Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

Witka

 

nie zaglądałam ostatnio, bo i nie ma sie czym chwalic

 

Monia i Arooo Oliwka to jeden z moich typów :D

 

Aida nareszcie jesteś :D wiesz, coś mi nie gra w tym Twoim projekcie rysowanym :roll: kurcze,nie wiem co, ale coś z komunikacja mi nie pasuje - i ta druga sypialnia to ile ma miec metrów ( chyba nie za wiele, co) a szafy ci sie zmieszczą? widze, ze w wiatrołapie są jakieś zaznaczone, ale to chyba bardziej na okrycia wierzchnie i ew, jakieś odkurzacze itp, co?

Ja tak sobie mysle, że w wiekszości tych małych domków ( z oszczędności pewnie) nie ma prawie spiżarki albo jakiegos większego pomieszczenia gospodarczego. Niby na początku człowiek chce jak najtaniej, czyli mysli, po co mi to, zbędne. ale potem, jak już mieszka, to ... psioczy, wnerwia się sam na siebie. Bo gdzie przetwory trzymać, zapasy jakieś, wózek lub rowerek dla dziecka ( jak garazu nie ma) Niby się wydaje, że sie jakoś upchnie, ale... się nie upchnie, albo się potem potyka o klamoty na każdym kroku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a na te patrzyłas?

powszechny

 

zimorodek

 

z weranda

 

Oglądałm, je, szczególnie ten z werandą przez chwilę "był moim projektem" ;)

 

Sylwia Na dzien dzisiejszy to jakos widze tego skrzata najbardziej...ale i tak mam mase wątpliwosci. Przede wszystkim pomimo podawanej niskiej ceny realizacji podobnej np do parterowego domku o tej samej powierzchni albo z poddaszem uzytkowym ale dachem dwuspadowym, odnosze wrazenie że jest tam wiecej materiałoow potrzebnych...weicej podłogk, scian, dachow przy tej samej powierzchni uzytkowej co w tych drugich. ale jakoś własnie takie doki zawsze mi sie podobały...te inny to tak bardzoej na potrzeby taniego budowania sie pojawiały. Ehh, musze jeszze raz z mezem siasc nad projektami, ale teraz z nowym nastawieniem...

1. Garaż w bryle może byc pokojem>> dzieki sylvia;)

2. Oomieszczenia gspodarcze waże są>> dzieki Kamilca

3. Dwa kominy i tak zwykle musza być więc nei ma co szukać totalnie wszystkiego razem...

 

 

Romanie, jeden projekt mi uciekl - ten projekt dnia bo zdążył się zmienic...Natomias co do drugiego projektu, jak dla mnei ejst za bardzo "poukladany" korytarz na srodku i8 dookoła pokoje, salon, kuchnia. wole wiecej otwartej przestrzeni, szczególnie przy małym domku zeby nie było wrazenia ciasnoty. A tak pozatym po wyrabaniu paru sican ok;) Tylko ze i tak zalezy co kto potrzebuje, mnie zal tych metrow w kuchni wg mne za duzej;) Wolę aneks...

 

 

Cyla ogromnaste gratulacje,. ale fajnei8...juz macie z górki;)

Kamilcia Olwka mi sie trż baaardzo podoba- martwi mnie tylk to, ze chyba za drogi i duzy jak dla nas;)

 

Na dzien dzisejszyskrzati garaz leci w pokoj, a czesc w schowek na rowery itd;) A skolei czesc gospodarczego na tycia lazienke przy syoialni...no i mamy wtedy aki mini azlyl. Na górze gabinet i 2 pokoje dla dzieci...

 

No i cena niby do realizacji w całosci :o Tak to się pewnei nie uda, ale mozemy najierw dol i nawet bez tej naszej lazienki a potem łazienke i sulocesywnie pokoiki na górze...No i byłabym za tym, żeby gora była od razu prynajniej ze sciankami dzialowymi i instalacjami.

 

No ale tak jak mówi - z tego co pamietam jakis moj dalszy sąsiad - Roman - wszystko zalezy od dzialki..

 

Najgorsze, że maz który się zerowo interesował samochodami po ostatnim zakuoie dostał jakiegos bzika, znowu chce go myc...i nawet jakies forum o oplach czyta :o a miała byc teraz dzialka na tapecie....

 

No ale dzialki co mu podeslaam ogladal - na kompie i nawet jedej szukal na mapie;)

 

 

A ja sie znowu po czesciowym bielskim lenistwie zabralam konkretnie do pracy ;)

 

No to oszołomki Wy moje pozdrówka :):)

 

ps. Moje słoneczko małer nie spi...a tak slicznie juz spala ale dzis sie nie wybiegała i klops...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo Aida :D

No nie wiem czy z górki :roll:

Teraz to się dopiero zacznie!!!Jutro jedziemy na rozmowę z budowlańcem,zobaczymy ile nam zaśpiewa :wink: No i cały czas jesteśmy w trakcie załatwiania wody(podkop pod ulicą :evil: )i prądu - czekamy aż się zlitują i nas nawiedzą z "drutami i skrzyneczką" bo pierwsza rata juz na ich koncie :p

Ale sie nie dajemy i pchamy ten majdan do przodu! A co..........nam zostało.......

