Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cyla sliczny prad i sliczna dzialeczka...ehh chcialabym jzu na tym etapie byc;) A ile placiliscie za przyłaca rózne>> dotychczas?

 

U nas to wygląda tak, że bierzemy kredyt konsumpcyjny na nia....A potem postaramy sie po podpisaniu umowy ohipoteczny albo na dzialke albo na calosc..chyba da się tak zrobić żeby refinansowac zakup....Troche drozej niby ale z drugiej strony bedziemy mieli pewnosc ze dzialka nasza...

 

Twierdzi że zaczeka na kase i dizalke przyczyma ...Mapki, wyrus z planu widzielismy..mamy numer ksiegi wieczystej zeby posprawdzac i numer dzialki żeby sprawdzic aktualny plan... Planm mniejscowy w tej gminie ejst wieć powinno pojsc szybko, w poniedzialejk jedziemy do gminy ogladac mapki i te ksiegi w sadzie..Postaramy sie tez o odpisy itd ale to jzu potrwa..mysle ze sprawdzimy to i podpiszemy umowe a wyrysy toi juz potem zeby nam to ktos nie dmuchnoal szczegolnie ze przynas ktos chciala brac ta dzialke a oni powiedzieli ze ta jedna to juz zajeta

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo maja dwie..., głowa mnei jzu od tego boli;) A kredyt to zabojczy bedzie..Jarek mowi ze to test przed tym budowlanym;) Jak ten spalcac bedziemy to tamten tym bardziej;) No mzoe ale na razie mnie to przeraza...

 

Kropi gosc sie uparl i koniec..dali wszelklei numery zeby sprawdzac ze wszystko czysto jest i ok...Ale on ma takie warunki i juz... Moze przyczyma bo się chyba imnspodobalismy..Karolina oczywiscie plusow nalapala, tam jest dizeciak rok starszy gonili tam a jak odjezdalismy to maly chcial z nami i akrolinka jechac i sie poplakal;) Kariolina tez plakala:D Istny cyrk no ale sie polubili widac:)

 

Wydaja sie w pozadku...ale aj sie ciagle bede i tak bac dopuki nie bede iec aktu notarialnego w rece..apropo notariusz to ile procent bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posprawdzajcie dobrze, jeśli ok to brać i ju.

 

Co do taksy to mają jakies widełoki od-do (zwykle biorą niestety raczej w kierunku DO), nie mniej niż - na stronach większości biur pośrednictwa jest kalkulator opat dodatkowych, np. tu: http://dsi.com.pl/main.html, wpisujesz wartość działy i reszta wyskakuje sama. Nie zapomnij o podatku 2% :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aida77mnie tez cosik tu śmierdzi... może dajcie sobie spokój z tą działką - kredyt komps. zabije was!!! dacie rade go spłacić przed następnym na dom??? jezeli nie, nie będziecie mieli zdolności kredytowej z takim kredytem!!! przemyśl to - rzeczywistość poźniej niesamowicie zaskakuje!! :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swirszczu , Kropi to nisamowita dzialka w piknym mijscu...posprawdzamy wszystko, wiadomo, co do grutow, mediow to się zaraz obo budują i jest ok..więc chyba kest ok, co do kzsiag i planow sprawdzamy w poniedzialek wszystko, co do kredytu konsumpcyjnego....No to jesli splaci się go szybciej>> a nei ma dodatkowych kosztów>> to straty tylko takie ile procenty dodatkowe te co się na początku zaplaci no nie? A przecież można chyba zabrać kredyt na calość do i dzialke mając dzialke...Bo na stronie np banku BPH pisze:

 

 

Kredyt może być przeznaczony na:

 

* zakup, zamianę nieruchomości mieszkalnej lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (wraz z garażem lub miejscem postojowym)

* zakup domu letniskowego całorocznego

* finansowanie zaliczek na poczet ceny zakupu od dewelopera/spółdzielni mieszkaniowej, nieruchomości mieszkalnej (wraz z garażem lub miejscem postojowym), która docelowo będzie stanowić własność Kredytobiorcy; część kredytu może być przeznaczona na wykończenie pod warunkiem, że stanowi kontynuację przedsięwzięcia finansowanego poprzez dany kredyt

