Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

Ceny galopują w górę w takim tempie, że za kilka miesięcy pewnie bedziesz sie cieszył, że twój domek już stoi , jego wartość rośnie z dnia na dzień, a kredyt z dnia na dzień będzie sie wydawł jakis taki coraz mniejszy

Ceny galopują, to fakt. Mam właśnie dylemata, czy od razu już zamawiać okna, bo jeszcze nie stoi kolejka klientów, czy jednak ustawić logistykę dostawy na moment, kiedy będą potrzebne...

 

Rok temu, gdy my braliśmy kredyt, również myślałam - ratunku, a dzis ciesze się, bo gdyby nie ten kredyt, to dzis na budowe wydałabym dużooo więcej, lub też może juz by mnie wogóle nie było stać na domek.

Ratunku oznacza, że wpadliśmy w łapy bankierów, a to związek u niektórych trwalszy niż ślub ;-), a trwa podobnie długo...

 

flamenco gratuluję i życze, zeby budowało ci sie łatwo, lekko i przyjemnie :)

Tylko taki wariant dopuszczam.

 

A na jaki sie zdecydowałes projekt ? pamietam, że sie zastanawiałeś nad indywidualnym

I poszliśmy dalej indywidualnym. Kosztuje to dużo drożej i ma wiele wad (architekci mają swoje widzimisię nt. zakresu takiego projektu, nie miejsce tu na te dyskusje, poza tym, jak ludzie, popełniają błędy, często ze zwykłego niechlujstwa lub - i to gorsze - ignorancji), ale jest to przygoda - wymyślić dom od zera. A możliwości są nieograniczone. Mamy już przecież pozwolenia, a we czwartek, podczas konferencji z moim Ojcem (jest w tym przedsięwzięciu Głównym Technologiem) nagle rzuciłem pod wpływem jego wykładu o problemach z potencjalnymi kolizjami instalacji, że może by tak obrócić komin o 90 stopni? Komputer w ruch, odpal program projektowy, obróć komin, o kurka wodna, to teraz trzeba przestawić połowę ścianek parteru, a jak to się ma do poddasza, no dobrze, to łazienka poddasza będzie większa, a komora rekuperatora mniejsza, w porządku, ale kuchnia na parterze będzie węższa... itd, itp. Trwało to 3 godziny. I teraz mam dylemat. Ale brat-budowlaniec powiedział, że takie zmiany czekają mnie jeszcze co najmniej dwa razy: jak staną ściany zewnętrzne i przy wykończeniu. Strach się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cieżko powiedzieć cała działka wydaje się wieksza i jest ale dom można postawić za klinem klin ma 23 m póżniej dopiero w szerokości ma 17 m wymagane wiec to wszystko skąplikowane wydaje mi się że dam sobie spokuj za dużo kombinowania a cena w cale nie rewelcaja bo 45 zł za metr a jest to mała 5 tyś miejscowość tylko że media są już na działce ale co tam [/url]

 

bez obrazy ale cena jest ok zwłaszcza jak są media a 17 m to wcale nie mało pytanie 17 x ile? bo z 17 m zostaje ci 10 na dom biorąc projekt z jedną ścianą bez okien, ludzie budują na węższych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Tak wpadłem co tam słychać w najbardziej wyluzowanej Grupie :lol: - i proszę jakie zmiany :o Oczywiście gratulacje dla nowych Mam i Tat i tych co im mury...

 

U nas mała katastrofa, bo Inwestor (czyli mła :oops: ) raczył zgubić dziennik budowy, mam nadzieję że uda się go odtworzyć w miarę szybko bo fakt ten może skutecznie zablokować wypłatę kolejnych transz...

 

Do tego pani obsługująca nasz kredyt jest na urlopie do poniedziałku, a oddział banku w remoncie - mam nadzieję że jak wróci to uda się przynajmniej odzyskać kopie tego dziennika do przedstawienia w Starostwie celem odtworzenia wpisów.

 

Budowa na etapie wczesnej wykończeniówki (tak tak, naprawdę DA SIĘ! 8) ) czyli tynkowanie, ocieplanie, wylewkowanie - ale drzwi jeszcze na kłódkę, z desek, tyle że bez serduszka.

 

Kurs frania niby spadł, ale za to co kwartał rosną stopy - skutkiem tego rata jest już teraz niemalże na poziomie wykarkulowanej raty ostatecznej a jeszcze jakaś 1/4 środków jest niewykorzystana. Oczywiście, to nadal znacznie mniej niż wyliczona rata w kredycie złotowym.

 

Ciekawe, czy ktoś już przenosił swój kredyt do innego banku bo dostał lepsze warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o opinie na temat tego domu długo szukałem aż wreszcie znalazłem dom ma być z garażem najpierw zrobie parter domu a pożniej górę. Co śadzicie o kosztach tego domu może ktoś wybudował go .Może uda mi się w tym tygodniu kupić działkę więc ruszyłbym z pracam w tym roku.

