Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli w tych 15tys mieścił sie tez wod-kan (u nas dodatkowo hydrofor) to chodziło właśnie o to (podejście do grzejników tak i 3 gebberity tez). Jeśli tak to te nasze 16-17tys to (mam nadzieje) nie kosmos zwłaszcza, ze "jak wyjdzie mniej materiału" (cytat z wykonawcy) to ma być tysiąc-półtora tysiąca złotych mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam się :)

 

Sarbela - ale ładny :) całe szczęście, że nie zrobiłaś zielonego ;) .... ale Ci zazdroszczę tych sosenek wokoło i zieleni wszechobecnej ! .... ja tak nie mam buu :(:(:( ..... napisz co z tą kanalizacją Waszą, bo aż się zmartwiłam :( ...

 

Jurek - faktycznie, jak z klocków ! :D tak ładnie i równo wymurowane, że aż oniemiałam ;) nie tynkujcie go, haha ... taki jest the best :)

 

kasia - powoli się wykańcza ? ja widzę, że expresem, skoro latem już chcecie kończyć :)

 

H&M - ale się "odgrodziliście" :) założę się, że Sąsiedzi będą bardzo ciekawi co się za tym płotem dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich formowiczów.

Mam małą prośbę do osób które wybudowały wersję m05b. Ile wyszło wam metrów kw tynków wewnętrznych? Czy tynkarze wliczali w metraż okna i drzwi? Czy jeśli ocieplaliście sufit i ściany w garażu to na końcu zaciągnęliście je tylko siatką z klejem a czy tynkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antan, z powierzchnią nie pomogę (nam do tynków daleko i mamy wersję 05a). Jeśli chodzi o zasadę to tynkarz, z którym rozmawiałem wlicza otwory do 3m2. Jak powierzchnia otworu jest większa to wtedy dolicza obróbkę glifów.

Sylwia, Sarbela: no nie miałem pojęcia, ze ta sterta cegieł:-) wzbudzi takie pozytywne emocje. Przez chwilę już chcieliśmy się wprowadzić:-) prysznic wprawdzie tylko na zewnątrz, ale za to świeżego powietrza w domu pod dostatkiem. W weekend polecimy robić i wklejać kolejne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antan - ja wybudowałam inny wariant ale odnoście odliczania powierzchni otworów okiennych i drzwiowych z tego co pamiętam, to :

 

- przy tynkach wewnętrznych nie brali pod uwagę okien i drzwi wcale,

- natomiast przy zewnętrznych otwory były wliczanie do powierzchni, oprócz dużych drzwi tarasowych i bramy garażowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, Sarbela: no nie miałem pojęcia, ze ta sterta cegieł:-) wzbudzi takie pozytywne emocje. Przez chwilę już chcieliśmy się wprowadzić:-) prysznic wprawdzie tylko na zewnątrz, ale za to świeżego powietrza w domu pod dostatkiem. W weekend polecimy robić i wklejać kolejne zdjęcia.

a no widzisz, że warto się czasem pochwalić :) zachwyty innych zawsze podbudowują i mobilizują do dalszego działania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, jak tak sobie myśle że do lata zdąże zamieszkać żeby choć troszkę podelektować sie leżeniem i nic nierobieniem na własnym tarasie :) ale czy to się uda ...to nie wiem , musisz mi fachowym okiem powiedzieć bo Ty juz to przeszłaś, :) Pozdrawiam Was I Antosia :* buziaki

 

kasia - biorąc pod uwagę to, jak my budowaliśmy, to ja to czarno widzę ;) ale wszystko jest możliwe jeżeli np. wejdzie kilku fachowców na raz i np. jeden będzie robił łazienki, drugi montował kuchnię a trzeci jeszcze coś innego i wszystko pójdzie sprawnie i bezproblemowo (tego Wam bardzo szczerze życzę :) ) to może się udać !

