Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

Heja.

 

 

Oczywiscie do tego wypada tez porzesówac ciut okna itd;) Ale mnei chodziło ogolnie scianki wewnętrzne plus usytuowanie kominu, generalnei wsztystko po to by zyskac chociaz jedna przestrzen ;)

 

bobow dzięki za materiały ;)

 

Aida, ilu gości na raz i jak często planujesz przyjmować? Jeżeli macie duży klan, który spotykać się będzie u Was na każde święta, to ma to sens. Jednak dla czteroosobowej rodziny taki duży salon, to moim zdaniem zbytek szczęścia - trzeba to ogrzać i to dobrze, żeby odczuwać komfort wyciągając nóżęta na skórzano-mahoniowy podnóżek rozwaleni wygodnie na ogromniastym foteliszczu, na który zużyto dwa drzewa hebanowe i jedną krowę, wgapieni w Kossaka nad kominkiem wyłożonym trawertynem... :-D

Za to świetnie się ustawił kominek, dogrzeje gabinet. A jak powędruje komin dalej, na poddaszu?

 

Mój krewny machnął sobie duży salon (też ok. 40m2), bo z jego profesji wynika konieczność zapraszania gości. Poza imprezami prawie w nim nie bywają, jadają w kuchni.

 

W mieszkaniu >64m2, salon miewa ok 24m2 i wystarcza to, aby podjąć 10 osób w pewnej ciasnocie (znamy to, gospodarze "na wylocie" do kuchni, goście z drugiej strony), za to w okresie bezgościnnym jest po prostu wygodnie.

A w domu? Goście i tak będą pić piwo na tarasie i w okolicach. A zimą, to chce mi się spać, a nie gości gościć :-)... Spłacając przez 30 lat kredyt i tak nie będzie mnie pewnie stać na robienie imprez dla 30 osób. Założyłem, że ew. duuużo gości będziemy mieścić na tak zwanym gruncie, czyli ew. imprezie plenerowej. Wydaje mi się, że w zupełności wystarcza ok. 30m2 - na wszystko i jeszcze trochę.

 

Żeby nie było, to dam swoje przemyślenia, jakie miałem nt. projektu gotowego "Magdalena" z Artinexu:

OTO ONE

Jakość nie za dobra. Kominek pod schodami. Oczywiście, to były tylko założenia do dyskusji z architektem, nie finalny projekt.

 

Ale to moje preferencje, związane też z dziećmi, dla których owe gabinety są (jak i dla nas, się zobaczy), a jak podrosną, niech się wynoszą na poddasze, które do tamtej pory zrobimy. Założyłem, że każdy metr kwadratowy domu musi zostać ogrzany, więc planuję pewną komasację przestrzeni.

 

Zdecydowaliśmy się ostatecznie na zamówienie wykonania projektu. Uważamy, że w ten sposób mamy większą kontrolę nad tym, w czym ostatecznie zamieszkamy, a może też oszczędzimy parę złotych w trakcie budowy dopłacając ciutek mniej projektantom. Mój ojciec jest inżynierem - ścisły umysł, nie popuści żadnej fuszerki, więc myślę, że pospołu wymodzimy coś ciekawego.

 

Jutro spotkanie z architektami w sprawie umowy - i do roboty!

 

Finalnie zapadły też decyzje o budowaniu w tym roku, choć dobrze będzie, jak zdążymy chociaż fundament :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Heja.

 

 

Oczywiscie do tego wypada tez porzesówac ciut okna itd;) Ale mnei chodziło ogolnie scianki wewnętrzne plus usytuowanie kominu, generalnei wsztystko po to by zyskac chociaz jedna przestrzen ;)

 

bobow dzięki za materiały ;)

 

Aida, ilu gości na raz i jak często planujesz przyjmować? Jeżeli macie duży klan, który spotykać się będzie u Was na każde święta, to ma to sens.

