Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie oszołomy, nie mam za bardzo dostepu do netu, płatny, zółw i na dodatek na nie swoim kompie ;) Więc tylko pozdrowienia z Bielska przesyłam i gratulacje postepów:) No i oczywiście witajcie nowe oszołomy:) Konkretnie odpiszę jak będe mieć większe możliwości:)

 

Aha Jarek powiedział im że nie bierzemy tej działki..miło i grzecznie..bedziemy szukac innej ale sprawdzać u nich i w gminie czy przypadkiem coś się zmieniło;)

 

Sylvia gratulacje, no i jak tam jest kaska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

ja też jestem taki stary-nowy, obserwowalem wątek ale dopiero teraz, moment przed zmianami w kredytach, dołączam do Was na powaznie ;)

Właśnie otrzymałem dobra wiadomośc z GE Money Banku- przyjmą mój wniosek o kredyt w czerwcu, na trochę "wariackich" warunkach (nie muszę im od ręki przynosić niektórych dokumentów, które jeszcze są w trakcie załatwiania), gwarantują, że przyznają kredyt na "starych" zasadach a umowę podpiszę dopiero w lipcu.

Jak się okaże że coś jest nie tak- nie podpisze i już.

A warunki dostałem naprawdę dobre.

 

Trzymam kciuki za wszystkich "Oszołomów" ;)

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Delor!

zaproponowano mi na wstępie 2,60% ale ponieważ wczesniej miałem u nich kredyt który spłaciłem bardzo szybko i bez zaległości- obnizono mi stopę do 2,40% (oczywiście w CHF)

Szczerze mówiąc, to najlepsza oferta jaka dostałem, bardzo podobna była oferta z Multi Banku, co prawda było to 2,45% ale przy tej samej kwocie kredytu (200 tys) MoneyBank doliczył jeszcze do kapitału 4 tys za ubezpieczenie na zycie, ubezpieczenie od bezrobocia i coś tam jeszcze co w efekcie dawało 204 tys kredytu czyli nieco wyższe raty czyli większy koszt kredytu - a chciałem go wziąć na 30 lat.

Pokazałem panience z Money Banku ofertę Multibanku i ona znalazła w niej mały kruczek- oferta była liczona według średniego kursu waluty, nie brany był pod uwage "spread" czyli róznica w cenie kupna i sprzedaży.

Gdy policzyłem koszty jeszcze raz- wyszło, że jednak Money Bank jest korzystniejszy.

Tak więc oferta wyglada tak:

Biorę kredyt 200 tys, szacunkowa wartość domu- wyliczona przez bank- 320 tys, wkład własny w postaci działki i drobnych oszczędności (naprawdę drobnych ;) )

Okres kredytowania 30 lat,

stopa podstawowa- 2,40%

stopa do momentu ustanowienia hipoteki- 3,35%

stopa obnizona (promocja) - od ósmego roku - 2,10%

w pierwszym roku ubezpieczenie domu (280 zł rocznie)- gratis

0% prowizji

0% od pierwszego przewalutowania

0% od wczesniejszej spłaty

przy racie stałej 836 zł ( w pierwszych siedmiu latach, potem mniejsza- około 820) zwracam bankowi około 300 tys

przy ratach malejących (od 1025 do 597 zł) zwracam bankowi około 292 tys

Pewien haczyk to fakt, że do 200 tys kredytu dolicza się jeszcze 4 tys za ubezpieczenie na zycie i jest to wliczane do kapitału do spłaty a w efekcie- do raty kredytu. W Multi Banku zaś też w zasadzie płaci sie wiecej, bo ukryty koszt wystepuje w postaci comiesięcznego ubezpieczenia na zycie - składka 20 zł/miesięcznie daje w ciągu 30 lat 7600 zł a więc znacznie więcej niż w Money Banku, jest też prowizja 2% czyli kolejne 4 tys w plecy.

