Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja juz jestem zameldowana u teściowj :wink:

 

Im mniejsze miasto tym lepiej;) Najlepiej jakas wioska mała;)

 

A tego nie wiedziałam... tylko nie mam rodziny w małej wiosce :):) Wszystko miejscowe - chyba się komuś zalęgnę :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem zameldowana u teściowj :wink:

 

Im mniejsze miasto tym lepiej;) Najlepiej jakas wioska mała;)

A tego nie wiedziałam... tylko nie mam rodziny w małej wiosce :):) Wszystko miejscowe - chyba się komuś zalęgnę :):)

 

Nefer a widziałąs jakie róznice w zdolnisci? :o Od 75 000 w Krakowie/Wawie do 260 000 w minimalnej wiosce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem zameldowana u teściowj :wink:

 

Im mniejsze miasto tym lepiej;) Najlepiej jakas wioska mała;)

A tego nie wiedziałam... tylko nie mam rodziny w małej wiosce :):) Wszystko miejscowe - chyba się komuś zalęgnę :):)

 

Nefer a widziałąs jakie róznice w zdolnisci? :o Od 75 000 w Krakowie/Wawie do 260 000 w minimalnej wiosce;)

 

 

To przecież fikcja .... fakt, że w małej wiosce nikt nie zabuli tyle za dom co w Warszawie...i za działkę też nie da 150 $ za metr...ALe zarobki nieporównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem zameldowana u teściowj :wink:

 

Im mniejsze miasto tym lepiej;) Najlepiej jakas wioska mała;)

A tego nie wiedziałam... tylko nie mam rodziny w małej wiosce :):) Wszystko miejscowe - chyba się komuś zalęgnę :):)

 

Nefer a widziałąs jakie róznice w zdolnisci? :o Od 75 000 w Krakowie/Wawie do 260 000 w minimalnej wiosce;)

 

 

To przecież fikcja .... fakt, że w małej wiosce nikt nie zabuli tyle za dom co w Warszawie...i za działkę też nie da 150 $ za metr...ALe zarobki nieporównywalne.

No własnie..to jakis absurd, szczególnie, że tak łatwo można to obejsc..łatwo albo i nie;) Promocja do konca maja a do jarka to kawał drogi..a jesli musimy najpierw jechac do bielska pobiegac po urzędach, ehh juz raz to przerabialismy, slub, przemeldowanie i dzieki temu akademik dostałam :) Ale o tym Ciii bo jeszcze ktos z uczelni usłyszy;) No a potem to samo w druga strone bo z firma było latwiej miec wszystko pod ręką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dziewczyny ja mieszkam póki co w mieście :roll: no dobra ..........w małym mieście ale takim wiecie z Urzędem Gminy normalnie :wink: Fakt ,że koszty życia mniejsze ,ale i dochody tez. Chociaz nie bo my budżetówka :roll: A już sama nie wiem........Pożyjemy -zobaczymy :wink:

 

 

Cyla liczy sie liczba mieszkanców ... od 0-5000 jest chyba pierwszy przedzial i tam się najlatwiej załapać... Nie pamietam dokładnie jarek się obudzi to go spytam i napisze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem zameldowana u teściowj :wink:

 

Im mniejsze miasto tym lepiej;) Najlepiej jakas wioska mała;)

A tego nie wiedziałam... tylko nie mam rodziny w małej wiosce :):) Wszystko miejscowe - chyba się komuś zalęgnę :):)

 

Nefer a widziałąs jakie róznice w zdolnisci? :o Od 75 000 w Krakowie/Wawie do 260 000 w minimalnej wiosce;)

 

 

To przecież fikcja .... fakt, że w małej wiosce nikt nie zabuli tyle za dom co w Warszawie...i za działkę też nie da 150 $ za metr...ALe zarobki nieporównywalne.

No własnie..to jakis absurd, szczególnie, że tak łatwo można to obejsc..łatwo albo i nie;) Promocja do konca maja a do jarka to kawał drogi..a jesli musimy najpierw jechac do bielska pobiegac po urzędach, ehh juz raz to przerabialismy, slub, przemeldowanie i dzieki temu akademik dostałam :) Ale o tym Ciii bo jeszcze ktos z uczelni usłyszy;) No a potem to samo w druga strone bo z firma było latwiej miec wszystko pod ręką...

 

Zawsze wiedziałam, że ten kraj nie jest normalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dziewczyny ja mieszkam póki co w mieście :roll: no dobra ..........w małym mieście ale takim wiecie z Urzędem Gminy normalnie :wink: Fakt ,że koszty życia mniejsze ,ale i dochody tez. Chociaz nie bo my budżetówka :roll: A już sama nie wiem........Pożyjemy -zobaczymy :wink:

 

 

Cyla liczy sie liczba mieszkanców ... od 0-5000 jest chyba pierwszy przedzial i tam się najlatwiej załapać... Nie pamietam dokładnie jarek się obudzi to go spytam i napisze;)

 

 

Pewnie podziały GUS (z Rocznika Statystycznego 0-4999 to "wieś", powyżej 5000 to małe miasteczko itd....)

