Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mamy pytanie o wymiary okien w kuchni. w naszym projekcie niewielkiego odległość od krawędzi okna do ściany zewnętrznej to mniej niż 40 cm. U Was wydaje się znacznie więcej (nawet szafke można powiesić). Inna opcja to poszerzenie budynku. Jak to zrobiliście (kuchnia wydaje się bardziej ustawna).;)

 

 

Oj na tych zdjęciach to najładniejszy jest ten mały Inwestor na zdjęciu :DJa dotychczas podglądałam wątek,jesteśmy na etapie wykańczania w środku.w weekend dodam zdjęcia i się pochwalę.dla mnie projekt bardzo udany,chociaż gdybym miała budować jeszcze raz-nigdy więcej poddasza użytkowego-do dziś nie otrząsnęlismy się z kosztów dachu....:mad:.Ale ni powiem,wyszeło pięknie :)

Pozdrawiam wszystkich Nieweielkich[ATTACH=CONFIG]205160[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]205161[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]205162[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]205163[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]205164[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Buduje buduje!

Właśnie skończyliśmy tynki wewnętrzne. Zamówiliśmy też bramę i drzwi te z tyłu domu. Brama firmy Easy-line z silnikiem Faac. Drzwi stalowe, chyba Juwent. Dam czy są OK, jak już trochę poużywam.

Tynków wyszło wg majstra 750m2.

 

Elektryk też już skończył i z ciekawostek: Oprócz zwykłych żyrandoli, zaplanowałem światła punktowe bezpośrednio w suficie w salonie i na dolnym korytarzu. Było to możliwe bo mam strop Teriva i elektryk sam zaproponował takie rozwiązanie. Nie trzeba będzie sufitów podwieszanych robić. Będą światła LED 230V. Oprócz tego instalacja elektryczna będzie miała dodatkowe zasilanie w przypadku braku prądu. Nie znam się na tym, ale ma to być jakiś specjalny akumulator, który będzie w stanie pociągnąć wszystkie pompy, alarmy, zasilacze i ew. telewizor i takie tam drobne odbiorniki przez kilka godzin.

 

W wrześniu będziemy robili CO, went. mech. i odkurzacz centralny - na razie tylko instalacje, tak aby na jesień wylewkę zrobić. Cała kotłownia + kominek, zasobnik, itp będą w przyszłym roku.

Odnośnie ogrzewania. Temat rzeka i co fachowiec to inne zdanie. Ale decyzja już podjęta:

- instalacja podłogowa wszędzie (oprócz górnego korytarza, schodów, garażu i pomieszczenia za garażem),

- prawdopodobnie w salonie i pokojach wyprowadzę rury pod grzejniki, bez zamiaru ich podłączania (tak awaryjnie na przyszłość - koszty niewielkie).

- wyprowadzenie rur do solarów na zewnątrz budynku i pod dach (w przyszłości planowane).

- ogrzewanie piecem gazowym kondensacyjnym + kominek z płaszczem wodnym + ew. solary w przyszłości,

- do tego spory zasobnik na wodę (ok 500/200)

 

Może jeszcze przed zimą ocieplenie poddasza uda się zrobić i samo poddasze z płyt. No i może jeszcze zaszalejemy z drzwiami frontowymi.

 

Póki co załączam wygląd mojego duużego Niewielkiego z zewnątrz.

To duże okno dachowe balkonowe to GDL Cabrio z Veluxa.

Na dole okna z Vetrexu - bo wyszło najtaniej cena/jakość.

 

I na końcu jeszcze pozdrowienia i podziękowania dla Artura z Zamościa za pokazanie zamieszkałego już Niewielkiego.

 

Pozdrawiam

Andrzej

 

Super. A czy możesz pokazaż jak wygląda to balkonowe okno dachowe od wewnatrz. Swietna rzecz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. A czy możesz pokazaż jak wygląda to balkonowe okno dachowe od wewnatrz. Swietna rzecz;)

 

O Witaj Anndziu,

Od środka jeszcze nic nie zrobione więc efektu końcowego nie widać. Ale światła dają bardzo dużo.

Dodatkowo podrzucam zdjęcie okienek dachowych na klatce schodowej - to Ty nas do tego namówiłaś i całe szczęście.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Andrzej

budowa-kwie2013 003-mm.jpg

budowa-kwie2013 005-mm.jpg

budowa-kwie2013 017-mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Witaj Anndziu,

Od środka jeszcze nic nie zrobione więc efektu końcowego nie widać. Ale światła dają bardzo dużo.

