Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

Sylvia, zobacz ile powierzchni idzie na komunikację na parterze - o ileż lepiej byłoby bez tej ściany oddzielającej przedsionek od schodów - wtedy zrobiłby się albo duży fajny hall albo możnaby powiększyć te pomieszczenia po lewej (schowek, kibelek - nie wiem).

 

Projekt ogólnie fajny, podoba mi się choć nie widzę wymiarów.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

poza tym pomieszczenia na dole sa całkiem ok:

1. pow 5,88 m2

3. pow 6,14 m2

5. 6,30 m2

6. 15,3 m2

7. 9,9 m2

8. 1,7 m2

9. 28.9 m2

 

na górze:

2. 16,4 m2

3. 15,8 m2

4. 13,8 m2

6. 9 m2

 

przed podziałem na garderobę ścina miedzy 2 i 3 przebiega równo z kominem...

 

a w projekcie jest ze mozna na dole pom. gosp. (w oryginale wieksze o tę wnęke z wiatrołapu) zamienic na pokój a piec co przenieśc do lazienki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia rzeczywiście fajny pomysł z tą garderobą - ja nie wiem, czy taką ściankę z karton-gipsu to sobie potem dostawić nie można :roll: w blokach tak ludzie robią, ale czy to w przypadku domku wymaga zmiany w projekcie? zielona jestem w tym temacie. chociaz tutaj to jednak przesunięcie ścianki wchodzi w gre, to co innego. Ostatnio w jakimś czasopiśmie oglądałam pomysły na szafo-garderoby i była taka własnie niby garderoba - drzwi suwane jak w szafach typu Komandor, ale wewnątrz można było wejść swobodnie w miare ( chociaż miejsca mniej niż w garderobie typowej) i też były te różne systemy półkowo-wieszakowe jak w garderobie. może jakoś tak zrób?

Lazienkę z kibelkiem tez bym połączyła na dole i drzwi z holu, w sumie pokój gościnny nie musi mieć osobnej łazienki, no bez przesady. a tak będzie można łazienkę na górze wykończyć później, w razie czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na rzuty które wysłałam : łazienka na dole połaczona z wc :lol:

z tym wykończeniem tez tak planujemy...

 

poza tym powiekszyłam wiatrołap (jak na obrazku wyżej) kosztem 0,5 m z pom. gosp. i przesunełam wyjście z wiatrołapu tak by pom. gosp miało drzwi w wiatrołapie. ponadto pomniejszyłam okno w kuchni i dodałam drugie na ścianie obok dzięki temu kuchenka zmiesci sie na tej sciance z oknem...

zmienilam daszek nad tarasem na palpitowy i powiekszylam daszek nad wejsciem do ganku. ponadto powiekszylam okna na poddaszu i zlikwidowalam dachowe za to dodalam jedno dachowe nad schodami w tej chwili próbuje zaimplementowac ten projkt do archona jak mi sie uda podesle zzrzuty ekranu...

 

a pani architekt twierdzi ze dorobienie garderoby eni powino stanowic problemu juz w trakcie budowy

pozdrawiam oszołomów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba na to, abym i ja dołączyła do grona budujących - którzy nie mają nic :wink:

super, że takie forum jest - mozna się pocieszyć, bo do wczoraj myślałam że to tylko my mamy nie po kolei w głowach, skoro porywamy się na budowę domu, nie mając

- wkładu własnego

- własnościowego mieszkania, które można sprzedać

- spadku po babci

- rodziców, którzy chętnie oddadzą nam swoje oszczędności

 

Jednym słowem NIC, co mogłoby dać jakąś podstawę do tego budowania.

 

Co zatem mamy?

- siebie nawzajem i dwójkę dzieciaków (czterolatkę i 11-miesięcznego szkraba)

- 30metrowe mieszkanko (oczywiście kwaterunkowe) - absolutnie nie do sprzedania

- oraz marzenia, marzenia i jeszcze raz marzenia!

 

Mamy też przyjaciół, którzy chcą budować i jak na razie w planach jest bliźniak. Nie mamy działki - dopiero rozglądamy się po ofertach. Jak na razie szukamy w okolicach Halinowa.

