Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mnie sie zwykłe wydawały...kwestia dojazdu do Krakowa....i do Bielska, stad ten wybór;) ale najpiękniej to chyba jest w okolocach Kryspinowa, Tyńca, no i niestety poza naszym obszarem na połódniowy zachod od Krakowa - Niepołomice i jescze dalej Dobczyce...ale wsumie zalew Kryspinów może być;) Z dugiej strony małe miasteczka też mnie kuszą...No i żeby w górki blisko było... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, widzę, że oszołomów coraz więcej i w ogóle, wątek idzie pełną parą

 

Aida z Karolinką na rowerze możesz jak najbardziej - fotelik, kask i wio. Tylko, że 30 km od Krakowa, to rzeczywiście za duże odległości - nie wytrzyma tyle.

 

mój m był w niedzielę na targach budowlanych w Łodzi ( ja siedziałam z Bartulą, rówieśnik Karolinki Aidowej) naznosił mi 100 kilo ulotek plus cztery katalogi z projektami i oglądam, chociaz nie za pilnie :oops: i wiecie co, może ja głupia jestem, albo co, ale w każdym domku coś jerst nie tak - albo za mały, albo przekombinowane okna, albo układ pomieszczeń nie do końca taki :roll: i teraz nie wiem, co lepiej - kupić projekt gotowy najbardziej zbliżony do tego, co mam w głowie, i robić adaptacje, która może mnie kosztować ze dwa razy tyle, czy zamówić projekt indywidualny :roll: ktoś wie jaki może być koszt wykonania projektu indywidualnego domku ok 120 m2, parterowy, z uzytkowym poddaszem, dach dwóspadowy, garaż w bryle, kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Twojej analizy to przydatna rzecz,ja coś takiego ułozyłem sobie w głowie ale nie pomyślałem żeby spisać "dla potomnych" :wink:

 

Ja sobie w głowie ułożyłem taki plan: Ponieważ mamy razem z żoną niską zdolność kredytową bierzemy kredyt na działkę(powiedzmy 50 tys) na 30 lat, rata wtedy jest minimalna i nie odczuwamy jej w domowym budżecie. Jednocześnie składamy grosz do grosza na kupce(przepraszam za wyrażenie :wink: ) i w ciagu 3 lat odkładamy sumę potrzebną do spłaty kredytu. 3 lata dlatego że w BPH jest to okres po jakim możemy spłacić kredyt nie narażając się na dodatkowe koszty(w innych bankach inne okresy, w BOSiu chyba 7) W ten sposób nie mając zdolnosci kredytowej niejako "oszukujemy" bank i tu stajemy przed wyborem:

1.mozemy podniesc kwote kredytu(jeżeli nasza zdolnośc się poprawiła przez te lat,a dodatkowo mamy wkład własny w postaci działki)

2.mamy spłaconą działkę i możemy dowolnie szukać banku który udzieli nam kredytu. I tutaj także działka jest wkładem własnym.

 

Tak sobie wykoncypowałem niestety jest minus:

1. przez 3 lata suchy chleb i woda

2.az 3 lata

 

opcja nad którą teraz pracuję: poprawić zdolność kredytową :lol:

 

mam nadzieję że nie zanudziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomclaw...aj tego nie pisałam tylko analitycy finansowi;) Ja tylko pozmieniałam tak, żeby nadawało się do wstawienia tutaj;) Ale gdzieś tam były moje analizy;) Trochę wczesniej, i cala masa dylematów i rozterek.. A co do Twojego planu, fajny, ale u nas by nie przeszedl..placac za wynajem nie jestesmy wstanie za duzo odłozyc a napewno nie splacic dzialki w 3 lata...Ale bedziemy na pewno rpzez najblizsze 2 lata starali się nie szalec tylko oszczedzac ...na jakies papierkin przyłącza itd...

coby zostało więcej kaski na domek;)

 

Kamilciu....jest gdzieś wątek o finansach tam pewnioe sa kwoty za takie projekty, z tego co ja wiem to są to kwoty od 3 do kilunastu tysięcy gdzieś...A z tym , że ciagle cos nie tak...ja też tak niestety mam, bo na takiej minimalnej powierzchni trudno jest zmiescic wszystko to co chcemy i jeszcze z instalacjami "w kupie" zeby było taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida to co mam pytac znajomych czy nie maja jakiejs fajnej dizałki obok? :wink:

Cyla to gdzie ty pracujesz?

