Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

Oj materiały poszły... jak Kubica na torze Formuły 1. My jeszcze zdążyliśmy kupić materiały po dobrych cenach. Karton gips i inne leżą w magazynie. Na szczęście wykończeniówki nie poszły tak bardzo ale i tak jestem przerażona i chyba zaczynam dojrzewać do myśli że podbitkę będę miała "sajdingową" a nie drewnianą jak to sobie wymarzyłam. :-?

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Anher- a ja bym s jednak gleboko nad tym zastanowila :-)

 

powiem na przykladzie goscia od ktorego kupilismy dzialke

 

kilka lat temu kupil kilkadziesiat tysiecy hektarow gruntow rolnych pod poznaniem . przeksztalcil je i podzielil. wydal na nie malego pieniazka a dzis jest GRUBYM MILIONEREM. nasza dzialka 2tys metrow kosztowala 0k 128, czy 125 tys ( nie pamietam). nie ogradzal ich. kazdy kupujacy placil jemu za ogrodzenie. za uzbrojenie tez wszyscy placilismy dodatkowa kase.

 

powiedz gdzie dokladnie jest ta dzialka rolna. jak Ty jej nie chcesz to moze ja dostane kredyt na firme i ja kupie. chetnie s wzbogace bo na nadmiar kasy nie moge narzekac

 

pozdrawiam goraco :-)

 

Widzisz sam piszesz, że kupił kiladziesiąt tyś. ha, to jest jednak różnica niż marne pół hektara :wink: Poza tym może się jednak okazać, że te pól ha nigdy nie da się podzielić i co wtedy, no i dalej podtrzymuję, że jako lokatę kapitału watro kupić każdy kawałek ziemi, ale pod warunkiem, że nie liczy się na bieżąco każdej stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olasa- jakby nie patrzec 59tys m2 to przynajmniej 59 dzialek. mozna to przeksztalcac, mozna zbroic ale nie trzeba. jesli s przepisy nie zmienily sprzed 2 lat to na dzialce siedliskowej, rolnej mozna postawic jeden budynek mieszkalny. chyba metraz nie mogl przekraczac 150m2 nie pamietam. mozna to podzielic np na 59 dzialek rolnych z domami. ze zbrojenia to tylko prad potrzebny. woda - studnia ok 6 tys z cala instalacja, scieki - oczyszczalnia- ok 6tys z robocizna, gaz nie musi byc. a jak potrzebujesz to z baniaka :-) mozezs tez kupic taka dzialeczke i trzyamc na przyszlosc na sprzedaz np pod jakas fabryke. mozesz tez zostawic sobie na jakies gospodarstwo agroturystyczne. ja bym chciala taki kawalek ziemi za te pieniadze. moge tez zostac rolnikiem placic sobie krus a nie zus i jeszcze dostawac dopalate za zaoranie pola :-)

 

rozumiem jednak ze to zalezy od sytuacji finansowej. ja bym chciala taka dzialeczke :-(

 

a gdzie dokladnie to jest bo ja tez jestem z pomorza zach tylko ze mieszkam w poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw poszła do Gminy i spytała jakie są warunki na podział nieruchomości czyli jaka minimalną powierzchnię muszą mieć działki wydzielane, no i czy będzie możliwe wydanie decyzji o warunkach zabudowy. To bardzo uprości sprawę. No chyba, że gmina nie ma planów zagospodarowania przestrzennego. To wtedy tez nie odpowiedzą czy dadzą zgodę na budowę. Jesli to V czy VI klasa gruntu to nie powinno być problemu. Ale z doświadczenia zawodowego wiem, że co Gmina to inny obyczaj i inne warunki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też chciałabym dołączyć do grupy. Myślę, że z moimi marzeniami i zarobkami nadajemy sie idealnie :oops:

Działkę dostaliśmy od rodziców mamy trochę pieniążków ze sprzedaży innej działeczki ale przy szalejących cenach te ok.60 tyś. wygląda coraz marniej i bardzo szybko topnieje . Mamy już pozwolenie na budowę, kupiłam cement, wapno i stal oraz przywieźli nam więźbę. A kasy coraz mniej i aż boję się patrzeć na konto. Niejeden widząc nasze zarobki śmiało może mówić o pożądnych zaburzeniach umysłowych ale te marzenia... :p

Staramy się aby choć trochę były realne więc budujemy mały prosty domek, ok. 94m2 pow. uż. z dwuspadowym dachem i poddaszem użytkowym na 8 arowej działeczce w okolicach Ciechanowa (mazowieckie).Ekipę na stan surowy z więżbą za 19500 zł mamy umówiną na połowę maja. Nieuchronnie czeka nas kredyt i zaczeliśmy szukanie, który bank nam go udzieli bo zdolność kredytowa u jednych jest a u innych nie. Więc marnie ale bez kredytu nie damy nijak rady. :evil: :cry:

Na szczęście mamy gdzie mieszkać (u rodziców 500m od mojej działeczki) i nie jest tragicznie. :roll:

Mamy za to najcudowniejszą pociechę dla której staramy się jak tylko się da byśmy mieli swój mały domek. Na imię ma Jagódka i ma teraz 2 latka i 9 mieś. Rezolutna, wygadana mądralinka dla której chce się żyć :D

Więc musimy dać radę...

