Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

Hello oszołomy,

 

ostatnio mam zaległości, ale dlatego, że był to bardzo intensywny czas. Przybywam, żeby się pochwalić... ahhhhhh.

Działka kupiona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D

Więc wyglada to tak: 951 m kw. miejscowość Rokietnica, jakieś 15 km od Poznania. Działka wyszła 37500 zł, + koszty notarialne 2450 zł i 1300 zł dla pośrednika :(

Od momentu kiedy ją znalazłem, tj 19 grudnia minęło trochę czasu. Na warunki zabudowy czekałem ponad 3 miesiące.

Teraz mam zamiar działkę ogrodzić, bo miejscowi zrobili sobie przez nią taką skrótową drogę... Następnie będę działał z przyłączami. Myslę, że nie będzie problemu, bo wszystko jest przy działce. Potem projekt (będzie jednak indywidualny, ale oparty ma tym, który wcześniej tutaj podlinkowałem) No i powoli trzeba rozglądać sie za kredytem i liczeniem potrzebnej sumki, czyli niejako podpinam się do obecnie wałkowanego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A my z Martą (koleżnaka małżonka) jesteśmy po naprawdę burzliwej nocy i prawie całej sobocie :evil: - wybieraliśmy projekty i no i jest 3 szt - reszta juz odpadła [uff :lol: ]. Teraz trwają dywagacje nad funkcjonalnością, kosztem budowy i innymi czynnikami.

Może wy macie jakieś opinie na temat tych projektów - na pewno pomoże nam to w wyborze. I oto projekty:

Apollo II juz wczesniej wspominany, notabene Apollo to mój faworyt :lol:

Merkury II to znowu faworyt Marty

no i ten w miarę podoba nam się obojgu (ale nie tak na 100%) Dom w tamaryszkach

Sorki że tak głowe zawracam ale nam po prostu już brakuje argumentów. Z góry wielkie dzieki.

 

ps. a co to te tamaryszki

 

 

A mnie najbardziej odpowiadają te Tamaryszki...zresztą sama mam projekt z Archonu więc moze mam do nich taki sentyment :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska! 2000-2500 zł za kierownika budowy za nasz domek za całą budowe to dużo? wysyłam na podpisanie umowy żonke bo po ostatniech osiągnieciach (pozwolenie na budowe w 2 dni!!!) załatwi też pomyślnie tę niższą kwote :wink: - oczywiście troche żartuje sam poprostu nie moge jechać, ale musze i tak powiedzieć że w negocjacjach jest duzo lepsza ode mnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello oszołomy,

 

ostatnio mam zaległości, ale dlatego, że był to bardzo intensywny czas. Przybywam, żeby się pochwalić... ahhhhhh.

Działka kupiona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D

Więc wyglada to tak: 951 m kw. miejscowość Rokietnica, jakieś 15 km od Poznania. Działka wyszła 37500 zł, + koszty notarialne 2450 zł i 1300 zł dla pośrednika :(

Od momentu kiedy ją znalazłem, tj 19 grudnia minęło trochę czasu. Na warunki zabudowy czekałem ponad 3 miesiące.

Teraz mam zamiar działkę ogrodzić, bo miejscowi zrobili sobie przez nią taką skrótową drogę... Następnie będę działał z przyłączami. Myslę, że nie będzie problemu, bo wszystko jest przy działce. Potem projekt (będzie jednak indywidualny, ale oparty ma tym, który wcześniej tutaj podlinkowałem) No i powoli trzeba rozglądać sie za kredytem i liczeniem potrzebnej sumki, czyli niejako podpinam się do obecnie wałkowanego tematu.

 

gratuluje zakupu!! my tez tam się rozglądaliśmy - okolica tez jest fajna, wiec powodzenia w dalszej drodze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje zakupu!! my tez tam się rozglądaliśmy - okolica tez jest fajna, wiec powodzenia w dalszej drodze!

A dzięki dzięki! Zaglądałem w Twój dziennik. Super miejsce na domek, tamte rejony są przepiękne. Swojego czasu tez tam jeździłem na rekonesans, ale ze wzlględu na dojazd do pracy wyszło na Rokietnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska! 2000-2500 zł za kierownika budowy za nasz domek za całą budowe to dużo? wysyłam na podpisanie umowy żonke bo po ostatniech osiągnieciach (pozwolenie na budowe w 2 dni!!!) załatwi też pomyślnie tę niższą kwote :wink: - oczywiście troche żartuje sam poprostu nie moge jechać, ale musze i tak powiedzieć że w negocjacjach jest duzo lepsza ode mnie ;)

 

według mnie to duzo....ja mieszkam pod Warszawą,dom będzie duży a za kierownika płacę 1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida nie wiem czy juz kupilas czy nie :D

Ja szukam ofert dla siebie i wpadla mi taka malutka dzialeczka , mozesz sprobowac.Chyba to okolice Krakowa , choc nie wiem czy dobre czy nie , bo ich nie znam :)

 

Sprzedam działkę budowlaną wielkości 6,22 ara przy ul.Wyżynnej/Kraków-Kurdwanów/.Tel:(12)644-20-05 lub kom:501-788-376

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza pani kier bud za nadzór bierze 900 zł. i do tego jest z polecenia jako bardzo solidna.

