Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

o transporcie materialow z daleka to powiem tyle ze s oplaca, zwlaszcza jesli czas nas goni. nam np potrzebna byla wiezba jak najszybciej. a w poznaniu i okolicach terminy na za 3 , za 6 miesiecy,. tymczasem z pomorza wiezba zamowiona tuz przed swietami przyjedzie we wtorek. gotowa byla juz w piatek, ale nie mogli puscic do polowy wypelnionego auta. w poznaniu metr3 wiezby srednio za 820 netto. a my z transportem /razem 400km/ zaplacilismy 750 netto. wiec czysty zysk bez nerwow i laski. gdybym jeszcze czegos nie mogla tu znalezc to na pewno to sciagne. nic nie strace a moze nawet jak na drewnie bede do przodu. pozdrawiam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Mam do Was pytanie. Jestem przed wyborem kredytu. Jakie sa wasze dosawiadczenia z bankami: Millenium, PKOBP i BPH. Biore te trzy pod uwage i nie moge sie zdecydowac. Czy wiecie moze jak wygladala wycena przez rzeczoznawce z tych bankow? Jaka oni obieraja kwote za m2 pu.domu? Nie wiem ile moze mnie kosztowac wybudowanie domu, ze wzgledu na szybkie zmiany cen. Bede chcial wziasc okolo 170000 na budowe domku o pow.94m2. wykonawce juz mam, za stan surowy bez dachu chce 16tys bez materialow. Jak dlugo czeka sie na decyzje z banku, a potem po podpisaniu umowy na wyplate I transzy? Dzieki za wszystkie odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Jestem przed wyborem kredytu. Jakie sa wasze dosawiadczenia z bankami: Millenium, PKOBP i BPH. Biore te trzy pod uwage i nie moge sie zdecydowac. Czy wiecie moze jak wygladala wycena przez rzeczoznawce z tych bankow? Jaka oni obieraja kwote za m2 pu.domu? Nie wiem ile moze mnie kosztowac wybudowanie domu, ze wzgledu na szybkie zmiany cen. Bede chcial wziasc okolo 170000 na budowe domku o pow.94m2. wykonawce juz mam, za stan surowy bez dachu chce 16tys bez materialow. Jak dlugo czeka sie na decyzje z banku, a potem po podpisaniu umowy na wyplate I transzy? Dzieki za wszystkie odpowiedzi.

 

Mam doświadczenie z PKOBP. Przenosiłem kredyt z Mbanku (nie polecam). Całość - rozpatrznie wniosku, przyznanie kredytu, pomoc w papierologi i walce z drugim bankiem zajęła tydzień.

Co do wyceny przez rzeczoznawce nie wiem dokładnie. Musisz zorientować się jaka wartość mają budowane podobne domy w Twojej okolicy. To na pewno jest brane pod uwagę. Tylko przy tych szalejących cena to nie wiem czy ten rzeczoznawca cokolwiek da rade oszacować ;)

Pierwszą ratę dostałem prawie od ręki (musiałem pozałatwiać drobne paierki - zajęło to 2-3 dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich_troje - a co ci sie w tym kredycie z Mbanku nie podobało? Co np jest lepsze w pko? Mi sie podoba w mbanku ten mechanizm bilansujacy...

Rozpatrywanie trwało pół toku !! :evil:

Papiery były niby ok ale ciągle coś nowego wymyślali. Wkurzało nas że oddział nie miał żadnej decyzyjności, wszystko musiało iść do centrali a nam ziemia pod nogami się paliła. W końcu doprowadzili nas do białej gorączki (delikatnie mówiąc) więc powiedzieliśmy im: z pierwszego na parter i poszliśmy do PKO BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida gratulacje, dzieciaczki malutkie, pewnie wcześniaki, jak będzie coś wiadomo jak się czują dzeci i ich mama to dajcie znać.

 

Co do kredytu mam w PKO BP, jeśli chodzi o czas oczekiwania na przyznanie kredytu i późniejsze rozliczanie transz, to nie mam uwag, wszystko szło szybko i bezproblemowo, my mamy w CHF jesteśmy świeżo po rozliczeniu ostatniej transzy , bardzo się bałam, że strasznie stracimy na różnicy kursowej, bo wiadomo jak przez miniony czas stał frank, ale jestem mile rozczarowana, nie było tak najgorzej, straciliśmy tylko ponad 2 tyś. zł., a liczyłam, że różnica będzie tak ok. 6 tyś. :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida gratulujemy podwójnego szczęścia :D . A my mamy kredyt w mBanku i wszystko załatwiliśmy w niecały miesiąc łącznie z wyceną. We wrześniu złożyliśmy papiery w Bydgoszczy, reszta była załatwiana w punkcie w naszym mieście. W październiku pierwsza transza była na koncie i zaczęliśmy budowę. Jest tylko problem jeśli nie zrobi się w kolejności prac, tak jak stoi napisane w umowie kredytowej. Wtedy trzeba pisać osobne pismo wyjaśniające dlaczego zmieniliśmy kolejność prac. Ale generalnie jest ok.