Ostatnio się tylko zastanawiam jaką sumę potrzebujemy na nasz domek bo przy galopujących cenach to nijak nie potrafię sklecić sensownego kosztorysu. Poradzcie kochani jak to zrobić :cry: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yagularka- zapisujesz material / ilosci podasne w projekcie/, pozniej sprawdzasz np na stronie producenta ile czego wychodzi np na m2, mnozysz to sobie i masz. kosztorys na okna i dach dostaniesz od firm do ktorych zlozysz zapytanie ofertowe. mniej wiecej dach mozesz policzyc- koszt na m2 dachowki zwyklej plus 50% tej kwoty dodatki do dachu.kominy tez liczysz na metry - ile wypada szt cegly na jedna warstwe Tw komina a pozniej lioczysz ile Warstw potrzebujesz na okr dl komina. koszt zbrojenia poda Ci firma sprzed zbroj na podstawie wykazu ilosci z projektu. beton na fund i reszte wymnazasz z m3 - liczysz ob jetosc dolow jaka musisz zalac. koszty instalacji poda Ci instalator, zalezy co chcesz robic, jakie ogrzewanie , jakie mater na instalacje. Wasz domek moze kosztowac 150 tys a moze i 300. to zalezy co chesz w nim miec :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, tak właśnie staram się robić ale bardziej mnie interesuje jak wyliczyć kosz wykończenia tak dla banku :oops:

Chcemy standard podstawowy bez żadnych fanaberii no za wyjątkiem POŚ ale ta wiem że będzie kosztować ok 8 tyś. Mam nadzieję że się zwróci po iluś tam latach :roll:

Na dach idzie dlachodachówka, ogrzewanie - kominek (już kupiony) z DGP, woda bojler elektryczny (niestety brak dostępu do gazu). Będziemy jechać na 2-giej taryfie z prądem.Technologia Porotherm 25P+W plus styropian 14lub ciut więcej, fundamety i stropy oraz nadporoża monolit wylewane. To tak z grubsza. Modlę się by zmieścić się 200. :roll:

Czy to wogóle realne...? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yagularka - nasz dom po zagospodarowaniu pow na garazem i podniesieniu scinay kolankowej bedzie mial 140m2 i zamierzam s zmiescic w 220tys. tzn zmieszcze s bo 20 tys musze sobie z tego odciagna c na inny wydatek.powiem ze mamy b. duzo fundamentow, dach z dachowki,2 tarasy,ogromny dach, 7 okien dachowych, na dole wielkie okna i duzo, ogrz piec na drewno, pelety i dodtak wegiel, ogrzewanie podlogowe plus grzejniki, instalacja solarna, panele, sciany i sufit wykonczane plyta GK, 2 lazienki, sauna strop plyta zeranska, oczyszczalnia sciekow, 2 kominki. ocieplenie poddasza plus nidy na sciane , plytki i panele bedziemy klasc sami wiec odpada nam robocizna.w 200k musimy s zmiescic bo za gotowke to bedziemy robic meble do kuchni wykladac podjazdy, robic ogrod.

to wszystko zalezy od tego ile zrobicie sami i ile bedzie was kosztowala robocizna. ja tez jeszcze miesiac temu myslalam ze nam nie starczy a teraz wiem ze starczy i jeszcze musi zostac :-)

 

mysle ze zmiescisz s w 200k

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie do Was szybciutko :)

Dzialki nie mam, mamy mieszkanko warte jakies 200 tys obecnie, ale chcemy je sprzedac w momencie ukonczenia budowy i nie bardzo chce aby Bank na jego hipoteke wchodzil juz teraz. Kredytow nie mam do splacania zadnych.

Dochody mamy takie sobie - raczej mniejsze niz wieksze.

Nikt nam nie pomoze - ani mamusia, ani tatus, ani nikt.

Chcemy wybudowac maly domek, ociupke powyzej 100m2

 

Moj planowany domek znajdziecie tu: http://www.domexpert.pl -. nasze domy - bungalow108.

Ten domek mialaby zbudowac od razu firma. Ja nie mam czasu, podobnie moj maz, kompletnie sie na tym nie znamy i obawiamy sie, ze jak nas jakis budowlaniec zrobi w jajo, to dopiero bedziemy "w plecy" finansowo.... Jak Wy podchodzicie do takiego budowania?