 

Dario mieliśmy z WZ podobną sytuację, czekaliśmy na WZ 1,5 roku , bo w trakcie realizacji był nowy plan zagospodarowania, chodziliśmy do urzędu co m-c i za każdym razem mówili, że będzie za kolejny :evil: . Na szczęście mamy to za sobą. :lol:

 

Pozwolenie miało być po 2 tyg. a już minęły trzy, tak, że w całej tej papierologii trzeba naprawdę uzbroić się w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze... macie racje to dużo. dzwoniłem do faceta który nam go polecił (to pan Burz) i ten ma 1200zł a nam wypalił z 2500. własnie rozmawiałem na ten temat z panem Burz (to gościu od którego kupliśmy działke - jest niesamowity) i powiedział że chyba oszalał - jak nie zejdzie do 1500 to mamy zrezygnować :( ale ja musze mieć już kierownika i co ja biedny zrobie :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj szybko innego.. mi jeden pan powiedział cenę 3000 za całośc wiec uścisiliłam co to znaczy ta całośc okazało się że to stan surowy + wykończeniówka + instalacje łącznie ponad 12 wizyt + przyjazdy na zawołanie wiec zeszlismy do ceny 1500 za 5 wizyt - 4 na stan surowy i ostatnia na odebranie domu :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj szybko innego.. mi jeden pan powiedział cenę 3000 za całośc wiec uścisiliłam co to znaczy ta całośc okazało się że to stan surowy + wykończeniówka + instalacje łącznie ponad 12 wizyt + przyjazdy na zawołanie wiec zeszlismy do ceny 1500 za 5 wizyt - 4 na stan surowy i ostatnia na odebranie domu :roll:

 

no widzisz ale wydaje mi się ze usłyszał młodego szczona który bedzie budował z tatusiem to trzeba bedzie kurcze pewno częściej do nich jeżdzić, a ja właśnie tak myślałem że 5wizyt na zakończenia kolejnych etapów, na mam nadzieje że telefon pana Burz i żonka w akcji coś zdziełają. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Cos strasznie drodzy ci kierownicy.. ja własnie podpisałam umowe i z niepokojem zapytałam ile... i okazło sie ze 500 zł bez wzgledu na to ile razy przyjedzie i ile razy dokona wpisu do książki budowy.. do odbioru budynku rzecz jasna, płatne po odbiorze :-)

Emocjonalnie byłam przygotowana na 1 tys wiec to mnie bardzo cieszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec. mam pożądnego nawet bym powiedział troche uprierdliwego (taki był komentarz polecającego :)) za 2500 i takiego raczej tylko podpisującego kolejne etepy za 1000zł.

i jaki wybór? musze dodać że jestem pewny ojca (jego doświadczenia i kompetencji). miał tez robić uprawnienia ale leń olał to kurcze;)

pozdrawiam świercz

 

ps. oczywiście mówimy o kierowniku budowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kierownik budowy 1000zł bez względu ile razy przyjedzie-kierownik to kieronik ma nadzorowac budowe i tyle razy być ile zajdzie potrzeba, więc nie umawiajcie się na to ile razy ma być na budowie tylko na konkretną stawkę od całości-bo co jak się umówicie będziecie potrzebować jakiejś rady albo coś się stanie na budowie-bedziecie musieli wtedy za dodatkowy przyjazd dopłacać-a to trochę chore.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kierownik budowy 1000zł bez względu ile razy przyjedzie-kierownik to kieronik ma nadzorowac budowe i tyle razy być ile zajdzie potrzeba, więc nie umawiajcie się na to ile razy ma być na budowie tylko na konkretną stawkę od całości-bo co jak się umówicie będziecie potrzebować jakiejś rady albo coś się stanie na budowie-bedziecie musieli wtedy za dodatkowy przyjazd dopłacać-a to trochę chore.

Blanka super ci sie udało u ans za całośc to minimum 3 000 z czego połowa płatna od razu... no sorry texz wolałabym takiego co będize co 2-3 dizeń na budowie i dopilnuje ale wtedy to i z 5 bym musiała zapłacic... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...