapadnie jak będzie już dach.

murator-m05a-niewielki-wariant-i-dom_337_7_377x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sarbela pewnie już coś niewielkiego pojawiło się nad stropem... pokaż : ) Nie mogę się doczekać widoku dachu z bornholmem. Co dalej w planach?

 

U nas - jak zwykle permanentny brak czasu. Wiosna przyszła a ogród dalej leży odłogiem. Mam zamiar pokopać i zasiać... Gracka i łopata to bardzo mądre wynalazki. Dobrze, że młodsze dziecię chętnie uczestniczy w pracach budowlanych. : )) Daleka droga przed nami, ale będzie dobrze : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Przy zdejmowaniu szalunków z boków znaleźliśmy śpiącego nietoperka. Maleństwo, znalazło sobie przytulne miejsce na nocleg i mu zaczęli rozbierać chałupę ;)

 

Zakupiliśmy wczoraj łopatę, grabie, obornik kurzęcy i dzisiaj zamierzamy posadzić ziemniaczki :D w ilości sztuk około sześciu :rotfl: Ogrodniki pełną gębą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też zaczyna się dziać, ruszamy z dachem, elektryką i ogrodzeniem.

 

Bardzo fajnie wychodzi. Wydaje się, że byliśmy u Was wczoraj a tu zmiany, zmiany, zmiany.... Dziękujemy za namiary na ekipę budowlaną (chyba się dogadamy). Przy okazji czy możecie powiedzieć jakiej firmy okna wybraliście (i jakie wymiary okien- szczególnie "okna" tarasowego? I jeszcze jedno pytanie: co wybraliście na pokrycie dachu? Pozdrowienia dla Norberta (jeszcze raz dziękujemy za poświęcony czas):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wychodzi. Wydaje się, że byliśmy u Was wczoraj a tu zmiany, zmiany, zmiany.... Dziękujemy za namiary na ekipę budowlaną (chyba się dogadamy). Przy okazji czy możecie powiedzieć jakiej firmy okna wybraliście (i jakie wymiary okien- szczególnie "okna" tarasowego? I jeszcze jedno pytanie: co wybraliście na pokrycie dachu? Pozdrowienia dla Norberta (jeszcze raz dziękujemy za poświęcony czas):)

 

Witaj,

okna firmy Oknoplast Winergetic Premium ,okno salonowe wymiary zgodne z projektem ,jeśli będziesz potrzebował dokładnie to mogę podać w sobotę.Co do dachu od początku stawialiśmy na blachodachówkę,wybór padł na droższą ,mianowicie Ruukki Finnera (wraz z oryginalnymi kominkami +prostą blachą do obróbek).Stwierdziliśmy że można na czymś innym zaoszczędzić ,a nie na dachu.Wszystko bierzemy z firmy,która ma w okolicach W-wy dużo składów ...Ceny dali dopuszczalne.Fajnie że pochyliliście się nad ekipą p.Mariana ,dobry człowiek,my jesteśmy zadowoleni,mam nadzieję że Wy również będziecie jeśli się zdecydujecie .Ale wybór należy do Was .Pozdrowienia i powodzenia ,jak zacznienie dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noka2 ładnie... : ))

 

Mnie troszkę boli to, że nie przypilnowaliśmy/ nie pomyśleliśmy - taras mamy wysoko... a tak pięknie, równo z gruntem można zrobić. Ech...

 

Jak urządzacie teren wokół Waszych niewielkich?

 

W środku też trzeba kombinować... Wypatrzyłam cudną baterię... chyba niepraktyczną, ale genialna jest... zwłaszcza cenowo

 

http://allegro.pl/elize-bateria-scie...212281811.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam do osób które wybudowały wersję M05a pytanie ile metrów tynków wewnętrznych Wam wyszło . Jesteśmy po pomiarach ,,fachowca,, , planujemy tynki maszynowe cementowo-wapienne z gładzeniem kwarcem .Fachowiec naszym zdaniem mocno podciągnął metraz ,przy pomiarach do powierzchni tynkowej zaliczał otwory okienne i drzwiowe ? Chyba to nie jest normą , proszę Was o info jak to było liczone u Was .

PS

m&m nasz taras też nie jest zbyt nisko,teraz pewnie byśmy zeszli o jeden pustak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się jednak u nas dzieje : ) W niedzielę nastąpiło pierwsze, techniczne rozpalenie kominka. Młodsze dziecię - jako rasowy blokers zobaczywszy ogień chciało lecieć do sklepu po kiełbaski a mnie głupawka ogaręła i nuciłam: Płooniee ogniisko... Szacun dla M. - ogień hula : ))

 

kom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co u reszty słychać? : )

 

U nas robi się więźba, na razie na dole. Cieśla docina krokwie, wycina ozdobne końce i maluje. Dzisiaj miał już zakładać na dach ale nie wiem czy wczorajszy całodzienny deszcz mu nie przeszkodził.

 

EDIT:

a jednak deszcz im nie przeszkadzał :) efekty poniżej, jeszcze nie skończona więźba:

 

WIEXBA.jpgWIEZBA2.jpg

Edytowane przez sarbela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...