Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Aida77

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiem, wiem glupie pytanie :oops: , ale jak wyglada ten transformator? Slowem - czy moze sie okazac, ze mam slupa z pradem na dzialce a i tak nie bede mogla sie z niego podlaczyc, tylko ciagnac skads inad?

 

Z gory dziekuje za info :-)

 

Dokłądnie tak. Własnie tak mam. Słup stoi 0,5 m od mojej działki ale niestety nie moge sie podłaczyc bo nie ma transormatoara. Ale, jeśli byłby to słup z niskim napieciem, 400 V, to moze byłaby taka mozliwość - musisz sprawdzic w ZE - ja energetykiem nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale to moze czlowieka potargac - miec slupa a nie moc skorzystac :roll: Przeraza mnie obszar mojej niewiedzy, ale za cholere w mieszkanie sie nie wpakuje - co z tego, ze nie bede sie musiala o nic martwic jak wydam mnostwo kasy i trafie na losia, ktory mi bedzie o 2 w nocy balangi za sciana urzadzal? Ehhhh

 

Dziekuje bardzo bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale to moze czlowieka potargac - miec slupa a nie moc skorzystac :roll: Przeraza mnie obszar mojej niewiedzy, ale za cholere w mieszkanie sie nie wpakuje - co z tego, ze nie bede sie musiala o nic martwic jak wydam mnostwo kasy i trafie na losia, ktory mi bedzie o 2 w nocy balangi za sciana urzadzal? Ehhhh

 

Dziekuje bardzo bardzo!

 

W takich trudnych momentach faktycznie rece potrafia opasc - sam tak mialem i pewnie jeszcze nie raz do zakonczenia budowy tak bedzie. Ale faktycznie nie warto pchac sie w kolejna szuflade.

 

A na utwierdzenie się o słuszności dezycji:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=30489&highlight=kredyt

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=14737&highlight=kredyt

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ich troje

 

my gazu nie robimy.ogrzewanie na drewno i wegiel,solary do wody a do gotowania kuchenka elektryczna.jesli sie okaze za droga to kupimy taka na butle gazowa.zreszta my malo gotujemy.w roku szkolnym bierzemy obiady ze szkoly bo oboje pracujemy wiec nie mamy czasu i checi siedziec przy garach.gazu sie boje poza tym drogi.na naszych dzialkach ludzie za ogrzewanie gazem placili po 800zl na miech za dom!masakra

teraz wynajmujemy chate i ogrzewamy pradem.chata ma ok 70m i miesiecznie wychodzi ok 300zl do tego raz w roku doplata ok1000.to duzo ale poza kuchenka wszystko w domu na prad,woda tez i mnostwo sprzetu.

 

nie wiem co z tym kominkiem ,jak to wyjdzie z tym plaszczem wodnym skoro kotlownia jest tak daleko(rury przez caly salonik?) i ten zbiornik na wode plus zbiornik akumulujacy cieplo czy sie zmieszcza w kotlowni.albo inne rozwiazanie piec na drewno z mozliwoscia palenia weglem w razie wyjazdu..plus solary a kominek tylko z mozliwoscia dogrzania poddasza...jescze nie wiem.nie wiem tez jaki kominek wybrac i system solarny.nie chce brac makroterma bo jest bardzo drogi.widzialam lechmy kominek duzo mniej kosztuje ale na forum o kominkach nikt nie odpowiedzial czy ktos taki ma i jaki jest koszt calego zestawu.w ogole dom to bardzo duzo wyborow.az mam kwadratowy leb od tego ciaglego przebierania gazet i netu...

 

jesli chodzi o plyte to na tym etapie juz odpuscimy bo chcemy zaczac budowe najpozniej w polowie sierpnia:-) za to moze dzieki fundamentom kiedys podskrobiemy sie pod garaz i zrobimy tam piwnice :-)

 

czy wy podnosicie poddasze? my chcemy podniesc o 2 pustaki i wydlyzyc dach zeby nie wygladalo to glupio...