Flamenco, my mamy oboje rodziny spoza przyszłego miejsca zamieszkania...Sama sie nad tym zastanowialam..ale przykaldowo jakies imeninki i nawet rodzina z jednej strony to zwykle z tych co ie zawsze zaprasza jednrazowo daje 5+ rodzice z bratem 3 no i my planowo 4 masz juz 12 osob...czyli taki stol na 8 z mozliwoscia rozkaldanai na 10 to tak ok w sumie... a jak tak patrze to ten stol plus sofy i wiele miejsca nie zostaja....Zreszta ten salon to kosztem holu i kuchni, przestrzen do ogrzania ta sama chyba, bo parter się nie zmienil metrażowo...Bo ja nie zwiekszam parteru, tylko salon kosztem innych pomieszczen;)

A indywidualnego projektu się boję troszeczke, żeby się nie okazało że coś ktos zle policzy albo za malo dokladny bedzie itd.Bo mnie najbardziej podoba się ten parter który sobie kiedy ubzdurałam i wolałąbym mieć coś takiego, no ale ten tez jest ok;)

 

Te rzuty to Wasz pomysł na projekt? A kotlownai to tam pod schodami bedzie? Szkoda ze nei ma wielkosci pomieszczen;) Bo nie chce mi się liczyc;)

 

A salon 27 jest u rodzicow, maja tylko rogowke plus sofy skorzane, koinek mebloscianke i tyle a przstrzeni wolnej nic :roll: Stól jest w kuchni ktora jest spora..ja wole stol w salonie a kuchniae w formie aneksu . chociaz moze jednak zwiększe ciutke ten gabinet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylismy wreszcie w BPH no i proponują nam takie warunki:

 

kwota kredytu : 218 000 - więcej nam nie chcą dać :o :-?

0% wklad własny

kredyt na 30 lat

 

waluta CHF

 

oprocentowanie w skali roku : 2,82 %

marża1,25% + Libor 6m

 

rata kredytu 926 zł

 

No i generanie za prewalutowani i wcześniejsze splaty 0zł ale to przy złozeniu wniosku do końca maja...

 

Nefer jak tak patrze na Twoje warunki, to wygląda na toże wkald wąłsny nei ma takiego znaczenia, a tyle jest o niego szumu zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylismy wreszcie w BPH no i proponują nam takie warunki:

 

kwota kredytu : 218 000 - więcej nam nie chcą dać :o :-?

0% wklad własny

kredyt na 30 lat

 

waluta CHF

 

oprocentowanie w skali roku : 2,82 %

marża1,25% + Libor 6m

 

rata kredytu 926 zł

 

No i generanie za prewalutowani i wcześniejsze splaty 0zł ale to przy złozeniu wniosku do końca maja...

 

Nefer jak tak patrze na Twoje warunki, to wygląda na toże wkald wąłsny nei ma takiego znaczenia, a tyle jest o niego szumu zawsze...

 

 

A to nie jest takie proste:

 

Różnica między 2,82% u Ciebie i 2,20 % u mnie w GE to OGROMNA różnica. A ja na wyższy niż 2,2 nie wezmę raczej :):)

 

Gdy podliczysz płacenie tej różnicy od pieniędzy (w końcu dużych) przez 30 lat - to wychodzi kosmos. Kosmos - czyli tzw. koszt kredytu :):)

 

Poza tym różnica też jest w zdolności kredytowej. Jeśli masz zabezpieczenie i 50 % wkładu własnego to masz inne oprocentowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć oszołomki/oszołomy! Dawno do Was nie zaglądałem, ale i tez nie było się czym chwalić...

Dziś odebrałem warunki zabudowy :D Wygląda na to, że w ciągu najbliższych 2 tygodni stanę się posiadaczem działki w Rokietnicy pod Poznaniem. Potem to już tylko pozwolenie na budowę, kredycik, budowa, dzieci, emerytura, starość, he he he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Ja oglądałem kołchozy pod Wrocławiem za 110 PLN/netto za metr kwadratowy.

Niezłe ceny... :( A ile mniej więcej te kołchozy były oddalone od centrum miasta? U mnie cena za metr wyszła ok 40 zł. Bez uzbrojenia. Do centrum Poznania ok 16 km. Fakt, działka ma dość szurnięty kształt, ale co tam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer, no tu to faktycznie spora roznica ale duzo ofert bylo porownywanych co mnie zaskoczylo, bo w koncu wklad bardzo duzy...

