Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

To jednak prawda, ze kobiety nie mają wyobraźni przestrzennej.

Na razie mam wykopane dziury z uzbrojeniem w środku i mój dom z garażem w bryle wydaje mi sie kosmicznie mały!!!!

Tym bardziej, ze teraz miszkam w mieszkaniu gdzie najmniejszy pokój ma 15 m a nahwiększy 24!!!

A pokoiki w moim domu mają poza salonem 32 m po 10 i 12!!! Ale klitki!!!

 

Podobno jak stana mury to wszystko się robi większe ale ja nie mam wyobraźni przestrzennej!

Może 120 m domu to jednak za mało???

Samych książek i ciuchów mam na 20 m: :wink: :wink:

 

pozdrawiam

 

Asia

Nie przejmuj się, zawsze tak jest :lol:, przy stanie surowym będzie trochę lepiej, a dopiero po malowaniu pokoje odzyskają swoje rozmiary.

Gdy robiłem remont w chałupie i zdzierałem wszystko łącznie z podłogą i starą farbą ze ścian - "salon" skurczył się do rozmiarów schowka na buty :lol:, na szczęście potem znów się "rozprężył" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to ja cichutko powiem, ze w końcu otrzymałam decyzję kredytową teraz tylko podpisac umowe :roll:

 

Witam w klubie :D

 

W którym banku bierzecie i na jakich warunkach?

 

mBank warunki to 2,45% i 1% marży, natomiast jednak nie zaliczyli nam różnicy miedzy wyceną a kredytem do wkładu własnego... teraz tylko czekamy na telefonik kiedy umowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia gratulacje...no to terazjuz na pewno z górki;)

 

Pinesko, supe r dzialeczka, widzę że juz się cos u was, dzieje , anrazie to diennik po lebkach przejzalam bo mialam cięzki dzien;)

 

Apropo projektów ..to pięcsetny wóbr jest taki:

 

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=130&nazwa_projektu=JASPIS

 

Z doprojektowana wiata i jakims dowolnym schowkeim na rupiecie na jej koncu;) Bo tego mi tam brakuje a tak pozatym to ok, no i trzeb bedzie doiprojektowac jaks lazienke na górze;)Ale wsumie takie drobiazgi nie? No i jak Wam się on widzi cenowo... A wogole to mnie uszczypnijcie bo ja juz nie wiem co się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie..my odkladamy na pare lat;) Azdzieci podrosną i nie beda się zabijac na schodach...Znaczy jedno podrosnie a drugie powstanie, uridzu się i podrosnie :D Apotem my na dole a one na górze..Ale łażienke chce doprojektować jakoś w ramach adaptacji :roll: Koniecznie;) Bo ta dolna będize tylko nasza :) Ale i tak jeszceprzeglądam a nóz znajsde cos bardziej pasujacego...Plus j est taki, że juz wiemy że szukamy czegoś w tym stylu czyli właśnie że dwa pokoje na dole plus salon a na górze dwa plus łazienka no i żeby salon nie był za mały a całość nie za duża czyli tak do 80 metrów, mam nadzieję że wtedy nas koszty nie zabiją. SZczególnie, że poddasze może być tedy mneijsze więc pewnie brak ścianki kolankowej, dach nei taki olbrzymi...

 

Bo tam na dole ejst 80,2 metra a na górze 35,2 plus ten kawalek co pustka może jakies 36, 37 więc stosunkowo malo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść oszołomy!

Czytam ten wątek od kilku miesięcy i jest super. Chyba najfajniejszy na forum :)

Jest połen optymizmu i o to chodzi.

Szczególnie podziwiam Aidę. Co za determinacja :)

Na pewno spełnisz swoje marzenie.Nasuwa mi się w tym miejscu przesłanie z "Alchemika" Paulo Coelho : Jeśli się czegoś bardzo pragnie, bardzo chce, to cały wszechświat nam w tym pomaga.

Właściwie ja także mogę do Was dołączyć. Mam wprawdzie działkę i mieszkanie do sprzedania ale na budowę biorę kredyt na dłuuuugie lata.

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwierszcz zalezy co kto potrzebuje...

 

1.Ma mniejsze i mneijn wygodne pmieszczenie gospodarcze.

2 Za duzo mniejszych pokoi>> potrebujemy tye, wole wiekszy salon żaeby zmiescic dodatkowy stól

3.Nie za bardzo jest gdzie i jak wydzieić spiżarke a tma można pod schodami

4. Drozsze instalacje>> w Oliwce wszystko koo siebie...W

Lubczyu porozrzucane....

5 .Dodatkowy brakujacy pokoj w oliwce tymczasowo można atwo wydzielić...

6. Mniejsze pokoje..

 

A TY co widzisz na kozysc w stosunku do Oliwki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwierszcz zalezy co kto potrzebuje...

 

1.Ma mniejsze i mneijn wygodne pmieszczenie gospodarcze.

