Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kasi i Marka dom pod lasem na wsi


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Świetny ten domek, zarówno in, jak i out. Jest w nim wszystko to, co lubię: prosta bryła i połączenie starego i nowego (mam na myśli to pomieszczenie z kołowrotkiem, które jak sądzę sąsiaduje z nowoczesnym salonem). Malowidła na ścianach fajne i lampy fajne i w ogóle fajny dom... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amj2. Mój syn trochę starszy w maju 4 lata skończy. Czasami udaje mu się być grzecznym :wink:

kofi. Z Kołowrotkiem to jadalnia sąsiadująca z salonem i kuchnią.

http://www.republika.pl/jezier/DSCN1372_edited.jpg

Na ścianach są zdjęcia (niektóre z tych w tym wątku) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezier dawno nie widziałam tak brzydkiej irmy, co Cię podkusiło do zmiany dachu, jesli chciałeś zaoszczędzić, to wystarczyło zamiast ytonga zdecydować się na np. porhoterm, i zamiast braasa np. euronit. Ile zaoszczędziłeś na tym oszpeceniu fajnego projektu???. Zapewne zaczytałeś się na muratorze. że dachy dwuspadowe są najtańsze....a koszty adaptacji a uroda projektu?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zmiany w stosunku do projektu gotowego wyniknęły z chęci zmniejszenia kosztów budowy. Murator za mnie nie dokonywał wyboru. Konstrukcja więźby którą mam była o 8 tysięcy tańsza od takiej do Irmy czy Irmy II wykonanej w tej samej technologii. Oprócz zmiany dachu z 4-spadowego na 2-spadowy dom zmniejszył się o garaż.

Wybrałem dachówkę Brassa bo mi się bardziej podobała, a wycena za dach nie różniła się od wyceny za IBF czy Euronit. Ytong wybrałem z powodów - głównie cieplno-wytrzymałościowych. Ceramiki poryzowanej nie rozważałem wcale.

Przed rozpoczęciem budowy chciałem wymienić posiadany projekt na inny. Nie udało się. Przeprojektowanie było tańsze niż kupno drugiego gotowego projektu. Zaoszczędziłem wystarczająco dużo aby dom mieć skończony.

 

ps. Pochlebia mi, że specjalnie dla mnie postanowiłaś/eś się dla mnie zarejestrować na forum. Po domu nie widać, że to projekt Irma więc tym bardziej jeste pełen podziwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się również do głosów chwalących. Fajny dom, nieoklepany kominek i ogólnie z tego co piszesz prawdziwy rodzinny dom z bardzo rodzinną atmosfera i tradycjami. :D

P.S. Mam pytanie Jezier czy ty nie masz tego domu gdzieś w pobliżu piaseczna, bo kiedys z tobą rozmawialem o ogrzewaniu elektrycznym, ale wynkalo wtedy ze ty juz jakis czas mieszkasz a tu ta prezentacja domu...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...