Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

hejma;) moze jak od środka ;)

Prawie na deser dostaliśmy wiadomość, która do tej pory zaprząta nam myśli i pewnie długo nie puści. Pierwsza transza zostanie prawie w całości "zjedzona" przez koszty kredytu (prowizja, ubezpieczenie). Tu mści się na nas niewysoka cena za działkę. Zapłaciliśmy niecałe 8 tys. i taka jest dla banku wartość nieruchomości. PKO wypłaca transze nie wyższe niż 50% wartości, czyli w naszym przypadku ok. 4 tys.

 

Wychodzi teraz na to, że tak czy siak na początek budowy musimy mieć jakieś fundusze własne. Skąd? Kombinujemy.

 

A co jesli 100% inwestycji jest na kredyt? Nioe dadza pieniądze na calosc działki?Jesli działka bedzie kosztować 50 000 to skąd ja wytrzsne 25?

 

Porażka...moze to nie o to jednak chodz z tymi transzami? Oswieccie mnie, bo się zdołowałam :cry: A swoją droga to działak budowlana ta po 8 tys? Bo cena fajna jakas;) Nie to co zkładane 35-50 000 nasze...a przeredziały cenowe to neistety z realnych kosztów działki są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Od czasu tamtego postu zmieniło się nam nieco. Okazało się, że ubezpieczenie kredytu (do czasu ustanowienia hipoteki) daje nam prawo do transzy wyższej niż początkowo się zapowiadało. Dzięki temu możemy zaczynać budowę nie mając własnej gotówki.

Hipotekę mamy już, a nie jak się spodziewaliśmy - w lipcu, więc część ubezpieczenia bank nam zwróci.

Co do ceny działki... Kupiliśmy grunt rolny - wiele osób tak robi - uzbrojenie go oczywiście kosztuje, ale w ostatecznym rozrachunku wychodzi chyba na plus. U nas też działki mają różne ceny - zależy w jakim miejscu i od kogo się kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sIŁACZKO ALE KAZDĄ DZIAŁKE ROLNA MOŻNA PRZEKSZTAŁCIC W BUDOWLANĄ - so9rki caps mi się włączył... Albo czy Zawsze można budować na rolnej? Chodzi mi o to czy kupując rolną działkę ma się pewność, że bedzie można na niej dom wybudowac ..no i ile mogą trwać takie rzeczy...

 

Mam kolejna a wizje in mentlik w głowie,,,Czy wy też tak macie? Pełno wairiantów, plusow i miunusów i nie można o niczym innnym myskleć normalnie...

 

A tak wogule to w firmie jaks awaria, męża nie ma, córca rozrabia, a j apotwornie sobie stłukloam kolano, nie mam siły za nia biegać tak boli...Na dodatek chce mi się kawy ale łudze się że M zaraz będie i wypijemy ją razem, a komorka mu się wyładowała :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo czy Zawsze można budować na rolnej? Chodzi mi o to czy kupując rolną działkę ma się pewność, że bedzie można na niej dom wybudowac ..no i ile mogą trwać takie rzeczy...

Jeśli dostanie się WZ to budować można (my tak zrobiliśmy, żeby wiedzieć, czy warto kupić). Potem i tak trzeba było mieć tzw. odrolnienie, czyli wyłączenie z produkcji rolnej. Nie czekaliśmy długo, nie płaciliśmy za to, bo słaba ziemia (V i VI klasa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie cieżko jest znalezć projekt z 3 pokojami na dole (pokój dzienny + 2 pokoje) + poddasze użytkowe.

Też szukam takiego projektu.

Cóż, też szukamy projektu domu z poddaszem, ale żeby wszystkie ważniejsze pokoje znalazły się na dole. Na razie znaleźliśmy takie coś:

http://www.artinex-projekt.pl/artinex.php?p=projekt&cid=10&o=0&oid=94

 

Oczywiście nie spełnia wszystkich wymagań.

Np. z metrażem pod schodami to jakaś lipa.

Posiada też pewne wady.

Np. zadaszenie tarasu grozi zawilgoceniem ściany - nie od razu, tylko za kilka lat.