2 Za duzo mniejszych pokoi>> potrebujemy tye, wole wiekszy salon żaeby zmiescic dodatkowy stól

3.Nie za bardzo jest gdzie i jak wydzieić spiżarke a tma można pod schodami

4. Drozsze instalacje>> w Oliwce wszystko koo siebie...W

Lubczyu porozrzucane....

5 .Dodatkowy brakujacy pokoj w oliwce tymczasowo można atwo wydzielić...

6. Mniejsze pokoje..

 

A TY co widzisz na kozysc w stosunku do Oliwki?

 

 

 

W oliwce salon po byku i konkretniejsze pokoje na poddaszu. Ale o wszystko kwestia potrzeb.. generalnie wydaje mi się, że pokój w domu poniżej 10 m kw to przesada :) :roll:

Oliwka jest fajniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Nefer jestes...TY powinnnas wiedziec,ratuj!! Pozbioeraam info co potrzebuje sprawdzac do tej mojej dizaleczki, no ale na stronie gminy znaazłam wnioski o wypis i wyrys z pan\u a tam pisze cos o załączniku:

 

mapa z oznaczeniem usytuowania teranu objetego wnioskiem

 

 

Czy ten załącznik to też mam załatwiać w gminie?A jesli nei to skad go zabrac?

 

Czy wystarczy popregadac mapy i ksiegi wieczyste jesli zaezy nam bardzo na czasie żeby dzialki nikt sprzed nosa nei sprzatnal a wypisy i wnioski można na potem zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo dziaki to znalazlam tye>> może być troche haotycznie bo to zbiór wielu różnych wypowiedzi;)

 

Co sprawdzać przy zakupie działki?

 

Jeżeli w gminie jest ważny plan zagospodarowania przestrzennego NIE WYSTĘPUJE się o warunki zabudowy. Obowiązujący jest wypis z planu i na tej podstawie wydaje się pozwolenia na budowę.

Warunki zabudowy wydaje się tylko w przypadku BRAKU planu miejscowego (Ustawa o planowaniu przestrzennym).

1. Z aktu notarialnego od sprzedawcy weź sobie numer ksiegi bo bedzie on przydatny.

Bierzesz odpis z Księgi wieczystej - czytasz i sprawdzasz ... Aktualny wypis z księgi wieczystej jest w sadzie rejonowym- szukaj wydzialu ksiąg wieczystych O wypis mozesz wystapić sam albo poprosic o wglad do księgi w sądzie- sa one jawne więc nie ma problemu. Może paśc pytanie o Twój interes prawny w danej sprawie a, więc powiedz( napisz) że zamierzasz kupic nieruchomośc.

W księdze sa rozdzialy i tam trzeba sprawdzić :

 

- czy jest to własnośc czy np. użytkowanie wieczyste- wlasnośc jest lepsza i bywa droższa

 

- czy jest jeden wlaściciel i to ten sam od ktoregio kupujemy czy kilku

 

- czy nie ma ustanowionych sluebnosci albo innych obowiązków ( np. przez srodek masz ustanowiona droge)

 

- czy hipoteka jest czysta- nie powinno byc tam wpisow.

 

- czy wielkość działki jest ok itp itd.

 

Wypis kosztuje jakies kilkanascie zlotych w znaczkach ale trzeba z tydzień poczekac ( w zależności od sądu)

 

2. Uzbrojony w ta wiedze jako udaj sie do właściwego urzedu gminy/miasta i tam sprawdż co jest w planie zagospodarowania czyli jaki to teren , co przewiduje plan itp itd.

Posługuj sie numerem ksiegi wieczystej i numerem działki.

 

Najlepiej jak w planie jest dzialka budowlana wiedzieć co plan mówi o okolicy czy tam np. nie bedzie autostrady albo lotniska czy przemyslu. Od tego może zależec potem bardzo dużo przy pozwoleniu na budowę. Pamietajcie najwazniejszy plan zagospodarowania sprawdzcie go dokladnie i dopytajcie sie co w poblizu planuja i idzcie do dzialu inwestycji na jakiej wysokosci planuja droge dojazdowa bo to wazne zeby nie zrobili jej metr wyzej jak u mnie i wtedy woda splunie na wasza dzialke.

Dajcie plan doswiadczonemu architektowi zeby sprawdzil co mozna budowac bo czasami zostanie wam projekt 3 pietrowego domu bo takie sa warunki z dachowka koloru czerwonego.

 

 

 

Potem idziesz do gminy i jeśli nie ma planu zagospodarowania składasz wniosek o decyzję o warunkach zabudowy .

Miejsce załatwienia sprawy:

Wydział Architektury i Urbanistyki

 

Wymagane dokumenty:

 

Wniosek inwestora określający:

funkcję i sposób zagospodarowania terenu;

charakterystykę projektowanej zabudowy i zagospodarowania terenu;

zapotrzebowanie na wodę, energię i sposób odprowadzania lub oczyszczania ścieków oraz inne potrzeby w zakresie infrastruktury technicznej, a w szczególnych przypadkach sposób unieszkodliwiania odpadów;

dane charakteryzujące wpływ przedsięwzięcia na środowisko (w przypadku braku obowiązku wykonania raportu oddziaływania na środowisko).

