Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

sykvia1 a jaki jest termin od otrzymania pozwolenia do faktycznego rozpoczęcia budowy?

_ali_ gdybym chciała budowac to

a) pozwolenie mam juz prawomocne ( no takie dostałam co ja mogę?)

b) na tydz przed planowanym ropozczeceim robót muszę to zgłosić inspektorowi nadzoru

 

jeszcze nie wiem kiedy zaczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie grupę oszołomów! Czytając pierwsze wypowiedzi w tym poście, a właściwie na podstawie samego już tytułu, stwierdziłem, że idealnie do Was pasuję! :D Dlaczego? Kilka słów wyjaśnień.

Tak jak Wy wszyscy planuję wybudować mały domek. Niestety nie mam na tą chwilę nic pod hipotekę :( - oszołom, nie?

Znalazłem już działkę, powierzchnia 935 m, podpisałem też umowę przedwstępną, złożyłem wniosek o warunki zabudowy i cierpliwie czekam.

Czekam grzebiąc po internecie i czytając jak najwięcej. Dzięki temu trafiłem m.in. do Was. Mam nadzieję, że z biegiem czasu będę mógł pisać tutaj, że moje sprawy posuwają się do przodu i tak jak niektórzy z Was, wstawiał będę zdjęcia kolejnych etapów z mojej budowy. Licze też na pomoc w trudnych sytuacjach!

 

Pozdrawiam wszystkich oszołomów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blinkey super, że zaczynają się prace budowlane

 

Witaj Marzin, macie wypatrzony projekt lub zamysł co byście chcieli?

 

A ja w oczekiwaniu na pozwolenie dumam nad kredytem, nie wiem czy mam się spieszyć, bo w lipcu może się okazać w myśl nowych przepisów, że nie mamy zdolności na kredyt we franku, czy też poczekać aż nasz rząd wprowadzi w życie ustawę o dopłatach do budownictwa, czyli zwrot połowy zapłaconych odsetek. Wszystkie krytera byśmy spełniali więc nie wiem?

Może macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marzin, macie wypatrzony projekt lub zamysł co byście chcieli?

 

Witaj!

Tutaj jest link do prokektu http://www.dom-parterowy.pl, dział domy parterowe z poddaszem mieszkalnym, projekt pm03. Taki domek został wybrany z 2 powodów:

*ze względu na kształt działki (foto poniżej) :(

*ze względu na koszty budowy

 

http://img209.imageshack.us/img209/8929/pict00180ms.jpg

 

A ja w oczekiwaniu na pozwolenie dumam nad kredytem, nie wiem czy mam się spieszyć, bo w lipcu może się okazać w myśl nowych przepisów, że nie mamy zdolności na kredyt we franku, czy też poczekać aż nasz rząd wprowadzi w życie ustawę o dopłatach do budownictwa, czyli zwrot połowy zapłaconych odsetek. Wszystkie krytera byśmy spełniali więc nie wiem?

Może macie jakieś sugestie?

 

Sugesti, to jako nowy user wiele nie mam.. Ale te same dylematy, bo mniej więcej jestesmy na tym samym etapie.

Ja też powoli będę rozglądał się za kredytem. Na przełomie marca/kwietnia mam zamiar zrealizowac zakup działki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam w innym domu z pustką nad salonem wyglada super ale ma tez duzo minusów:

- akustyka tzn wszystko z dołu niesie sie na górę w którymś wątku czytałam ze bardzo to przeskadza

 

- ciepłe powietrze ucieka do góry- droższe ogrzewanie

 

- no i pustka powoduje wzrost kosztów wykończenia

 

może warto by było znaleźć podobny dom z pokojem na górze zamiast tej pustki?

no chyba że już kupiłe sto wtedy ejdynie adaptowac i zrobić tma dodatkowy pokoik kosztem małego wcięcia na drzwi w pokoju obok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam w innym domu z pustką nad salonem wyglada super ale ma tez duzo minusów:

- akustyka tzn wszystko z dołu niesie sie na górę w którymś wątku czytałam ze bardzo to przeskadza

 

- ciepłe powietrze ucieka do góry- droższe ogrzewanie

 

- no i pustka powoduje wzrost kosztów wykończenia

 

Właśnie o takie sugestie mi chodziło! :wink:

 

może warto by było znaleźć podobny dom z pokojem na górze zamiast tej pustki?

no chyba że już kupiłe sto wtedy ejdynie adaptowac i zrobić tma dodatkowy pokoik kosztem małego wcięcia na drzwi w pokoju obok..

Projekt nie jest jeszcze kupiony, tak naprawdę to z niego najbardziej podoba mi się jego część zewnętrzna. Mam jeszcze taki pomysł, żeby na jego bazie mój kolega projektant zrobił mi po prostu to, co chcę. A jeżeli projekt ten kupię jako gotowy, to jest duże prawdopodobieństwo, że ta pustka zostanie zlikwidowana.

Ile z taką budową jest problemów :-? Ostatnio stwierdziłem, żeby zbudowac makietę tego domku, bo pewne rzeczy już wtedy będzie można zauważyć. Minusem jest też to, że projekt ten nie był jeszcze realizowany, a ponieważ skłaniam się do budowania w systemie Praefa, tym bardziej mogą powstać różne problemy i zasadzki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...