Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Heja.

 

Odnośnie domków tzw "kanadyjskich" swojego czasu robiłem przymiarki do takiego czegoś:

]

 

Jest na rynku parę tego typu propozycji. gdybym się na którąś zdecydował, to właśnie na tą:

Pierwszy rodzinny dom

Byłem u nich i oglądałem taki dom - solidny kawał mieszkadła. Takie propozycje są super dla ludzi w określonej sytuacji finansowej lub strategicznej (np. chcą sobie machnąć pałac w 5-15 lat, a na razie muszą gdzieś mieszkać). Za paręnaście lat, o ile państwo wybuduje trochę dróg w okolicy wielkich miast, dzięki takim domom może zwiększy się mobilność ludzi - standardzik pod Wawą, czy pod Wrockiem, jaka różnica?

 

Ale pamiętajmy, że do każdego naszego życzenia wykraczającego poza standard, firma wykonuje kosztorys różnicowy i dolicza, dolicza, dolicza.

A w standardzie grzejesz się prądem :-), masz ciut mniej, niż oszczędność nakazuje, izolacji w dachu itp.

 

Teraz z innej beczki.

Jeszcze kilka dni temu zastanawiałem się, czy poziom mojego oszołomstwa nie jest za mały, żeby uczestniczyć w tak elitarnym klubie - w końcu jaby nie było, nie muszę kupować działki.

Jednak przy okazji spotkań świątecznych rodziny przekonałem się, że bynajmniej. Dziadek budowlaniec rzucił mnie na deski. Nie ruszając się z kanapy przez kwadrans mówił wyłącznie o rzeczach, o których nawet chwilę nie myślałem, kiedy decydowałem się na budowę... A była to tylko luźna rozmowa pomiędzy mazurkiem i makowcem. Czy są w ogóle ludzie, którzy zbudowali dom i mieli jeszcze pieniądze i siły, żeby się wprowadzić ;-)?

 

Już się nie mogę doczekać końca budowy. Zobaczę wtedy, czy dożyłem :-D.

 

Pozdrawiam po świętach wszystkich Oszołomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czym Cię "zastrzelił" Twój dziadek? Jestem ciekaw...

To inżynier budowlaniec z ponad 60-letnim doświadczeniem. Teraz dla rozrywki przyprawia o siwiznę różnych wykonawców najmując się jako inspektor nadzoru itp.

 

Przede wszystkim wyliczył wszystkie (chyba) elementy, czynności i etapy takiej budowy. Później pokazał orientacyjne koszty każdego i kłopoty, jakie się mogą po drodze pojawić.

 

Spodziewane koszty poszybowały w górę. Terminy - odjechały w dal. Pojawiło się za to mnóstwo szczegółów, o jakich nie pomyślałem. Zmusił mnie do zrobienia wstępnego kosztorysu i harmonogramu.

 

Zapomniałem o takich "drobiazgach" jak śmietnik, studnia, okna i drzwi.

 

Kiedy skończymy z kupowaniem projektu (w związku z modyfikacjami zajmie to ok. miesiąca), obowiązkowo musimy zamówić projekty branżowe - i to nie takie na odwal się, a solidne. Poza tym zamówimy kosztorys, bodaj się nazywa, wykonawczy. Harmonogram inwestorski.

 

Jednocześnie z ubieganiem się o PnB i kredyt będziemy szukać dostawców i wykonawców, żeby ten kosztorys okazał się jak najbardziej zawyżony. Do wszystkiego właściwie sformuowane umowy.

 

A jak już się obłożymy tymi papierami, to ja emigruję do Nowej Zelandii...;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ OSZOŁOMKI :-? Gdzie Was wszystkich wywiało?

Podnosze temat do góry bo zaraz przelecimy na drugą strokę budują cych - A tak Nie może być :roll: !!!!

