Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A tak żeby Was OSZOŁOMY wprawić w dobry nastrój, pochwalę się, że panowie "geodeci" źle wytyczyli mi domek (40 cm w głąb działki).

Wczoraj była awantura, przyjechali drugi raz poszukali kamieni granicznych (rychło w czas) wytyczyli jeszcze raz, a dzisiaj mój Mąż pojechał na budowe a tam ławy wewnętrzne już wykopane i zupełnie nie wyglądają jak nasz ceglasty.

OKAZAŁO SIĘ ŻE mimo poprawek dalej jest źle. :evil: :evil:

Dzisiaj geodeci byli po raz trzeci. (ale za to się rymuje) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh a ja po powrocie zaczytalam się i ... znowu mam te same dylematy.... bo wczesniej nastawiona na salon plus pokoik na dole a sypialnie na pietrze, teraz widze, że z 50 m2 na dole zrobiło mi się 65m2, jeden pokoj poza salonem to bedzie w sumie nawet na poczatek o jeden za malo planując wykanczanie poddasza na potem.

 

Więc opcja dwa pokoje plus salon i reszta na potem. I co mam? Kolo 80 m2 bo więcej zeszło na komunikacjw na parterze...No i sobie uswiadomiłam, że brakuje tylko jednego pokoju na dole i po co mi poddasze...

 

No a wersja 2 pokoje plus salon i reszta na potem jest chyba zdecydowanie droższa niz parterówka po kwadracie z lekkim stropem do 100m2? Jak sądzicie? Przy takiej powierzchni, mozna chyba jakos sensownie i centralnie ulokować kominek.

 

 

Zopafisa klawiature ona ma dawno swoja - moja stara, troche czasami sie nia zajmie ale zdecydowanie bardziej woli te nasze bo cos sie dzieje jak klika... Z tymi geodetami to niezle przegięcie!! Ja to juz bym chciala zeby cos sie u nas bardziej dzialo, na razie ajrek chce zlap[ac oddech po kupnie samochyodu, ja to szukam dzialejk i oddechu nie potrzebuuje;)

 

Sylvia mówisz ze archon? Popatrze, czemu nie, mam juz wizje na papierku ale taka ołowkowa wersje nie taka jak ostatnio no ale moze zrobie fotke i wrzuce;) Chociaz boje sie ze pomyslicie ze cos ze mna nie tak bo ciagle zmieniam zdanie...ale ja po prostu ciagle o tym mysle a ze mowie o wszystkim na bierzaco to potem tak wychodzi;) Szukam tego idealnego projektu i znajde w koncu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida

ja jestem fanem parterówek i powiem

zdecydowenie parterówka jeśli ma to być mały domek !!!!!!!!

Wydaje mi się że 100 m2 na dwóch poziomach to będziesz miała jak dwa małe mieszkania.

W parterówce odpada Ci lany strop, schody, ocieplenie skosów.

Masz za to większą powierzchnię dachu i fundamentów, ale w naszym przypadku dach ma 215 m2 co jak na parterowy dom jest naprawdę niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslicie że z parterowka na rzucie kwadratu zmiescimy się z domkiem do 150 000?

 

ja bardzo chcialabym znaleść tam parterowke - w muratorze wlasnie - ale tyle szukalam i ciagle cos nie do konca jak dla nas....Mysle, że w domku parterowym trudniej jest cos zepsuc architektowi, jak myslicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia, ja ten Archon na początku od razu skreslilam ze maja za duze i za bardzo skomlikowane domy głownie..wiec za drogie;)

 

Genralnei mam wrazenie ze sa domki tak kolo 70 metrow potem dlugo dlugo nic i juz kolo 120-130 zwykle...a takich 4 pokojowych stosunkowo malych jest nie za wiele...

 

Wyniki wyszukiwania

Szukano wedlug nastepujacych kryteriów:

- Z bazy wszystkich projektów ARCHON+

- Projekt niepodpiwniczony

- Projekt nie zawiera garazu

- Projekt parterowy

- Powierzchnia uzytkowa jest w zakresie: 80 - 105

 

Wyniki wyszukiwania:

 

Dom w jeżynach 2

 

Powierzchnia użytkowa: 80,1 m2

Powierzchnia zabudowy: 101,4 m2

pokoje: 4, kuchnie: 1, łazienki: 1, więcej ...

