Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

Hejo!!!!

A my już po wizycie u budowniczego :roll: za piwnice i fundamenty chce 6.000 :-? a za całego chaberka 15.000(czyli reszta 9.000) :roll: A gdzie tu jeszcze materiały :cry: No i czas ma dopiero w 2 połowie lipca! Co myślicie o tych cenach za robocizne?????

Pozdrawiam cyla 8)

Ale właśnie Cyla, z dachem czy bez? to chyba nie jest zabójcza cena, ale tanio to też nie jest....

Bez dachu :x niestety!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hejo!!!!

A my już po wizycie u budowniczego :roll: za piwnice i fundamenty chce 6.000 :-? a za całego chaberka 15.000(czyli reszta 9.000) :roll: A gdzie tu jeszcze materiały :cry: No i czas ma dopiero w 2 połowie lipca! Co myślicie o tych cenach za robocizne?????

Pozdrawiam cyla 8)

Ale właśnie Cyla, z dachem czy bez? to chyba nie jest zabójcza cena, ale tanio to też nie jest....

Bez dachu :x niestety!!!!

 

Ja co prawda mam inny projekt (murator M09 W dobrym guście), ale Twoja cena jest chyba ok. Nam mają zrobić stan surowy z odeskowaniem i opapowaniem za 16500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida mi bardziej podoba się ten codzienny, poza wyglądem zewnetrznym, które to jest oczywiście subiektywne, to w domu z dwuspadowym dachem jest więcej miejsca na poddaszu, pokoje są bardziej obstawne. W ogóle ten codzienny mi się podoba, fajny jest jakbym budowała większy, to kto wie czy bym sie na niego nie zdecydowała :roll:

 

Pytałaś mnie sie kiedyś ile planujemy wydać na d06, mamy zamiar zmieścić się w 150 tyś. Zobaczymy co z tego wyjdzie :roll:

 

Olasa To masz moje założenia cenowe:) I Cyli też z tego co pamiętam....

 

Codzienny z wyglądu podoba mi sie ciutke mniej, bo miałam zawsze słabość do dachów czterospadowych. ale już dawno pokochalam dwuspadówki, więc też bardzo mi się podoba.Nie o to codz. Pokoje na górze większe moze o metr, nie więcej, kwestia pomieszczenia gospodarczego, sporo mniejsze niż w skrzacie, jakos inaczej jest dół zorganizowany, ja wolałam ten w pierwszym, nie mniej jednak sporo osob woli ze względu na ukload pomnieszczen własne ten codzienny. No zobaczymy, wszystko bedzie i tak zalezec od warunków zabudowy no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śluchajcie, jak to jest z tymi działkami, jeśli pisze, że :

"wodociąg i słupy elektryczne i telefoniczne na działkach, gazociąg po drugiej stronie drogi"

Znakiem tego pront, woda i telefon można podłączać od razu po dopełnieniu papierkologii (Warunki, umowa, odczekać). Teoreticznie. A gaz będzie wymagał dodatkowych papierkologii, być może przecisku itp. Czyly, że pewnie może być, ale kilka miesięcy później. Tak czy owak odbędzie się to przez "Warunki podłączenia". Tam będą szczegóły i wycena.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Flameco, dzieki za odoiwiedz, ja padam, jezdzilismy p0o okolicy w poszukiwaniu działki;) no i fajnuie nawet, znaczy okolice co oglądalismy ok. Co ciekawe jakas inna para też jezdziła bo ciągle na nich wpadaliśmy;)

 

Ale tak naprawde to ogladalismy tylko jedn a działke, reszta to tak bardziej ze mozę się trafi. Były fwie oferty tam gdzie bylismy ale nei mielismy dokaodnych namniarów i niczego nie znalezlismy...

 

ali gratulacja:) Oczywiście że jestesmy ciekawi szczegułów, ja przynajmniej BARDZO. U nas niby nic nowego, ale samn fakt ze pojecalismy juz w teren mnie cieszy. Zawsze to jakis początek....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ali gratulacja:) Oczywiście że jestesmy ciekawi szczegułów, ja przynajmniej BARDZO.

