Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no to pięęęknie :D dzięki za odzew jako Jedyna :)

 

a reszta !!!!!! :( foch ......

 

haha :) dobra wrzucę swój żłobek

 

Ponieważ nie mogę się doczekać skarpy, zaczęłam sadzić roślinki na boczku (w "żłobku"), nie sobie rosną - potem je przesadzę :)

 

IMAG0114.jpg

 

I już wiem że popełniłam błąd - dwa pięknie pachnące zółtozielone cyprysy raczej nie przeżyją zimy :( albo je przesadzę z powrotem do doniczek albo okryję mocno na zimę i zaryzykuje ich zgon. Niestety poczytałam o nich dopiero po powrocie do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha :) dobra wrzucę swój żłobek

 

Ponieważ nie mogę się doczekać skarpy, zaczęłam sadzić roślinki na boczku (w "żłobku"), nie sobie rosną - potem je przesadzę :)

 

[ATTACH=CONFIG]212547[/ATTACH]

 

I już wiem że popełniłam błąd - dwa pięknie pachnące zółtozielone cyprysy raczej nie przeżyją zimy :( albo je przesadzę z powrotem do doniczek albo okryję mocno na zimę i zaryzykuje ich zgon. Niestety poczytałam o nich dopiero po powrocie do domu.

 

no i bardzo dobrze :) "żłobek" hehe pomysłowe określenie ale będziesz się mogła uczyć i później popełnisz mniej błędów !

 

a dlaczego nie przetrwają zimy cyprysy? wtajemnicz mnie proszę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagląda :D Za mniej więcej trzy tygodnie pochwalę się oknami :D

A ja pochwalę się robotami w środku-oczywiście jeśli majstry w końcu się u nas zjawią,bo co tydzień przekładaja robotę ...:mad:

U nas z nowości-nawieziona ziemia na działkę,będziemy siać trawę,drzewka i inne rosliny,wszystko zależy od stanu konta.Jutro jedziemy wybrac ostatecznie płytki do łazienek i na podłogę,kibelki i reszta wybrana na allegro,czeka na kliknięcie (lineablue-fajny wygląd,produkcja chińska,postanowiłam zaryzykować,bo opinie na muratorze ma dobre),drzwi wybrane proste sosnowe, również czekają w piątek projekt kuchni http://noblessa-design.pl/.I cały czas mamy dylemat-klatka schodowa otwarta czy zamknięta...Może Wy niewielcy coś doradzicie-jesteście zadowolenia ze swoich?ja chciałbym odzielić akustycznie dół od góry,więc zamkięta,mąż woli otwarte przestrzenie-i tak co wieczór od tygodnia debatujemy o schodach :).Jak tylko coś ruszy wrzucę zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pochwalę się robotami w środku-oczywiście jeśli majstry w końcu się u nas zjawią,bo co tydzień przekładaja robotę ...:mad:

U nas z nowości-nawieziona ziemia na działkę,będziemy siać trawę,drzewka i inne rosliny,wszystko zależy od stanu konta.Jutro jedziemy wybrac ostatecznie płytki do łazienek i na podłogę,kibelki i reszta wybrana na allegro,czeka na kliknięcie (lineablue-fajny wygląd,produkcja chińska,postanowiłam zaryzykować,bo opinie na muratorze ma dobre),drzwi wybrane proste sosnowe, również czekają w piątek projekt kuchni http://noblessa-design.pl/.I cały czas mamy dylemat-klatka schodowa otwarta czy zamknięta...Może Wy niewielcy coś doradzicie-jesteście zadowolenia ze swoich?ja chciałbym odzielić akustycznie dół od góry,więc zamkięta,mąż woli otwarte przestrzenie-i tak co wieczór od tygodnia debatujemy o schodach :).Jak tylko coś ruszy wrzucę zdjęcia

 

 

no to trzymam kciuki, żeby Wam majstry wszystko szybko i bezproblemowo zrobili !

