Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hejo To ja z mojej wioseczki :lol: :lol: :lol:

To mój tatuś i nasza studzienka - 250 PLN (studzienka nie tatuś :p )

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/2/1/4/16181653_d.jpg A to moje dziedziaczki przy pracy

Olga

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/0/6/0/16181654_d.jpg

Jędrzej

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/7/8/1/16181655_d.jpg

[Pozdrawiam cyla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielismy ogladać dzisiaj działki...Pomijajac fakt, że cos się gdzies skiepsciło i jarek musiał jecha do klienta - pojechalismy z nim bo to w okolicach rynku, więc bylo fajnei mala szalała z gołebiami itd - okazało się, że wszystkie biura sa neiczynne w soboty i nie ma jak dowiedziec się o adres działek.....hmm, szkoda, jeden telefon odebrany ale sa kolejki :o i jestesmy umowienie na ogladanie za tydzien...Generalnei mamy dzwonic w takim razie w tygodniu i wstepnie rozmawiac z bankami...Zobaczymy co z tego wyjdzie;)

 

Apropo ja namawiam meza na przeniesienie frmy w okolice bielska i budowanie tam a nie pod krakowem...Wiecej znajomych rodziny, firma w wikszosci moze działac wirtualnei..no ale nie w 100% i maz a chyba jakies emocjonalne zwiazanie z Krakowem..No zobaczymy jak to bedzie.

 

Jak dla mnei Krakow w tej chwili to troche jak ogladanie Heinekena przez szybę...Wolę żywca ood ręki... A imprezy uciekaja bo co zrobić z dzieckiem? ;)

 

No nic :)

 

Sobie pomarudziłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio myslałam o czyms takim:

 

http://www.z500.pl/projekty/12/wizualizacje/z12_widok1_0.jpg

 

pow. użytkowa / netto 70.6 / 70.6 m2

pow. zabudowy 87 m2

kubatura 190 m3

wys. budynku 7.1 m

kąt nachylenia dachu 40 stopni

minimalne wymiary działki 15.7 x 17.3 m

cena projektu (wer. mur./wer. drew.) 1350/1450 zł (0% VATu)

 

Wielką zaletą projektu domu Z12 jest możliwość etapowania inwestycji i opcja zagospodarowania poddasza w przyszłości. Prosta konstrukcja budynku oparta jest na ścianach zewnętrznych, dzięki temu możliwe jest dowolne kształtowanie wnętrza.

Jest to dom tani i szybki w budowie ze względu na prostą bryłę. Stylistyka elewacji ma współczesny charakter, możliwe jest także nadanie jej formy tradycyjnej.

Umieszczony centralnie hol dzieli przestrzeń na część dzienną i nocną (dwie sypialnie i łazienka). Pokój dzienny, w którym zaplanowano jadalnię sąsiaduje z aneksem kuchennym. Przy wiatrołapie zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze, które może być dostępne także z kuchni. Obok kuchni jest miejsce na dobudowę garażu lub wiaty na samochód.

..... itd ;)

 

Rzut parteru:

http://www.z500.pl/projekty/12/rzuty/z12_rzut1_0.jpg

 

A poddasze to juz jako jeden z podwariantow z mozliwoscia zagospodarowania poddasza na potem i np wiata albo garażem...

 

http://www.z500.pl/projekty/12/warianty/7/wizualizacje/small_Z12_WL_widok1.jpg

 

albo bardziej z tym daszkkiem;)

 

http://www.z500.pl/projekty/12/warianty/8/wizualizacje/small_Z12_GP+_(FR_s2s)_widok1.jpg

 

Co o tym sądzicie? Cena w kosztorysie jest przystepna..ale czy prawdziwa :)

 

A tu link do całosci projektu gdyby to kogos interesowało..:

http://www.z500.pl/index.php?projekt=12&ogolne=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida podoba mi się, kiedyś też "zawiesiłam na nim oko"

 

