Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

Witajcie. Zrobiło mi się cieplej na duchu, jak zobaczyłam, ile Was jest...

My nie mamy mieszkania, domu, działki ani oszczędności. Mąż zarabia niewiele, a ja - na urlopie wychowawczym. Ale w tym tygodniu podjęliśmy decyzję - szukamy kredytu i działki, a potem się zobaczy. Teściowie pukają się w czoła z niedowierzaniem...

Aida - trzymam kciuki za Ciebie. Też mam za sobą kilka miesięcy takiego leżenia (z pojedynczym dzidziorem), więc rozumiem.

Pozdrawiam z zimowego Szczecina.

Gosia

 

Witam krajankę :)

 

Gdzie chcecie się budować ?? Zapraszam do grupy zaczynających Szczecin i okolice i do "dużej" grupy szczecińskiej :)

 

Pozdrawiam

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć "Oszołomki",

 

ja juz mam wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia (no, może nie mam dziennika budowy podpisanego :) ), mam ekipę (czekmay na wiosnę) ale...

.. nie mam kasy - to znaczy będę budowal w calości z kredytu.

 

Instytucją finansująca będzie prawdopodobnie mBank. Jednak wiele osób forum odradza ten bank.

Czy ktoś z Was budował (ew. buduje) z mBankiem? Macie jakieś rady, uwagi, ostrzezenia?

 

Dzieki za wszelkie info.

 

pzdr

Habier

Habier ja buduję jak w każdym banku zależy na kogo trafisz ... jak dla mnie ok (choć ostatnio pani przyjęła nam niepełnie wypełniony wniosek i trzeba było jeździć i składać nowy- wszystko skończyło się dobrze), faktycznie kolejne transze są w ciągu 3 dni od wskazanej daty, niestety nie ma możliwości np pokazania faktury an drzwi które będą montowane w innym terminie wszystko musi byc zgodnie z rozpiską transz, na szczęście zawsze można aneksować umowę ( dam znać ile im to zajmie) :wink: daj znać jakie % Ci zaproponowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flamenco wow widze ze sie tyez rozkrecasz, super i gratuluje powiekszeniaq rodinki :)

 

Ruch na forum zmniejszył się, widocznie nie tylko ja się rozkręcam :-).

 

Czekam już na przelew pierwszej transzy kredytu. Toczymy rozmowy z ekipą, co nam ma budować fundament, a w międzyczasie mój ojciec habilituje się z hydroizolacji (botazity, dysperbity i inne). Strach się bać.

 

To się dzieje naprawdę! To naprawdę jest możliwe, że jesienią przeprowadzka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instytucją finansująca będzie prawdopodobnie mBank. Jednak wiele osób forum odradza ten bank.

Czy ktoś z Was budował (ew. buduje) z mBankiem? Macie jakieś rady, uwagi, ostrzezenia?

 

Habier ja buduję jak w każdym banku zależy na kogo trafisz ... jak dla mnie ok (choć ostatnio pani przyjęła nam niepełnie wypełniony wniosek i trzeba było jeździć i składać nowy- wszystko skończyło się dobrze), faktycznie kolejne transze są w ciągu 3 dni od wskazanej daty, niestety nie ma możliwości np pokazania faktury an drzwi które będą montowane w innym terminie wszystko musi byc zgodnie z rozpiską transz, na szczęście zawsze można aneksować umowę ( dam znać ile im to zajmie) :wink: daj znać jakie % Ci zaproponowali?

 

sylvia1: kredyt zalatwialismy przez Open. Na poczatku dostalismy propozycje marzy 1,2%. Po negocjacjach bank zgodzil sie dac 1% marzy.