Jasne..ale uzbrojonej szukamy;) Ewentualnei nie musi byc gaz, le byłoby dobrze, żeby był;) Ale prad, woda i kanalizacja obowiązkowo, nie chcę sie potem przestraszyć nagłymi ksztami, no i budowlana oczywiście:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety kwoty za projekty indywidualne sa wysokie a projekty gotowe zawsze maja jakis feler zeby architekci mogli dorobic :D

 

Aido, my póki co mieszkamy z moimi rodzicami i widze ze mojej zonie ta syt sie niezbyt podoba i męczy się dlatego chcielibymy jak najszybciej to zmienic i dlatego opcja z działką(3 lata) jest taka zła i dlatego chcę zmienić prace zeby miec ta legendarną ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ :lol: i wziąć kredyt na całość. Niestety coraz częsciej chodzą nam po głowie złe pomysły o wynajęciu jakiegoś mieszkanka lub kupnie takowego(wybijcie mi to z głowy :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja obecnie moge powiedzieć tak:

projekt powtarzalny jest ok jak sie znajdzie taniego architekta do adaptacji u nas wyszło na cene indywidualnego - bo fundamenty trzeba pdoniesc (badanie geotechniczne) bo ściana nei ta (nie chce Ytonga) bo inne zmiany

w sumie razem z uzgodnieniem butli na gaz koszt adaptacji u nas to prawie 3 tys zł.. a do tego projekt w tej cenie mozna znaleźc tańszego architekta ale zawsze jest jakies ale: kupujac porjekt gotowy możesz wzrować sie na doświadczeniach innych w indywidualnym przez błedy musisz przechodzic sam... no i w gotowym masz rpzynajmnije czesciowo zalatwione sprawy branzowe (gaz, woda, co, prad) w indywiudalnym wszystko robisz od podstaw

 

Aida daj znac na priva czego szukasz dokaldnie bo ja przejrzalam tysiace projektow a wstepne kryteria mialam chyba podobne do twoich z grubsza moze cos doradze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a patrzyłas na domek ?

np

Nieduzy:

http://www.domek.net.pl/mur_nieduzy/nieduzy_parter.jpg

południowy

http://www.domek.net.pl/mur_poludniowy/poludniowy_parter.jpg

lub

 

z500

 

z14

http://www.z500.pl/projekty/14/rzuty/z14_rzut1_0.jpg

z 38

http://www.z500.pl/projekty/38/rzuty/z38_rzut1_0.jpg

 

generalnie proponuej szuakć projektu jak juz bedizesz wiedziała co mozesz postawic na dizałce bo czasem w planie jst powiedziane np kat dachu wysokosc domu itp itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida Twoja analiza została wydrukowana przeze mnie :lol: , tak jak pisałam chyba jednak weźmiemy kredyt na 100 % budowy, pani w banku powiedziała, że dostanę taki, ale muszę ubezpieczyć te 20% budowy, której nie mam (no trochę mniej, bo działka będzie wliczona w te 20%) :roll:

 

W czwartek umówiłam się z panią architekt na wstepną rozmowę, za wpisanie domku w działkę, bez większych zmian, czyli tylko okna i zmienienie trochę dachu powiedziała, że chce 1000 zł., ona sama wszystko załatwia łącznie z pozwoleniem na budowę. Nie wiem czy to dużo czy mało :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia...jestes nieoceniona...szukałam, ale widać, nie dość dokładnie;) Ten ostatnio spełnia nasze wymagania jeśli chodzi o rzuty no i bliskość wszelkich instalacji;) , tak mi się wydaje na pierwszy rzut oka...Natomiast i tak jest kwestia ciagle jednej rzeczy...Poddasze powinno byc nieużytkowe w teorii;) Ale moze to kwestia dogadanai się z pracownai, ze bedzie oddzielnei z poddaszem neiużytkowym + adaptacja do tego na potem...Bo jak użytkowe to co na to bank? No ale wg kosztorysu mieści się w kwocie:o Dzięki :) Musze się z nim blizek zapoznac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek umówiłam się z panią architekt na wstepną rozmowę, za wpisanie domku w działkę, bez większych zmian, czyli tylko okna i zmienienie trochę dachu powiedziała, że chce 1000 zł., ona sama wszystko załatwia łącznie z pozwoleniem na budowę. Nie wiem czy to dużo czy mało :-?

Ja wsumie tez nei wiem..ale jak pisza inni to sie wydaje nie tak duzo...no i zalatwia papierki;) A to jest męczace...Ale Ci fajnie..już coś ruszyło bardziej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...