Dodatkowo podrzucam zdjęcie okienek dachowych na klatce schodowej - to Ty nas do tego namówiłaś i całe szczęście.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Andrzej

 

Fajne macie te okna;)

Ciesze się, że się rada przydała;)

Pozdrawiam serdecznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m&m niewielki m05b dziękuję Ci kochana za pamięć, wreszcie dotarłam, ale jestem w takim pędzie, że zanim to powiem to znów pewno zniknę. Może jesienią będzie trochę spokojniej. Co u Was? Jak budowa i ogród oczywiście?

 

sylwiap-w29 !!! oż Ty cholerko, Twój dom jest prześliczny a skarpa od strony tarasu WOW:jawdrop::jawdrop: wykończenie kamieniem bardzo trafione, a wódz naczelny z loczkami - przystojniaczek, słodziak.

no no jestem pod wrażenie, biali się bawią :lol2:

Fajowo wygląda lawenda wokół słupa na tarasie, ciekawa jestem, jak tam sobie poradzi, czy ma tam dość słońca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pytanie o wymiary okien w kuchni. w naszym projekcie niewielkiego odległość od krawędzi okna do ściany zewnętrznej to mniej niż 40 cm. U Was wydaje się znacznie więcej (nawet szafke można powiesić). Inna opcja to poszerzenie budynku. Jak to zrobiliście (kuchnia wydaje się bardziej ustawna).;)

Poszerzyliśmy budynek z każdej strony o 45 cm.I nie jest to jedyna zmiana jakiej dokonaliśmy-wywaliliśmy łazienkę,przez co salon stał się dużo przestronniejszy,łazienkę przenieśliśmy w miejsce kotłowni,kotłownię przenieśliśmy w miejsce pomieszczenia gospodarczego na tyłach garażu,a i jeszcze wydzieliliśmy małą spiżarenkę kosztem kilku metrów w garażu,jeśli chodzi o górę to równiez kilka zmian-brak słupków kosztem metrażu i tak dużych pokoi..Także trochę zmian było.....Jak na razie z wszystkich zmian jestem baaardzo zadowolona.Mam w domu wszystko co potrzebujemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduje buduje!

Właśnie skończyliśmy tynki wewnętrzne. Zamówiliśmy też bramę i drzwi te z tyłu domu. Brama firmy Easy-line z silnikiem Faac. Drzwi stalowe, chyba Juwent. Dam czy są OK, jak już trochę poużywam.

Tynków wyszło wg majstra 750m2.

 

Elektryk też już skończył i z ciekawostek: Oprócz zwykłych żyrandoli, zaplanowałem światła punktowe bezpośrednio w suficie w salonie i na dolnym korytarzu. Było to możliwe bo mam strop Teriva i elektryk sam zaproponował takie rozwiązanie. Nie trzeba będzie sufitów podwieszanych robić. Będą światła LED 230V. Oprócz tego instalacja elektryczna będzie miała dodatkowe zasilanie w przypadku braku prądu. Nie znam się na tym, ale ma to być jakiś specjalny akumulator, który będzie w stanie pociągnąć wszystkie pompy, alarmy, zasilacze i ew. telewizor i takie tam drobne odbiorniki przez kilka godzin.

 

W wrześniu będziemy robili CO, went. mech. i odkurzacz centralny - na razie tylko instalacje, tak aby na jesień wylewkę zrobić. Cała kotłownia + kominek, zasobnik, itp będą w przyszłym roku.

Odnośnie ogrzewania. Temat rzeka i co fachowiec to inne zdanie. Ale decyzja już podjęta:

- instalacja podłogowa wszędzie (oprócz górnego korytarza, schodów, garażu i pomieszczenia za garażem),

- prawdopodobnie w salonie i pokojach wyprowadzę rury pod grzejniki, bez zamiaru ich podłączania (tak awaryjnie na przyszłość - koszty niewielkie).

- wyprowadzenie rur do solarów na zewnątrz budynku i pod dach (w przyszłości planowane).

- ogrzewanie piecem gazowym kondensacyjnym + kominek z płaszczem wodnym + ew. solary w przyszłości,

- do tego spory zasobnik na wodę (ok 500/200)

 

Może jeszcze przed zimą ocieplenie poddasza uda się zrobić i samo poddasze z płyt. No i może jeszcze zaszalejemy z drzwiami frontowymi.