TRoszeczkę się boję, czy salon nie wyjdzie za mały...Nie mam po prostu czegos podobnego do zobaczenia w rzeczywistosci.Na obrazku jest sofa 2 plus fotel a my mamy dwie sofy 3 + 2 , stolik chyba troszkę większy no i myslalam o takim stole tez ciut wiekszym do rozkladania jak by się goscie zjechali...A boję się, że to juz jest za duzo. Powiem Wam szczerze, że trochę łapie załamki, bo tten mój program funkcjonalny gryzie się za załozeniami finansowymi, nawet po schodzeniu w dol ostro to i tak mam wrazenie ze nie da się tego minumum na jakim mi zalezy...

 

 

Oczywiscie zakladam ze zmiany typu umywalka nie narozna tylko zwykla są proste w realizacj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się, że są na świecie ludzie pozytywnie zakręceni i podobni do mnie :D

Ja też moją inwestycję kredytuje w 100% 8) a do tego buduje mi firma pod klucz :lol:

Wow pod klucz?To juz pewnie znasz konkrety, ile działka, jaki projekcik, jaka technologia no i cena..Fajnie

ci u nas to wszystko ciągła niewaidoma ;) Podziel się i witamy:)

Niezle wyzwanie i dla mnie i banku ale uwazam że jak teraz nie wymyślę czegoś to zwarjuję z rodzinka w tym małym blokowym mieszkanku

!!!!!!!!!!

 

Budujemy z Porothermu ( na dzialce ok 900 m2) z dachówka ceramiczną a tak wychodzi ok 1770 zl/m2. Mamy pełną kontrolę nad firmą,która nam buduje i robi instalacje a co najważniejsze sa bardzo elastyczni i wspólnie się uzupełniamy :lol:

 

Właśnie..Skąd ja to znam 30m2...

 

sylvia no i co , faktycznie tacy elastyczni w Ge? Podoba mi się to podejście...Nie , że dom, działka niedoszacowane, tylko, że wklad wyższy;) Na dobrą sprawę przy kredycie 220 000 na dom dzialke, to mogą uznać że mamy duży wklad własny skoro w tych okolicach domki stoją od 350 000 w zwyż ? Bo ja się bawiałam, że kredytu nam nie dadza bo uznają, żę za tyle to nei damy radę...

 

Skoro ali twierdzi, że warunki niezłe, to pewnie tak jest....Beti ma najlepsze ale wklad najwyzszy, wsumie, tu to sie najmniej mogę wypowiedzieć bo u nas wklad zero, więc wiadomo, az tak się nie interesowałam wysokościami oprocentowania przy jakimś wkladzie własnym...

 

 

A odnośnie naszych działek to w ostatni weekend napatoczyłam się na piekną w moich okolicach rodzinnych - Bielsko -Biała oczywiście poza granicami , pod górkami itd...No i przewertowałam trochę rynek jak to wyglada. Powiem Wam, że wygląda lepiej, taniej, można nawet znalesc sensowne doki do samodzielnego wykonczenia, a okolice Katowic i Gliwic to wogóle odjazd ;) - ale odnośnie domkow w stanbie surowym o działkach nei mam pojęcia ;)taaak ale pytanie, czy firma może tak łatwo zmienić miejsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo: projekty gotowe wymagają wiele uważności podczas budowy (tak jak pisałem wcześniej), nie zawierają więcej informacji niż to potrzebne, żeby uzyskać PnB. A że niektóre gminy traktują budownictwo jednorodzinne z przymrużeniem oka, czasami wystarczyłoby podpieczętować Trybunę Ludu - i też by przeszło, ale z tego domu nie będzie... Zatem, jeżeli tylko inwestor wie, czego chce, może powinien poszukać jednak architekta, który mu zrobi projekt indywidualny - albowiem klient ma wtedy nad projektem jednakowoż pewną kontrolę w czasie jego powstawania. Dodam od siebie, że jeżeli dom ma mnie kosztować circa ebałt 200 kilo złotych (gotówką, w sumie rat będzie o 50% więcej, de fakto), to wydaje mi się, że wydanie paru tysiączków ekstra na projekt, pozwoli być może oszczędzić w trakcie budowy więcej, a napewno nas finansowo nie zarżnie (bankructwo wychodzi pod koniec, a nie na początku budowy :-)). Jak mówił Wiesław Michnikowski - nie ważne, ile można zarobić, ale ile stracić.

