Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

na papierologie tez wylozylismy gotowke ale nam wyszlo tego bardzo duzo. dla banku to nie byl wklad wlasny. zreszta fakt jest taki ze nie mamy gotowki, ale zarabiamy wystarczajaco :-) a kredyt jest tylko na jedna pensje, wiec luzik. od 8 lat wynajmujemy chate i ten dom / kredyt plus koszty utrzymania domu /wyjdzie nam tak samo jak teraz :-) poza tym lepiej placic za swoje niz ladowac komus do kieszeni. juz raz milam swoje mieszkanko ale musialam sprzedac :-( nie zamierzam s martwic czy kiedys mi straczy na splate bo po co martwic s na zapas. bedzie co ma byc. zamierzam szybko splacic ten kredycik albo sprzedam domek i malo na nim nie zarobie :-) a;e dosc juz o mnie :-) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydlak: Rzeczywiście Twoja sytuacja jest podobna do mojej. TBS to prawie to samo co wynajmowane. W tej chwili mam działke w kredycie,całe szczęście, że zdecydowałem się na jej kupno przed skokiem cen.

Tylko dlaczego człowiek jest "mądry po szkodzie", mogłem kupić drugą i miałbym na stan surowy a może na wiecej.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kb, poki co za calosc rata ok 1300 :-)

 

A ta kwota to już rata pełnego kredytu czy tylko odsetki? Bo mam dość podobny kredyt. Na razie spłacam odsetki, ale od lipca "pełny serwis" :( i aż się boje raty. Jakiś czas temu ją sobie wyliczałem i wychodziło ok. 1800 zł :o więc nieco "miętkie" kolana mi się robiły. No ale franek wonczas trzymał się pionu. Teraz mu trochę oklapło więc liczę, że będzie łatwiej przełknąć spłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich troje - to pelna rata. licze ze moze s w ciagu 3 lat zwiekszyc do 1800. no ale ceny nieruchomosci tez ida do gory. dowiedzialam s ze dzielaki w promieniu 50m ode mnie byly sprzedawane w tym roku po 200zl za metr wiec sama moja dzialka teoretycznie jest juz warta 400tys. dom po obrobce :-) bedzie mial ponad 150m2 plus garaz wiec tez jakas sumke za niego dostane w razie sprzedazy. na pewno nie strace. jak rata dojdzie do 2tys to zamienie na zlotowki albo poszukam tanszych bankow nie w polsce :-) lub sprzedam i zainwestuje :-) cokolwiek ....:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem doła, stanąłem na papierologii ani kroku dalej. Do tego dobiły mnie ceny materiałów. Stwierdziłem, że zanim skończę budowę wydam więcej niż dostanę z banku.

 

Ale już się otrząsnąłem i ruszam dalej.

 

Mam już projekt http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-231,249,61,opis.html, który jeszcze musi zostać zaadaptowany.

Ja dla odmiany poszerzam garaż tak aby wzdłóż uzyskać dodatkowe pomieszczenie gospodacze, tylko nie wiem co powie na to pani architekt.

Próbowałem się do niej dzisiaj dodzwonić ale bez skutku.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem doła, stanąłem na papierologii ani kroku dalej. Do tego dobiły mnie ceny materiałów. Stwierdziłem, że zanim skończę budowę wydam więcej niż dostanę z banku.

 

Ale już się otrząsnąłem i ruszam dalej.

 

Mam już projekt http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-231,249,61,opis.html, który jeszcze musi zostać zaadaptowany.

Ja dla odmiany poszerzam garaż tak aby wzdłóż uzyskać dodatkowe pomieszczenie gospodacze, tylko nie wiem co powie na to pani architekt.

Próbowałem się do niej dzisiaj dodzwonić ale bez skutku.

 

Andrzej

Powiadasz poszerzasz garaż. Hmm, jak dla mnie to nie najlepszy pomysł. Zepsujesz w ten sposób bryłę budynku. Moim zdaniem lepiej byłoby wydłużyć garaż i zlicować ściany z przodu i z tyłu domu. W ten sposób zachowasz kształt domu, zyskasz dodatkowy metraż i pozbędziesz się niepotrzebnych załamań, które tylko robiły by za potencjalne miejsca mostków termicznych. Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viamedia- pani architekt powie Ci ile masz jej za to zaplacic ;-)

 

ceny faktycznie oszalalay. 3 tyg temu placilismy 10 zl za Bk 24 a wczoraj czytam ze w okolicach poznania sa juz po 15, 16 a nawet 18 :o czyli na mury wydalibysmy juz nascie tys wiecej. masakra. przez przeczekiwanie zimy stracilismy na murach ok 10 tys a na robociznie murarzy 12 tys. ale nie ma co biadolic. trzeba jakos dac sobie rade :-? dobrze ze poczatak i najgorsze juz za nami. wspolczuje zaczynajacym :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzydlak: poszerzyć chcę tylko o okloło 1,8m. Brałem też pod uwagę jego przedłużenie ale to już chuba kwestia gustu.

Uzależniam to jeszcze od opini architekta.

 

Zresztą tyle jeszcze dylematów do rozwiązania, że nie mam zamiaru rozdrabniać się na drobne.

 

Wracając do tematu kasy, to jestem skłonny zakładać ratę ok. 1800 na warunkach o których wcześniej pisaliście niż 1300 (to chyba trochę nie realne)

Zakładam 300 tys. na sam dom tylko nie wiem na ile uda mi się go wykończyć za tę kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że oprócz nerwów będę miał z tej budowy jeszcze frajdę.

 

Dobre, dobre :p :lol: Prawie się usmarkałem :) Budując dom można poznać wiele nowych mądrości życiowych. I tak, np. jeśli chcesz skrócić sobie życie - zacznij się budować lub - co pierwsze stanie - dom czy mi serce etc, etc etc. ;)

A tak serio, wiele już przeszedłem i myślę że najgorsze za mną. Zresztą kto czytał w moim dzienniku jakie perypetie miałem z drogą - wie o czym mówię. A i tak nie pisałem o 3/4 problemów. Ale ... ostatnio miód na moje serce wylał hydraulik. Sypia na budowie, by móc do oporu robić bo już czeka na niego następna robota. Wpadłem, żeby pokazać rysunki techniczne wanny, ustalić co gdzie ma stać, gadka szmatka i w pewnym momencie tak do mnie mówi: "Wie Pan, rano wstaje a tu ptaki wkoło świergolą, żaby kumkają, słonko w okno świeci, czyste powietrze, spokój, cisza - aż żal wyjeżdżać!". No i po tych słowach zmiękłem :)

Także, jak widzicie jest o co walczyć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...