Załączniki:

2egz. oryginalnych kopii mapy zasadniczej zawierającej określenie granicy terenu objętego wnioskiem i najbliższe otoczenie tego terenu; z naniesioną planowaną inwestycją /obiekty, sieci/ oraz opisem własności gruntów w/w terenu wykonanym przez uprawnionego geodetę i potwierdzony przez Urząd - Wydział Geodezji i Kartografii.

3cgz. kserokopii map z oznaczenicm obrysu inwestycji kolorem czerwonym / w celu uzgodnienia z innymi organami i instytucjami/.

4 egz. kserokopii map dla przedsięwzięcia mogącego znacząco oddziaływać na środowisko

3egz- opracowania raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. /Dz. U. Nr 109 poz.1157/

Po jednym egz. zapewnień lub warunków technicznych dostawy mediów z zaznaczeniem miejsca przyłączenia do sieci miejskich / woda, gaz., energia elektryczna, ciepło odprowadzenie ścieków, sanitarnych i wód deszczowych, telekomunikacja itp./.

Upoważnienie inwestora do działania w jego imieniu / w przypadku składania wniosku przez osoby trzecie/.

Postanowienie Prezydenta Miasta wydane na podstawie ustawy o drogach publicznych, określające miejsce i warunki włączenia ruchu drogowego, spowodowanego zamierzoną inwestycją, do istniejącej lub projektowanej drogi.

 

Załączniki:

W przypadkach uzasadnionych szczególnym miejscem lokalizacji, charakterem inwestycji lub wynikających z ustaleń miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego, organ zwróci się do inwestora o uzupełnienie koniecznych materiałów np. o koncepcję urbanistyczno-architektoniczną, koncepcję urbanistyczną z projektem scalania gruntów.

 

 

Opłaty:

 

na wniosku należy nakleić znaczek skarbowy za 5,00 zł

za każdy załącznik do wniosku - 0,50 zł

za wydanie decyzji - od 38 zł do 228 zł

 

 

Opłatę skarbową w wysokości do 100,00 zł można wnieść w znaczkach skarbowych.

Opłatę skarbową powyżej 100,00 zł należy wpłacić w kasie Starostwa.

 

Dodatkowe informacje:

Ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu następuje w drodze decyzji w terminie do 2 miesięcy, z zastrzeżeniem, że czas oczekiwania na brakujące materiały lub opinie innych organów lub instytucji nie wlicza się do wyżej określonego terminu załatwienia sprawy.

Odbiór decyzji na stanowisku wydziału architektury w biurze obsługi interesantów.

 

Uwaga:

Wydana decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu staje się ostateczna po 14 dniach od daty przyjęcia decyzji przez wszystkie strony postępowania administracyjnego i nie wniesienia przez nie odwołania.

 

 

 

A tu wniosek - wkleja dowolny - zminia się nazwa urzędu:

 

 

 

http://www.um.swiebodzin.pl/skany/druki/decyzja-warunki-zabudowy.pdf

 

 

Powyżej masz wypisane wszystkie papiery jakie musisz mieć.

 

Jeliśli działka nie ma planu to nie znaczy, że się nie nadaje do kupienia. Ryzykujesz albo czekasz na WZ - do decyzji

 

 

Jak media w ulicy to nie jest źle Się przekopiesz

 

3. dogadaj cenę, umów notariusza, i kupuj o ile wszystko jest ok. Jak cos nie gra to mocno sie zastanów!!!

 

4.jak już zostaniesz właściecielem działki to możesz zacząć składać papiery o pozwolenie na budowę. (Można to zrobić rónież jeśli masz wieczystą dzierżawę lub inny tytuł prawny do gruntu - niemniej jak chcesz go kupić to odpada )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak OLIWKA jest poprostu większa dlatego pokoje są konkretniejsze na poddaszu i to jest na plus, ale partek nie jest lotny, ale zarówno w jednym i w drugim. W oliwce nie podoba mi się kuchnia od strony ogrodowej.... (gdzie bedziesz miała ogród? za domem czy z boku?) kuchnia raczej powinna być od frontu i do tego raczej z mniej oświetlonej strony. to wejście wprost na schody... W lubczyku denerwuje mnie troche to wejście które psuje układ kuchnia/salon no i lewa strona parteru totalnie do zmiany.

tyla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo dziaki to znalazlam tye>> może być troche haotycznie bo to zbiór wielu różnych wypowiedzi;)

 

Co sprawdzać przy zakupie działki?

 

 

- czy hipoteka jest czysta- nie powinno byc tam wpisow.

 

 

Jeśli są tam jakieś wpisy, ale podkreślone na czerwono, to też wszystko jest OK. (tak właśnie usuwa się wpisy o hipotekę z KW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...