Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

anetmar Witaj..hmmm to i tak widzę, że tak jak my to na razie nikt nie zamierza poszalecAlbo mieszkanka, albi dorbny wkład , albo działka, łazdynawet "Oszołom" coś ma, tylko my zupełnie nic...;)

 

witajcie

czytając twoje posty - widzę siebie i moją sytuację. Jesteśmy prawie 8 lat po ślubie, mamy dwójkę wspaniałych maluszków (5,5 i 4). Nie mamy za to własnego mieszkanka, domku czy chociaż pokoju. Wynajmujemy za 800 zł + 400 czynsz i inne opłaty:( Zero odłożonych pieniążków.

Dopiero od niedawna mamy większą zdolność kredytową i zastanawiamy się co robić. Czy kupić mieszkanie 3 pokojowe w bloku (Poznań) w cenie od 180 -300 tys. zł i płacić przez 30 lat? Czy też wziąć kredyt i kupić działkę i budować domek? Od dziecka marzył mi się mały domek z kominkiem i ogródkiem:) Zależy mi jednak na czasie, chciałabym jak najszybciej zamieszkać we własnym. czy zdążylibyśmy powiedzmy w lipcu kupić działkę, załatwić pozwolenia i postawić domek tak aby wprowadzić się na Boże Narodzenie tego roku? Z każdym miesiącem tracimy 800 zł na wynajem... I co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Anula, taka możliwość jest jedynie jeśli kupisz niewielki dom w budowie, a najlepiej stan surowy zamknięty (jest już czerwiec!), albo po prostu kupisz dom. Jeśli kupisz gołą działkę, to możesz mówić o dużym szczęściu, jeśli zdążysz z papierami i przyłączami na przyszłą wiosnę (wtedy możesz już zacząć budować).

U nas właśnie zamyka się stan surowy, a przeprowadzka na koniec roku wcale nie jest taka pewna :roll:

Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, zaś przy budowie może owocować problemami ciągnącymi się przez lata. Nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

czytając twoje posty - widzę siebie i moją sytuację. Jesteśmy prawie 8 lat po ślubie, mamy dwójkę wspaniałych maluszków (5,5 i 4). Nie mamy za to własnego mieszkanka, domku czy chociaż pokoju. Wynajmujemy za 800 zł + 400 czynsz i inne opłaty:( Zero odłożonych pieniążków.

Dopiero od niedawna mamy większą zdolność kredytową i zastanawiamy się co robić. Czy kupić mieszkanie 3 pokojowe w bloku (Poznań) w cenie od 180 -300 tys. zł i płacić przez 30 lat? Czy też wziąć kredyt i kupić działkę i budować domek? Od dziecka marzył mi się mały domek z kominkiem i ogródkiem:) Zależy mi jednak na czasie, chciałabym jak najszybciej zamieszkać we własnym. czy zdążylibyśmy powiedzmy w lipcu kupić działkę, załatwić pozwolenia i postawić domek tak aby wprowadzić się na Boże Narodzenie tego roku? Z każdym miesiącem tracimy 800 zł na wynajem... I co robić?

 

Ciężko będzie coś w takim czasie zrobić. Jedyna idea, to taka jak napisał Kropi. Ja znalazłem działkę w grudniu 2005, akt notarialny podpisałem na koniec maja 2006. Teraz przyłącze prądowe, mapki, projekt, pozowolenie, ekipa(y) ... itp itd. To trwa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna mozliwośc - kanadyjczyk taki mały około 100 m2 to koszt około 200 000 -250 000. ale banki robia problemy z kredytem na to chyba, że krócej niż 30 lat i no ubezpieczenie wzrasta. jedna zaleta tego rozwiązania- szybko sie buduje . ponoc najlepsze sa domy prefabrykowane np firm haas lub wolf swego czasu rozważaliśmy takie rozwiązanie ale nam aż tak sie nie spieszy jakby co to cheteni wposmoge tym co wiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna mozliwośc - kanadyjczyk taki mały około 100 m2 to koszt około 200 000 -250 000. ale banki robia problemy z kredytem na to chyba, że krócej niż 30 lat i no ubezpieczenie wzrasta. jedna zaleta tego rozwiązania- szybko sie buduje . ponoc najlepsze sa domy prefabrykowane np firm haas lub wolf swego czasu rozważaliśmy takie rozwiązanie ale nam aż tak sie nie spieszy jakby co to cheteni wposmoge tym co wiem..

Kto szybko buduje, 2x buduje, a kanadyjczyk jest może szybciej postawwić o parę tygodni (nie trzeba czekać aż powysycha), ale trzeba z wyprzedzeniem zamówić drewno, uzgodnić wszystko co związane z projektem - a tu najdłużej zajmują formalności a nie sama budowa...