 

jeśli chodzi o klatkę schodową, to zdecydowanie jestem tego zdanie co Twój Mąż, czyli otwarta. Wolę przestrzeń. Ale to też wszystko zależy od ilości domowników i użytkowania poszczególnych pomieszczeń. My na razie jesteśmy tylko w trójkę i góry nawet nie zamieszkujemy ;)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać wiecej to chyba o prognozie pogody. Albo pada albo leje, więc mury (a właściwie ściany fundamentów) pną sie do góry , ale powoli. Dobrze spojrzeć na zdjecia wykończonych wnętrz Niewielkiego. Jest nadzieja, ze ta nasza dziura w ziemi będzie kiedyś wyglądać podobnie. Czy ktoś może mi powiedzieć czy beton B-10 na tzw. chudziak był wystarczajacy (czy 10 cm grubosci wystarczy i ile m3 zamawialiscie (M05a)? Majster chce zamawiać B-20. To chyba przesada. Z której strony przebijaliscie sie z rura doprowadzajaca powietrze do kominka- przez taras czy z boku? U nas na razie tylko wydatki postępują szybciej niż plan (do tej pory prawie 30 tys materiał i robocizna do stanu zero ale jeszcze bez ocieplenia fundamentów). A do dachu jeszcze daleko:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim : )

 

Sylwia noo... baardzo ładnie : ))))) Podobają mi się rolety day&night - sama o takich myślę. To coś ładnego na ścianie to kamyk? Woodentic też super sympatycznie wygląda... Chciałabym juz mieć etap wykończenówki za sobą...

 

Chwalcie się, piszcie, wklejajcie zdjęcia : ))

 

U nas na razie bardzo powoli do przodu. Dziś - jako pierwsi w ulicy - jesteśmy dumnymi posiadaczami luksusu zwanego kanalizą :D Będzie można na reszcie tron podłączyć. M. rzeźbi poddasze, szpachluje łączenia, przymierza się do płytek w kotłowni. Może jutro zrobimy parę zdjęć.

 

Pozdrawiam serdecznie : ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać wiecej to chyba o prognozie pogody. Albo pada albo leje, więc mury (a właściwie ściany fundamentów) pną sie do góry , ale powoli. Dobrze spojrzeć na zdjecia wykończonych wnętrz Niewielkiego. Jest nadzieja, ze ta nasza dziura w ziemi będzie kiedyś wyglądać podobnie. Czy ktoś może mi powiedzieć czy beton B-10 na tzw. chudziak był wystarczajacy (czy 10 cm grubosci wystarczy i ile m3 zamawialiscie (M05a)? Majster chce zamawiać B-20. To chyba przesada. Z której strony przebijaliscie sie z rura doprowadzajaca powietrze do kominka- przez taras czy z boku? U nas na razie tylko wydatki postępują szybciej niż plan (do tej pory prawie 30 tys materiał i robocizna do stanu zero ale jeszcze bez ocieplenia fundamentów). A do dachu jeszcze daleko:)

 

No właśnie, leje ! I tym bardziej jest szansa, żeby coś skrobnąć ;) ... Pamiętam jak żyłam też taką nadzieją, że ta dziura kiedyś będzie moim domem ;) No i stało się ale ciągle jest coś do zrobienia i non stop czuje się niedosyt ... człowiek ma taką durną naturę, że zawsze mu mało :/

 

Co do chudziaka, to my na pewno mieliśmy B-10, nie wiem czy jest sens dać więcej. Nie pamiętam już jaką grubość wylaliśmy. To było 4 lata temu, ja już niestety takie detale po prostu wykasowałam. Ale pamiętam, że nam zabrakło z gruchy i jakieś 3 m2 musieliśmy dorabiać sami. Tak więc może ciut grubiej nam wylali. Ale zajrzałam właśnie do mojego zeszytu w którym sobie zapisywałam i mam napisane, że zamawialiśmy 15 m3 chudziaka.