 

A ja i tak na emeryturę zasuwam na wieś - taką 0-4999 - i mam nadzieję ograniczyć się do granic działki... tak mi się marzy....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyla liczy sie liczba mieszkanców ... od 0-5000 jest chyba pierwszy przedzial i tam się najlatwiej załapać... Nie pamietam dokładnie jarek się obudzi to go spytam i napisze;)

Wiem,wiem, u nas jest chyba wiecej niż 5000, ale tak naprawde to nie wiem ilu nas jest barciniaków :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wiedziałam, że ten kraj nie jest normalny

 

Taaak, nie jest w życiu łatwo zaczynac od zera :cry: :roll: No ale nic to, damy radę ;)

 

Ale na pocieszenie powiem, że troszkę trudniej się utrzymać w W-wie.

My zaczynaliśmy w 1991 roku, rok po ślubie wynajmując mieszkanie na Pradze PN ( najgorsza dzielnica) 2 pokoiki (38 metrów) kosztowały 250 $ + opłaty. Mój mąż zarabiał właśnie 250 $ :):) I daliśmy radę :) a było małe dziecko - potem drugie... i się dało radę :) jak? NIE WIEM ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyla liczy sie liczba mieszkanców ... od 0-5000 jest chyba pierwszy przedzial i tam się najlatwiej załapać... Nie pamietam dokładnie jarek się obudzi to go spytam i napisze;)

Wiem,wiem, u nas jest chyba wiecej niż 5000, ale tak naprawde to nie wiem ilu nas jest barciniaków :oops:

 

 

No Cyla - nieładnie - http://www.barcin.pl/index1.php:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyla liczy sie liczba mieszkanców ... od 0-5000 jest chyba pierwszy przedzial i tam się najlatwiej załapać... Nie pamietam dokładnie jarek się obudzi to go spytam i napisze;)

Wiem,wiem, u nas jest chyba wiecej niż 5000, ale tak naprawde to nie wiem ilu nas jest barciniaków :oops:

 

 

Dane demograficzne (dane z lipca 2005 roku)

Ludność ogółem - 15209 osoby

- w mieście Barcin - 8092 osób

- w miejscowościach wiejskich - 7117 osób

- osoby bezrobotne - 2000 osób

 

Miasto BARCIN 8 092

 

Sołectwo PIECHCIN 3254

Wieś Piechcin 3 187

Wieś Aleksandrowo 67

Sołectwo KANIA 465

Wieś Augustowo 117

Wieś Gulczewo 102

Wieś Kania 246

Sołectwo BARCIN WIEŚ 574

Wieś Barcin Wieś 407

Wieś Julianowo 167

Sołectwo DĄBRÓWKA BARCIŃSKA 163

Wieś Dąbrówka Barcińska 163

Sołectwo JÓZEFINKA 311

Wieś Józefinka 151

Wieś Knieja 160

Sołectwo KROTOSZYN 517

Wieś Krotoszyn 517

Sołectwo MAMLICZ 596

Wieś Mamlicz 596

Sołectwo MŁODOCIN 249

Wieś Młodocin 249

Sołectwo PTUREK 123

Wieś Pturek 123

Sołectwo SADŁOGOSZCZ 194

Wieś Sadłogoszcz 194

Sołectwo SZEROKI KAMIEŃ 43

Wieś Szeroki Kamień 43

Sołectwo WOLICE 269

Wieś Wolice 269

Sołectwo ZALESIE BARCIŃSKIE 98

Wieś Zalesie Barcińskie 98

Sołectwo ZŁOTOWO 261

Wieś Złotowo 261

 

Struktura ludności miejskiej i obszarów wiejskich według płci (dane z grudnia 2004 roku)

 

 

Miasto

Obszar wiejski

 

Kobiety

Mężczyźni

Kobiety

Mężczyźni

 

4 195

4 060

3 592

3 565

 

 

 

Udziały poszczególnych grup wiekowych wśród mieszkańców (dane z grudnia 2004 roku)

 

Grupa Miasto Barcin Obszar wiejski

Liczba osób % Liczba osób %

Przedprodukcyjna (0-19 lat) 1 897 23,0 2 053 28,7

Produkcyjna (20-59/64 lat) 5 442 65,9 4 125 57,6

Poprodukcyjna (pow. 59/64 lat) 916 11,1 979 13,7

 

 

 

 

 

Powierzchnia całkowita – 12.108 ha (dane z 2005 roku)

- użytki rolne – 9214 ha (76%)

- lasy – 1168 ha (9,65%)

- trzy jeziora i rzeka Noteć – 379 ha (3,13%)

- grunty zabudowane i zurbanizowane – 1038 ha (8,57%)

 

Infrastruktura techniczna (dane z maja 2005 roku)

Stopień zwodociągowania – 100%

Stopień skanalizowania – 72%

Gaz ziemny – 3 miejscowości

 

Klasy bonitacji gleb (dane z 2005)

IIIa (4,2% powierzchni gleb w ha)

IIIb (19,1 %)

IVa (30%)

IVb (20,1%)

V (19,6%)

VI (5,5%)

VIZ (1,5%)

 

Dochody budżetu gminy Barcin w przeliczeniu na jednego mieszkańca w zł (ogółem i własne):

- 2000 r. – 1324,0 / 807,8

- 2001 r. – 1432,2 / 868,2

- 2002 r. – 1663,7 / 1032,9

- 2003 r. – 1607 / 845

- 2004 r. – 1828 / 1148

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Nefer ,że to chyba całkiem nowa strona bo do tej pory była-ale kiepska . A teraz to nawet nieźle wygląda nie? :wink:

No dobra w Barcinie mieszka - 8092 osób . :roll: :wink: :roll: :wink:

 

No to kawał miasta! Strona rzeczywiście fajna choć intro trochę przesadzone :wink:

 

Ale Ci wstydu narobiłam :roll: :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...