Pozdrawiam cyla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich... oszołomów i chyba powinnam dołaczyc do klubu

 

w marcu wziełam kredyt (0% wkładu własnego) 30 lat do spłaty (cudowna perspektywa :-? ). Marzyłam o domu... zawsze (wychowałam sie w domku) i stwierdzilismy skoro na mieszkanie tez musimy wziaśc kredyt i to nie mały to moze lepiej na domek??

Szukalismy jednak domku albo do remontu albo w stanie surowym. Przerazało mnie załatwianie formalnosci zwiazanego z pozwoleniami, zezwoleniami... generalnie masa papierów, kasy i czasu, którego notorycznie nam brakuje.

Domek pokazała nam znajoma... w stanie surowym otwartym, poszlismy do zapytac czy dostaniemy kredyt.. okazało sie ze i owszem.

Wiec mamy domek i kredyt... teraz czeka nas wykańczanie na które takze mamy kredyt. Wiem ze pewnie tej kasy nie wystarczy na wszystko.. ale powoli, powoli... ważny dla mnie jest ten kawałek własnej przestrzeni i fakt ze moje dziecko nie bedzie wychowywane na betonie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa witaj, piekny teń Wasz domeczek, gdybym znalazła cos podobnhego to bym brala, ale w naszej okolicy to sprzedaja albo stare calkeim do remontu albo akie ogromniaste...a kto to potem wykonczy i ogrzeje.. No i widze sliczne maleństwo w awatarku:)

ehh, do oszołomow już nalezysz a wciagac bede na liste, w weekend moze bo osatnio troche to zaniedbalaam a pojawiło się sporo nowych osob:)

 

Cyla, no ja bym chciala być na Waszym etapie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

POwiem ci ze tez tak myślałam... że nic w stanie surowym porzadnie wymurowanego sie nie kupi... ten domek to był typowy przypadek (niestety nie jest taki mały ma ponad 200m ale stwierdzilismy ze bedzie sporo pomieszczeń na graciarnie.. a w przszłosci kto wie).

Mysle ze trzeba rozpuszczac wiesci na lewo i prawo .. a kto wiem co sie znajdzie, moze troche wycieczek krajoznawczych?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za duzo...gdzies był wątek o robociżnie za stan surowy otwarty..powiedz, mu, że go pogieło;) Teraz jest bezrobocie..jeden gość tyle kasy? ile on to będzie budował? kurcze..to ja tyle nei zarabiam;) Ja bym targowałą się szukała gdzie indziej, porownywała itd, niech się staraja...ale skoro wolny dopiero wtedy, to widac ma co robic..i gdzie to bezrobocie?

 

Nie łam się;)Tylko szukaj tanszej i rozsadnej ekipy;) no i targować się , o wszystko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo!!!!

A my już po wizycie u budowniczego :roll: za piwnice i fundamenty chce 6.000 :-? a za całego chaberka 15.000(czyli reszta 9.000) :roll: A gdzie tu jeszcze materiały :cry: No i czas ma dopiero w 2 połowie lipca! Co myślicie o tych cenach za robocizne?????

Pozdrawiam cyla 8)

Ale właśnie Cyla, z dachem czy bez? to chyba nie jest zabójcza cena, ale tanio to też nie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida77 skrzata np w Liszkach chyba nie postawisz. Za maly kat nachylenia dachu ma. Z tego co pamietam musi byc minimum 35 stopni.

Niby mozna o te 5 stopni podniesc , ale dom moze wygladac zupelnie inaczej. Czyli najpierw dzialka , potem projekt. A w ogole jak tam poszukiwania dzialki? Bedziesz moja sasiadka?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goni _mnie_peleton Poważnie 35 stopni? hmm... No wiem że najpierw, ale miałam nadzieję, że znajdę, i będzie pasowaać;) A dach moze być dowolny? i dwuspadowy i 4-ro, czy też sa jakieś ograniczenia?

 

Nie wiem jeszzcze...Wsumie rozważamy ostatecznie szerszy zakres poszukiwań działki - wklejalam to gdzieś na Oszołomach, Myśle, że ostrzej po świetach zaczniemy szukać, bo mąż ma urwanie głowy teraz w firmie, a mnie tez zbiegły sie równocześnie 3 projekty....No i dochodzi fakt, że szukamy 2 działek koło siebie, a to trudniej znaleść niestety. Jakbyś gdzieś słyszał o 2 lub kilku działkach, to możesz dać znać na prowa, być może nie wszyscy sie ogłaszają w necie. Zreszta my też musimy pojeżdzić w teren.

 

W tym tygodniu, chrzciny u przyjaciółki, w przyszłym święta ;)

A czes ucieka, martwi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida mi bardziej podoba się ten codzienny, poza wyglądem zewnetrznym, które to jest oczywiście subiektywne, to w domu z dwuspadowym dachem jest więcej miejsca na poddaszu, pokoje są bardziej obstawne. W ogóle ten codzienny mi się podoba, fajny jest jakbym budowała większy, to kto wie czy bym sie na niego nie zdecydowała :roll:

 

Pytałaś mnie sie kiedyś ile planujemy wydać na d06, mamy zamiar zmieścić się w 150 tyś. Zobaczymy co z tego wyjdzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...