 

Odpowiadając na drugie pytanie, to my mamy przebite na taras ale nie za bardzo wiem o co Ci chodzi z tym bokiem? No i też mamy troszkę zmieniony kominek względem projektowego. Nie wiem czy pomogłam ale starłam się haha :)

 

Pozdrawiam i życzę udanej pogody jak najdłużej tej jesieni !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim : )

 

Sylwia noo... baardzo ładnie : ))))) Podobają mi się rolety day&night - sama o takich myślę. To coś ładnego na ścianie to kamyk? Woodentic też super sympatycznie wygląda... Chciałabym juz mieć etap wykończenówki za sobą...

 

Chwalcie się, piszcie, wklejajcie zdjęcia : ))

 

U nas na razie bardzo powoli do przodu. Dziś - jako pierwsi w ulicy - jesteśmy dumnymi posiadaczami luksusu zwanego kanalizą :D Będzie można na reszcie tron podłączyć. M. rzeźbi poddasze, szpachluje łączenia, przymierza się do płytek w kotłowni. Może jutro zrobimy parę zdjęć.

 

Pozdrawiam serdecznie : ))

 

Dzięki :) choć wiem, że moje wnętrza, na dzień dzisiejszy, że tak powiem "dupy nie urywają" :D Ile ja bym chciała zrobić i mieć już ale niestety na to trzeba poczekać, główny problem kasa wrrrrr ....

Rolety dzień-noc, a mnie się tak średnio podobają :) Właściwie w środku wyglądają fajnie ale jak patrzę z zewnątrz, to mi się trochę kojarzą ze szpitalem :/ Ale ja jestem anty firana i że do tej pory nic innego fajnego, co by mi w 100% w oko wpadło nie znalazłam, to są te i cieszę się z nich. Te rolety na pewno spełniają swoją funkcję. W dzień nie zaciemniają już i tak dość ciemniej mojej kuchni, bo jest od północy. Natomiast w nocy jak są zasłonięte "na noc" i w środku świeci się światło, to z zewnątrz nie widać kompletnie NIC. No i nie były drogie (dodatkowy atut), bo udało nam się znaleźć na allegro gotowce pasujące do naszych wymiarów. Tak więc sumując jestem z nich zadowolona na dziś dzień.

To na ścianie, to kamień dekoracyjny Palermo firmy Stegu, na pewno słyszałaś :) Fajnie się prezentuje szczególnie w nocy jak zapalę lampki nad kamieniem. Nie jest to kamień naturalny, wiadomo takie są najładniejsze ale nie jest źle :)

Widzisz, to jesteś w tym jednym punkcie dalej ode mnie, bo my jeszcze kanalizy nie mamy :)

Przyznaj, że dłubanie na naszym poddaszu, to krzyż pański ! Mój mąż dłubał w tych skosach całą zimę.

Czekam na Wasze zdjęcia postępów :)

 

Wkleję Wam jeszcze zdjęcia mojego skarpiska, już skończonego i z korą :) o ile jeszcze się Wam nie znudziłam hehe ... ale to już nie dziś, może po weekendzie :)

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez sylwiap-w29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, dzięki za (po)odpowiedź. Z tym bokiem to chodziło o doprowadzenie powietrza "z boku":)

Betonu przy 10cm grubości wyliczylem 22m3.

Jakby tak jeszcze ktoś napisał że te 30 tys za stan zerowy to nie tak źle, to motywacja do dalszego zmagania się z pogodą jeszcze by wzrosła. Pozdrowienia dla wszystkich niewielkich (zwłaszcza tych wspierających: noka, m&m, Sylwia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to gdzie reszta Niewielkich !!!

 

kasia - Ty wiesz, że o Ciebie mi chodzi :p i wiem, że podczytujesz ... zaproszenie ciągle jest aktualne, co zdążycie zanim nas śniegi zasypią :) Pozdrawiam i uściski dla całęj Rodzinki :)

 

clowiek - nie wiem, czy dobrze nick zapisałam ... od tak dawna nie dajecie znać, co się dzieje na Waszej budowie? A może już mieszkacie? Hmm, chyba jeszcze nie ale na pewno dobiegacie do mety :) Ja o Was nie zapomniałam i kiedyś tam wpraszam się na kawę do Waszego Niewielkiego ...