To tyle (albo aż tyle )

Mam nadzieję, że nie zanudziłem ale miałem dziś wyjątkową ochotę na pisanie ;)

Pozdrawiam!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą wypowiedż :)

My właściwie jeszcze nie zdecydowaliśmy się skąd weżmiemy kredyt.

Mamy na oku właśnie Money lub MultiBank .Te same banki co Ty.

Biegaliśmy między nimi i pokazywaliśmy, że tan drugi daje lepsze oprocentowanie :)

Zaczęliśmy od 2.6% ,i tym sposobem obecnie mamy 2,3 w Money a w Multi 2.35. Może uda się obniżyć prowizję, bo niestety mamy 1% w Multi.

Bierzemy 180 tys. na 25 lat.

Martwi mnie tylko, że w Multi to zarząd firmy ustala oprocentowanie, nie libor.Myślę, że rynek zmusi ich do trzymania dobrych warunków.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zerowy wkład własny to warunki niezłe, ciekawe jak to będzie od lipca - myśle, że coś wymyślą - podobnie jak z wprowadzeniem prowizji od wypłat mniejszych niż 500 zł. Ludzie wypłacają 500 i zaraz wpłacają np. 450, oczywiście wszystko trwa 2x dłużej ale za darmochę! 8)

a nie prościej wybrać 50zł z bankomatu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh pojeździliśmy z moimi chłopakami po okolicy , wypatrywaliśmy działek , kilka nawet obejrzeliśmy z włascicielami i póki co kiszka:( działka która bardzo mi się podobała bedzie leżała tuz przy S-14 /oczywiście właściciele na moje pytanie czy wiedzą jak będzie przebiegać droga ekspresowa , stwierdzili,że się jeszcze tym nie interesowali hehe - akuuuurat/... druga działka ,znośna - ale okazało się że po pierwsze do budowy domu obok był z niej wybierany piasek i teraz niemal na całej powierzchni jest dziura na min pół metra, zniwelowanie chyba będzie drogie, w dodatku tuż za płotem jakis ekscentryczny właściciel założył sobie rupieciarnie-schron z atrapą talerza sat., po czy bezczelnie sobie umarł i teraz stoi to-to i straszy i menelstwo się na wineczko marki wineczko zbiera- odpada!kolejna działka w szczerym polu , bez drogi dojazdowej - już sobie wyobrażam zimowe dojazy, chyba reniferami :):) o innych działkach nie wspomnę , bo szkoda wycierac literki z klawiatury!

Ale walka trwa :)! wiem,ze gdzieś tuz tuż czeka sobie na mnie mój kawałek ziemi i prędzej czy później go znajdę ! howgh

Z nadmiaru ciepełka wypacają mi się takie wynurzenia - bo czytam o Waszych kredytach z lekką zazdrością ,ze ja jeszcze tak daleko do wielkiej bankowej mamony ...

pozdrawljiajem

Jelonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Czytam wasze posty, i nachodzi mnie coraz większa ochota na budowe domu. Jednak mam wielki strach brać kredyt na 100% budowy i działę.

 

Zastanawiam się ile trzeba zarabiać netto miesięcznie aby spłacać kredyt i utrzymać 4 osob.rodzine i dom??

 

Jesteście wszyscy bardzo odważni :-)

Podziwiam was

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Czytam wasze posty, i nachodzi mnie coraz większa ochota na budowe domu. Jednak mam wielki strach brać kredyt na 100% budowy i działę.

 

Zastanawiam się ile trzeba zarabiać netto miesięcznie aby spłacać kredyt i utrzymać 4 osob.rodzine i dom??

 

Jesteście wszyscy bardzo odważni :-)

Podziwiam was

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kwoty kredytu - wielkości domu, lokalizacji działki. Realnie trzeba przyjąć 300 000zł jako minimum - sprawdź ratę dla swoich dochodów przy tej wielkości (ew. minus to co już masz) rozmawiamy o domu ok 100m2 pow. użytkowej i staram się być realistą (choć to niewdzięczne zajęcie :) ALE... na ziemi raczej nie stracisz (dlatego nawet jeśli nie wiesz czy będziesz budował rozważaj zakup ziemi jako lokatę kapitału o stopie zwrotu wyższej niż kredyt jaki musisz zaciągnąć na ten zakup). Nie wiem czy piszę zrozumiale bo późno już okrutnie, resztę (jeśli będzie potrzebna) dopiszę o jakiejś bardziej ludzkiej porze...