 

Póki co załączam wygląd mojego duużego Niewielkiego z zewnątrz.

To duże okno dachowe balkonowe to GDL Cabrio z Veluxa.

Na dole okna z Vetrexu - bo wyszło najtaniej cena/jakość.

 

I na końcu jeszcze pozdrowienia i podziękowania dla Artura z Zamościa za pokazanie zamieszkałego już Niewielkiego.

 

Pozdrawiam

Andrzej

A czy wybrałeś już model pieca?Jeśli tak to napisz proszę jaki.Również planujemy solary i tak zasobnik na 500, chcemy się ubiegać o dotację z ministerstwa środowiska.Jak na razie bylismy tylko w viesmanie-oczywiście cena:o,całe szczęście wszędzie indziej gdzie pojedziemy będzie już taniej...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&M. Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście zmian dużo (wszystkie na pewno w dobrą stronę). :) Powodzenia (chociaż ono potrzebne trochę bardziej nam). Dla nas trochę za późno na takie zmiany (projekt klepnięty, pozwolenie w ręku, a ekipa wchodzi na plac budowy za jakieś 2 tygodnie). Ale następny dom będzie jeszcze lepszy;)

 

 

 

Poszerzyliśmy budynek z każdej strony o 45 cm.I nie jest to jedyna zmiana jakiej dokonaliśmy-wywaliliśmy łazienkę,przez co salon stał się dużo przestronniejszy,łazienkę przenieśliśmy w miejsce kotłowni,kotłownię przenieśliśmy w miejsce pomieszczenia gospodarczego na tyłach garażu,a i jeszcze wydzieliliśmy małą spiżarenkę kosztem kilku metrów w garażu,jeśli chodzi o górę to równiez kilka zmian-brak słupków kosztem metrażu i tak dużych pokoi..Także trochę zmian było.....Jak na razie z wszystkich zmian jestem baaardzo zadowolona.Mam w domu wszystko co potrzebujemy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&M. Kotłownie będę robił w przyszłym roku i jeszcze nie wybrałem pieca. W dotychczasowych wycenach przewijały się Vitodens 100 i Buderus GB072 - ale nie wchodziłem w szczegóły.

Odnośnie dotacji na solary też sprawdzałem i raczej nie będę się ubiegał z kilku względów: dotacja M.Ś. jest tylko do kredytu (prowizja min. 4% i marża też nie małą), zwracają kapitał dopiero po zakończeniu inwestycji (zamieszkaniu), trzeba by do końca roku przeprowadzić formalności (to już podobno ostatni rok na solary), czasem robią przy powierzchni solarów większej niż 12m2 (bo dotacja dotyczy tylko wody użytkowej), dotację trzeba rozliczyć (czyli zapłacić od niej podatek - min.18%). Sporo tego i faktycznie wychodzi nie 45% tylko ok 20%.

Niektóre gminy mają fundusze na dofinansowanie solarów - wtedy warto, ale podobno ciężko się załapać z wiadomych względów.

Ja na razie wyprowadzam rury i poczekam - może za kilka lat będą lepsze rozwiązania, może taniej bo bardziej powszechne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ziemniaczki wyrosły pięknie - jednego już wykopałam było jakieś 7 małych kulek dam im jeszcze trochę czasu, rzodkiewkę całą wyrwałam bo rosła w liście - za późno posiana, za to bazylia wzeszła ładnie :) a teraz żałuję że nie posiałam słoneczniku :(

Całą działkę mam zarośniętą trawskiem i chwastami żeby cokolwiek posadzić trzeba całą darń zdzierać więc mamy tylko dwa malutkie kawałeczki, na jednym ziemniorki na drugim coś ala szkółka gdzie sadzę roślinki na później. Na jesień trzeba będzie wpuścić jakąś maszynę która przekopie to wszystko.

 

Na skarpę u nas to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, bo to wydatek nie na dzisiaj. Teraz musimy zdecydować o oknach.

 

 

Dobry pomysł z ziemniakami :) w przyszłym roku też sobie posadzę - a co :D ... Moje uprawy w tym roku to porażka ... dynie :( a chciałam mieć na hallowen - ozdobne niby są ale takie małe jak jabłko :/ .... jadalne w ogóle nie wyszły .... myślę, że ziemia w tym miejscu akurat gdzie założyłam warzywnik była jałowa, bo nawet trawa w tych okolicach wygląda "słabo" ....