* pokrycie kosztów przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego lub własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w prawo odrębnej własności lokalu

* pokrycie kosztów przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu

* wykup nieruchomości mieszkalnej od gminy, Skarbu Państwa lub zakładu pracy

* remont, modernizację, wykończenie gotowej nieruchomości mieszkalnej - nie wymagające pozwolenia na budowę zgodnie z ustawą Prawo budowlane

* dokończenie budowy nieruchomości mieszkalnej

* dokończenie budowy domu letniskowego całorocznego

* zakup działki budowlanej

* refinansowanie kosztów własnych poniesionych w związku z realizacją celów określonych w punktach 1-10 przy czym Bank refinansuje poniesione koszty, które zostały udokumentowane rachunkami, fakturami lub potwierdzeniami wpłat wystawionymi przez banki lub innymi dokumentami potwierdzającymi dokonanie płatności nie starszymi niż 1 rok od daty ich złożenia w Banku. W przypadku nieruchomości, na których nie zakończono inwestycji środki pochodzące z kredytu muszą być w pierwszej kolejności przeznaczone na dokończenie inwestycji/ zamknięcie transakcji

 

Czyli w szczególności na zwrot kasy wydanej na zakup dzialki..,ja tak to rozuiem a wtedy pozyczymy na pare dni gotowke , splacimy kredyt i weziemy ten refinansujący... :roll: Myslicie, że tak można? Ja mysle że tak...Jarek tez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietacie mnie jeszcze?

mam dosyc biurkoracji pod tytulem banki owszem decyzja jest ale .. trzeba doniesc 3 innne papierki pani posredniczaca twierdzi ze to i tak malo bo tylko skserowac trzeba cos co juz mamya nie trzeba czekac na wystawienie nowych dokumentow.. moze zdazymy przed koncem czerwca tzn wersja optymistyczna to: kredyt podpisany w przyszlym tyg kasa po 3-4 dniach od podpisania wersja pesymistyczna to zdazymy przed koncem czerwca :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylvia1 a możesz napisac czegos tam nie doniosła??? nie dostałes wykazu dokumentów jakie musza byc dostarczone do banku??? :-? czy musisz donieść jeszcze jakies dodatkowe.....???? moi drodzy. właśnie dzwoniła pani rzeczoznawca - WYCENA JEST!!!! (ciekawe czy po mojej mysli..... :-? no to dzis idziemy do BANKU brrrrr........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak prawda, ze kobiety nie mają wyobraźni przestrzennej.

Na razie mam wykopane dziury z uzbrojeniem w środku i mój dom z garażem w bryle wydaje mi sie kosmicznie mały!!!!

Tym bardziej, ze teraz miszkam w mieszkaniu gdzie najmniejszy pokój ma 15 m a nahwiększy 24!!!

A pokoiki w moim domu mają poza salonem 32 m po 10 i 12!!! Ale klitki!!!

 

Podobno jak stana mury to wszystko się robi większe ale ja nie mam wyobraźni przestrzennej!

Może 120 m domu to jednak za mało???

Samych książek i ciuchów mam na 20 m: :wink: :wink:

 

pozdrawiam

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylvia1 a możesz napisac czegos tam nie doniosła??? nie dostałes wykazu dokumentów jakie musza byc dostarczone do banku??? :-? czy musisz donieść jeszcze jakies dodatkowe.....???? moi drodzy. właśnie dzwoniła pani rzeczoznawca - WYCENA JEST!!!! (ciekawe czy po mojej mysli..... :-? no to dzis idziemy do BANKU brrrrr........