 

 

 

Wysokość udziału własnego wpływa na oprocentowanie:

 

Przy kwocie 218000 na 30 lat :

 

SUMA ODSETEK :

 

Przy oprocentowaniu 2,82 % -----------------------92 390,11

 

Przy oprocentowaniu 2,20 % -----------------------70 357,80

 

 

To są stawki przed negocjacjami - a w banku 0,2 % można utargować...

A jak to się uda to zobacz:

 

 

Przy oprocentowaniu 2,00 % -----------------------63 453,78

 

 

NIby niewiele, ale zawsze wolę zapłacić mniej niż więcej. DO tego dochodzą inne sprawy podlegające negocjacjom ( wszystko oprócz Liboru :):):) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o Waszych bojach kredytowych i podziwiam ! My sie ostatnio głowimy czy nie szrpnąc się na kredyt teraz by zdązyć przed lipcem :roll:

Ale mamy jeszcze nie spłaconą działkę i zjedzone prawie doszczętnie przez geodetów i uzbrojenie oszczedności. Najpierw chcieliśmy zakończyć ten rok na piwnicy,(w lipcu rusza ekipa) ale......teraz myślimy już o całości. Ciekawa jestem jakie trzeba miec dochody by bez problemu dostać 150 tys kredytu. Oświećcie mnie z łaski swojej. Tak wiecie na oko :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o Waszych bojach kredytowych i podziwiam ! My sie ostatnio głowimy czy nie szrpnąc się na kredyt teraz by zdązyć przed lipcem :roll:

Ale mamy jeszcze nie spłaconą działkę i zjedzone prawie doszczętnie przez geodetów i uzbrojenie oszczedności. Najpierw chcieliśmy zakończyć ten rok na piwnicy,(w lipcu rusza ekipa) ale......teraz myślimy już o całości. Ciekawa jestem jakie trzeba miec dochody by bez problemu dostać 150 tys kredytu. Oświećcie mnie z łaski swojej. Tak wiecie na oko :o

 

A ile kasy możesz miesięcznie przeznaczyć na ratę kredytu?

 

Zresztą tu są wszystkie kalkulatory :) Znajdziesz sobie kredyt, porównasz dwa kredyty i takie tam...

 

 

http://www.open.pl/of/index.jsp?place=Lead7&news_cat_id=53&layout=6&scroll_article_id=28&page=howManyCalc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość udziału własnego wpływa na oprocentowanie:

 

Przy kwocie 218000 na 30 lat :

 

SUMA ODSETEK :

 

Przy oprocentowaniu 2,82 % -----------------------92 390,11

 

Przy oprocentowaniu 2,20 % -----------------------70 357,80

 

 

To są stawki przed negocjacjami - a w banku 0,2 % można utargować...

A jak to się uda to zobacz:

 

 

Przy oprocentowaniu 2,00 % -----------------------63 453,78

 

 

NIby niewiele, ale zawsze wolę zapłacić mniej niż więcej. DO tego dochodzą inne sprawy podlegające negocjacjom ( wszystko oprócz Liboru :):):) )

 

Zgadza się :roll: Niestety wklady wlasnego nie mamy i nic to n ei zmieni..."Biedny płaci dwa razy ;)" Ale nie ejst tak żle, po prostu myślałam, że róznice sa jeszcze większe ;) A SĄ TAKIE ze ktos kto nie bedzie negocłowal przy 30% moze dostac podobnie jak ten co się nabiega bez wkldu. Moze to nei malo ja i tak jestem pozytywnie zaskoczona, że mogło byc gorzej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o Waszych bojach kredytowych i podziwiam ! My sie ostatnio głowimy czy nie szrpnąc się na kredyt teraz by zdązyć przed lipcem :roll:

Ale mamy jeszcze nie spłaconą działkę i zjedzone prawie doszczętnie przez geodetów i uzbrojenie oszczedności. Najpierw chcieliśmy zakończyć ten rok na piwnicy,(w lipcu rusza ekipa) ale......teraz myślimy już o całości. Ciekawa jestem jakie trzeba miec dochody by bez problemu dostać 150 tys kredytu. Oświećcie mnie z łaski swojej. Tak wiecie na oko :o