 

krzychur - no jasny gwint !!! gdzie Ty się podziewasz? Budujecie jeszcze w ogóle? :) Pozdrowionka dla Dzieciaczków przeuroczych i Żony, podglądam Was czasem na Nk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i jeszcze mi się przypomniało ......

 

Mróweczka, Duma i cała reszta .... wszystkich nie jestem w stanie już sobie przypomnieć :) jeżeli czytacie, to napiszcie troszkę jak się żyje, mieszka :) Ciekawa jestem zmian u Was :)

 

Mogę iść spać :)

 

Amen

Edytowane przez sylwiap-w29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, dzięki za (po)odpowiedź. Z tym bokiem to chodziło o doprowadzenie powietrza "z boku":)

Betonu przy 10cm grubości wyliczylem 22m3.

Jakby tak jeszcze ktoś napisał że te 30 tys za stan zerowy to nie tak źle, to motywacja do dalszego zmagania się z pogodą jeszcze by wzrosła. Pozdrowienia dla wszystkich niewielkich (zwłaszcza tych wspierających: noka, m&m, Sylwia).

 

Właśnie ale o jaki "bok" chodzi ? :) Wiesz, do mnie to trzeba czasami łopatologicznie :D Lepiej zostawmy to, bo jeszcze się okaże, że po głębszym tłumaczeniu nie zakumam i będzie kupa śmiechu :D ... W każdym razie my mamy na taras.

Kurcze, wyszło Ci 22 m3, to spora różnica hmm ciekawe ale już też nie wnikam, bo jeszcze się zaraz zacznę stresować, że mam za chudy chudziak :D

30 tys. stan zero - wydaje mi się, że to bardzo rozsądna kwota i motywująca :) Nie mam teraz dostępu do tych moich rozpisek na co ile wydaliśmy etapami ale w niedzielę, jak będę miała dostęp do drugiego komputera, to zerknę :)

 

Pozdrawiam i teraz już naprawdę Amen. Mogę iść spać :)

Dobrej nocki życzę

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie przetrwają zimy cyprysy? wtajemnicz mnie proszę ?

 

Bo to delikatne roślinki - nadające się do uprawy w donicach w lecie na zewnątrz a na zimę trzeba je przenosić do pomieszczeń, ale i tu może być ciężko bo nie lubią zbyt suchego powietrza. No i dopiero po zakupie sprawdziłam, że moich dwóch cyprysów "Goldcest Wilma" nie ma wśród roślin polecanych przez Związek Szkółkarzy.

 

A'propos kupiłam sobie na urodziny katalog roślin, jak dla mnie rewelacja :)

Katalog-roslin-drzewa-krzewy-byliny_Agencja-Promocji-Zieleni,images_big,23,978-83-921807-6-0.jpg

 

U nas tez kominek ma "wyjście" na taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dawno nie pisaliśmy ,jesteśmy po wykonaniu tynków cementowo-wapiennych Dolina Nidy ,wyszło 603 m bez łazienek i syfitu nad garażem .Przed nami wylewki oraz docieplenie zewnętrzne .W listopadzie chcemy wykonać docieplenie poddasza .Dzisiaj zaczeliśmy spawać przesła ogrodzenia przedniego (na zdjęciu) .

PS

Jurekj23

u nas laliśmy chudziak z B15 Budokrusz ,zamówiliśmy 20m ,wyszło 18 ,grubość jakieś 12 cm (na wysokość bloczka) .Rura do kominka w naszym domu wychodzi z lewego boku domu patrząc od przodu.

 

 

pozdrawiamy

Norbert i Beata

IMG_5626.jpg

IMG_5623.jpg

IMG_5724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...