dostałam ale okazało sieże w centrala "dożyczyła" sobie np: nową kserokopie dowodu osobistego bo na poprzedniej w centrali orzekli ze jest nieczytelny pesel, wyciag z konta potwierdzajace wyplaty (bo zaklad pracy meza nie udziela informacji telefonicznie) i ponowny wniosek bo na poprzednim mielismy ze staramy sie tez o kredyt w innym banku no i oswiadczenie ze z tamtego kredytu rezygnujemy.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swirszczu , Kropi to nisamowita dzialka w piknym mijscu...posprawdzamy wszystko, wiadomo, co do grutow, mediow to się zaraz obo budują i jest ok..więc chyba kest ok, co do kzsiag i planow sprawdzamy w poniedzialek wszystko, co do kredytu konsumpcyjnego....No to jesli splaci się go szybciej>> a nei ma dodatkowych kosztów>> to straty tylko takie ile procenty dodatkowe te co się na początku zaplaci no nie? A przecież można chyba zabrać kredyt na calość do i dzialke mając dzialke...Bo na stronie np banku BPH pisze:

 

 

Kredyt może być przeznaczony na:

 

* zakup, zamianę nieruchomości mieszkalnej lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (wraz z garażem lub miejscem postojowym)

* zakup domu letniskowego całorocznego

* finansowanie zaliczek na poczet ceny zakupu od dewelopera/spółdzielni mieszkaniowej, nieruchomości mieszkalnej (wraz z garażem lub miejscem postojowym), która docelowo będzie stanowić własność Kredytobiorcy; część kredytu może być przeznaczona na wykończenie pod warunkiem, że stanowi kontynuację przedsięwzięcia finansowanego poprzez dany kredyt

* pokrycie kosztów przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego lub własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w prawo odrębnej własności lokalu

* pokrycie kosztów przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu

* wykup nieruchomości mieszkalnej od gminy, Skarbu Państwa lub zakładu pracy

* remont, modernizację, wykończenie gotowej nieruchomości mieszkalnej - nie wymagające pozwolenia na budowę zgodnie z ustawą Prawo budowlane

* dokończenie budowy nieruchomości mieszkalnej

* dokończenie budowy domu letniskowego całorocznego

* zakup działki budowlanej

* refinansowanie kosztów własnych poniesionych w związku z realizacją celów określonych w punktach 1-10 przy czym Bank refinansuje poniesione koszty, które zostały udokumentowane rachunkami, fakturami lub potwierdzeniami wpłat wystawionymi przez banki lub innymi dokumentami potwierdzającymi dokonanie płatności nie starszymi niż 1 rok od daty ich złożenia w Banku. W przypadku nieruchomości, na których nie zakończono inwestycji środki pochodzące z kredytu muszą być w pierwszej kolejności przeznaczone na dokończenie inwestycji/ zamknięcie transakcji

 

Czyli w szczególności na zwrot kasy wydanej na zakup dzialki..,ja tak to rozuiem a wtedy pozyczymy na pare dni gotowke , splacimy kredyt i weziemy ten refinansujący... :roll: Myslicie, że tak można? Ja mysle że tak...Jarek tez)

Tak to jest kredyt żeby spłacic kredyt a potem nastepny zeby spłacic ten najbardziej pilny:)

Tak ludzi żyją na zachodzie, w polsce znam jena niemozliwż parkę, która ma 2 mln różnych kredytów a żyja prawie jak szejk.

Ale na to trzeba mieć nerwy no brak spadkowbierców:0

 

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapominacie o jednym: na jednej ksiedze wieczystej eni moze byc wiecej niz jedne wpis dot kredytów: stad np biorac kredyt an dizlake potem trzeba kredyt na dom rozszerzyc o kredyt dzialkowy coby sie wpisy nie powielily...

dokładnie jak mówisz z jednym ale... nie da się rozszeżyć tego drugiego tylko poprstu bierze się drugi... a pierwszy zostaje

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapominacie o jednym: na jednej ksiedze wieczystej eni moze byc wiecej niz jedne wpis dot kredytów: stad np biorac kredyt an dizlake potem trzeba kredyt na dom rozszerzyc o kredyt dzialkowy coby sie wpisy nie powielily...

dokładnie jak mówisz z jednym ale... nie da się rozszeżyć tego drugiego tylko poprstu bierze się drugi... a pierwszy zostaje