 

Co do kredytu, to na chwilę obecną nawet zdoloności kredytowej nie mamy... czekamy za to z nadzieją na podwyżkę :lol: u męża oczywiście - bo ja jestem na etapie kończenia studiów i póki co siedzę w domu z dzieciakami. Oczywiście jest perspektywa, że i ja cuś dla siebie znajdę a wtedy nasze dochody troszkę wzrosną i może ten kredyt wreszcie będzie REALNY !!!

 

No to tyle. Myślę że do grona oszołomów :D jak najbardziej pasujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc witam i spokojnie moge dołaczyć do waszej grupy w ubiegłym tygodniu podpisałam już akt notarialny i stałam sie posiadaczką działki z domem w stanie surowym.pragne nadmienić że nie miałam ani złotówki w kieszeni a 10 000 na zaliczke pożyczyłam od koleżanki,następne 7 000 od brata na koszty bankowe a reszta z kredytu łącznie z opłatami notarialnymi.teraz jestem na etapie szukania ekip do wykonczenia ponieważ na jesieni chciałabym sie wprowadzić ,a jest to możliwe ponieważ dom jest z bali i nie trzeba czekac na różnych etapach.powiem tylko tyle że jest to już moja druga taka budowa, 5 lat temu dokładnie byłam w takiej samej sytuacji i kończę spłacac już kredyt ale tamten był dużo mniejszy .Dzis jestem posiadaczką 80 metrowego pawilonu handlowego.Wystarczy chcieć no i mieć trochę szcęścia. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!!!!!! Ja tu zaglądam nadal i czytam, czytam, czytam :o :o :o :o :

 

Niestety nadal jestem sparaliżowana tak potwornym strachem przed wizją budowy na kredyt, że :o :o :o powiedzieć o mnie oszołom to zbyt mało!!!!!!!!!! Ja jestem kompletny kłębuch nerw i szok budowlany nie wiem czy przeżyję!!!!!!! :o :o :o :oops: :oops: :oops: :(

 

Pozdrawiam całą przesympatyczną ekipę i trzymam za Was kciuki :D

 

Tabletki uspakajające to za mało! :o Mam szczękościk na samą myśl o papierkologii!!! Bogowie poooooomóżcieeeee!!!!!!!! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie oszołomy:) Widze, że rodzinka się powiększa:) Ja to tak będe troszeczke tylko raczej, bo się łącze przez komorke, wiec wszystko kosztuje ;)

 

juni Witaj faktycznie idealny oszołom wreszcie naszego pokroju:) No i tez 30m w szoku jestem idento jak u nas, dziecko mam y jedno ale za to bourka dwa;) i to pewnie to miejsce na ewntualne drugie łozeczko ktorego u nas brakuje...

 

Grudeczki&Tayga Nie przerazajcie sie tylko czutajcie, podbudowujcie na duchu i budujcie:)

 

ewa007 Gratuluje domeczkujejku ale fajnie, to wsumie jest ta wersja taka od strony kredytowej najkorzystniejsza, my ciagle szukamy ale trudno jest nam cos do wykonczenia tyko znaleśc ;)

 

A swoja drogą masz projekt, zdjeca domku, rzuty, jaka cena metraz tak ogolnie ciekawi mnie jak to teraz "stoi " :)

 

Dario nie moge dotrzec do tego domku jakos...

 

Kamilciu fajne te domeczki widze ze pracownia jedna została;) Oliwka u mnie nr jeden zdecydowanie najbardzoiej optymnalna....szkoda ,z e nie ciutke mniejsza;)

 

A ta jutrzenka o ktorej pisałam to byl przyklad dmku ktory mi się spodobal ale nie dla nnas, tak ogolnie dla tych co szukali...z dowma pokoikami na dole...

 

slvia,m Kamilcia hehe zgadza ise ten ostatni to ma wiele warunkow o których puisałam :) Tylko wielkosc..no ale podoba mi się bardzo,m godny zastanowienia...

 

a ten Marcel parterowy podoba nam się jakos ostatino...zaobczymy jak dlugo, czy jednak znowu bede probowala stworzyc jakis dla nas ideal...