 

Co tam nowego robicie na budowie? kopara już działała?

Edytowane przez sylwiap-w29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia. Ślicznego masz aniołka, takie włoski kręcone. Kochany.

 

Te płytki na tarasie bardzo fajnie wyglądają. I fajny ten pomysł z filarem.

 

 

dzięki :) ten Aniołek na zdjęciach tylko tak wygląda niewinnie i grzecznie a w rzeczywistości wrrrrr :D Jutro a właściwie już dziś kończy 3 latka :)

na tarasie, to nie są płytki tylko płyty tarasowe :) ... układa się tak samo jak kostkę brukową ...

 

masz jakieś nowe fotki? może coś pozmieniałaś w środku? :) albo pracujesz w ogrodzie, pochwal się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie jak ja ;) Trza by tutaj grupę wsparcia założyć, bo nam wątek zupełnie zdechnie. My jeszcze nie mieszkamy, ale zaparliśmy się, że nie doprowadzimy "ogrodu" do tak malowniczej samowoli, jak w zeszłym roku. Odkryłam miejsce, gdzie sprzedają malusieńkie sadzoneczki sosen i świerków. Szkoda, że to wszystko idzie tak powoli, no ale w pewnym wieku trzeba nauczyć się cierpliwości :D

 

no zdycha wątek :( albo coraz mniej nasz Niewielki jest popularny i nikt się nie interesuje ... dla mnie ten wątek był niegdyś kopalnią wiedzy ... zdjęcia oglądałam z zapartym tchem ale kiedyś się tutaj jednak dużo więcej działo ...

 

ostatnio dowiedziałam się od jednego ogrodnika, że lepiej kupić mniejsze sadzonki, bo te duże drzewka są wykopywane z gruntu i wsadzane do doniczek i potem mają mniejsze szanse przyjęcia się .... ciekawe .... hmm ...

 

co obecnie robicie u siebie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m&m niewielki m05b dziękuję Ci kochana za pamięć, wreszcie dotarłam, ale jestem w takim pędzie, że zanim to powiem to znów pewno zniknę. Może jesienią będzie trochę spokojniej. Co u Was? Jak budowa i ogród oczywiście?

 

sylwiap-w29 !!! oż Ty cholerko, Twój dom jest prześliczny a skarpa od strony tarasu WOW:jawdrop::jawdrop: wykończenie kamieniem bardzo trafione, a wódz naczelny z loczkami - przystojniaczek, słodziak.

no no jestem pod wrażenie, biali się bawią :lol2:

Fajowo wygląda lawenda wokół słupa na tarasie, ciekawa jestem, jak tam sobie poradzi, czy ma tam dość słońca?

 

oooooo mariolka :D fajnie, że się odezwałaś :) Dzięki za pochwały dla ogrodu i wodza z loczkami :)

 

Co do lawendy wokół słupka, to kiedyś coś takiego widziałam na zdjęciach właśnie na tarasie i też mi przypadł do gustu ten pomysł ... w przyszłym roku chcę sobie jeszcze w jednym miejscu zrobić taką rabatkę lawendową ... co do kondycji lawendy w tym miejscu, to też się troszkę obawiałam ale praktycznie cały dzień jest w słoneczku, bo taras mam od południa ... mimo to jedna mi "zdechła" - nie wiem czemu :( podejrzewam, że jakiś pies posikał, bo stało się to w ciągu 3 dni, po prostu uschła ... w miejsce uschniętej przesadziłam jedną sadzonkę, która była właśnie za słupkiem i miała najmniej słońca i faktycznie trochę tam "stękała" - teraz zaczyna odżywać :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to Witam :) Pozdrawiam wszystkich Niewielkich i piszcie, wklejajcie zdjęcia, będziemy chwalić :) Postaram się częściej udzielać, na jasień chyba już nie będzie tyle roboty i odsapnę - taką mam nadzieję ;)

 

Teraz robimy ogrodzenie, jeszcze trochę porządku, chcę posadzić parę drzewek przy ogrodzeniu i chyba koniec na ten rok ... potem dalej robimy w środku - ludziieeee ta budowa się chyba nigdy nie skończy :) ale w sumie fajnie, bo co ja bym robiła :p

 

jak się zmobilizuję, to powklejam parę fotek ze środka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...