Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dzienniczek macio :) - KOMENTARZE


agamuza

Recommended Posts

Pozwolę sobie załozyć wątek komentarzowy do Twojego dzinnika :wink:

Wszystkiego najlepszego życzę w budowaniu - twardych fundamentów i ładnych dachówek :lol: :lol: :lol: Uwielbiam czytać dzienniki, sama zaczęłam w tym tygodniu i strasznie mi sie to podoba - skraca mi czas w oczekiwaniu na decyzje z urzędów :wink: Pozdrawiam!

 

Bardzo ładny projekt - mam ostatnio słabość do takich klasycznych, prostych domków - w sumie to odkąd wybrałam swój projekt mam taką słabość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy!!!

 

Miło nam, że założyłaś komentarze :D ja nie miałem odwagi... :wink:

Dziękujemy za życzenia oby sie spełniły!!!

tak to czekanie na decyzje urzędów jest męczące... :roll:

 

siłaczka - macie już projekt kupiony?bo ja juz sam nie wiem kiedy zamówić, ale chyba dopiero jak dostanę wypis i wyrys z planu...

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...

 

najpierw napisałem potem czytałem Wasze dzienniki... :oops: tak więc pewnie masz kupiony projekt...

wyczytałem, że płaciłyście za warunki przyłączy :o u nas nic to nie kosztuje :o jedynie za wypis i wyrys się płaci przy składaniu 5,50 zl i przy odbiorze ale nie wiem ile...

 

wydawało by sie, że powinno być wszędzie jednakowo.... :roll:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem projektu nie było żadnego problemu, trzeba było tylko mieć pieniądze. :wink: Ale najpierw czekaliśmy na warunki zabudowy. Wtedy wydawało mi się, że się pośpieszyliśmy z kupnem projektu, ale adaptacja wlokła się dłużej niż było planowane. Takie poślizgi trzeba też brać pod uwagę.

Za warunki przyłączy właściwie nie płaciliśmy, bo pierwsza wpłata do Energi już była liczona na konto przyłącza (wg mnie to stanowczo za dużo).

My w sumie 4 miesiące zbieraliśmy papiery do pozwolenia na budowę, załatwiając jednocześnie różne sprawy. Teraz jeszcze miesiąc czekania, jak dobrze pójdzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jak tylko dostane wypis to kupię projekt, chociaż pasował chyba będzie bo bardziej prostego to juz nie mozna wymyslić :lol:

Tak więc jak tylko wróce 03.02. z krainy okropnego zimna to kupuje!!!

mam nadzieje, że mnie tez droga do pozwolenia zajmie nie więcej niz 4 miesiące...

 

witam kolejnego wielbiciela :wink: :wink: :lol:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pracowni "Domek" to słyszałem wiele dobrych opinii na ich temat, projekt mi odpowiada, jednak wysłałem dwa razy maila do nich-korzystając z ich strony "napisz do nas" - i zero odpowiedzi :evil: i powiem szczerze, że mnie to nieco zraża do nich...bo skoro sami chcą żeby do nich pisać to chyba powinni też odpowiadać? dodam jeszcze, że pierwszego maila wysłałem z miesiąc temu.... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj aha26 - widzę, że grono wielbicieli sie powiększa :wink: :lol: :D

 

Cóż odzewu z pracowni brak...mam nadzieję, że kontakt telefoniczny będzie lepszy, ale nie omieszkam powiedzieć co sądze na temat ich odpisywania na maile...

 

Siłaczka ile czekaliście na projekt od momentu zamówienia? dużo robiliście zmian? nie było problemów ze zgodą?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, na projekt czekaliśmy 5 dni, ale to dlatego, że chcieliśmy odbicie lustrzane, które pracownia dopiero dla nas robiła. Myślę, że przy gotowym byłoby szybciej. Zmiany w naszym przypadku to były tylko przesunięte ścianki działowe, co projektant uznał za nieistotne i nie wymagające jego zgody. Nasz architekt (ten od adaptacji) nawet tego nie naniósł na projekt - stwierdził, że to się zrobi w trakcie budowy (on też będzie kierownikiem budowy).

U nas też prawie minus 20 stopni, zadymka - no to mamy prawie jak za kołem podbiegunowym. :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje!

Ja niestety muszę troche zmian wprowadzić m.in. strop na żelbetowy, ściany poddasza na murowane, chcemy tez dobudować ganek a moze nawet nieco powiększyć całość... :roll: ale w sumie to chyba nie jest tak dużo zmian.... :-? przynajmniej tak sobie wmawiam :wink:

Do pracy dalej nie lecę...pogoda okropna i nic sie nie poprawia...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Tak do pracy mam kawałek...ale poki ci to się nie wybieram... :lol:

właśnie zamknęli budowę wszyscy ludzie wrócili na szybko do domów i czekamy na lepszą pogodę...

dla zainteresowanych to tam pracuję - http://www.statoil.com/statoilcom/snohvit/svg02699.nsf?opendatabase&lang=en

 

Mikolaj1 ciesze się , ze podoba Ci sie nasz domek!!!tez miałem opory orzed założeniem dziennika, ale wyszedłem z założenia, że być może kiedyś komus sie przyda!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...