Ale jest niezły. Zapadł mi w pustkę śródczaszkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cóż, też szukamy projektu domu z poddaszem, ale żeby wszystkie ważniejsze pokoje znalazły się na dole. Na razie znaleźliśmy takie coś:

http://www.artinex-projekt.pl/artinex.php?p=projekt&cid=10&o=0&oid=94

Ah, dla wątpiących sprytna ta pracownia umieściła projekt identiko w wersji murowanej:

http://www.artinex-projekt.pl/artinex.php?p=projekt&sd=cToxfG46fG06OTB8eDoxMjV8dzp8aDp8dDozfGc6MHxpOjI=&o=0&oid=49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flamenco fajny , szczegolnie podob mi sie ta siłownia na górze;)

 

Ja wolałabym wiekszy salon kosztem jednego pokoiku na dole..no ale fakt , truno znalesc cos co spolnia wszystkie zachcialnki... Na razie szukam, nie poddam się;)

 

a siłownie to mze kiedys gdzies potem tez wepcham;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobał mi się...

nie spełnia niczego co załozyłam..a jednocześnie pasuuje :o :roll: Jedynie kwestia kosztów... Starczy 150 000? Podaja więcje..ale sufit moze byc podwieszany nad sypialniami a nad poiojm beklki stropowe.....

 

no i nie twierdze ze to ten jedyny..fakt faktem mnie zaskoczył ;)

 

Tylko trzeba by jeszcze dokupić szfke narozna do naszej kuchni bo jakis tak brakuje chyba;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no...doradzcie.ale juz az tak waas meczyć nie będe zapewne;)

 

więc ten domeczek wyżej z poddaszem uzytkowym - prosty, mały funkcjnalny i tani na potem czy ten ciut wiekszy parterowy i tez chya tani, nie wiem czy nie drozszy w uzytkowaniu:

 

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-63,75,61,parter.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyszła kryska na ... tak jakoś to było. :)

Witam wszystkich "oszołomów" mam na imie Mariusz mieszkam w Świętochłowicach tj. okolice Chorzowa i chyba wreszcie dojżałem to tego wątku. Bojąc się strasznie budowy, pilnowania tego wszyskiego, papierkologi chciałem kupic dom do remontu. Wisało widocznie na nim jakies fatum, a po przygodach z bankami wyszło na jaw ze duzo łatwiej jest dostac kredyt w odpowiedniej wysokosci na budowe niz na remont. Po przeczytaniu kilku wątków na forum nabrałem otuchy i werwy do tematu budowy domu. Akceptacja ze strony zony i zadeklarowana pomoc ojca-budowlańca przekonały mnie ostatecznie. Wybralismy nasz wyśniony domek http://www.archon.pl/index.php?act=12&add=1&sid=m41079c3dc1c3b i teraz poszukujemy działki. Teraz dopiero wiem co to jest znaleźc fajną dzialke. WIekszosc działek ma szerokosc max 20 m i długosc 30-35 m czyli jakies 600-700 m2. My ze wzgledu na nasz projekt musimy mieć przynajmniej 23 metry :(.

Ktos moze powiedziec, tak ale sa mniejsze domy ale ja wychodze z załozenia że ten kredyt raczej nie spłace szybko i chciałbym mieszkac w domu który spełnia moje oczekiwania bo półsrodki i tymczasówki wiem z doswiadczenia sa najgorsze tymbardziej ze jesteśmy rozwojową rodzinka :). Ceny różne ale min 35 tys za taką dzialke z dostepem do mediów. Nie chcemy daleko sie wyprowadzać max 30 km bo musimy gdzies pracować :) a koszty dojazdów itd rosną.

Mamy tez 5-latka którego chcemy przetrzymac do wieku szkolnego jeszcze na starych smieciach. Jak na prawdziwego "oszołoma" przystało chcemy, czytaj musimy :) sfinalizowac calosc w 100 % z kredytu znaczy sie zakup działki i budowę.

Mamy teraz małe mieszkanko 36m2 które udało nam sie wykupic na własnosc, z którego chcemy przeznaczyc kasę po sprzedaży juz na sam koniec inwestycji jakies mebelki itd. Praktycznie to co nam sie miesci w mieszkanku teraz mozna z ledwoscia ustawic jeden pokój z przyszłym domku, a wielu ludzi tego nie bierze pod uwage :).

