Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

Uważać..no tak macie rację...to wsumie bliska rodzina, myślę, ze na pewno może pomóc w oszacowaniu kosztów, wyborze materiałow, dopilnowaniu budowy. Nie dziwi mnie, że jeśli nawet w rodzinie ale drogi fachowiec to przez to chicec więcej od typowych fachowcow, ale gdybym ja robiła dla rodziny srtaraąłbym się zrobić wszystko jak najlepiej...Na razie staram się rozważać różne ewentualnosci. Miła pani od prefabrykatów ma zrobic przybliżoną wycenę na początek przyszłego tygodia;) Oczywiścei to nie będe jesazcze konkretna oferta, bo projektu formalnie jeszcze nie mamy tylko jego szkic, i to tylko parteru. Reszta jest gdzieś w głowie, sama to muszę dokąłdnebi policzyc i rozwysować a potem do architekta. Zresztą poklaże Wam to rzut parteru, zobacze co o tym sądzicie ;) A tak wogole to tak dobrze schowalam spis tresci muratora...ze go znalesc nie moge :evil:

 

witam nowych :)

 

A swoją drogą ma ktoś z Was jakis projekt, albo chce coś kupic albo pom ysł na domek ? Pochwalcie sie...no i z czego chcecie budować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mogę sie pochwalić - MÓJ DOM Co prawda, będzie pare zmian jak np. wyciągnięcie dachu nad kuchnią bo chcemy mieć werandę, przesunięcie paru ścian etc. Jeszcze nie kupiony ponieważ zastanawiamy się, czy jednak nie zamówic indywidualnego projektu - mamy namiar na świetnego architekta, który robi za 2,500 PLN.

 

I mam już kasę!!! Musze tylko donieść jeszcze jeden papierek i dostane moje CHF oprocentowane 4,75 % - pożyczka hiopteczna... I tylko zostaje mi oczekiwanie na pozwolenie na budowę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona.

PKO BP nie daje obecnie kredytów bez wkładu wlasnego, mam tam swoje konto od lat, zlota kartę itp a kredytu takowego nie dostaniesz , najwyzej zmniejsza ci prowizję ale nie marżę. Musisz miec 20 % wkładu, jesli go nie masz to słabe szanse, zalezy może jeszcze jaka kwota, ja chciałam duzo 300000,0. A dzialke mam własna i jeszcze brakuje mi do 20 %, oblicz 20% z 300000 tj.-60tys musisz mieć.- to jest twoj wkład. Zalezy jeszcze jak wylicza ci dzialkę. w mojej miejscowości dzialki sa piekielnie drogie ale ja swoją dostałam w drodze darowizny za tanie pieniądze od rodziny i akt notarialny jest ale koszt minimalny i brakuje mi do 20% kupe siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe z tym PKO BP. Byłam u nich jakiś czas temu - tak wstępnie porozmawiać n aile możemy liczyć i powiedzieli że mam szanse na kredyt w wysokości 100 % wartości. Może coś sie zmieniło? Powiedzieli mi że po prostu musze ubezpieczyć brakujący wkład (czylite wymagane 20%). mam madzieję, ze jednak dostaniemy u nich kredyt. poza tym, działka może stanowić wkład własny, więc może jakoś będzie łatwiej.

 

Pozdrawiam,

 

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agamuza akurat Twoj Projekt i domek znam bo podpatrywalam dziennik budowy;) Bardzo ładny... I żeczywiscie w porownaniu z pierwsza wersją duzo prostszy..zreszta z nami też tak było:)

 

 

A nam nasz bank - PKOSA nei chce dac na dzialke :o no ale to wsumie nie byly negocjacje tylko zapytanie przy okazji innego kredytu zresta oferty z ich strony, no i moze ten gosc stwierdzil tylko ogolne warunki...

 

A my musimy znalesc bank na kredyt 100% dzialke.

 

Tabaluga a to byl zwykly kredyt budowlano -hipoteczny?