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m403b5597e1be6

 

Dom pod lipami

 

Powierzchnia użytkowa: 104,3 m2

Powierzchnia zabudowy: 129,5 m2

pokoje: 4, kuchnie: 1, łazienki: 2, więcej ...

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f018be167e4c

 

Dom pod lipami 2

 

Powierzchnia użytkowa: 104,3 m2

Powierzchnia zabudowy: 166,5 m2

pokoje: 4, kuchnie: 1, łazienki: 1, więcej ...

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f018c7a71a8c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z muratora podobaja mi sie te:

bliski bliski

zwłaszcza gdyby garaż zamienić na pokój.. rewelacja jak dla meni gdyby nei to ze potrzebujemy 4 sypailni to bysmy tez wybrali..

 

dom na 102

rewelacja trudny wybór miedzy jednym a drugim chyba wybór uzależnic od dizałki nalezy..

 

cynober

gdyby dało sie zrezygnowac z tej wiaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...mąż z córcią poszli po "patyki" na żywopłot...mój "oszołom-zapaleniec" poszedł się zrelaksowac po wizycie w banku. Mamy juz działkę...cały hektar, cudowne miejsce -raj na ziemi w tej chwili bo wcześniej nie było widać co tam jest. Mamy projekt http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=182&nazwa_projektu=OLIWKA ...niestety musimy budować odbicie lustrzane bo okazało się, że strony świata zrobiły nam psikusa. Już to przeboleliśmy. Architekt nam dostosował projekt do działki i mamy już zezwolenie, kwitki w banku złożone...jutro jeszcze podrzucimy poprawiony kosztorys (był za duży). No więc działka 30000(10 tyś gotówką i 20 tyś na hipotece), projekt 1700, dostosowanie +mapka geodezyjna 2000. Chcemy wziąć kredyt 200000 i cóż na wstępie przy kredycie "zabiorą" nam 5000 to sa właśnie ukryte koszty :( Pocieszające jest, że za mieszkanie dostaniemy 60 -70 tyś, ale i tak strach. Oboje mamy pracę, obecnie 4000 tyś dochodu, które ląduje na koncie, czyli już po odciągnięciu "ogonów" zaciągniętych w pracy.

Boję się, ale coś trzeba robić..."człowiek jak nic nie robi to się cofa". Za mieszkanie miesięcznie bez opłat płacimy 500 zł...czasem bywa zimno, czasem zbyt głośno, czasem zapachy nie takie, czasem ktoś wali w ścianę bo biorę prysznic po 22 itp ;-) Niby u siebie, ale nie do końca. Więc postanowiliśmy spełniać swoje marzenia...Rzeczywistość jednak bywa brutalna.

Pozdrawiam.

Hmmm to był mój pierszy post, ale się rozpisałam. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...mąż z córcią poszli po "patyki" na żywopłot...mój "oszołom-zapaleniec" poszedł się zrelaksowac po wizycie w banku. Mamy juz działkę...cały hektar, cudowne miejsce -raj na ziemi w tej chwili bo wcześniej nie było widać co tam jest. Mamy projekt http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=182&nazwa_projektu=OLIWKA ...niestety musimy budować odbicie lustrzane bo okazało się, że strony świata zrobiły nam psikusa. Już to przeboleliśmy. Architekt nam dostosował projekt do działki i mamy już zezwolenie, kwitki w banku złożone...jutro jeszcze podrzucimy poprawiony kosztorys (był za duży). No więc działka 30000(10 tyś gotówką i 20 tyś na hipotece), projekt 1700, dostosowanie +mapka geodezyjna 2000. Chcemy wziąć kredyt 200000 i cóż na wstępie przy kredycie "zabiorą" nam 5000 to sa właśnie ukryte koszty :( Pocieszające jest, że za mieszkanie dostaniemy 60 -70 tyś, ale i tak strach. Oboje mamy pracę, obecnie 4000 tyś dochodu, które ląduje na koncie, czyli już po odciągnięciu "ogonów" zaciągniętych w pracy.

Boję się, ale coś trzeba robić..."człowiek jak nic nie robi to się cofa". Za mieszkanie miesięcznie bez opłat płacimy 500 zł...czasem bywa zimno, czasem zbyt głośno, czasem zapachy nie takie, czasem ktoś wali w ścianę bo biorę prysznic po 22 itp ;-) Niby u siebie, ale nie do końca. Więc postanowiliśmy spełniać swoje marzenia...Rzeczywistość jednak bywa brutalna.

Pozdrawiam.