Dzis ide do tej firmy na spotkanie. Gdyby ktokolwiek z Was cokolwiek na temat tej firmy wiedzial, bede wdzieczna :)

 

Wychodzi mi, ze kredyt ze 400 tys bede musiala wziac, chociaz na chwile...

A moze najpierw mniej a pozniej go dobrac?

Na razie jestem baba-goraczka, bo decyzje o budowie podjelismy jakies 10 dni temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yagularka- do banku to na oko. my mamy kosmiczny.tzn wtedy juz bank twierdzil ze nam nie starczy a przeciz wszystko tak podrozalo. rozpisz tak zeby bylo chociaz troche prawdopodobne. wazne zebys faktycznie byla w stanie za to dom postawic. beton do fund srednio 300zl bruttom3, stal srednio 2,50zł za kg, sciana z BK - 70zl za m2, bloczki fund sr nawet 3 zl za szt, cegla 80gr, okno dachowe to ok 1400szt z kolnierzem, normalne to roznie- duza rozpietosc cen, wiexba - drewno sr 900brutto m3, blachodachowka ok 30zlm2 . ogrzewanie DGP to ok 14tys,oczyszczalnia 0d 5-7tys, instal elektr do 5tys w tak malym domku, wodna i sanit to pewnie ok6 tys u Ciebie, strop 4-5 tys. nie wiem co jeszcze naoisac Tobie bo nie wiem jaki to domek, styropian kup jak masz gotowke bo bardzo drozeje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anher - ja bym pomogla ale mialam spisana umowe przedwstepna u notariusza. napisz kto z kim zawiera umowe i na co / danez DO/. i ze zobowiazuje s do tego i tego dnia do zawarcia umowy kupna sprzedazy.ze zbywajacy oswiadcza jak jest wielkosc, uzbrojenie i ze nie nie ma obciazen na hipotece, ze jest jego wlasnoscia i nie ma innych wlascicieli,. ze okr dnia zostala wplcona zaliczka w kwocie przy świadku.ze jesli zerwiecie umowe to przepada zaliczka na korzysc sprzedajacegoi najlepiej ze jesli on nie wywiaze s z umowy to dla niego tez jaks kara..podpisy wazse i swiadka. to chyba tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anher a ile tej zaliczki? Jeśli z 1000 zeta to rób w zwykłej formie pisemnej. I uzgodnijcie czy to ma byc zaliczka czy zadatek. Jesli wchodzi w grę większa kwota to idźcie do notariusza. Bo umowa spisana między wami nie ma żadnych konsekwencji prawnych i nie liczy się w sądzie w sprawach cywilnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yagularka- do banku to na oko. my mamy kosmiczny.tzn wtedy juz bank twierdzil ze nam nie starczy a przeciz wszystko tak podrozalo. rozpisz tak zeby bylo chociaz troche prawdopodobne. wazne zebys faktycznie byla w stanie za to dom postawic. beton do fund srednio 300zl bruttom3, stal srednio 2,50zł za kg, sciana z BK - 70zl za m2, bloczki fund sr nawet 3 zl za szt, cegla 80gr, okno dachowe to ok 1400szt z kolnierzem, normalne to roznie- duza rozpietosc cen, wiexba - drewno sr 900brutto m3, blachodachowka ok 30zlm2 . ogrzewanie DGP to ok 14tys,oczyszczalnia 0d 5-7tys, instal elektr do 5tys w tak malym domku, wodna i sanit to pewnie ok6 tys u Ciebie, strop 4-5 tys. nie wiem co jeszcze naoisac Tobie bo nie wiem jaki to domek, styropian kup jak masz gotowke bo bardzo drozeje

 

Hehe, te ceny to chyba z końca zeszłego roku :) U mnie (Gdańsk i okolice) ceny dochodzą za zwykły gazobeton 24" do 16zl a za bloczek betonowy do 5 zl za szt., najniższa cena to ok 11 zl za pustak 24" a i tak nie od reki tylko na zamówienie oczekiwanie ok 2 tyg. gdzie jak powiedzieli cena może być jeszcze większa - a są to newsy z końca marca. Z tego co wiem w tej chwili, zaznaczam - w tej chwili - za dachówkę cementową wołają 50 zł (w wzwyż off korz) z terminem dopiero na sierpień !!! Za wywrotkę żwiru (ok. 18 t.) w grudniu płaciłem ok. 600 zł - teraz podobno wołają po 1800 :o . Ale to wina Skanska :) bo qpa inwestycji w Gdańsku (mnóstwo remontów i budowa A1) więc wykupili wszystko co było w okolicy.

Szczerze mówiąc, gdybym teraz miał brać kredyt to chyba bym mnożył aktualne ceny co najmniej x1,5 albo nawet i x2 - może wtedy wartość kredytu byłaby bardziej realna do wykończenia domu.

Całe szczęście, że przede mną już wykończeniówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...