Może podpowiecie jakieś zmiany Dziękuję

http://www.z500.pl/index.php?projekt=12&ogolne=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl sprawę - robienie góry "później" wiąże się z kilkoma ryzykami, np.

1. Nigdy nie wykończysz tej góry, bo przywykniesz do tego co masz. Zapłacisz zatem za niewykorzystaną przestrzeń

2. Robotnicy narobią bałaganu na dole, jakoś trzeba się na tę górę dostać, wnosić materiały itd. Spytaj tych, którzy "mieszkali w remoncie" jakie to jest męczące, zwł. gdy są małe dzieci.

 

Nie widzę przekroju, ale tak na oko ścianka kolankowa jest b. niska, czyli użytkowej przestrzeni na górze będzie bardzo niewiele. Może lepiej znaleźć jakiś ciut większy projekt parterówki, wyjdzie taniej i szybciej, a do tego przyjemniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz wiem że to męczoce ale ja robie sam wszystko ccały dom stawiam sam i wykończeniówke mam mało kasy wiec wole rozłożyć pracę etapami teraz mieszkam w kawalerce przerobionej na dwa małe pokoje jak córka się urodziła wiec wiem jak wygląda ciagle remont ale nie bedzie tak żle małymi krokami do marzeń powierzchnie na poddaszu nie bedzie duża ale jest na 3 i dwa psy wiec napewno sie pomieścimy na górze chce zrobić pokoiki w rezerwie jakby się kiedyś trafiła druga dzidzia albo ktoś zmęczony po imprezie. pozdrawiam czekam na opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanien dotyczące działki jak to jest kupuję działke niby jest uzbrojona ( kobieta miała 30 arów na 20 postawiła dom a 10 sprzedaje ) i jak wygląda podłączenie mediów teraz ciagnie się wodę od niej i prąd bo nie wiem jaka jest różnica między działką uzbrojoną a nie uzbrojoną . Kobieta twierdzi że jest to duże udogodnienie może ktoś doradzi normalnie metr działki uzbrojonej kosztuje 32 zł m w gminie a ona chce 45 zł dotego dodaje ogrodzenie betonowe opłaca się? Dodam do tego ze działka jest w kształcie trójkąta albo jak kto woli w kształcie klina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a własnie zajrzałam do waszego dziennika budowy, faktycznie, szybciutko wam to idzie, a domek z takich jak szczegónie lubie

 

No to to już jest nieaktualne :) Muszę pojechać na budowę i porobić nowe zdjęcia. Obecnie stawiane sa na piętrze profile, na początku tyg. wchodzą elektrycy a później już kręcenie płyt zostaje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Wam robil kosztorys do banku - do kredytu? My mamy zmiany w projekcie takze taki zakupiony kosztorys z biura projektowego nie wchodzi w gre. Kogo wziac?

Robiłem sam tak, aby się wszystko zgadzało. To znaczy aby wyszło 20% wkładu własnego i reszta okazała się sumą, którą chciałem wziąć. Pieczęć przystawił adaptujący projekt. Bank PKO BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to czekam na nowe zdjątka, jesteśmy chyba na podobnym etapie, u nas również zabudowują poddasz płytami KG, kiedy planujecie przeprowadzkę ?

Heh, niby kwiecien/maj ale nie bardzo wierze. Najpierw mial byc pzelom grudnia/stycznia - ale wyszla kicha. teraz, jak pisalem kwiecen/maj. A jak bedzie oczywiscie czas pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to czekam na nowe zdjątka, jesteśmy chyba na podobnym etapie, u nas również zabudowują poddasz płytami KG, kiedy planujecie przeprowadzkę ?

Heh, niby kwiecien/maj ale nie bardzo wierze. Najpierw mial byc pzelom grudnia/stycznia - ale wyszla kicha. teraz, jak pisalem kwiecen/maj. A jak bedzie oczywiscie czas pokaze.

To u mnie tak samo. Wykończeniówka ciągnie się już od października. Najpierw był plan na Boże Narodzenie, potem Wielkanoc a będzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was oszolomki :)

mam do was prosbe-czy ktos moglby podac mi przyklady kredytow ktore teraz oferuja banki?Chodzi mi o to jaka jest wysokosc raty przy kredycie na 30-25 lat biorac np 300 tys kredytu?

Nie mam teraz mozliwosci chodzic po bankach i osobiscie pytac o wszelkie szczegoly ale chcialam sie zorientowac jak to wychodzi finansowo .Maz napisal do jednego goscia ktory zajmuje sie kredytami o symulacje i szczeze powiedziawszy wcielo mnie jak zobaczylam odpowiedz bo gosc wyliczyl nam ze przy kwocie 300 tys na 30 lat rata wychodzi 1700 zl.Nie wiem moze ja jakas naiwna jestem ale myslalam sobie o kredycie gdzie rata wyjdzie maksymalnie 800-1000 zl-moze za duza kwote chce wziasc?Prosze o wszelkie podpowiedzi jak to u was wygladalo bo mimo ze myslalam ze jestem oszolomem i moge wziasc kredyt to na 1700 zl na 30 lat jakos nie mam odwagi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...