 

ich troje- jak bedziesz mial juz jakis kosztorys systemy solarnego i ogrzewania to daj znac jaki,skad i ile ok? moj mail [email protected]

 

 

do altra

 

jak dzialka pod lasem to juz marketu tam raczej nie zbuduja bo teraz ida raczej w srodek miast a nie na obrzeza.poza tym nie sadze zeby gmina sie zgodzila bo spadek wartosci dzialek itd itp ja bym raczej sie decydowala.najwazniejsze sprawdzic w sadzie ksiege wieczysta...

my 2 lata temu podjelismy decyzje o budowie.rok objezdzalimy okolice poznania jak pisalam.rok temu znalezlismy piekne dzialki i bylo ich jeszcze ok30 do sprzedazy.po zimie zostalo 5...i z tych 5 musielismy wybrac.dlatego radze dlugo nie wybrzydzac jesli dzialka wam sie podoba bo za kilka miechow moze juz jej nie byc.

jesli idzie o media to wiem ze proces przylaczania mozna przyspieszyc i potanic jesli kilka osbob razem zlozy wnniosek o przylacze i naciska lub gdy blisko jest uzbrojona dzialka.zacisnijcie piastki i zeby i do roboty ;-)

 

a nam do domu wskoczyl wczoraj wielki pasikonik ;-) skakal po domu jak szalony.w nocy BARDZO głosno gral a dzis siedzi sobie za telewizornia i udaje ze go nie ma.boje sie ze mnie upoluje jak bede spac.w koncu to mysliwy.chcialam wywiezc go do lasu ale chyba z nim pomieszkamy.tylko co mu dac do zarcia...iiiitam.moze zje wszystkie muchy i komary.

 

pozdrawiam wszystkich i zycze popsucia pogody zeby wreszcie zlapac oddech ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ich troje

 

my gazu nie robimy.ogrzewanie na drewno i wegiel, ...

 

Co do tego węgla to nie wiem jak chcecie to zrobic. W projekcie pom. gosp. ma 3,1 m2 a wymagania stawiane kotlowniom mowia o 8m2? Właśnie z tego powodu zrezygnowałem z peletu :( A poza tym gdzie będziecie składować węgiel?

 

teraz wynajmujemy chate i ogrzewamy pradem.chata ma ok 70m i miesiecznie wychodzi ok 300zl do tego raz w roku doplata ok1000.to duzo ale poza kuchenka wszystko w domu na prad,woda tez i mnostwo sprzetu.

 

A to zupełnie tak jak my :) Z małą róznica powierzchi - 48 m.

 

czy wy podnosicie poddasze? my chcemy podniesc o 2 pustaki i wydlyzyc dach zeby nie wygladalo to glupio...

 

Tak podnosimy sciane kolankowa ale długosc dachu pozostanie bez zmian. Kat po zmianie bedzie mial 37° a nie 35° jak w pierwotnym projekcie.

 

ich troje- jak bedziesz mial juz jakis kosztorys systemy solarnego i ogrzewania to daj znac jaki,skad i ile ok? moj mail [email protected]

Jasne jasne :D wyspowiadam jak na spowiedzi 8)

W tym mailu to rozumiem ze ma byc wp.pl a to co wyszlo to literówka - czy tak ma być?

Pytałaś wcześniej o kosztorys stanu surowego. Dokladnie ci nie powiem bo wiele czynników ma wpływ na mój obecny kosztorys ale jak rozmawialem z kilkoma osobami zmiana z fundametów na płytę i zmiana stropu z terivy na drewniany obniża koszt o ok. 30%. Tak więc o tyle sobie obniżyłem koszt stanu surowego + jeszcze rezygnacja z bocznej wiaty i daszku nad garażem. W miejsce daszku nad garażem będzie taras. No iw domu z kilku umywalek i jednej miski sedesowej rezygnujemy - ale to już drobnica i w zasadzie można jej nie liczyć.