 

Najgorsze sa oplaty okolokredytowe :( 1,5% kwoty kredytu ubezpieczenia na 2 lata. 0,2% ubezpieczenie pomostowe. Ubezpieczenie w trakcie budowy. Ehh, tyle dodatkowej kasy

 

 

Najbardziej boje sie tego czy bede w stanie wyrobic sie w teminach, ktore podalem w kosztorysie - i jak bank bedzie reagowal na opoznienia. Z tego co wiem kolejne transze wyplaca po zrobieniu calego etapu: prace potwierdzone wpisem do dziennika oraz zdjęcia (duzo tych zdjec trzeba dostarczyć? Moga być w formie elektronicznej czy muszą być "wywołane" ?)

 

pzdr

Habier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej boje sie tego czy bede w stanie wyrobic sie w teminach, ktore podalem w kosztorysie - i jak bank bedzie reagowal na opoznienia. Z tego co wiem kolejne transze wyplaca po zrobieniu calego etapu: prace potwierdzone wpisem do dziennika oraz zdjęcia (duzo tych zdjec trzeba dostarczyć? Moga być w formie elektronicznej czy muszą być "wywołane" ?)

 

pzdr

Habier

 

W zasadzie większości banków nie robi różnicy przesunięcie terminu - poza tym zawsze można spisać aneks. Natomiast dla ciebie może byc istotne dotrzymanie terminów właśnie ze względu na wypłatę kolejnych transz bo bank musi mieć pewność że to co wypłacił faktycznie poszło na budowę kredytowanego obiektu.

U mnie też niby chcieli zdjęcia (mogły być w formie elektronicznej) ale jak co do czego doszło to musiałem (muszę) zgłosić kilka dni wcześniej zamiar uruchomienia kolejnej transzy a oni wysyłali swojego rzeczoznawcę który pstrykał fotki.

A że u mnie ciężko z dojazdem pod budynek to było kilka problemów z wypłata transz i spięc z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę się przyłączyć. Jestem początkującym oszołomem i planuję wybudować ten dom http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=403&IdKolekcji= podobny do domku OLASY.Kredyt planuje wziąć 80 tys zł a resztę z bieżących pensji.

Działkę mamy kupioną 1700 m/kw. Teraz jeszcze podciągniemy prąd i wodę za gotówkę i zaczniemy budowę domu, już za kredyt.

 

 

Przeczystałm tu parę ważnych dla mnie postów i mogę stwierdzic śmiało, że wcale nie jestem załamana a wręcz przeciwnie podbudowałam się. Bo 150 tyś zł to suma za którą postawie dom.

 

Do lipca tego roku spłacam działkę 1500 zł miesięcznie, a do kwietnia 2008 500 zł miesiącznie, razem 2000 zł. Czyli akurat uporamy się z działką i weźmiemy się za dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dzień dobry wszystkim mam pytanie zależy mi na szybkiej odpowiedzi i doradzeniu chce kupić małądziałeczkę już w czwartek jest ona w klinie ma 600m interesuje mnie któryś z poniższych projektów i mam pytanie minimalne wymiary działki nie oznaczają ze takie muszą być?

w słonecznym szerokośc domu wynosi 8 m i grazaż były na równi z ogrodzeniem chcego umiścić w klinie czy jest to możliwe czy muszą być zachowanw wymiary podane w projekcie albo jakieś inne odległości no ico powinienem sprawdzić przy kupnie działki jakie dokumenty dziękujeczekam na odpowiedz

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/sytuacja.php

http://www.z500.pl/index.php?projekt=8&ogolne=1

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=96&a=194&sid=5#rzuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim mam pytanie zależy mi na szybkiej odpowiedzi i doradzeniu chce kupić małądziałeczkę już w czwartek jest ona w klinie ma 600m interesuje mnie któryś z poniższych projektów i mam pytanie minimalne wymiary działki nie oznaczają ze takie muszą być?

w słonecznym szerokośc domu wynosi 8 m i grazaż były na równi z ogrodzeniem chcego umiścić w klinie czy jest to możliwe czy muszą być zachowanw wymiary podane w projekcie albo jakieś inne odległości no ico powinienem sprawdzić przy kupnie działki jakie dokumenty dziękujeczekam na odpowiedz

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/sytuacja.php

http://www.z500.pl/index.php?projekt=8&ogolne=1

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=96&a=194&sid=5#rzuty

Witam!

