Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

Hello oszołomy,

 

ostatnio mam zaległości, ale dlatego, że był to bardzo intensywny czas. Przybywam, żeby się pochwalić... ahhhhhh.

Działka kupiona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D

Więc wyglada to tak: 951 m kw. miejscowość Rokietnica, jakieś 15 km od Poznania. Działka wyszła 37500 zł, + koszty notarialne 2450 zł i 1300 zł dla pośrednika :(

Od momentu kiedy ją znalazłem, tj 19 grudnia minęło trochę czasu. Na warunki zabudowy czekałem ponad 3 miesiące.

Teraz mam zamiar działkę ogrodzić, bo miejscowi zrobili sobie przez nią taką skrótową drogę... Następnie będę działał z przyłączami. Myslę, że nie będzie problemu, bo wszystko jest przy działce. Potem projekt (będzie jednak indywidualny, ale oparty ma tym, który wcześniej tutaj podlinkowałem) No i powoli trzeba rozglądać sie za kredytem i liczeniem potrzebnej sumki, czyli niejako podpinam się do obecnie wałkowanego tematu.

 

Witaj Marcinie,

 

gratulacje!!!

To bedziemy sąsiadami :lol:

 

Ja mam działkę w Rokietnicy/Krzyszkowo i kończymy powoli- a właściwie firma którą wynajeliśmy :D

Jeśli mogę coś doradzić w sprawie kredytu. Jesli we frankach to weźcie trochu więcej bo my już musimyt dołożyć 8)

A co do projektu to chyba , każdy ma ten swój indywidualny; najważniejsze żeby to był wasz raj na ziemi :D :D :D !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Marcinie,

:)

 

gratulacje!!!

:D

To bedziemy sąsiadami :lol:

No to koniecznie muszę Wasz domek oblukać... :wink: A może i już widziałem, bo w tamtym tygodniu objechałem całą Rokietnicę i okolice.

Ja mam działkę w Rokietnicy/Krzyszkowo i kończymy powoli- a właściwie firma którą wynajeliśmy :D

Chciałbym juz być na tym etapie. Zadowoleni jesteście z ekipy? A wogóle mam steki pytań :wink:

Tylko nie bardzo kumam gdzie jestKrzyszkowo :oops: Zaraz będę szukał mapy.

 

Jeśli mogę coś doradzić w sprawie kredytu. Jesli we frankach to weźcie trochu więcej bo my już musimyt dołożyć 8)

A co do projektu to chyba , każdy ma ten swój indywidualny; najważniejsze żeby to był wasz raj na ziemi :D :D :D !!!

Ja dokładną kwotę kredytu ustalę, jak będę miał projekt i wystąpię o wyceny. Oprócz tego dołożę jeszcze z 10-15 % i mam nadzieję, że starczy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjezdzilismy sie dzisiaj niezle ale...namierzylismy działeczke :p :p :p :p :p Nie chce za duzo pisać żeby nie zapeszyć;) Ale podoba nam się cena jest ok, media są w drodze wszystkie, wielkość 10 arów , blisko do asfaltu apre metrów zaledwie i ladna okolica;)

 

No to wszystko wygląda idelanie!

No i zaklepywac, bo jeszcze sprzątną sprzed nosa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co , ja to bym chciala wszystko jak najszybciej zalatwic. Kto ma się starać o wypis z planu miejscowego zagospodarowania terenu? Oni to znaczy wwłaściciele czy my? A moze to obojetne? A my jestesmy w stanie zalatwic mapki sami bez nich?

 

Niby zaklepaliśmy tą działeczke..ale to tak na razie na gębe, wolałabym już umowę przedwstępną itd..a to chyba dopiero jak sie sprawdzi że działka jest budowlana :roll: .Tak czy nie? Bo ja nie wiem co w jakiej kolejności załatwiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co , ja to bym chciala wszystko jak najszybciej zalatwic. Kto ma się starać o wypis z planu miejscowego zagospodarowania terenu? Oni to znaczy wwłaściciele czy my? A moze to obojetne? A my jestesmy w stanie zalatwic mapki sami bez nich?

 

Niby zaklepaliśmy tą działeczke..ale to tak na razie na gębe, wolałabym już umowę przedwstępną itd..a to chyba dopiero jak sie sprawdzi że działka jest budowlana :roll: .Tak czy nie? Bo ja nie wiem co w jakiej kolejności załatwiac...

 

Umowę przedwstępną można podpisać, umieszczając w niej zapis, że zostanie ona zralizowana, po tym, jak dostaniesz warunki zabudowy bądź wypis z miejscowego planu zagospodarowania. Jak tak zrobiłem, i warto było, bo inaczej działki by już nie było. A starać się moze każdy, czyli i właściciel i Wy również.

Porponuję tak:

1. Wstepnie szybko sprawdzić (przeznaczenie działki, możliwości przyłączy)

2. Podpisać umowę przedwstępną

3. Załatwić warunki techniczne przyłączy (wszystkie)

4. Warunki zabudowy/wypis z planu zagospodarowania

5. Kupno 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trudniej o kredyty w CHF ? Czy to znowu marketing ? Tak się obawiam, że znowu napędzanie maszynki do robienia pieniędzy...

 

Nie ma to jak trochę podpuścić ludzi... ale już dość długo trąbią o utrudnieniu przyznawania kredytu w CHF

 

Według naszych ustaleń nadzór chce zasugerować bankom, żeby udzielały kredytów walutowych tylko osobom, które mogą się wykazać przynajmniej 30-proc. wkładem własnym.

To najbardziej może uderzyć w grupę oszołomów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trudniej o kredyty w CHF ? Czy to znowu marketing ? Tak się obawiam, że znowu napędzanie maszynki do robienia pieniędzy...