 

 

Cyla tu masz kalakulator kredytowy czy stac mnie na kredyt;)

 

Tak bedzie latwiej bo zgadywac kwoty i sprawdzac to ciutke czasochlonne;)

 

http://www.open.pl/of/index.jsp?layout=6&page=canIPayOffLoanCalc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość udziału własnego wpływa na oprocentowanie:

 

Przy kwocie 218000 na 30 lat :

 

SUMA ODSETEK :

 

Przy oprocentowaniu 2,82 % -----------------------92 390,11

 

Przy oprocentowaniu 2,20 % -----------------------70 357,80

 

 

To są stawki przed negocjacjami - a w banku 0,2 % można utargować...

A jak to się uda to zobacz:

 

 

Przy oprocentowaniu 2,00 % -----------------------63 453,78

 

 

NIby niewiele, ale zawsze wolę zapłacić mniej niż więcej. DO tego dochodzą inne sprawy podlegające negocjacjom ( wszystko oprócz Liboru :):):) )

 

Zgadza się :roll: Niestety wklady wlasnego nie mamy i nic to n ei zmieni..."Biedny płaci dwa razy ;)" Ale nie ejst tak żle, po prostu myślałam, że róznice sa jeszcze większe ;) A SĄ TAKIE ze ktos kto nie bedzie negocłowal przy 30% moze dostac podobnie jak ten co się nabiega bez wkldu. Moze to nei malo ja i tak jestem pozytywnie zaskoczona, że mogło byc gorzej;)

 

 

Oj, zdecydowanie, jak się nie ma cos się lubi to się lubi co się ma:):) Te różnice nie są tak kolosalne jakby się wydawałao, bo Libor jest w jaki jest a bank musi swoje zarobić. I tu nie ma z czym zawalczyć. Najniższe oprocentowanie znalazłam w Raiffeisen - 1,97 % to rzeczywiście nie jest dużo, ale ... węszę podstęp...

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kasy możesz miesięcznie przeznaczyć na ratę kredytu?

Zresztą tu są wszystkie kalkulatory :) Znajdziesz sobie kredyt, porównasz dwa kredyty i takie tam...

Widzisz tylko cały problem polega na tym ,że banki i tak wiedza lepiej ile ja mogę spłacać . Zawsze im wychodzi mniej niz nam :roll: Pamietam jak w tamtym roku biegalismy po bankach , niby nas pytano jaką kwote jestesmy w stanie spłacac . A na koniec i tak im wychodziło inaczej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny :lol:

W przyszłym tygodniu jedziemy do Expadera może nam rozjaśnia w głowach :p ,albo ściągna na ziemię :wink:

 

A może do Open Finance - nie dość że za darmo to mają ciekawe oferty oprocentowania ( w niektórych bankach 0,5 % mniej dla ich Klientów - różnica w poście powyżej :):))

W Expanderze do niedawna była jakaś kaucja 100 pln zwrotna..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny :lol:

W przyszłym tygodniu jedziemy do Expadera może nam rozjaśnia w głowach :p ,albo ściągna na ziemię :wink:

 

A orientacyjnie cos policzylas? Jak to wygląda? Wiesz to zalezy gdzie mieszkacie tez...Z tą zdolnością... zacytuje sie z innego wątku;)

 

Ja jeszcze namawaim meza na szybkie przemeldowanie do tesciow no i wtedy to mozemy dostac dwa razy tyle ;) Takie sa chore te róznice w przyznawaniu kredytow...Z pitów za 2005 wyszlo ze w Krakowie mieszkajc dostaniemy kredyt..uwaga 75 000 :o w Bielsku 125 000 a w Abramowie 260 000 - znaczy chodzi tu o maksimum...

 

Ja bym była sklonna się premeldowac i zabrac 250 000, mysle że byłoby luzniej ;) A tyle splacac mozemy dalej. Na szczescie biora sotatni rok i z 2006 w bielsku daja nam 218 00, to jest juz do zaakceptowania kwota>> planowalismy zabrac 220 000 ;) [/color]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...