Pozdrawiamy.

p.s. hydraulicy pracują pełną parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida gratulujemy podwójnego szczęścia :D . A my mamy kredyt w mBanku i wszystko załatwiliśmy w niecały miesiąc łącznie z wyceną. We wrześniu złożyliśmy papiery w Bydgoszczy, reszta była załatwiana w punkcie w naszym mieście. W październiku pierwsza transza była na koncie i zaczęliśmy budowę. Jest tylko problem jeśli nie zrobi się w kolejności prac, tak jak stoi napisane w umowie kredytowej. Wtedy trzeba pisać osobne pismo wyjaśniające dlaczego zmieniliśmy kolejność prac. Ale generalnie jest ok.

Pozdrawiamy.

p.s. hydraulicy pracują pełną parą.

 

potwierdzam - u mnie to samo. Co sie nerwow najadlem bo czepili sie ze ogrodzenia nie mamz 1 etapu ale pisemko pomoglo i 2ga transza poszla. Poza tym nie bylo jakis specjalnych problemow. Narazie dzieki mechanizmowi bilansujacemu zaoszczedzilem juz jakis 1000pln odsetek przez rok wiec wydaje sie to fajnym rozwiazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kochani !!! :lol: :lol: :lol:

mam takie małe pytanko :-? w jakim banku wziąść kredyt na kupno domu ?

znaczy który bank jest najlepszy ?

co polecacie :D

Widzę, że nikt nie podjął się zadania ;) to może ja troszkę.

Tak naprawdę trudno polecić konkretny bank. Każdy oferuje jakąś marchewkę ale i w zanadrzu ma jakiś kij. Ja np. po przejściach z mBankiem zdecydowanie go odradzam choć na grupie są ludzie którzy są z tego banku zadowoleni.

Poza tym oferty banków wciąż się zmieniają więc tym bardziej trudno konkretnie doradzić.

Z tego co czytałem i pamiętam na forum najczęściej wymieniane są PKO BP, mBank, Deutsche.

Przy okazji - rozmawiając w bankach zwrócić uwagę na sposób wypłacania transz (czy wystarczy własna dokumentacja zdjęciowa, najlepiej w formie elektronicznej czy wysyłają inspektora i kto za niego płaci i w jakiej wysokości), w jakim terminie wypłacane są transze i pod jakimi warunkami, w jaki sposób naliczane jest oprocentowanie (WIBOR, LIBOR itp), jaka jest karencja w spłacie kredytu, czy można zawiesić spłatę i ile razy, co na wypadek życiowych perturbacji. To tyle. Więcej grzechów nie pamiętam i tak za nie przepraszać nie będę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałam się przyłączyc do Was. Mam nadzieje że mnie przyjmiecie. Śledzę wątek już od dłuższego czasu. U nas sprawa wygląda tak kredyt na 300 - 350 max. Działka jest i 70 tyś własnego wkładu. Mam nadzieje że wystarczy. Materiał na ściany już w lutym kupione, dachh już zaliczkowany. Gdzie kredyt weźmiemy??? Toi sie okaże uruchomilismy opcje : expander, open finance, pkobp, multibank, kredyt bank. Millenium odpada za długo rozpatrują wniosek. Wszystko równolegle. rozmowy trwają a potem się będzie negocjować :wink:

 

p.s. Gratulacje dla podwójnej mamusi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kochani !!! :lol: :lol: :lol:

mam takie małe pytanko :-? w jakim banku wziąść kredyt na kupno domu ?

znaczy który bank jest najlepszy ?

co polecacie :D

Widzę, że nikt nie podjął się zadania ;) to może ja troszkę.

Tak naprawdę trudno polecić konkretny bank. Każdy oferuje jakąś marchewkę ale i w zanadrzu ma jakiś kij. Ja np. po przejściach z mBankiem zdecydowanie go odradzam choć na grupie są ludzie którzy są z tego banku zadowoleni.

Poza tym oferty banków wciąż się zmieniają więc tym bardziej trudno konkretnie doradzić.

Z tego co czytałem i pamiętam na forum najczęściej wymieniane są PKO BP, mBank, Deutsche.

Przy okazji - rozmawiając w bankach zwrócić uwagę na sposób wypłacania transz (czy wystarczy własna dokumentacja zdjęciowa, najlepiej w formie elektronicznej czy wysyłają inspektora i kto za niego płaci i w jakiej wysokości), w jakim terminie wypłacane są transze i pod jakimi warunkami, w jaki sposób naliczane jest oprocentowanie (WIBOR, LIBOR itp), jaka jest karencja w spłacie kredytu, czy można zawiesić spłatę i ile razy, co na wypadek życiowych perturbacji. To tyle. Więcej grzechów nie pamiętam i tak za nie przepraszać nie będę ;)

 

 