 

 

Ps. Te 120k PLN o którym wspominałas za stan surowy to wydaje mi sie niezłą kwotą (jeśłi to z pokryciem dachu) -to tak na moje oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich troje

 

wegiel bedziemy dostarczac podziemnym tasmociagiem z piwnicy sasiada ;-)

 

 

a powaznie to piec ma byc na drewno ale z podajnikiem i mozliwoscia palenia czasem weglem.nawet nie wiem czy sa takie,chociaz bylam na targach grzewczych i przytachalam do domu z 50 ulotek z zaglebia pleszewskiego i innych.obejrzalam wszystkie.wiekszosc z nich to piece na wegiel z mozliwoscia palenia innymi rzeczami albo inne,ale jeszcze nie widzialam pieca na drewno z mozliwoscia dopalania weglem.wegiel chcielismy kupic w takiej kostce 1tonowej lub 0,5 tonowej.bo to tylko w razie wyjazdu.fakt jestesmy domatorami wiec nie po to zbudujemy dom zeby z niego wyjezdzac.kostka wegla miala byc w garazu,albo takim drewnianym domku w rogu ogrodu.dzialke mamy 2tys m wiec taki domek ogrodnika bedzie potrzebny.teraz juz wiem ze nici z tego pieca.nie pomyslalam o tym ze sa wymagania do kubatury pomieszczen :-( skupilam sie na tym czym mozna palic:-( głupia ja :-(

to zostaje nam kominek z plaszczem wodnym bo DGP nie chce za bardzo.

 

za fundamenty policzyli nam od 24-28tys brutto plus podloga na gruncie 12tys brutto.razem 40 tys! jak dostaniesz kosztorys z ta plyta to rzuc na maila. mail vp jak widac :-) hehe wydoje cie ze wszystkich informacji to moze uda mi sie nie popelnic wielu bledow ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za fundamenty policzyli nam od 24-28tys brutto plus podloga na gruncie 12tys brutto.razem 40 tys! jak dostaniesz kosztorys z ta plyta to rzuc na maila. mail vp jak widac :-) hehe wydoje cie ze wszystkich informacji to moze uda mi sie nie popelnic wielu bledow ;-)

 

Informacji to nigdy Ci nie podam dokładnych :) bo jak to na budowie jest wiele zmiennych. Mi wycenili płyte z przygotowaniem gruntu na ok. 20k, ściany ok 22k PLN, przygotowanie dachu i pokrycie kolejne 30k i strop ok. 20k. Pisze wszystko ze około bo dokładnie to będe wiedział po robocie. Moge mieć np. problem z gruntem bo jest kiepskie podłoże (głiniasto iłowe) i może zajśc potrzeba wymiany gruntu - wtedy wzrośnie koszt wykonania samej płyty itd itp.

 

Z innej beczki - czy to mi się tylko zdaje czy ostatnio tylko nas tu "słychać" ?

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyla - gratuluje i zycze, zeby wszystko z piwnica i cala reszta poszlo jak z platka!

 

Brzydlak - chcialabym miec chocby te 5 do wyboru. Byla sliczna dzialka i od razu sie na nia zdecydowalismy, ale bylismy drudzy w kolejce i niestety nie udalo sie ehhh teraz praktycznie wszystkie dzialki ktore ogladamy maja cos, co wykracza poza nasze kryteria. Jak ogladalismy ten zakatek z mama wokol nas latala osa i troche spanikowalam (po tej historii z Salacka jestem nieco przewrazliwiona), na co moja mama mowi "jak chcesz sie przeniesc na wies jesli glupiej osy sie boisz?" - tak mi sie skojarzylo z pasikonikiem - nie cierpie robali!!! brrr :wink: Dzieki za uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich troje

 

u nas podloze jest glizniasto zwirowe.kierbud mowi ze dobre :-).