 

Ja na początku też byłam nastawiona na projekt indywidualny, bo bardzo trudno jest mi znalesc to co chcę, mimo, że szukam i szukam a wiem dokladnei co chcę ;) Ale potem zaczęłam się bacm że taki indywidualny własni mzoe byc zrobiony gorzej, bardziej na odwal bo skoro dla jednego klienta tylko itd, a tak to są projekty jakięs sprawdzne, wiadomo że ok no i że4 są gdzies ludzie co buduja cos podobnego mozna porownac koszty cos zaplanowac bardziej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Aida77: pomyś o projekcie Z14 z tej samej pracowni. Ja także rozważałem te dwa projekty (Z12 i Z14) i ten drugi bardziej mi odpowiada. Co prawda na parterze jest mniejsza łazienka i tylko jeden pokój, ale za to salon większy, a kuchnia chyba też. W zasadzie pomiędzy tymi dwoma projektami różnica w nakładach to strop nad parterem (w Z14 raczej powinien być gęstożebrowy).

Ja w swoim projekcie Z14 zrobiłem dosyć dużo zmian, łącznie z lekkim podniesieniem ścianki kolankowej. I dom takze zamierzam budować dwuetapowo.

I taka mała uwaga na koniec. Jeśli w gotowym projekcie z pracowni p. Zwierzyńskiego będziesz chciała wprowadzić jakieś istotne zmiany (ściany, wymiary, okna itp) to porozmawiaj od razu z p. Zwierzyńskim ze Studia Z500. Ja tak zrobiłem i w rezultacie na gotowym projekcie lokalny architekt tylko dostawił pieczątki i podpisi już nic nie musiał kreślić na czerwono (na razie, bo później w trakcie budowy to może różnie wyjść). Generalnie udało mi się telefonicznie i mailowo ustalić bardzo wiele zmian i szczegółow, które zostały naniesione jeszcze w pracowni Z500. No i kosztowo wyszło to znacznie taniej, niż płacić za zmiany w projekcie architektom i projektantom branżowym. I oczywiście przy zamawianiu projektu warto od razu poprosić o pozwolenie na duży zakres zmian w projekcie (na piśmie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Aida77: pomyś o projekcie Z14 z tej samej pracowni. Ja także rozważałem te dwa projekty (Z12 i Z14) i ten drugi bardziej mi odpowiada. Co prawda na parterze jest mniejsza łazienka i tylko jeden pokój, ale za to salon większy, a kuchnia chyba też. W zasadzie pomiędzy tymi dwoma projektami różnica w nakładach to strop nad parterem (w Z14 raczej powinien być gęstożebrowy).

Ja w swoim projekcie Z14 zrobiłem dosyć dużo zmian, łącznie z lekkim podniesieniem ścianki kolankowej. I dom takze zamierzam budować dwuetapowo.

I taka mała uwaga na koniec. Jeśli w gotowym projekcie z pracowni p. Zwierzyńskiego będziesz chciała wprowadzić jakieś istotne zmiany (ściany, wymiary, okna itp) to porozmawiaj od razu z p. Zwierzyńskim ze Studia Z500. Ja tak zrobiłem i w rezultacie na gotowym projekcie lokalny architekt tylko dostawił pieczątki i podpisi już nic nie musiał kreślić na czerwono (na razie, bo później w trakcie budowy to może różnie wyjść). Generalnie udało mi się telefonicznie i mailowo ustalić bardzo wiele zmian i szczegółow, które zostały naniesione jeszcze w pracowni Z500. No i kosztowo wyszło to znacznie taniej, niż płacić za zmiany w projekcie architektom i projektantom branżowym. I oczywiście przy zamawianiu projektu warto od razu poprosić o pozwolenie na duży zakres zmian w projekcie (na piśmie).