 

Nie ma to jak trochę podpuścić ludzi... ale już dość długo trąbią o utrudnieniu przyznawania kredytu w CHF

 

Według naszych ustaleń nadzór chce zasugerować bankom, żeby udzielały kredytów walutowych tylko osobom, które mogą się wykazać przynajmniej 30-proc. wkładem własnym.

To najbardziej może uderzyć w grupę oszołomów :(

:( Trzeba sie spieszyć...Jesli to prawda...no ale może tylko marketing...My chcielibyśmy wziąść kredyt do konca czerwca...ale czy sie uda skoro na calosc? Moze pozwolenie na budowe wystarczy doniesc przed kolejna transza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( Trzeba sie spieszyć...Jesli to prawda...no ale może tylko marketing...My chcielibyśmy wziąść kredyt do konca czerwca...ale czy sie uda skoro na calosc? Moze pozwolenie na budowe wystarczy doniesc przed kolejna transza? [/color]

 

Tak czy siak kredytu w czerwcu nie wezmę. Trudno, co ma byc to będzie. Chcę wcześniej uzbroić i ogrodzić działkę, tak aby do czasu podpisywania umowy kredytowej podnieść jej wartość. Mam nadzieję, że uda mi się, aby bank potraktował ją jako solidny wkład własny. Do tego muszę dołożyć projekt, no i mam nadzieję ża planowany we wrześniu ślub :oops: przyniesie jakiś zastrzyk gotówki :wink:

To jest taki mój mały planik. W międzyczasie ponegocjuję z budowlańcami, a że na jesień roboty im już nie przybywa, mam nadzieję na lepsze ceny... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja nie wiem co w jakiej kolejności załatwiac...

 

Jezeli jest plan zagospodarowania, to sprawe masz prosta.

 

Biegiem do gminy i ... ladnie sie usmiechasz do pana, ktory sie tym planem zajmuje (jak pani - to trudniej ;) ale tez badz mila) i popros, zeby Ci o tej dzialce opowiedzial (musisz znacz numer dzialki). Na 99,99% dowiesz sie wszystkiego.

 

Potem z rejestru gruntow bierzesz mapke i skladasz podanie o wypis i wyrys z MPZZ. Mozesz (a w zasadzie powinnas) to zrobic od razu na swoje nazwisko. Uwaga ! to jest dokument do budowy - do aktu notarialnego potrzebujesz samego wypisu - to jest zupelnie inny dokument.

 

btw - witam :) My tez jak najbardziej bedziemy budowac na kreske :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku witam i dzieki:) Siedze i jak oszal;ala szukam i czytam o dzialakch na co zwraac uwage itd.po raz kolejny chyba b tak wstepnie przed szukaneim czytalam..no i zapisuje wazne informacje;) Znaczy przeklejam...

nie wiem czy jest polan...bylam na 99 % pewna że ejst...Ale pomylilam gminy :oops: O tej nie wiem czy jest, czy nie ma...Oby był ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trudniej o kredyty w CHF ? Czy to znowu marketing ? Tak się obawiam, że znowu napędzanie maszynki do robienia pieniędzy...

 

Nie ma to jak trochę podpuścić ludzi... ale już dość długo trąbią o utrudnieniu przyznawania kredytu w CHF

 

Według naszych ustaleń nadzór chce zasugerować bankom, żeby udzielały kredytów walutowych tylko osobom, które mogą się wykazać przynajmniej 30-proc. wkładem własnym.

To najbardziej może uderzyć w grupę oszołomów :(

:( Trzeba sie spieszyć...Jesli to prawda...no ale może tylko marketing...My chcielibyśmy wziąść kredyt do konca czerwca...ale czy sie uda skoro na calosc? Moze pozwolenie na budowe wystarczy doniesc przed kolejna transza?

 

Z tymi utrudnieniami w braniu kredytów w walucie, to chyba jednak prawda. JAk podpisywalismy umowe, pani z banku powiedziala:Zdązyliscie Panstwo wziac kredyt przed wprowadzeniem utrudnien.

 

A pozwolenie na budowe jest niezbedne do zlozenia wniosku. Wątpie zeby jakis bank zgodzil sie podpisac umowe bez pozwolenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti555 Pozwolenia do konca miesiaca..to my przeciez w życiu nei załatwimy...Projekty kosztorysy wszytko...My nawet projektu nei mamy bo najp0ierw się kupuje działe...Czytam kurcze o tych dzialakch pap0ierkach i mma niezly metlik;) Ale notuje sobie w wordzie i probuje zebrac do kupy jakies kroki postepowania.

 

Dzwonilam dzisiaj do gminy, plan aktualny podobno jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

Chce kupic działke za srodki pochadzace 100 % z kredytu.Co sie stanie gdy rzeczoznawca banku wyceni dzialke o 20 % nizej od ceny jaka zawarłem ze sprzedajacym działkę w przedwstepnej umowie?Czy banki "podciagaja" wycene do ceny po jakiej kupuje dzialke?

kupowałem w identyczny sposób! najlepiej jak masz fajnego rzeczoznawce i wyceni ci na tyle ile potrzebujesz. nasza pierwsza wycena była równa wartości działki, ale chcieliśme refinansowac koszty kredytu - wiec poprosiliśmy o druga wycene - no juz tak dobrze się nie dało tego zrobić ale i tak byliśmy zadowoleni.WYCENA TO PODSTAWA! na niej tylko i wyłącznie opiera sie bank poniewaz na jej podstawie okreslana jest wartość hipoteki - z budową domu na 100% kredytu jest identycznie. wszystko trzbe wykalkulowac. Projekt=mozliwości kredytowe=wycena :D TYLA![/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...