Niestety minimalne wymiary działki oznaczają DOKŁADNIE że takie muszą być aby nie było problemów w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę. Może jednak się zdarzyć, że w gminie/starostwie uda ci się załatwić zgodę na postawienie chałupy w linii ogrodzenia (jednak pod warunkiem, że ściana szczytowa nie będzie posiadała okien). Ale to już powiedzą ci w trakcie załatwiania kwitów.

Kupując działkę

1. przejdź się po okolicznych tubylcach i wypytaj poziom wód gruntowych, czy na planowanej działce wiosną lub po większych deszczach nie zalega woda,

2. w sądzie sprawdz czy nie ma na niej hipoteki czy innych podmiotów które mogłyby w razie co ubiegać się o prawa do ziemi,

3. w gminie plan zagospodarowania i warunki zabudowy, podłaczenie do kanalizy i sieci wodociągowej

4. w ZE i gazowni czy jest szansa na którys z nosników

5. zanim podpiszesz ostateczna umowe przeprowadz badania geologiczne - tak na wszelki mimo pkt 1, zeby nie okazalo się że to co dla autochtonów było rzeczą oczywistą i "zapomnieli powiedzeć" nie zdziwiło cie w trakcie robienia np. fundamentów

 

A w ogóle to zerknij tu Od kupna działki do pozwolenia na budowę i tu Harmonogram działań przed rozpoczęciem budowy, ewentualnie jeszcze tu pozwolenie na budowę - lista załączników do projektu i poszukaj jeszcze na forum. Na pewno coś znajdziesz. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihihihihi

 

Ja buduje Z8 ale wydaje sie że tańszego niż nina z tych trzech nie znajdziesz.

 

Nina prosta i tania ale wygląd .... no cóż dyskutować nie będę

 

Słoneczny OK ale poddasze jeżeli go nie potrzebujesz wcale nie jest najtańsze a budować na zapas ja nie zamierzam.

 

Z8 no cóz jak pisałem wyżej ja go buduję i nie wiem ile wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też uważam że nina jest najtańsza a co do wyglądu no cóż pałac to to nie jest ale zastanawiam sie też nad tym projektem z garażem chodzi mi o rozbudowe góru w póżniejszym czasie mieszkam w kawlerce wiec wszystko bedzie lepsze a co sądzicie o tym projekcie bedzie dużo droższy od niny

http://www.z500.pl/index.php?projekt=12&ogolne=1

dzięki za wszelkie informacje dobrze wiedzieć że można na kogoś liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora się znowu pochwalić:

 

Od wczoraj mam na koncie pierwszą transzę kredytu. Znakiem tego zdechł pies - już się nie wycofam, trzeba przeć do przodu i ten dom budować.

 

Ratunku!

 

eeee, nie ma sie co przejmować, trzeba sie cieszyć :D Ceny galopują w górę w takim tempie, że za kilka miesięcy pewnie bedziesz sie cieszył, że twój domek już stoi , jego wartość rośnie z dnia na dzień, a kredyt z dnia na dzień będzie sie wydawł jakis taki coraz mniejszy :p :wink:

Rok temu, gdy my braliśmy kredyt, również myślałam - ratunku, a dzis ciesze się, bo gdyby nie ten kredyt, to dzis na budowe wydałabym dużooo więcej, lub też może juz by mnie wogóle nie było stać na domek.