 

Hehe Z14 to jest drugi projekt który z tej pracowni wpadl mi w oko;) I nie musiałeś duzo za te zmiany płacic? Kwotowo to prawie 30 000 róznicy..no ale moze tutaj to jzu jest liczona całosc a tam tylko dól...Dwa pokoje na dole to o tyle jest fajnie, że przyszłościowo to byłaby nasza sypialnia zdala od dzieci i gabinet;) A tak to wszystkie sypialnie byłyby na gorze... No ale ten większysalon kusi ;)

 

A Ty na jakim etapie zaawansowania jestes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle borykam się z papierologią, ale to częściowo moja wina. Bo adaptację i projekty przyłączy zawiozłem do znajomych projektantów, co opóźniło proces o jakiś miesiąc, ale zostawiło ponad 1500 w kieszeni ;-)

Zakres zmian wprowadzonych w moim projekcie przez Z500 obejmuje:

- podniesienie ścianki kolankowej o 36 cm, tak aby ścianka ta miała około 1 m wysokości (wiązało się to z koniecznością przeliczenia więźby)

- bardzo dużą zmianą układu pomieszczeń na parterze i poddaszu,

- zmiana wielkosci i usytowania okien, kominów itp,

- zmiana garażu (chciałem zupełnie inny garaż niż wszystkie oferowane w wariantach do tego domu)

Z tymi zmianami wiązały się zmiany w instalacjach wewnętrznych. Na początku miało ich nie być, ale okazało się, że jednak muszą, bo chyba projektantom gniazdka głupio wychodziłu w środku pomieszczeń, więc zrobili to bez dodatkowych kosztów. I wszystkie te zmiany podniosły cenę projektu tylko o 900 PLN, ale negocjacje tej ceny troszkę trwały ;-)

Wszystkie zmiany podniosły koszt domu, ale są przemyślane.

Jesli chcesz to podaj adres e-mail a wyślę pdf-a z projektem. Na etapie wprowadzania zmian p. Zwierzyński systematycznie przysyłał mi kolejne wersje projektu do akceptacji lub zmian.

 

pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art-p , amy jestesmy pare krokow do tyłu więc nie mam pojęcia;) Ale moze ktos inny wie... Spytaj tez na wątku

Klub kredytobiorców

 

Co do projektu...to się podłamałam troche..szukam i szukam i coraz bardziej dochodze do przekonania, że moje załozeninia nawet te w wersji prostej, nijak się maja do zalozen finansowych...a przedewszystkim rozczarowały mnie te wszystki obrazki w projektach, wiecie usytuowanie stołow sof itd...Wyobrazcie sobie ze w wiekszosci przypadkow maja sie one nijak do rzeczywistosci...

 

Ogladałam projekt Z14, wprowadzilam kilka zmian, ciekawe czy sa mozliwe do zrobienia, jak myslicie? No i zwrocie uwagę na stol w projekcie ana dole w oryginalne wielkosci (taki nieładnie porozciągany - sorki;)) :o Ja byłam w szoku bo nagle okazało się..ze nic się nigdzie nie miesci :o

Z14 - oryginalny http://www.z500.pl/projekty/14/rzuty/z14_rzut1_0.jpg

z14 ze zmianami - zeby nam bardziej pasowal;) I tak nei wiem co na to mąż..ostatnie kilak projektow prepadlo za "ciasny salon "

http://karolinka.bajt.biz/forum/z14%20.jpg

 

Oczywiscie do tego wypada tez porzesówac ciut okna itd;) Ale mnei chodziło ogolnie scianki wewnętrzne plus usytuowanie kominu, generalnei wsztystko po to by zyskac chociaz jedna przestrzen ;)

 

bobow dzięki za materiały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...