 

 

Zopafisa , olasa mają racje..nie sądziłam że tutalj tegonie pisałam..moze przez to , ze sie tam rozpisalam a mialam wychodziczaraz to napisalam;)

:oops: :oops:

 

ale autko kupione, jest nasze, jest sliczne - jak dla nas oczywiscie - kjest w ogrodzie a bedzie w garazu. zostalam jeszcze do poniedzialku z mala, nie chcialam sie tluc pociagami... bo musimy pozalatwiac jeszcze wszelkie papierki, rejestracje ubezpieczenia itd, itp ;)

 

wkleje Wam zdjętka jak mala wykompiemy:) Oczywiscie stare;) Akle co tam zadbane nprawde w super stanie po 1 wlasciecielu serwisowane itd no i bez kredytu:)

 

Dobra, to na razie :)

 

Powodzenia dla wszystkich o gratulacje postepow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Aido77, jeszcze w temacie poszukiwań działki (grzebacz mi się włączył) naprawdę polecam okolice Piekar (fajna szkoła, basen, blisko) ja niestety nie znalazłem i nabyłem gdzie indziej - ale tam podobało mi sie najbardziej. Aha i pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia. Tym serdeczniej, że chyba jesteśmy sąsiadami (gdzieś obiło mi się o oczy zdjęcie okolicy K.Zuchów)

PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!!!!!! Ja tu zaglądam nadal i czytam, czytam, czytam :o :o :o :o :

 

Niestety nadal jestem sparaliżowana tak potwornym strachem przed wizją budowy na kredyt, że :o :o :o powiedzieć o mnie oszołom to zbyt mało!!!!!!!!!! Ja jestem kompletny kłębuch nerw i szok budowlany nie wiem czy przeżyję!!!!!!! :o :o :o :oops: :oops: :oops: :(

 

Pozdrawiam całą przesympatyczną ekipę i trzymam za Was kciuki :D

 

Tabletki uspakajające to za mało! :o Mam szczękościk na samą myśl o papierkologii!!! Bogowie poooooomóżcieeeee!!!!!!!! :o

 

Ehhh Grudeczka&Tayga dobrze Ciebie rozumiem :) Tez tak mialem. Na poczatku myslenia o budowie domu. Mam budowac sie w tym samym czasie z kolezanka, dzialka w dzialke. Ona od poczatku podchodzila do tematu jakby szla po bulki do sklepu a ja dostawalem piany na usta, ze mozna tak lekcewazaco podchodzic do TAKEGO temau. Odkad zlozylem papiery okredyt na zakup dzialki przeszlo mi :) Teraz z pokora przyjmuje co dzien przyniesie. :) A od jutra zaczynam molestowac pania w banku czy moze kredyt juz jest?

Policz tylko dokladnie (tzn z rezerwa na wszelki) na jaka rate mozesz sobie pozwolic i wal do banku. Ja juz nie moge sie doczekac kiedy zaczne budowe a jeszcze zadnych kwitow "budowlanych" nie mam :)

Nie lam sie :) Nos do gory !!! Zawsze znajdziesz tutaj wsparcie i porade.

 

Kurcze pioro sylvia1 wyprzedzilas mnie :evil: z kwitami :) Ale nic to, zbieraj doswiadczenia i dziel sie nimi z nami :)

 

Aida gratulacje z okazji zakupu blachosmroda :) Czyli kolejna koza w domu :) A jak tam dzialeczka? Bo czytam ze projekty sie mnoza a ziemia?

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko nasze to Opel Vectra o taki , jeszcze niezarejestrowany ;)

 

http://karolinka.bajt.biz/forum/DSCN2405.jpg

http://karolinka.bajt.biz/forum/DSCN2407.jpg

http://karolinka.bajt.biz/auto/DSCN2408.jpg

I wnętrrze też czyste idealnie jak nowka prawie, nie wiem czy to zdjecia pokazą...Ma centrlany . zamek, szyberdach, itd, wsumie pewnie nic szczegolnego ale to nasze pierwsze, wiec mnie sie wydaje super:)

http://karolinka.bajt.biz/forum/DSCN2415.jpg

http://karolinka.bajt.biz/forum/DSCN2416.jpg

http://karolinka.bajt.biz/forum/DSCN2417.JPG

 

Betti, gratuluje warunkow przyłączy

 

Sylvia gratuluje wniosku pozwolenie na budowe!!

 

ich_troje no my to po kolei wszystko zgodnie z planem;) Najpierw autko a potem tym autkiem w okolice i szukanie dzialki:)

 

Roman nie kojarze zadnego zdjęcia gdzie to widac , ale masz racje, to od nas minuta drogi:) sąsiedzie..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...