Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U nas ostatnie prace-za tydzień dwa planujemy przeprowadzkę.Jak się ogarniemyz bałaganem i z tym wszystkim obiecuję fotorelację.Na temat ekip też mogłabym dużo napisać-ale czasmi po prostu brak słów....;) Z naszejgo doświdczenia wynika że najtrudniej znaleśc solidną i TERMINOWĄ ekipę właśnie dowykończeniówki.Także branża budowlana nie powinna narzekać,skoro maja takie terminy i kilka robót naraz:). Nie mam czasu na szukania,ale pamiętam że był ktoś,kto szukał Niewielkich w Wlkp-zapraszam na kontakt na priv ,możemy się umówić,jak chcecie zobaczyć nasz dom.:). Pozdrawiam wszystkich trzymajcie za nas kciuki,oby wszystko poszło zgodnie z planem!

 

Serdecznie gratuluję :):wiggle:

To sztuka dotrwać do tego etapu w całości:):) Będziemy czekać na fotki.

U nas w maju minął cały rok odkąd wbilismy pierwszą łopatę, za rok moze sie uda to co H&M , jak dotrwamy ;)

U nas póki co bez zmian, także hejka !

Edytowane przez zaga1
o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
za te 60 zł było wszystko, fundament, słupki, siatka (ok. 150 cm) betonowanie, kopanie równanie czyli cala robocizna

 

U nas ogrodzenie zakończone (no prawie:no:- zostało jeszcze naciągnięcie siatki). Płacimy 50 zł za mb za robociznę. Mniej pewnie dlatego, że ta sama ekipa robiła nam tynki i wylewki (dostaliśmy upust;)). Przed nami front ogrodzenia (materiał kupiony- bloczki betonowe łupane: wyszło towaru za prawie 7000 zł). Teraz układamy podbitkę. Zdecydowaliśmy na Galeco Design złoty dąb (w sumie ok. 2000 zł i robocizna podobnie- 1950: czyli 30 zł/mb). Zastanawialiśmy się nad podbitką komorową albo nad deską z włóknocementu, ale albo przeraziła nas cena (jeszcze dodatkowo 5000 zł przy podbitce komorowej- np. Plastivan) albo i cena i problemy z montażem- widoczne wkręty (przy rozwiązaniu z deską Cedral).

Największa zaleta Galeco to (poza ceną) kolor, który idealnie pasuje do koloru naszych okien.

 

Obiecuję zdjęcia po podbitce (czyli w przyszłym tygodniu).

 

Co u innych? Zaga- jak rozpracujecie temat wentylacji odeskowania to dajcie znać. My cały czas mamy dylemat ocieplenia dachu (pianka poliuretanowa (otwarto i/lub zamkniętokomórkowa czy tradycyjna wełan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Masakryczne macie ceny za robociznę ogrodzenia. Ja na podkarpaciu za robociznę wykonania ogrodzenia (wywiercenie pod fundament słupków, zabetonowanie słupków, przytwierdzenie łączników podmurówki, położenie prefabrykowanych podmurówek i przykręcenie paneli ogrodzeniowych) zapłacę 18 zł za metr bieżący. Po mojej stronie jest niwelacja terenu. Cena robocizny wraz z całym materiałem czyli podmurówka, słupki, beton i panele to koszt ok 100 zł za metr bieżący.

Dla zainteresowanych mogę podać namiary na dobre tanie słupki do paneli. Zwykle słupki 4cmx6cm, wysokości 2m, grubości 1,5mm ocynkowane i malowane proszkowo kosztują ok 42 zł. Ja natomiast za cenę 46 zł kupiłem słupki wysokie na 2,2metry ale o grubości 2 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Masakryczne macie ceny za robociznę ogrodzenia. Ja na podkarpaciu za robociznę wykonania ogrodzenia (wywiercenie pod fundament słupków, zabetonowanie słupków, przytwierdzenie łączników podmurówki, położenie prefabrykowanych podmurówek i przykręcenie paneli ogrodzeniowych) zapłacę 18 zł za metr bieżący. Po mojej stronie jest niwelacja terenu. Cena robocizny wraz z całym materiałem czyli podmurówka, słupki, beton i panele to koszt ok 100 zł za metr bieżący.

Dla zainteresowanych mogę podać namiary na dobre tanie słupki do paneli. Zwykle słupki 4cmx6cm, wysokości 2m, grubości 1,5mm ocynkowane i malowane proszkowo kosztują ok 42 zł. Ja natomiast za cenę 46 zł kupiłem słupki wysokie na 2,2metry ale o grubości 2 mm.

 

No cóż, każdy ma to co lubi. W naszym przypadku: lubimy tradycyjną, szalowaną i zacieraną podmurówkę a nie prefabrykat. Cena końcowa wychodzi podobnie: droższa robocizna, tańszy materiał. My za 100 mb ogrodzenia (słupki ocynk 4x5, siatka, cement, piasek i robocizna) nie wydaliśmy 10 tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mój domek. Dziś robione zdjęcia.

dom1.jpg

 

dom2.jpg

 

No to dopiszę coś ...