My dziś gadaliśmy z ludzmi od wody w naszym mieście - chyba niedługą rusza z robotą :p Wiec będziemy mieć wodę na budowie :lol:

Pozdrawiam cyla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blinkey, no gratuluje, piekne mury...A zagadke odgadłam od razu:)

 

Pedzelito.. Hm, ja to tak odnosnie tego co napisałes na tamtym watku;) Czyli jak rozumuję 100% oszołom co i działke i budowe domu bierze na kredyt tak?

 

I powiedz mi ty zacząłes od kredytu, czy masz już wstepna umowe na działke? Jak dla mnie warunki ok jak najbardziej, mnie się wydaje, ze u nas wstepne wyliczenia wyglądały gorzej...

 

Jesli oni faktycznie calosc finansują to mozna się do nich wybrac;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyla, ja byłam niedawno, milcze bo nie mam nic konstruktywnego do powiedzenia ;) a kiedys skrytykowano taką luzna paplanine;)

Ta luźna paplanina jest OK!Człowiek napradę czeka na to co tam u Was nowego :lol:

 

A w kategorii powyższej paplanimy (choć w temacie budowania) powiem Wam jak mnie dziś pan od wodociagów zbył - prosząc o nr telefonu do męża :evil: :evil: :evil: Myślałam ,że skonam ze śmiechu taki był zdziwiony ,że jestem w temacie.....Ale i tak gadać ze mną nie chciał. Na szczęscie mąż wszystko piknie załatwił :wink:

 

Blinkey - gratulacje ogromne i wyrazy podziwu wyższw niż ten las w Twoim domku :lol: :lol: :lol:

To Pa!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedzelito.. Hm, ja to tak odnosnie tego co napisałes na tamtym watku;) Czyli jak rozumuję 100% oszołom co i działke i budowe domu bierze na kredyt tak?

 

Tak, tak, "kiedyś tam" będę miał do sprzedania mieszkanie za jakieś 150 000 złociszków i wpłacę to na ten kredyt. Ale to "kiedyś tam" niech trwa i trwa!!! Myślę że wiesz o co chodzi... ;)

Działkę już znalazłem, wstępną umowę spisałem i nawet zadatek wpłaciłem :) Teraz "tylko" kredycik i zaczynam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc oszołomy...

Ja własnie sie przekonałam.. że umowe kredytowa nalezy czytac bardzo dokładnie a nie tylko pytac bankowców :-((

Poszłam sobie do banku po kolejna transze kredytu ( dwie juz wypłacone - mysle papierkologia skończona) a pan mnie pyta czy mam przepisane pozwolenie na budowe z poprzedniego własciciela na mnie. Oczywiscie nic takiego nie mam .. pan mówi ze to sie załatwi raz dwa w gminie.. no wiec dreptam juz nie do gminy tylko starostwa powiatowego.. a tu mnie pani pociesza ze nie długo trzeba czekac.. tylko MIESIĄC !!! Czyli jest kolorowo i wesoło :-))

Za tydzień trzeba zapłacic za okna i nie tylko , he he, no cuz uruchamiam znajomości ( jak jest to zwyczajem w naszym pieknym kraju ) i biegam jako kurier miedzy starostwem a gminą.. zeby co nieco przyspieszyć.. zobaczymy czy uda sie nieco skrócic ten MIESIĄC.

A na pocieszenie dostałam dzisiaj kolejny mandat.. i chyba kłania mi sie kurs zmniejszajacy.

 

Pozdarawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka po przerwie! 8)

 

Postępy postępują, o czym można się przekonać po przeglądnięciu dziennika - ostatnio nie uzupełnialem, bo jakoś nie było kiedy, teraz też klepię z roboty i nawet fotków wklejać nie ma jak.

 

W każdym razie właśnie wylewają nam wieniec, w przyszłym tygodniu powinny już ruszyć mury poddasza :p

 

Co gorsza, niestety skończyła się transza, a te formalności trochę trwają. O szczegółach w dzienniku. Zobaczymy jak to będzie w praktyce, ale chyba nie warto ładować się w 11 transz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...