 

Pomyślałem nad taką opcją - skoro i tak wynajmujesz, a budować (ze względu na koszta) będziesz pewno niekoniecznie a ścisłym centrum Poznania :lol: tylko w jakichś podmiejskich miejscowościach, może tam uda się wynająć coś niedaleko placu budowy za dużo mniejsze pieniądze niż dotychczas - teraz poszukać działkę i zacząć formalności, potem poszukać czegoś do wynajęcia a do końca przyszłego roku spokojnie postawić parterówkę ze 100 - 120 metrów jest już bardziej realne. Myślę że na wsi wynajęcie 2 pokoi w domku nie będzie większym obciążeniem niż kawalerka w centrum miasta :roll:

 

Szwagier wynajmuje cały dom pod Krakowem i kosztuje go to mniej niż gdyby wynajmował mieszkanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szwagier wynajmuje cały dom pod Krakowem i kosztuje go to mniej niż gdyby wynajmował mieszkanie...

 

Zaczne tak od konca trochę;)

 

Kropi gdzie? Ja szukam jaies dmków pokoi itd, a ceny kosmiczne.własnie gdzies pod krakowem, zeby byl ogórdek taniej i zeby potem latwiej dogladac wszystkiego ale niczego jeszcze nei znalazłam ponizej 2 000//a to to juz kosmarnie drogo wg mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marczysław, jaloska witajcie:) Ostatnio mala chorowala więc na forum zaległości miałam...Włąsnie nadrabiam;)

 

Marczysław co do cen i oszczędności to polecam watek wątek:

 

Tanio wybudowac dom a co do podniesienia na duchu że i tak dasz rade..to oczywiście nasz;)

 

jaloska Nie upadłas a głowe tylko robisz to co powinnas..zamaist tracic kase inwestujesz w nieruchomosci;) to sie oplaca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida nie wiem czy juz kupilas czy nie :D

Ja szukam ofert dla siebie i wpadla mi taka malutka dzialeczka , mozesz sprobowac.Chyba to okolice Krakowa , choc nie wiem czy dobre czy nie , bo ich nie znam :)

 

Sprzedam działkę budowlaną wielkości 6,22 ara przy ul.Wyżynnej/Kraków-Kurdwanów/.Tel:(12)644-20-05 lub kom:501-788-376

Dzieki zadzwonimy i sprawdzimy cenę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grupy oszołomów z małym wkładem.

Mam działkę (prawie 20 arów) i pierwszą stówkę na stan surowy.

Reszta kredyt - myślę o drugiej stówce. :roll:

Buduję w Wielkopolsce.

Właśnie dziś leją ławy.

Docelowo we wrześniu ma być dach tzn. pełne deskowanie + papa.

Wykończeniówka do wakcji następnego roku.

Chciałbym w rok się wprowadzić (od wbicia łopaty po wieszak w łazience).

Póki co brakuje mi 100 tys. za którymi będę biegał po bankach od stycznia 2007.

Wkrótce założę dziennik.

Oszołomy jestem z Wami! :wink:

 

100 tys to nei tak duzo...jejku chcialabym być na tym etapie co TY:) gratulacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulaczarnula ...witaj, ..znasz odpowiedz, juz Ci moje oszołomy powiedzieli co i jak;) W tym czasie to ciezko...mozliwy kanadyjczyk i generanie systemy refabrykowane ale to chya juz drozej. ale przyszły rok jak najbardziej realny jak sie wezmiecie ostro ;) My tak planujemy i myslze że sie uda....Bo musi ;) I wiem ze azdy meisiac to strata finansow..u as tez tak jest...Ba nawet am specjalisci muratora wyliczyli ie tracimy co miesaic czy tez rocznie;) co nas yulko utwierdzio w przekonaniu o budowaniu:) Wiec bede dbrze, jesli nie teraz to juz nei długo czas szybko uciaka...

 

 

Sylwia 1 .kolejny dzien uciekl, coraz blizej do 15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szwagier wynajmuje cały dom pod Krakowem i kosztuje go to mniej niż gdyby wynajmował mieszkanie...

 

Zaczne tak od konca trochę;)

 

Kropi gdzie? Ja szukam jaies dmków pokoi itd, a ceny kosmiczne.własnie gdzies pod krakowem, zeby byl ogórdek taniej i zeby potem latwiej dogladac wszystkiego ale niczego jeszcze nei znalazłam ponizej 2 000//a to to juz kosmarnie drogo wg mnie...

 

Niestety dokładnie po przekątnej od interesujących Cię terenów, bo gdzieś za Hutą (nigdy nie wiem jak to się nazywa ani jak tam trafić, straszne buraki w każdym razie ;-) ).

Dom żadna rewelka, w sumie to stara rudera nadająca się do kapitalki - ale jest zimna i ciepła woda, ogrzewanie centralne na węgiel, dach i okna, na przeczekanie w sam raz.

A z hodowlą psów trudno byłoby się pomieścić w blokach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...