 

acca5 moze to zalezy od oddziału? HGdzies blizej warszwy sa lepsze warunki, bo blizej gory i wiecej mogą ;)

 

iwonaB nam o kredycie na dom tez mowili o ubezpiecxeniu tego brakujacego wkladu wlasnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam dzis ofertę z BPH : 300tys, bez wkładu wlasnego( dzialke mam ),marża-1,68%, oprocentowanie z liborem łącznei 2,85%, na 30 lat, wycena kazdorazowa robot 200zł, na podstawie faktur, wycena poczatkowa 400zł. ubezpieczenie obowiązkowe od ognia i czegoś tam jeszcze, prowizja 2% do negocjacji jeszcze. To sa wstepne warunki. Co sadzicie o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O xeno witaj, Ciebe już nam z innych wątków, ostatnio nawet dziennik czytałam, krótki dość w simie ale fajny

 

Beti - mapki? Fajnie. Koszty są ale już jesteś o jakiś etap do przodu:) Ja się zastanawiam jakie sa koszty związane z działką właśnie i mam jedno tak troche głupie pytanie, bo zdradzające moje braki w wiedzy;) A mianowicie jesli działka jest uzbrojona i wwszystki bedia sa na działce toi nie ma już zadnych dodatkowych kosztow związanych z przyłączami czy są jakies? Bo przed przyłączami potrzebne sa ich plany z tego co wyczytałam, a jesli sa przyłącza to trzeba miec jakies papierki dodatkowo zamiast tych planow czy juz nie? Pytanie moźe głupie, ale odpowiedz dla mnei wazna ;).

 

A tak wogóle, to musze zrobić jakiś plan planu;)

 

Mały, co masz połozone na dachu? Bo gdzies sie napatoczyłam na Twoj post i pisałaeś coś o papie zielonej, ale mi się nie chce wierzyć ze to tak łądnie wygląda, zmieniłeś czy to jest to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam dzis ofertę z BPH : 300tys, bez wkładu wlasnego( dzialke mam ),marża-1,68%, oprocentowanie z liborem łącznei 2,85%, na 30 lat, wycena kazdorazowa robot 200zł, na podstawie faktur, wycena poczatkowa 400zł. ubezpieczenie obowiązkowe od ognia i czegoś tam jeszcze, prowizja 2% do negocjacji jeszcze. To sa wstepne warunki. Co sadzicie o tym.

A działka to nies jest wkład własny? Za wsze sądziłam, że liczy się jako wkąłd własny...

 

Mnie by się niepodpobały te platne wyceny i faktury nie wiem juak to ejst czesto ale ot tez dodatkowe koszty, no i czasami bez faktury taniej a tak to się nie da tak...Po prostu jest wtedy wiecej problemow zeby wszystkiego dopilnowac. Niektórre banki daj akolejne transze na podstawie dziennika budowy.

 

ale wusmie nie wiem które, nie wgłebialam się w to az tak, na razie koncepcja ogólna i obliczenia w jakim stopniu jest realna...Szczególy pozniej. Co do oprocentowania, to liczylam się z podobnym do 3 to tak w wersji mniej optym,istycznej a 1,5% to by byla rewelacja gdyby się udało;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam jakie sa koszty związane z działką właśnie i mam jedno tak troche głupie pytanie, bo zdradzające moje braki w wiedzy;) A mianowicie jesli działka jest uzbrojona i wwszystki bedia sa na działce toi nie ma już zadnych dodatkowych kosztow związanych z przyłączami czy są jakies? Bo przed przyłączami potrzebne sa ich plany z tego co wyczytałam, a jesli sa przyłącza to trzeba miec jakies papierki dodatkowo zamiast tych planow czy juz nie? Pytanie moźe głupie, ale odpowiedz dla mnei wazna ;).

 

Tak naprawdę, to czy działka jest uzbrojona, czy nie, nie ma większego wpływu na koszt przyłaczy - istotna jest tylko odległość od istniejącej infrastruktury do planowanego budynku. Oczywiście koszty są, w skrócie:

1. mapka do celów projektowych (ale to i tak potrzebne do projektu budowlanego)

2. projekt przyłączy wykonany przez uprawnionych branżystów na bazie wstępnych warunków przyłączenia i uzgodniony w ZUDP.

3. wykonanie, zależne od regionu - gazownia bierze jakieś 60zł za metr + dopłata za drogę etc., wodociągi u mnie w gminie każą robić samemu z ich odbiorem (też z 50zł za metr wyjdzie), ale np. u mnie dodatkowo za warunki biorą 2500 zł bandyci, to samo kanalizacja, elektrownia ryczałtem za 1kW jakieś 140zł, ale idą na łatwiznę - np. ja dostałem za tę cenę licznik na słupie, a co dalej (80m przyłacza ziemnego) to już na swój koszt muszę robić.

W sumie u mnie będzie minimum 12, może 15 tys. za przyłącza na w pełni uzbrojonej działce.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja tak liczyłam 20 000 ale razem z papierkami do pozwolenia na budowe i rzy nieuzbrojonej jak media w drodze, drodze, przy granicy itd;) ale tak teraz jak mysle to np w 2 przypadkach, jesli to za metry idie a nei doprowadzenie do działki to koszty mogą być podobne...