Zastanawiam sie nad BPH ale juz miałem jeden operat szacunkowy dla tego banku na potrzeby domu do remonu i bank nie chciał dac mniej niz w operacie tj 210 tys. Skłonny jestem na inny bank który nie będzie tak wydziwiał i zadowoli się np dokumentacja foto z postepu prac itd. Boze jedyny 210 tys na dom który ma 40 lat i jest na działce 700 m2 to mnie ostatecznie utwierdziło w przekonaniu że musze budowac. Budować będzie tata, kolega i dorywczo ja czyli typowy system gospodarczy. Jedynie konstrukcje dachu i pokrycie chce pozostawic fachowcom. W końcu mam juz syna, drzewo zasadzę w tym roku to i dom wybuduję :)

Teraz mamy ofertę działeczki w Rogożniku tj. ok 20 km od nas działka 900 m2 za 45 tys., aby nie było za fajnie to gmina coś zawaliła i sprzedaje działki jako budowlane uzbrojone tylko że nie zawiadomiła Zakładu Energetycznego o swojej koncepcji i mocy jest za mało na ten rejon, a przyżeczenie dostawy pradu maja w lipcu tylko "wybrane osoby" co strasznie wkurza cała reszte i szykuje się zadyma bo reszcie zapowiedziano w 2008-2009. Teraz nie wiem co robic bo okolica piekna szykuje sie stadko 45 domków blisko zalew i las, park itp. Mam generator prądu itd co w sumie mi daje mozliwosc na czas budowyi ale kurde takie niespodzianki mnie irytuja. Jutro jade do gminy zobaczyc jakie sa warunki zagospodarowania tej okolicy itd. Powstrzymuje mnie teraz tez sprawa typu ze architekt adaptujac np ten projekt pod ta działke potrzebuje zapewnienie dostaw mediów i teraz tez nie wiem jak to mam rozumiec. Jezeli np ZE zadeklaruje podłaczenie w 2008 roku pradu czy to bedzie miało wpływ na pozwolenie na budowe, i co najgorsze kredyt ???

 

Jak sami widzicie miotam sie tu i tam, brakuje mi wielu odpowiedzi, podpowiedzi, mam wrazenie ze wszyscy tylko oczekuja na kasę, zaliczki a mi pozostaje tylko niepewnosc.

Przepraszam za ten haos w tym watku ale to co mam w duszy przelewam odrazu na klawiature.

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no...doradzcie.ale juz az tak waas meczyć nie będe zapewne;)

 

więc ten domeczek wyżej z poddaszem uzytkowym - prosty, mały funkcjnalny i tani na potem czy ten ciut wiekszy parterowy i tez chya tani, nie wiem czy nie drozszy w uzytkowaniu:

 

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-63,75,61,parter.html

 

Zdecydowanie Świt-parterowy ( ma wszystko na miejscu, nawet spiżarkę której mojemu ceglastemu brakuje). Mieszkam od tzrech tygodni u Teściów na poddaszu i teraz doceniłam to że projekt mamy parterowy. Co ciekawsze wychowałam się w domu piętrowym i mój pokój był na piętrze. Wtedy mi to zupełnie nie przeszkadzało, teraz kiedy po każdą bluzę dla moich Łobuzów muszę biegać tam i z powrtotem -mam dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida jeśli miałabym coś doradzić to tak jak Zopafisa mi najbardziej podoba się ten ŚWIT- parterowy.

 

Witam nowych oszołomów, nasza powiększająca się grupa niech świadczy o tym, że nie do końca zwariowaliśmy :lol:

 

Siłaczka dobrze, że piszesz o tym kredycie, my właśnie nie mamy jeszcze pozwolenia na budowę, a kredyt chcemy już teraz załatwiać aby wiedzieć na czym stoimy więc otrzymanie kredytu teraz, a uruchomienie go po otrzymaniu pozwolenia jest dla nas dobrym rozwiązaniem. Te transze w PKO trochę też mi sie nie podobają, a tam właśnie chcemy wziąć kredyt, zobaczymy....

 

A my zamówiliśmy projekt :D , z panią architekt konsultacje się odbyły, pani też będzie naszym kier-budem, w końcu coś się ruszyło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...