:(

 

nie ja np biore drugi powiekszony o pierwszy i zerowa transza bank splaca pierwszy kredyt i wtedy mam kasowana ksiege wieczysta a potem juz calkowity wpis na drugi bank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w banku i pan powiedział, że nie mają żadnych nowych wytycznych odnośnie udzielania kredytów w obcej walucie i wg niego wszystko od lipca i tak pozostanie na starych zasadach. Dzisiaj idę na konkretniejszą rozmowę i dopytam się dokładniej. Był to bank PKO BP

 

Aida my na działkę też wzięliśmy kredyt konsumencki, tylko nie był on duży, bo tylko brakującą kwotę, był na dwa lata, na dzień dzisiejszy pozostały nam tylko 2 czy 3 raty :lol: Nie chcieliśmy obciążać hipoteki, a poza tym 2 lata temu aby ubiegać się o kredyt na budowę na sensownych warunkach trzeba było mieć 20% wkładu własnego, stąd ta decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapominacie o jednym: na jednej ksiedze wieczystej eni moze byc wiecej niz jedne wpis dot kredytów: stad np biorac kredyt an dizlake potem trzeba kredyt na dom rozszerzyc o kredyt dzialkowy coby sie wpisy nie powielily...

dokładnie jak mówisz z jednym ale... nie da się rozszeżyć tego drugiego tylko poprstu bierze się drugi... a pierwszy zostaje

:(

 

nie ja np biore drugi powiekszony o pierwszy i zerowa transza bank splaca pierwszy kredyt i wtedy mam kasowana ksiege wieczysta a potem juz calkowity wpis na drugi bank

 

 

no ale ten pierwszy jest konsumencki nie hipoteczny..jak sie uporamy z poapierkamy weziemy budowlano hipoteczny,spacimy do konca ten konsumencki jaks zerowa transza i bedziemy sie budowac..

 

Ludzie tak robia, Asiula dobrzepisza, dla mnei to bylo kiedys nierealne i przez to zaiast miec sowje meiszkanie spalcone czasciowo mamy nic...A trzeba byla brac nie patyczkowac sięnawet na 20 lat a teraz tak ceny poszly w gore ze bysmy byli do przodu na wszystkim..a ja uparta ni che ieszkania tylkko domek docelowy, i nie chcialam kredytu bo myslalam że bede zwmizana umowa tyle lat a nie że sie go splaci po prostu..

 

Pytanie jest tylko czy aktycznie majac dzialkei majac kredyt załozmy spalcony ale zalatwiajac wsystko w przeciagu roku tak jak pisza mogę dostać kredyt refinansujący jej zakup ?

 

A jesli czesc bedzie splacona a dizalke wucenia wyzej >>bo jzu bedzie uzbrojojna, ogrodzona itd (marzenia ;)) To czy ta róznice policza jako wklad własny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochane Oszołomki :p :p

Widziałam sie dzisiaj z naszą doradczynią finansową. Stwierdziła, że w ostatniej niemalże chwili udało nam się wziąć kredyt w CHF. Teraz mają (konkretnie chodzi o Millenium)mnóstwo klientów, nie wyrabiają z terminami- są przesunięcia w podpisywaniu umów o tydzień lub dwa.

Dobrze, że mam to już za sobą. Wczoraj złożyliśmy wniosek o drugą transzę- już na budowę.

Sylvia- my też musieliśmy jeszcze donosić do banku jakieś papiery, mimo, że umowa już była podpisana. Ale najlepszy numer był u mojej siostry. Ona też brała kredyt- przez doradcę z Open Finance- w dombanku. Podpisali umowę, w ciągu 2 tygodni miały być pieniążki i....nic. Szwagier sie wkurzył, zadzwonił do banku i okazało się, że pieniążków nie przeleją, bo na pozwoleniu na budowę nie ma pieczątki o uprawomocnieniu. Pieczątkę załatwił w ciągu jednego dnia, dowiózł i dalej czekali na kasę. I nic. Znowu telefon do banku- tym razem okazało się, że notariusz w akcie notarialnym pomylił się i wpisał kwotę zakupu o 100zł niższą. Pytanie tylko, dlaczego w banku nie raczyli wcześniej tego sprawdzić, a potem po prostu ich zawiadomić? Normalnie farsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...