Dzięki :D :D :D

w piątek jesteśmy umówieni w expanderze :) tylko my chcemy kupić już istniejący dom :D :D , to myślę że będzie łatwiej :) a szczegóły na które trzeba zwracać uwagę to bardzo ważne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukaliśmy z mężem przez OF i Expander ale powiem szczerze zaproponowali nam takie same warunki jak banki, nic innego. Tylko, że musieliśmy trochę sami pochodzić po tych bankach żeby wybrać najlepszy. Później sprawdziliśmy wyżej wymienione OF i Expander - nadali nam to samo. Więc po co brac te firmy? Tego nie wiem. Domyślam się się tylko, że za pośrednictwo biorą z naszego kredytu, więc po co ich dorabiać. Tym bardziej, że te firmy zdaje sie mają podpisane umowy z konkretnymi bankami z danej grupy i nie są wcale takie obiektywne w doborze banku dla klienta. Czytałam o tym na którymś portalu. Stawiam jednak na opcję osobistego doboru banku. My wybraliśmy mBank - mieliśmy promocję bo wysłaliśmy kupom z Ładnego Domu. No i obsługa super. Szybko i miło.

Myślę, że każdy ma swoje zdanie o bankach. Ja mam dobre o mBanku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kochani !!! :lol: :lol: :lol:

mam takie małe pytanko :-? w jakim banku wziąść kredyt na kupno domu ?

znaczy który bank jest najlepszy ?

co polecacie :D

Widzę, że nikt nie podjął się zadania ;) to może ja troszkę.

Tak naprawdę trudno polecić konkretny bank. Każdy oferuje jakąś marchewkę ale i w zanadrzu ma jakiś kij. Ja np. po przejściach z mBankiem zdecydowanie go odradzam choć na grupie są ludzie którzy są z tego banku zadowoleni.

Poza tym oferty banków wciąż się zmieniają więc tym bardziej trudno konkretnie doradzić.

Z tego co czytałem i pamiętam na forum najczęściej wymieniane są PKO BP, mBank, Deutsche.

Przy okazji - rozmawiając w bankach zwrócić uwagę na sposób wypłacania transz (czy wystarczy własna dokumentacja zdjęciowa, najlepiej w formie elektronicznej czy wysyłają inspektora i kto za niego płaci i w jakiej wysokości), w jakim terminie wypłacane są transze i pod jakimi warunkami, w jaki sposób naliczane jest oprocentowanie (WIBOR, LIBOR itp), jaka jest karencja w spłacie kredytu, czy można zawiesić spłatę i ile razy, co na wypadek życiowych perturbacji. To tyle. Więcej grzechów nie pamiętam i tak za nie przepraszać nie będę ;)

 

 

Dzięki :D :D :D

w piątek jesteśmy umówieni w expanderze :) tylko my chcemy kupić już istniejący dom :D :D , to myślę że będzie łatwiej :) a szczegóły na które trzeba zwracać uwagę to bardzo ważne :D

 

Klienci Kancelarii Notarialnej, w której pracuję biorą kredyty na kupno istniejącego domu i remont tego domu zazwyczaj w PKO BP SA. Podobno mają dobre warunki. Ale nie sprawdzałam i nie wiem na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kochani !!! :lol: :lol: :lol:

mam takie małe pytanko :-? w jakim banku wziąść kredyt na kupno domu ?

znaczy który bank jest najlepszy ?

co polecacie :D

Widzę, że nikt nie podjął się zadania ;) to może ja troszkę.

Tak naprawdę trudno polecić konkretny bank. Każdy oferuje jakąś marchewkę ale i w zanadrzu ma jakiś kij. Ja np. po przejściach z mBankiem zdecydowanie go odradzam choć na grupie są ludzie którzy są z tego banku zadowoleni.

Poza tym oferty banków wciąż się zmieniają więc tym bardziej trudno konkretnie doradzić.

Z tego co czytałem i pamiętam na forum najczęściej wymieniane są PKO BP, mBank, Deutsche.

Przy okazji - rozmawiając w bankach zwrócić uwagę na sposób wypłacania transz (czy wystarczy własna dokumentacja zdjęciowa, najlepiej w formie elektronicznej czy wysyłają inspektora i kto za niego płaci i w jakiej wysokości), w jakim terminie wypłacane są transze i pod jakimi warunkami, w jaki sposób naliczane jest oprocentowanie (WIBOR, LIBOR itp), jaka jest karencja w spłacie kredytu, czy można zawiesić spłatę i ile razy, co na wypadek życiowych perturbacji. To tyle. Więcej grzechów nie pamiętam i tak za nie przepraszać nie będę ;)

 

 

Dzięki :D :D :D

w piątek jesteśmy umówieni w expanderze :) tylko my chcemy kupić już istniejący dom :D :D , to myślę że będzie łatwiej :) a szczegóły na które trzeba zwracać uwagę to bardzo ważne :D

 

Klienci Kancelarii Notarialnej, w której pracuję biorą kredyty na kupno istniejącego domu i remont tego domu zazwyczaj w PKO BP SA. Podobno mają dobre warunki. Ale nie sprawdzałam i nie wiem na 100%.

 

 

Dzięki Kochani :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...