Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

Witam!

 

Za kilka miesięcy zostaniemy z mężem szczęśliwymi posiadaczami działeczki budowlanej (prezent od rodziców). Zastanawiamy się nad przyłączeniem do grupy "Oszołomów", bo oprócz tej działki i zdolności kredytowych na ok. 150 tys. nie mamy ani grosza, a M2 w którym obecnie mieszkamy jest służbowe.

 

Myślimy o budowie parterowego, niepodpiwniczonego domu max do 100 m2 (razem z garażem). Od kilku tygodni przeglądamy gotowe projekty i ograniczyliśmy się już do kilku.

 

Czy kwota jaką dostaniemy od banku wystarczy na zrealizowanie naszych marzeń "pod klucz", czy jest to realne?

 

Pozdrawiam

Dagmara

woj. łódzkie

 

IMHO moze byc ciezko. Ja tez wybralem gotowy (i do dzis dziekuje Bogu ze taki wybralem) a mimo to ciagle zastanawiam sie skad wziac kase na kwestie zwiazane z przygotowaniem do budowy - a gdzie jeszcze budowa (no ta to bedzie w 110% z kredytu). Jak policzylem do dzis na formalnosci wydalismy z zona ok 12 000 a jeszcze czekamy na kwit za podlaczenie pradu i wody. Lacznie, licze na koszt wszelkiej papierologii i przylaczy na ~14 000 - 15 000 PLN (i mam nadzieje ze na tym sie skonczy).

Kwota ktora mozesz dysponowac mysle ze starczylaby na stan surowy - przy sprzyjajacych okolicznosciach zamkniety. Oczywiscie duze znaczenie ma kto bedzie budowal, w jakim regionie kraju i kiedy. Aha i jaki standard koncowy chcecie osiagnac.

Gdybym wiedzial na starcie to co wiem dzis - lepiej bym sie przygotowal finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Buuuuuu. Mój optymizm trochę gaśnie. Ale może jeszcze nic straconego. Zamierzamy budować systemem gospodarczym. Poza tym wykończenie wewnętrzne będzie robił przyjaciel domu + my sami. Dom ma mieć prostą konstrukcję: dwuspadowy dach (blachodachówka), bez podpiwniczenia z poddaszem nieużytkowym, bez wykuszy, klinkieru itp. Jedyne, z czego nie jestem w stanie zrezygnować to duże okna i taaaras, bo teraz mieszkamy w mansardzie i brakuje mi straaaaaaaaaasznie światła i balkonu.

 

Może jednak się uda? Kto nie ryzykuje ... :D . Poza tym trzeba zasłużyć na miano "Oszołoma"!!

 

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buuuuuu. Mój optymizm trochę gaśnie. Ale może jeszcze nic straconego. Zamierzamy budować systemem gospodarczym. Poza tym wykończenie wewnętrzne będzie robił przyjaciel domu + my sami. Dom ma mieć prostą konstrukcję: dwuspadowy dach (blachodachówka), bez podpiwniczenia z poddaszem nieużytkowym, bez wykuszy, klinkieru itp. Jedyne, z czego nie jestem w stanie zrezygnować to duże okna i taaaras, bo teraz mieszkamy w mansardzie i brakuje mi straaaaaaaaaasznie światła i balkonu.

 

Może jednak się uda? Kto nie ryzykuje ... :D . Poza tym trzeba zasłużyć na miano "Oszołoma"!!

 

Dagmara

trwaj i dąż do celu! nam się udało z zerem grosza przy duszy - naprawdę można!!!!!! - no gorzej juz z tą sumą na dom - 150tys???? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślimy między innymi o tym domu:

 

http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=9&nazwa_projektu=ZOSIA

(w innej kolorystyce, bo ta mi się nie podoba, za pstrokato)

 

Chcemy tę mniejszą wersję (mniejszy salon) z garażem. Zrezygnowalibyśmy z kominka zewnętrznego, okładziny klinkierowej, drewnianych okien (PCV w kolorze drewna), stałych schodów na poddasze (chcemy tylko strych ze składanymi schodami). Na dach chcemy blachodachówkę zamiast dachówki ceramicznej. Pewnie jeszcze coś da się wykombinować w ramach oszczędności, oczywiście tak by nie przesadzić. Dom musi być też ekonomiczny w użytkowaniu. Z pewnością Ci Forumowicze, którzy są w trakcie lub po budowie mają jakieś propozycje.

 

Za wszystkie porady wielkie dzieki!!