 

flamenco gratuluję i życze, zeby budowało ci sie łatwo, lekko i przyjemnie :)

 

A na jaki sie zdecydowałes projekt ? pamietam, że sie zastanawiałeś nad indywidualnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też uważam że nina jest najtańsza a co do wyglądu no cóż pałac to to nie jest ale zastanawiam sie też nad tym projektem z garażem chodzi mi o rozbudowe góru w póżniejszym czasie mieszkam w kawlerce wiec wszystko bedzie lepsze a co sądzicie o tym projekcie bedzie dużo droższy od niny

http://www.z500.pl/index.php?projekt=12&ogolne=1

dzięki za wszelkie informacje dobrze wiedzieć że można na kogoś liczyć

Faktycznie będzie droższy w budowie, ale w eksploatacji powinien byc tańszy i chyba najwygodniejszy. Mało ciągów komunikacyjnych, jasno oddzielona cześć dzienna od nocnej, sensownie rozmieszczone pomieszczenia - moim zdaniem najciekawszy projekt z wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kredyt zalatwialismy przez Open. Na poczatku dostalismy propozycje marzy 1,2%. Po negocjacjach bank zgodzil sie dac 1% marzy.

 

Najgorsze sa oplaty okolokredytowe :( 1,5% kwoty kredytu ubezpieczenia na 2 lata. 0,2% ubezpieczenie pomostowe. Ubezpieczenie w trakcie budowy. Ehh, tyle dodatkowej kasy

 

 

Najbardziej boje sie tego czy bede w stanie wyrobic sie w teminach, ktore podalem w kosztorysie - i jak bank bedzie reagowal na opoznienia. Z tego co wiem kolejne transze wyplaca po zrobieniu calego etapu: prace potwierdzone wpisem do dziennika oraz zdjęcia (duzo tych zdjec trzeba dostarczyć? Moga być w formie elektronicznej czy muszą być "wywołane" ?)

 

pzdr

Habier

 

my dajemy tylko w formie elektronicznej

a co do terminów to pewnie już po wszystkim ale nam zaproponowała pani z mbanku by te terminy maxymalnie wydłużyć bo zawsze szybciej coś zrobione być może a jak po terminie to aneksy trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim mam pytanie zależy mi na szybkiej odpowiedzi i doradzeniu chce kupić małądziałeczkę już w czwartek jest ona w klinie ma 600m interesuje mnie któryś z poniższych projektów i mam pytanie minimalne wymiary działki nie oznaczają ze takie muszą być?

w słonecznym szerokośc domu wynosi 8 m i grazaż były na równi z ogrodzeniem chcego umiścić w klinie czy jest to możliwe czy muszą być zachowanw wymiary podane w projekcie albo jakieś inne odległości no ico powinienem sprawdzić przy kupnie działki jakie dokumenty dziękujeczekam na odpowiedz

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/sytuacja.php

http://www.z500.pl/index.php?projekt=8&ogolne=1

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=96&a=194&sid=5#rzuty

 

a jakie są dokładne wymiary działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też witam wszystkim. Oszołom to ze mnie jest wielki. I z mojego Mężusia też.

Mamy mieszkanko na kredyt (świeżutkie, nowiutkie, bo od 1,5 roku), ale kiełkuje w nas myśl (i nadzieja) na własny zielony kąt na ziemi. Zaczynamy się trochę rozglądać, ale ceny... :o :o :o :o powalające!!!

Ale co tam!!! :D Może się uda... Musi się udać!!!

Pozdrowienia dla wszystkich OSZOŁOMÓW i OSZOŁOMANIAKÓW :lol:

Życzcie mi powodzenia w realizacji marzeń, tak jak i ja Wam wszystkim życzę... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieżko powiedzieć cała działka wydaje się wieksza i jest ale dom można postawić za klinem klin ma 23 m póżniej dopiero w szerokości ma 17 m wymagane wiec to wszystko skąplikowane wydaje mi się że dam sobie spokuj za dużo kombinowania a cena w cale nie rewelcaja bo 45 zł za metr a jest to mała 5 tyś miejscowość tylko że media są już na działce ale co tam [/url]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...