 

 

To na początek

 

działka 12a + udział w drodze prywatnej - 160000,00

kredyt 100% bez wkładu własnego w CHF

 

Opłaty na początek/:

- 5000,00 - zadatek

- 870,00 - opłaty notarialne do umowy przedwstępnej (mam znajomego notariusza więc było taniej)

 

wybraliśmy wstepnie 4 banki ale po rozmowach, wizytach, kalkulacjach wybraliśmy 2:

- mBank

- BGŻ

 

mBank ze względu na ofertę promocyjną z miesięcznikiem "ładny dom" - gwarantowane oprocentowanie 2,45% i prowizja 1%.

Okazało się jednak że na decyzję kredytową trzeba było bardzo długo czekać i to samo na przygotowanie umowy kredytowej - wszystkie decyzje podejmowane są przez analityków w Łodzi. Do tego oprocentowanie zależne od decyzji Zarządu więc teoretycznie w każdej chwili mogące ulec zmianie. Oczywiście wcześmniejsza spłata i przewalutowanie bez opłat.

 

BGŻ pracował szybciej i był bardziej elastyczny. Oprocentowanie to marża banku+wybrany wskaźnik. Prowizja w wysokości ok.1% możliwa do zmiany. Okres bezpłatnej wcześniejszej spłaty - po 5 latach. Przewalutowanie prawie bezpłatne bo za kżdy aneks do umowy płaci się 150,00.

 

Wnioski złożyliśmy więc w w/w bankach i sprawy toczyły się dwutorowo. W międzyczasie skróciliśmy w BGZ okres z 5 do 2 lat kiedy to wcześniejsza spłata jest płatna i okazało się że jak założymy u nich rachunek taki najdroższy za 20zł (ale załżymy co nie znaczy że zawsze musi być to ten rachunek - później można go zmienić) to prowizja może się zmniejszyć do 0,6% i obniżyliśmy jeszcze marżę banku z 2,1 do 1.8%.

 

Aaaa, i jeszcze jedna różnica pomiędzy bankami. W mBanku kredyt jest przeliczany na CHF w dniu uruchomienia go a w BGZ w dniu złożenia wniosku. Tak więc składając w BGZ wniosek przy mocnym złotym a wypłacając przy słabszym - można jeszcze coś uszczknąć.

 

Ze względu że trzymał nas termin kupienia działki z umowy przedstępnej i ze względu na różnice kursowe (dla nas korzystne :-) ) zdecydowaliśmy się więc na kredyt w BGZ.

 

I jeszcze jedno - nie wierzciebankom jęsli mówią że całość od momentu złożenia wniosku do wupłaty środków można zrobić w 2 tygodnie. Ściema. MOże w niektórych przypadkach tak, ale w naszym kiedy sytuacja była klarowna trwało to około 4-5 tygodni.

 

Dobra - szczegóły kredytu

oprocentowanie marża 1,8% + 3 miesięczny libor - czyli wyszło na początek 3,01%

prowizja od udzielenia kredytu 0,6% - 1036,00

ubezpieczenie niskiego wkładu 906,00

ubezpieczenie wpisu do hipoteki 371,00

 

do tego doszła umowa notarialna + opłaty i podatki - 4250,00 (wpis do hipoteki już na nowych zasadach i znajimy notariusz)

pośrednik - 4800,00

 

tak więc opłat nie było mało.

 

Oczywiście bank zwrócił nam zadatek w wysokości 5000,00 i tu uwaga... na różnicach kursowych zarobiliśmy ponad 6000,00zł :)

 

pozdrawiam wszystkich oszołomów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pełno do pisania i do "fotkowania", ale nei mam zdrowia;) Padam, nei było nas cały dzien, moj M wyjezdza na 2 dni , to pewnie popisze zeby cos ze sob a zrobic:)

 

Pozdrowinka, grtatulacje dla Blinkey pieeekne mury rosną, inspekcje prosze więszka;) Sczególnie małego osobnika, no i Cyla bez warkoczów zaraz zostanie ja b ędzie wątpić;) Oszołomy nie wątpia tylko WALCZĄ ;)

 

Papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...