Pozdrawiam

PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam sie dzisiaj z naszą doradczynią finansową. Stwierdziła, że w ostatniej niemalże chwili udało nam się wziąć kredyt w CHF.

 

Tabaluga nam się niestety nie udalo wyrobic w terminie..zreszta teraz to nawet nie mamy upatrzonej dzialki...i jestesmy w punkcie wyjscia...Dobrze, że chociaz projekt od jakiegoś czasu ciagle ten sam na oku....asiaf1 Jak czytam o Waszej drodze do p-omysłu to prawie identycznie jak u nas:) Ja się opieram na kosztorysach, ale jakos najbardziej ufam muratorowym no i takim konkretnym \ wyliczeniami co do gwózdka;) a takim niskim z haslem w stylu za tyle i tyle mozna wybudowac i nic wiecej to juz nie bardzo...Ale mysle ze raczej zanizone niz zawyzone niestety...Chociaz ja mysle ze to są jakies skrajne minima pewnie ale ze się da za podane kwoty;) lepiej słuchaj rad bardziej doswiadczontch oszołomów ;)

a u nas dzisiaj wiadomosc z rana, ze decyzja w sprawie kredytu rozpatrzona pozytywnie

No to super, gratulacje :)

A z tą dzialka to odpuscilismy...dzieki wszystkim za rady, bo nie wiem, czy bez nich bysmy się nie decydowali nieswiadomi zagrożenia...

Ja właśnie zaczynam się przyznawać sama przed sobą do oszołomstwa z ta budową, dlatego do Was częściej zaglądam :D

Działka na kredyt, wkrótce kredyt na dom, aż strach o tym myśleć. Kredyty w CHF drożeją od lipca, waluta stoi wysoko, a za co żyć :wink:

Zanim dogoni kredyty w pln .... to uzbierasz na chlebek z różnicy :):)

Dokładnie :)

 

MAMY KREDYT!!!!!! tak wiec jesteśmy 100% oszołomami

10 min temu otrzymałem telefon o pozytywnej decyzji

 

Kurcze aż mi nogi się zatrzęsły. Yuuuuuhuuuuu!!!!!

Gratulacje!!

 

Sylvia dla Ciebie tez gratulacje za sfinalizowanie czesci kredytowej, teraz juz z górki:)

 

dobra reszta potem bo necik ciagle zółw a mała mnie woła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ile trzeba zarabiać netto miesięcznie aby spłacać kredyt i utrzymać 4 osob.rodzine i dom??

 

Pytanie źle postawione.

Jak bardzo trzeba nie mieć gdzie mieszkać, żeby zdecydować się na wyprowadzkę 4-osobową rodziną z wygodnych 12m2 w okolicach centrum miasta na dalekie suburbia, do domu w pocie czoła wybudowanego, zamiast kupić sobie za te same pieniądze, ale bez wysiłku, 50m2 w przyszłym slumsie gdzieś niedaleko owych suburbiów, ale z ciut lepszym dojazdem.

 

W takiej sytuacji stosunek naszych zarobków do możliwości wyznaczy kredytodawca. Jeżeli on da mi kredyt, to ja się zdecyduję :-)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba pora sie ujawnić jako oszołom :o . Działka kupiona na kredyt. :o Domek w 100% z kredytu :o . Mamy co prawda 47m2 własnego mieszkania, ale sprzedamy je kiedyś tam. Póki co budowa na kredyt!!!! Czasami dopada mnie magiczne "a co bedzie jeśli ..... " i tu pojawia sie czarnowidztwo. A czasami myślę, że musi sie udać i na pewno sie uda.

POzdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...