Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

Aida jeśli miałabym coś doradzić to tak jak Zopafisa mi najbardziej podoba się ten ŚWIT- parterowy.

 

Witam nowych oszołomów, nasza powiększająca się grupa niech świadczy o tym, że nie do końca zwariowaliśmy :lol:

 

Siłaczka dobrze, że piszesz o tym kredycie, my właśnie nie mamy jeszcze pozwolenia na budowę, a kredyt chcemy już teraz załatwiać aby wiedzieć na czym stoimy więc otrzymanie kredytu teraz, a uruchomienie go po otrzymaniu pozwolenia jest dla nas dobrym rozwiązaniem. Te transze w PKO trochę też mi sie nie podobają, a tam właśnie chcemy wziąć kredyt, zobaczymy....

 

A my zamówiliśmy projekt :D , z panią architekt konsultacje się odbyły, pani też będzie naszym kier-budem, w końcu coś się ruszyło :roll:

 

 

Tylko jeśli myślicie o kredycie we franku, to teraz jest dosyć niekorzystny czas na składaniw wniosku. Frank jest bardzo nisko a kredyt na franki przeliczają na dzień złożenia wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"Tylko jeśli myślicie o kredycie we franku, to teraz jest dosyć niekorzystny czas na składaniw wniosku. Frank jest bardzo nisko a kredyt na franki przeliczają na dzień złożenia wniosku. "

 

Szczerze mówiąc to sama nie wiem czy tak do końca jest. Ja brałam kredyt w lipcu zeszłego roku. Frank stał wysoko - 2,61 i pierwszą transze - 100 tys. dostałam własciwie całą (pomijam koszty dodatkowe) .

Potem frank spadł więc drugą transze okrojono mi o 6 tys. , trzecią o kolejne 5 tys. Mam jeszcze jedną do wykorzystania, ale wszystko wskazuje że znów stracę kolejne pieniądze. Nie wiem czy je kiedykolwiek odzyskam (co byłoby mozliwe gdyby frank stał niżej niż w chwili podpisania umowy) :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pogubiłaś sie :oops: :oops: Zapomniałam wstawić :D

To jest ten jedenktóry zgubiłam Bo miałam jeszce 3 projekt, własnie widzę ze nie wkleiłam linka...Bardzo nas urzekl, tylko daszek ma 4 sapdowy, ale skolei po kwadracie jest...no można by sypialnie i lazenke jedna pozniej zrobic, mąż jak go zobaczył to powiedział wreszcie "o podoba mi się "

 

No to link;)

http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=73

Tylko koszty podali dosc wysokie...Myslicie że nie robiac schodow i sufit lekki podwieszany zmieniajac ewentualnie materiał na dach mozna z nich zejsc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ! Był u nas brany pod uwagę, ale nie przeszedł - brak garażu. Jak dla mnie ma jednak drobny feler - brak okna w drugiej łazience. Ale to jest naprawdę drobiazg

Aida widze czytając to forum że chodzimy tymi samymi ścieżkami, tylko ja więcej czytam mniej się udzielam. Ostatnio natknęłam się na Ciebie na silce.

My zamieniliśmy BK na silkę i rozmawiałam z człowiekiem mieszkającym 2 lata w w takim domu i -same zachwyty.

A to tego w okolicach Krakowa na pewno macie dużo lepsze ceny na silikaty niż na Śląsku (drogi transport)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzę, że dyskusja o projektach wrze ale rzeczywiście nie jest prosto wybrać ten najodpowiedniejszy projekt. Moi znajomi, którzy w grudniu właśnie sie przeprowadzili do swojego nowego domku, twierdzą, że dopiero teraz, gdy zamieszkali wiedzą, co należałoby zmienić w projekcie. Ciekawe czy to nagminne :wink: A mój projekt, którym jeszcze sie nie zdążyłam pochwalić wygląda tak: http://domekpi-neski.webpark.pl/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kredytów to warto się rozpytać w Śląskim, 5,11% w PLN jest lepszy niż 3% w CHF a Sląski daje taką samą ofertę niezależnie od procentu finansowania (w reklamie ofkors, dlatego warto się rozpytać ;) ). Gdyby nie to, że już musimy ruszać i nie możemy sobie pozwolić na kolejne tygodnie czekania to bym się poważnie zastanawiał... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D WITAM

 

 

Tak czytam ,czytam ,mysle ,czytam ,zastanawiam się, potem znowu czytam i zastanawiam się. Może tego wszystkiego za dużo....... .

 

Ale wniosek jest jeden , że nie należy podejmować decyzji pochopnie.

Przeraża mnie ta papierologia przy załatwianiu kredytu, no i te "chaczyki".

 

Ja myśle już o starcie z własnych środków (czyt. oszczędności) , chociaż wcześniej myślałem wziąść kredyt na całość, a resztę zainwestować

 

Sam narazie niewiem, wiec poczekam ,ponieważ czekam na WZ.

 

 

 

:wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Stworzył Pan Bóg rośliny, patrzy i cieszy się, że takie ładne się udały.

Stworzył Pan Bóg zwierzęta i patrzy na nie zadowolony, bo są przepiękne.

Stworzył Pan Bóg mężczyznę. No wyszedł idealny.

Stworzył Pan Bóg kobietę. Patrzy, patrzy i stwierdza:

- Ty to się będziesz musiała malować.

 

:wink:

 

....myśle ,że żadnej nie uraziłem?..... :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...