 

ale w domu delektowanie się leżeniem i nic nierobieniem chyba jest nierealne ;) a przynajmniej ja tak mam ... nie wiem kiedy odpocznę ... chyba na starość dopiero, jak już wszystko zacznie mi się tu ze starości walić a ja już po prostu nie będę miała siły ani weny, żeby coś z tym zrobić ;)

 

Dziękuję za pozdrowienia i śle je również w Waszą stronę dla całej Rodzinki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się :)

 

Sarbela - ale ładny :) całe szczęście, że nie zrobiłaś zielonego ;) .... ale Ci zazdroszczę tych sosenek wokoło i zieleni wszechobecnej ! .... ja tak nie mam buu :(:(:( ..... napisz co z tą kanalizacją Waszą, bo aż się zmartwiłam :( ...

 

Jurek - faktycznie, jak z klocków ! :D tak ładnie i równo wymurowane, że aż oniemiałam ;) nie tynkujcie go, haha ... taki jest the best :)

 

kasia - powoli się wykańcza ? ja widzę, że expresem, skoro latem już chcecie kończyć :)

 

H&M - ale się "odgrodziliście" :) założę się, że Sąsiedzi będą bardzo ciekawi co się za tym płotem dzieje ;)

 

Jak się kilka ładnych lat mieszka z dala od cywilizacji,a potem człowiek się wyprowadza do większego skupiska ludzi,to musi sie odgrodzić,żeby nie zwariować,albo nie dostać socjofobii :D.W kwestii wod-kan u nas podobne kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kilka ładnych lat mieszka z dala od cywilizacji,a potem człowiek się wyprowadza do większego skupiska ludzi,to musi sie odgrodzić,żeby nie zwariować,albo nie dostać socjofobii :D.W kwestii wod-kan u nas podobne kwoty.

 

hihi, mnie Sąsiedzi widzą na tarasie jak na scenie ;) ... przez to, że mam górkę, Ci poniżej mają niezłe widoki ;) ... musiałabym sobie taki płot postawić 3 metrowej wysokości, żeby się zakryć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się :)

 

Sarbela - ale ładny :) całe szczęście, że nie zrobiłaś zielonego ;) .... ale Ci zazdroszczę tych sosenek wokoło i zieleni wszechobecnej ! .... ja tak nie mam buu :(:(:( ..... napisz co z tą kanalizacją Waszą, bo aż się zmartwiłam :( ...

 

Sąsiad, właściciel działek obok zaczął karczować sosny, trochę żal bo byliśmy odgrodzeni od świata i dawały sporo cienia, ale to jego, wiedzieliśmy że prędzej czy później tak będzie, bo drzewo porosły już duże. Z drugiej strony ładnie nas teraz widać z drogi :) i jesteśmy na górce więc widok nam się całkiem niezły odsłonił.

 

Nie mogę tylko przeżyć, że jakiś ch... wyciął nam sosenkę najładniejszą z tych które rosły. Wprawdzie rosła na drodze (przyszłej, wewnętrznej, tej której obecnie w ogóle jeszcze nie ma) ale mogła tam spokojnie zostać, bo wypadała przy samej granicy. Najpierw podejrzewałam sąsiada, który wycinał swoje sosny z działki, ale teraz myślę, ze ktoś ją po prostu na choinkę świąteczną sobie ciachnął :( a była już taka piękna po wiosennym obrywaniu pędów zagęściła się pięknie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich formowiczów.

Mam małą prośbę do osób które wybudowały wersję m05b. Ile wyszło wam metrów kw tynków wewnętrznych? Czy tynkarze wliczali w metraż okna i drzwi? Czy jeśli ocieplaliście sufit i ściany w garażu to na końcu zaciągnęliście je tylko siatką z klejem a czy tynkiem?

U mnie wyszlo 810 m2 .ale troszke mam pozmieniane wewnatrz i dwa stropy czyli dodatkowe metry. Okna i drzwi zazwyczaj sie dolicza do powierzchni calkowitej sciany bo dochodza obrobki i na to samo wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...