Dziś zrobiłbym 2 bramy garażowe z jednoczesnym poszerzeniem wjazdu do 5,2 m (jest tyle miejsca brama 2,5m + słupek 0,2 m + brama 2,5m). Zimą spory zysk i mniejszy problem ze szczelnością bramy. Obecna 4,5 m (Horman) jest u góry nieszczelna, a spece od Nalazka (Bydgoszcz) mówią, że nic się z ty mnie da zrobić (łajzy).

Edytowane przez mczajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ogrodzenie zakończone (no prawie:no:- zostało jeszcze naciągnięcie siatki). Płacimy 50 zł za mb za robociznę. Mniej pewnie dlatego, że ta sama ekipa robiła nam tynki i wylewki (dostaliśmy upust;)). Przed nami front ogrodzenia (materiał kupiony- bloczki betonowe łupane: wyszło towaru za prawie 7000 zł). Teraz układamy podbitkę. Zdecydowaliśmy na Galeco Design złoty dąb (w sumie ok. 2000 zł i robocizna podobnie- 1950: czyli 30 zł/mb). Zastanawialiśmy się nad podbitką komorową albo nad deską z włóknocementu, ale albo przeraziła nas cena (jeszcze dodatkowo 5000 zł przy podbitce komorowej- np. Plastivan) albo i cena i problemy z montażem- widoczne wkręty (przy rozwiązaniu z deską Cedral).

Największa zaleta Galeco to (poza ceną) kolor, który idealnie pasuje do koloru naszych okien.

 

Obiecuję zdjęcia po podbitce (czyli w przyszłym tygodniu).

 

Co u innych? Zaga- jak rozpracujecie temat wentylacji odeskowania to dajcie znać. My cały czas mamy dylemat ocieplenia dachu (pianka poliuretanowa (otwarto i/lub zamkniętokomórkowa czy tradycyjna wełan).

 

hej

Temat wentylacji pod deskowanym dachem to kurcze wyzwanie. Kształt dachu nie pomaga. :)

Poddasze jest zostawione " na pózniej". Mamy postawione przedścianki, za którymi nie mamy ocieplenia. Robimy je dopiero ponad nimi ( mamy kupioną wełnę) i robimy malutki stryszek . Mamy tam dość ciekawe rozwiązanie . Zalaliśsmy posadzki i chcemy robić gładzie . Ciagle nie ma decyzji jakie płytki. Budzę się w nocy z koszmarami :):)

Edytowane przez zaga1
o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pięknie zagospodarowany teren przed domkiem, od razu cały domek ładnie się prezentuje. Widać, że lato i nikt nie ma czasu na wpisy na forum... , albo też wszyscy tak zapracowani przy swoich domkach, bo pogoda sprzyja Edytowane przez marta-m05b-niewielki
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się pochwalić że od dwóch tygodni mieszkamy w naszym niewielkim-jest....cudownie.Ciepłe lipcowe wieczory spędzane na tarasie ,dzieciaki piszczące z radości na basenie,szalejące na placu zabaw,sadzenie roślin na tarasie,przyjmowanie gości i wspólne wieczory w blasku świec...

5 lat spędzania weekendów w marketach budowlanych,doglądania budowy w każdej wolnej chwili,wyrzeczenia,oszczędzanie,kredyty...

Było warto.To są nasze najszczęśliwsze 2 tygodnie w życiu:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dopięcia celu, upiekszanie ogródka i delektowanie się czasem spędzonym w gronie najbliższych chyba wynagradza wyrzeczenia i konflikty, które powstawały w czasie budowy. Życzę samych radosnych chwil w Waszym nowym AZYLU zwanym najzwyczajniej domem. Sama chciałabym doczekać chwili kiedy bedę spoglądać na swój własny domek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się pochwalić że od dwóch tygodni mieszkamy w naszym niewielkim-jest....cudownie.Ciepłe lipcowe wieczory spędzane na tarasie ,dzieciaki piszczące z radości na basenie,szalejące na placu zabaw,sadzenie roślin na tarasie,przyjmowanie gości i wspólne wieczory w blasku świec...

5 lat spędzania weekendów w marketach budowlanych,doglądania budowy w każdej wolnej chwili,wyrzeczenia,oszczędzanie,kredyty...

Było warto.To są nasze najszczęśliwsze 2 tygodnie w życiu:).

 

Och, cieszy mnie szczęście innych. Czyli warto ponosić wyrzeczenia. Czy możesz napisać z perspektywy który etap był najtrudniejszy ? Czy załatwianie papierów czy wykonawcy czy decyzje rodzinne które płytki wybrać :D ? Szczęśliwego mieszkania :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...