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo podoba mi sie kolorystyka elewacji. I w środku też ciekawy. Ma spiżarkę. Ja też bym u siebie chciała. Poza tym cena chyba też jest atrakcyjna jak na taki metraż. Nie znam się specjalnie na tym. Sama dopiero zaczynam i jak widzę

 

to pięcsetny wóbr

 

to jestem na saaaamiutkim początku, bo na mniej więcej dziesiątym projekcie.

 

Pozdrawiam

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę budować podobny domek do tego, który Ty planujesz, a mianowicie d06 z muratora http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=20&IdKolekcji=

jest to prawdobodobnie jeden z najtańszych domów jakie można zbudować, no i też chcemy się zmieścić w 150 tyś, a czy się uda :roll: zobaczymy

 

 

Też go biorę pod uwagę. Przejrzałam tysiące projektów i mam kilka typów.

 

A jeśli chodzi o fundusze, to przywróciłeś mi wiarę w człowieka!!

:D

 

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę budować podobny domek do tego, który Ty planujesz, a mianowicie d06 z muratora http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=20&IdKolekcji=

 

 

Mam jedną uwagę do tego projektu. W projekcie ściany wewnętrzne są szkieletowe: płyta gipsowo-kartonowa obustronnie na ruszcie stalowym. Mieszkam od trzech lat w mansardzie, gdzie ściany działowe zrobione są w taki właśnie sposób. Traaagedia!! Aby zamontować na ścianie coś ciężkiego (np. szafkę kuchenną, półkę na książki) trzeba wszystko montować do stalowego rusztu. Poza tym wystarczy lekko puknąć w taką ścianę, a już robi się wgniecenie albo dziura. Jest też problem z pierwszym malowaniem takich płyt (przynajmniej ja miałam). Wchłaniają dużo farby i trzeba malować kilka razy. Jeśli wybiorę ostatecznie ten projekt, to napewno zmienię ściany wewnętrzne na coś innego.

 

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... trwaj i dąż do celu! nam się udało z zerem grosza przy duszy - naprawdę można!!!!!! - no gorzej juz z tą sumą na dom - 150tys???? :roll:

 

Czy się udało będzie wiadomo za tych kilkadziesiąt lat gdy spłacisz kredyt i po zdjęciu hipoteki dom stanie się naprawdę Twoją własnością Czego Tobie z całego serca życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Mam pytanko: jaki bank jest najlepszy i w jakiej walucie brać kredyt ??? Na budowę bądz kupno domu.

 

Jestem w trakcie szukania odpowiedniego banku. Ciekawa jest oferta MBanku, ale nie podam Ci szczegółów. Musisz wejść na ich stronę internetową. A waluta - franki szwajcarskie - mniejsze oprocentowanie. Gdzieś wcześnie w tym wątku była na ten temat rozmowa. Musisz przejrzeć wcześniejsze wypowiedzi.

 

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... trwaj i dąż do celu! nam się udało z zerem grosza przy duszy - naprawdę można!!!!!! - no gorzej juz z tą sumą na dom - 150tys???? :roll:

 

Czy się udało będzie wiadomo za tych kilkadziesiąt lat gdy spłacisz kredyt i po zdjęciu hipoteki dom stanie się naprawdę Twoją własnością Czego Tobie z całego serca życzę.

 

moim zdaniem juz się udało!!!! wole spłacać swój własny dom niz płacić jakiemuś paździochowi za mieszkanie które może i jest duże,ale stare i się sypie!! za nie swoje miszkanie. bede miał swój dom! a to że bedzie miał hipoteke to jeszcze nie koniec świata!!!!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Mam pytanko: jaki bank jest najlepszy i w jakiej walucie brać kredyt ??? Na budowę bądz kupno domu.

 

Jestem w trakcie szukania odpowiedniego banku. Ciekawa jest oferta MBanku, ale nie podam Ci szczegółów. Musisz wejść na ich stronę internetową. A waluta - franki szwajcarskie - mniejsze oprocentowanie. Gdzieś wcześnie w tym wątku była na ten temat rozmowa. Musisz przejrzeć wcześniejsze wypowiedzi.

 

Dagmara

 

Na stronie 3W wszystkiego nie pisza. Jest mase szczegolow za ktore trzeba zaplacic z kieszeni (albo wliczajac w kredyt) - ale oferte faktycznie maja ciekawa :) Sami skorzystalismy, na razie na dzialke a jak mowia slowa piosenki ;) juz za pare dni, za dni pare .... na dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...