Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:o :o :o Dlaczego wykonawca nie może być kierownikiem budowy? To inspektor nadzoru budowlanego nie może nim być. I po to jest inspektor, żeby kierownika stawiać do pionu. :x

U mnie kierownikiem budowy jest szef firmy budującej dom. Ile razy on jest na budowie to mi dynda. Ważne, że zrobi to co z nim ustalę a dokładniej jego misie.

Wpisy do dziennika budowy dokonuje także kierownik budowy ale poszczególne etapy odbiera inspektor nadzoru budowlanego. Takie wizyty są konieczne przy wykopach pod fundamenty, zagęszczeniu piachu, murowaniu ścian fundamentowych, ścian nośnych, odbioru więźby.

Przynajmniej ja sobie takiego wziąłem. Jak chcę to sprawdza co to na budowie się dzieje. Oczywiście każda wizyta jest płatna. Średni koszt takiego inspektora to 200 PLN za wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Wykonawca może być kierownikiem, pod warunkiem, że ma uprawnienia i opłaca składki w izbie...

Ja takiego układu nie polecam - miałam przez pół budowy kierownika-figuranta wiszącego na garnuszku wykonawcy... Kosztowało to grosze, ale facet nie robił NIC. Teraz po wywaleniu tamtego mam prawdziwego kierownika - różnica kolosalna. Na tym naprawdę nie warto oszczędzać...

P.s. z upierdliwością tez nie warto przesadzać - na początku mieliśmy inspektora, któremu podziękowaliśmy z powodu nadupierdliwości - podejrzewam, że z jego udziałem budowa byłaby TERAZ gdzieś na etapie stropu, a my siwi lub łysi :roll: . Mierzył co do centymetra szerokość wykopu - tak też do bani 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baba_budowniczyno to mnie pocieszyłas. moja małża właśnie jest na rozmowie z tym za 1000zł - ciekawe co załatwi - podobno facet za bardzo nie rusza się ze stołka, ale zwsze co do mniego dzwoniłem to słyszałem: "p.M jest na budowie" wiec chyba nie jest taki najgorszy. albo tez birze wszystko co podleci....:roll: no obaczymy - dam znać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Na forum jestem nowa ale o własnym domku myslałam już od 2000 roku.

Przez wiele lat sądziałam, jako że jestm niecierpliwa, że lepiej będzie kupić domek.

Ale nie znalazłam takiego, który leżałby pod lasem, najlepiej w puszczy:):):)

Za to znalazłam taką działkę - koło Kicina (13 km od Poznania), w tzw Puszczy Zielonce - Poznaniacy wiedzą..

Ceny zaczynały się tam od 200 zł za metr!!!

A wielkości działek są od 1800 do 6000.

Nie będę opisywać swoich aktów desperacji i sposobów perswadowania właścicielom działek, za jakie pieniądze chcę ja kupić!!!!!

Oszołomy i desperaci mają jednak szczęście - znalazłam (molestując urzędników) - wszystkich właściceli działek w tamtym miejscu i wreszcie znalazłam takich, którzy potrzebowali pilnie pieniędz i kupiłam dzialkę wartą 250 tys za 120000 - dużo? Pewnie tak ale było warto.

Kredyt zaciągnięty w KB nie starczy jednak na budowę bo za dużo kosztowała działka:):) do tego jeszcze bubuję dość drogi dom z projekyu idylla - Domus. Skąd weżmę pozostałe pieniądze gdy kolejne transze skończą się na stanie surowym??? Nie wiem!!! Pewnie tak samo fuksiarsko sie wybuduję jak kupiłam działkę:::))) Oszołomy i desperaci - Pozdrawiam - pamiętajcie jak chcesz w życiu wszystkiego to dostaniesz duzo a jak chcesz trochę możesz nie dostac nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grupy oszołomów z małym wkładem.

Mam działkę (prawie 20 arów) i pierwszą stówkę na stan surowy.

Reszta kredyt - myślę o drugiej stówce. :roll:

Buduję w Wielkopolsce.

Właśnie dziś leją ławy.

Docelowo we wrześniu ma być dach tzn. pełne deskowanie + papa.

Wykończeniówka do wakcji następnego roku.

Chciałbym w rok się wprowadzić (od wbicia łopaty po wieszak w łazience).

Póki co brakuje mi 100 tys. za którymi będę biegał po bankach od stycznia 2007.

Wkrótce założę dziennik.

Oszołomy jestem z Wami! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja moi drodzy mam skończona papierologie!!!!

dziś odebrałem uprawomocnienie i za 7 di moge zacząć budowe!! yuuuhuu!!!!!!!

 

zaczynamy od blaszka heheheh

 

no a z rzeczy mniej miłych to te cholerne przyłącza jeszcze..... no i po ciuchu jeszcze powiem k r e d y t ,ale sciisiiiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja moi drodzy mam skończona papierologie!!!!

dziś odebrałem uprawomocnienie i za 7 di moge zacząć budowe!! yuuuhuu!!!!!!!

 

zaczynamy od blaszka heheheh

 

no a z rzeczy mniej miłych to te cholerne przyłącza jeszcze..... no i po ciuchu jeszcze powiem k r e d y t ,ale sciisiiiii

 

Pociesze Cie, ze my przylaczy nie mamy do dzisiaj, a budowe rozpoczniemy i tak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja moi drodzy mam skończona papierologie!!!!

dziś odebrałem uprawomocnienie i za 7 di moge zacząć budowe!! yuuuhuu!!!!!!!

 

zaczynamy od blaszka heheheh

 

no a z rzeczy mniej miłych to te cholerne przyłącza jeszcze..... no i po ciuchu jeszcze powiem k r e d y t ,ale sciisiiiii

 

przerabiałem to 2 tyg. temu, znam to uczucie :-)

 

Powiem więcej, we wszystko uwierzyłem jak zobaczyłem wykop pod ławy.

Wówczas lepiej oczami wyobraźni widziałem przyszly dom.

Samo wytyczenie przez geodetę nie wywarło na mnie większych doznań :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My znów możemy się czymś pochwalić 8) Czujemy się tak jak prawie zamieszkujący już w nowym domu. :D

 

To nasz komin od kominka i grilla. :p

 

http://www.directupload.net/images/060602/temp/5bHHm2Zi.jpg

 

A to cały taras:

 

http://www.directupload.net/images/060602/temp/Uy42y2GP.jpg

 

Więźba już przykryta i czekamy na dachówkę. Od poniedziałku ruszamy dalej.

 

http://www.directupload.net/images/060602/temp/UsUnB8z2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...