Hmmm to był mój pierszy post, ale się rozpisałam. :p

 

Domek bardzo ładny, działka jak na 1000m to dośc tanio, ale projekt w ostateczności nie był zbyt tani, co... Najważniejsze, żeby tak jak napisałaś, iść do przodu. Ja miałem nadzieję, że 150 tyś na sam domek wystrczy, ale poważnie zaczynam w to wątpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida co do projektów pokazanych wyżej to z archonu ten dom w jeżynach jest bardzo podobny do d06, pozostałe dwa wydają się być bardzo drogie w realizacji, bo niby powierzchnia niewielka, ale sam dom spory, dach nawet wielki :roll:

 

Z tych co sylvia zamieściła to zdecydowanie najbardziej podoba mi się ten dom na 102 z muratora.

 

Monia i Aroo, projekt oliwka bardo mi się podoba, już kiedyś przykuł moją uwagę. Co do kredytu to zdecydowaliście się na franki, czy na złotówkę i jeżeli można wiedzieć w jakim wzięliście banku i na jakich warunkach.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia i Arooo jA TEZ jESTEM ZDANIA, ŻE TRZEBA DZIALAC A NIE STAC W MIEJSCU... Ba, Wasza sytuacja i tak jest lepsza niz nasza;) Macie juz działeczke, mieszkanie do sprzedaży, wieksze dochody ...i więszky domek w perspektywie;) Zyc a nei umierac, wiec trzymam kciuki, zdawajcie relacje na bierząco z postępów i nie tylko;)

Apropo to jaki macie kosztorys tego domku?

 

Olasa...no włsnie to najmiejsze domki jakie tam znalazlam pasujace nam a wyglądaja faktycznie na dość drogie....A Ty za ile chcesz wybudować D06? Bo on ciagle mi chodzi po głowie;)

 

dzis zwróciłam uwage na

Murator C67 - Z umiarem

 

W teori niedrogi...ja bym bardzij mu wyrownała bryłe ale nie wiem czy mozna az takie zmiany... no i okna oprzesuwac troche, mozna czy nie? Bo9 takiego idealnego projektu to ja chyba w zyciu nei znajde;) wiec sie zastanawiam ile mozna zmieniac w gotowcach:)

 

Dom na 102 mi się tez baardzo podoba...ale ma jakąs taka cene za wysoka;)No i D06...gdyby tylko salon był trochę większy...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida a wejscie do pokoi z salonu nie bedize przeszkadzało? u ans by to sie nie sprawdziło bo głosno sluchamy np muzyki a jednak przez drzw to niesie...

 

pom. gosp bardzo waskie.

w kuchni brak komina z wentylacja albo nie narysowany

 

bryła zbyt urozmaicona

 

okna zawsze mozna pozmieniac jak i ich ułozenie

:wink:

 

 

a ten: skrzat

co prawda nie parterówka ale powinien byc tani a garaż mozna zamienic na pokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzat fany, ale kominek m,a nie centralny:( a przy takim domku mozna by naprawde fanie wykorzystać... Pozatym to ok;)

 

Mowisdz ze za wąskie? CZemu?Piec co się chyba zmieści, komina nie ma faktycznie...Nie wiem czemu. Ale nei ma w wielu projektach, bo się sama zastanawialam, ze ak się zrobi wyciag ak nie ma... Bryle bym wyprostowala, a dzwi...no kwestia skolei oszczednosci miejsca.

 

Aha w takich z poddaszem uzytkowym trzeba wiecej włożyc na wykończenia podłog i scian w stosunku do ilosci powierzchni...gdzies to wyczytalam i chyba racja w tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że łatwiej jest dostosowac projekt do działki niż działkę do projektu... co nie znaczy że się nie da. Kwestią są koszty. W okolicach Krakowa nie ma oszałamiającej ilości równych, tanich, ładnych działek budowlanych. A jeśli pojawia się nachylenie terenu to w przypadku parterówki, która ma sporą powierzchnię zabudowy trzeba wziąć pod uwagę zwiąkszona ilość prac ziemnych... itd. No i uzbrojenie - podstawa (z autopsji: doprowadzenie wody na działkę 185m - 22 000zł). Wracając do parterówek - zobacz np. dzisiejszy projekt dnia na http://www.archeton.pl albo np TUTAJ w tym drugim przypadku kosztorys podawany przez biuro (dostępny na stronie) opiewa na 168 328,50 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...