 

np media pod sama granicą poza działką albo pod granica na działce... Dzięki gracz, musze o tych kosztach cos bardziej poczytac ;) A jesli działka nieuzbrojona i bez mediow to ksozty pewnie jeszcze wieksze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam jakie sa koszty związane z działką właśnie i mam jedno tak troche głupie pytanie, bo zdradzające moje braki w wiedzy;) A mianowicie jesli działka jest uzbrojona i wwszystki bedia sa na działce toi nie ma już zadnych dodatkowych kosztow związanych z przyłączami czy są jakies? Bo przed przyłączami potrzebne sa ich plany z tego co wyczytałam, a jesli sa przyłącza to trzeba miec jakies papierki dodatkowo zamiast tych planow czy juz nie? Pytanie moźe głupie, ale odpowiedz dla mnei wazna ;).

 

Tak naprawdę, to czy działka jest uzbrojona, czy nie, nie ma większego wpływu na koszt przyłaczy - istotna jest tylko odległość od istniejącej infrastruktury do planowanego budynku. Oczywiście koszty są, w skrócie:

1. mapka do celów projektowych (ale to i tak potrzebne do projektu budowlanego)

2. projekt przyłączy wykonany przez uprawnionych branżystów na bazie wstępnych warunków przyłączenia i uzgodniony w ZUDP.

3. wykonanie, zależne od regionu - gazownia bierze jakieś 60zł za metr + dopłata za drogę etc., wodociągi u mnie w gminie każą robić samemu z ich odbiorem (też z 50zł za metr wyjdzie), ale np. u mnie dodatkowo za warunki biorą 2500 zł bandyci, to samo kanalizacja, elektrownia ryczałtem za 1kW jakieś 140zł, ale idą na łatwiznę - np. ja dostałem za tę cenę licznik na słupie, a co dalej (80m przyłacza ziemnego) to już na swój koszt muszę robić.

W sumie u mnie będzie minimum 12, może 15 tys. za przyłącza na w pełni uzbrojonej działce.

 

pozdrawiam serdecznie

 

Oj, Gracz, fakt że działka jest uzbrojona ma baardzo duże znaczenie ;). Jeśli nie jest, czasem jest tak, że trzeba dociagać 100m wodociągu np na koszt własny :evil:, dobrze jesli na spółkę z sąsiadami...

Generalnie są to spore koszty, u mnie wszystko 5m od granicy działki (też w przypadku wody/kanalizacji była zabawa w komitety), dociągnięcie kompletu mediów (woda, kanalizacja sanitarna, prąd, gaz ziemny z sieci) do domu to 15 000 (odległość od płota do domu 25-30m - nie wszystkie media lecą tą samą trasą). Kosztuje jak diabli, czasu i nerwów też :evil:

Rozwiązania alternatywne to studnia, szambo lub oczyszczalnia, inny rodzaj ogrzewania (prąd mieć trzeba, wyjścia nie ma)

Śledzę Wasz wątek i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko, to ja rzeczywiście zielona jeszcze jestem jak szczypiorek na wiosne :oops: też myślałam, że jak działka ma już media ( czyli z reguły jest droższa od tej bez) to późniejsze koszta dotyczące tych mediów są już znikome, bo przecież więcej płacę za działkę :roll: kurcze, idę sie douczać :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko, to ja rzeczywiście zielona jeszcze jestem jak szczypiorek na wiosne :oops: też myślałam, że jak działka ma już media ( czyli z reguły jest droższa od tej bez) to późniejsze koszta dotyczące tych mediów są już znikome, bo przecież więcej płacę za działkę :roll: kurcze, idę sie douczać :oops:

 

To zależy, jak daleko masz dom od granicy działki. Same koszty przyłączenia(czyli to, co płacisz gminie/ZE/gazowni) u mnie: prąd 1800, gaz 1200, woda 1500 kanalizacja 1500. Razem 6000 :roll: . Reszta to koszty doprowadzenia, inwentaryzacji geodezyjnych, skrzynek itp. Jakie odległości - już pisałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my tez na kredyt!!

fakt faktem, dziennik troche zapuściłem bo jakies okolo 4miesiace :-? , ale obiecuje ze uzupełnie...

MY JESTESMY OSZOŁOMAMI TAK JAK WY... ale w imie komfortu, nie płacenia za wynajmowanie "nory" i co najwazniejsze... w imie naszych marzeń. Pięknie jest je realizować nawet mając na konice wieeeeelki minus. Po coś w końcu pracujemy. Można to przepić, przebalować, albo zapłacić ratę i MIEĆ!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...