Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

Aida od tego masz umowę wstępna z zaliczką tylko trzeba zaliczkę miec.. potem kredytem mozna zrefinansowac..

 

niekoniecz facet od ktorego ja chce kupic powiedzial ze kasa dopiero u notarjusza bo potem cos mi nie wyjdzie a on nie bedzie mial z czego oddac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sylvia, to widzę, że się uporałąś z wszelkimi papierkami , kosztorysami itd;) Fajniutko, czekamy na efekty, zobaczymy co Wam odpisza i który da lepsza propozycje ;)

 

Cyla ...ciekawa jestem co Wam powiedza i czy wystartujecie ostro z Haberkem:)

 

Magdalena, jeasne , że Cie wpisze napisz cos więcej o Was;)

 

U nas działki, działki działki... Śnią mi się nawet po nocach...

 

A swoją drogą jest kilka opcji:

Działki 9 arowe:

1. Dziłki 3 w miarę tanie 25 000 -30 000 z pewnymi wadami

a. słup średniego napiecia blisko granic, >>doobwodnivy neicałe 10 a do centrum ale w lini prostej :oops: 19 (teren zwykly)

b działka bardzo wąska i długa...Bardzo bo 13 m...Chyba tylko jeden projekt tam się zmiesci;) z38... ale tamta działka jest blisko do obwodnicy niecałe 5 km a do centrum 16 km, (teren bardzo modny ;))

 

2. Działki około 36000 i dalej o kolejne 4 km ale za to wies gminna;)

a pierwsza ma media nie wiadomo przy granicy

b Media na dzialce miejsce i cena ta sama ale dzialak do wydzielenia z wiekszej>> moze to chyba potrwac..

działka 13 arów

c. Cena 40 000 meida wszystkie na dzialce, ogrodzona itd..ale z budynkiem starym gospodarczym do wyburzenia pewnie;)

I podobna oferta cena ta sama i wielkosc, media obok z pozwoleniami na przylacz inne miejsce pod Krakowem do obwodnicy 7 do centrum 14

 

3.No i teraz dzialki większe od 17 do 33 ar , cena za ar podobna jak tam, ciut orzej chyba z mediami, ale nei wiem do konca bo nie odpisały biura no ale cena za calosc neistety większa bo koło 50 000...Ale moze taka wieksza dzialke mozna by podzielic i ptem sprzedac? No i 10 do obwodnicy i koło 19 do centrum

 

 

aha te drobne rozbierznosci w km do obwodnicy i centrum wynikaja z roznego ułożenia miejscowosci pod krakowem wzgledem obwodnicy i centrum ;)

 

 

Generalnie ofert znalazłam więcej ale to tak mniej wiecej jesli chodzi o podział tych dzialek typu odleglosc, cena media i braki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Aidę i wszystkich Drogich Oszołomów!

 

Dawno się nie odzywałem tu u Was, ale staram się regularnie zaglądać jak się mają sprawy na tym najmilszym chyba wątku forumowym :) Widzę, że Aida poszukuje działeczki i głowi się nad projektem. Jeśli chodzi o tę pierwszą kwestię to proponuję bardziej wykorzystać samochodzik i każdą wolną chwilę na objeżdżanie okolic i poszukiwania w terenie. Moje doświadczenia zeszłoroczne pokazały, że najskuteczniejszą metodą wyszukiwania optymalnej działeczki było właśnie codzienne, popołudniowe jeżdżenie po okolicach i pytanie w kolejnych domach o działki w okolicy. Ludzie generalnie są bardzo uprzejmi i mili... no i cieszą się, że ktoś chce zamieszkać w ich okolicach. Dobrą metodą na początek jest pojechanie w kilka miejsc z agentem nieruchomości, a potem przełowienie terenu na własną rękę. Czasami nie przyszłoby nam do głowy, że ładne tereny mogą być tuż obok... a my je omijamy nie skręcając tam, gdzie trzeba. Dodatkowo trzeba wziąść pod uwagę fakt, iż ludzie (często prości gospodarze, którzy dzielą pola na działki budowlane) nie mają dostępu do agencji, internetu, punktów ogłoszeniowych - co powoduje, że dobre cenowo strzały można znaleźć jeżdżąc samemu i pytając się od domu do domu. My w taki sposób znaleźliśmy naszą działkę, na której teraz się budujemy. Oczywiście bardzo istotną kwestią jest miejscowy plan zagospodarowania i dostępność mediów. Tego pierwszego nie przeskoczymy w przypadku gdy go nie ma - trzeba wtedy liczyć się z długim czasem oczekiwania na wydanie warunków pod konkretną działkę (kilka miesięcy do roku). Jeśli chodzi o media, to nawet gdy są w pewnej odległości od działki ale działek jest kilka i wszyscy chcą się budować - dacie rade po najniższych kosztach podłączyć się ze wszystkim. U mnie w dojazdówce od asfaltu kupiło działki 5 osób i od zeszłego roku wszyscy się budują - jakiekolwiek koszty podciągnięcia mediów dzielimy na 5 i wychodzi przyzwoicie. Dodatkowo np. gazownia położy gazociąg wzdłuż działek (ok.200m) na własny koszt, bo jest to przy tej liczbie odbiorców dla nich ekonomicznie opłacalne. Podobnie z pozostałymi mediami. Życzę więc udanych poszukiwań i znalezienia wymarzonego miejsca!

H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubik_1975 wsumie to rózne z tym szukaniem jest...ludzi byli faktycznie uczynni jezdzili nawet z nami na motorynce i pokazywali gdzie sa dzialki itd, ale np te dwie dzialki i to dosc tanie co były w necie i saaktualne, tam w terenie nikt o nich nie wiedzial...My bedziemy po necie i biurach a bedac na miejscu juz dodatkowo pytac o wszystko. Codziennie to chyhba my nie damy rady niestety:( Zwykle sobota przed poludneim i tyle, tak mamy jedynie czas wolny chociaz teraz mecze meza o dzien wolny w tygodniu no i moze cos obskoczymy...

 

Najgorsze z tymi planami, prawie wszedzie ich nie ma jesli chodzi o gminy te co nas interesuja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze z tymi planami, prawie wszedzie ich nie ma jesli chodzi o gminy te co nas interesuja :(

 

Ano właśnie, to jest nie lada problem, choć mówił mi wujek w weekend, że w znanej okolicy podwarszawskiej, gdzie on mieszka - też nie ma planu, skończył się na jesieni 2005 ale wydają warunki zabudowy na konkretne działki i nie trwa to dłużej niż dwa miesiące. Może warto zatem spytać budujących w okolicy jak długo oczekiwali na wydanie wzzt i będziecie mieli odpowiedź jak to jest w rzeczywistości, a wtedy warto sie zainteresować działkami nawet bez obowiązującego planu dla całej okolicy.

H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho?

 

A czym tu się chwalić? Że straciłem dobry kontakt z architektem i teraz jestem znowu na początku drogi :-??

 

A przesadzanie drzewek na działce, pod plac budowy, ruszyło. Znaczy, z placu budowy w inne miejsca. Jak ktoś chce, TU SĄ ZDJĘCIA.

 

Fajnie tak sobie pomachać, bo wreszcie jakieś konkrety. Ale nie można zapominać o papierkologii, bo bez tego nie zbudujemy domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...