 

 

płyta mało cie kosztuje.kurcze.pomyslimy o niej.tylko ze my musimy znac koszt faktyczny przed robota a nie po bo kasy mamy okreslona ilosc i wiecej nie znajdziemy.a sama wykonczeniowke czyli parapety,sauna,posadzki,okladziny scian,obudowa kominka,obudowa schodow ,roleto antywl,zaluzje,drzwi wewn,wedzarnie,tarasy,ogrod i inne bzdety bedziemy musieli i tak robic z biezacej kasy.tak jak wy chcielismy wprowadzic sie przed swietami,bo szkoda nam znowu wydawac kolejne miechy na wynajem,ale to jest bez szans.nie zdazymy.mielismy zamiar najpierw wykonczyc dol,a pozniej mieszkajac tam wykonczyc gore,ale nawet dolu przed swietami raczej nie skonczymy.zazdroszcze wam...

 

 

a o nas to zle swiadczy ze tu ciagle siedzimy ;-) bo to znaczy ze inni teraz pracuja buduja a my nie ;-) leniu

 

pozdrawiam i ide przejrzec 4 nowe gazety o urzadzaniu wnetrz i muratora ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

altra

 

tez sie balam tego pasikonika bo mial 10cm, naprawde! i mial taka wyrazna twarz :-) tez sie brzydze niektorych zwierzatek np ś,limali, ale mysle ze z czasem naucze sie z nimi zyc.zwlaszcza ze jak bylam mala dziewczynka to mileismy wielki ogrod i ciagle mialam cale hodowle slimakow ;-)

a os sie nie boj .jak nie masz nic co by od ciebie chcialy to cie oleja.a jak nie chcesz miec os to zalatw sobie pasikoniki ;-)

a nasz wieczorkiem nas pozegnal i wyskoczyl przez okno :-( chyba juz odpoczal:-( a juz sie do niego przyzwyczajalam :-)

 

wspolczuje wam tej sprzatnietej sprzed noskow dzialki.ale wierze,ze znajdziecie swoje miejsce i bedzie na was czekalo ;-) dajcie to ogloszenie do lokalnej gazety.nie zaszkodzi tez wydrukowac i rozwiesic na przystankach w tych okolicach gdzie szukacie dzialeczki.zycze wam duzo szczescia i wytrwalosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZESC JA BUDUJE ZOSIE B W RADOMIU MAM STAN SUROWY NARAZIE WYSZEDL ZGRABNY DOMEK ZMIENILEM TROCHE DASZEK NAD WEJSCIEM RESZTA BEZ ZMIAN.MYSLE ZE KAZDY DOM MA JAKIES WADY A MOWIENIE O NIEPRAWIDLOWEJ WENTYLACJI DOMU JEST NIEUZASADNIONE.BLIZNIACZY PROJEKT GIENIA JEST BARDZO CHWALONY PRZEZ UZYTKOWNIKOW

 

A możesz napisać coś o kosztach budowy ZOSI lub GIENI (w wielu postach jest napisane o dziwnej drogiej konstrukcji dachu Gieni). Cały czas jestem na etapie wybierania projektu. Z Zosią mam problem, bo mało osób ją buduje (lub mało z nich udziela się na forum), a dobrze jest poznać opinie użytkowników takiego domku.

 

A jeśli chodzi o wentylację, to opinia nie jest moja (ja się na tym kompletnie nie znam) tylko specjalisty od wentylacji. Przynajmniej za takiego sie podaje na http://www.forumbudowlane.pl.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu

wlasnie jeden z budowlancow wycenil robocizne za stan surowy bez dachu i wiezby czyli sciany kominy i strop fundamenty na 40tys!!!! sie zalamalam.to kompleksowa firma z materialami i az do pokrycia dachowego chciala 136 a tu tyle...matko

 

Wracajac do syskusji o odzysku szarej wody - macie juz jakies sensowne rozwiązania na oku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli o nas idzie to na pewno zrobimy ten zbiornik zbierajacy wode z pralki brodzika prysznica i umywalki zeby ta woda posluzyla do splukiwania kibelka.mamy tez zamiar zrobic 2 instalacje wodne z wodociagu woda do prysznica i zlewow,do pralki i ogrodu ze studni.jeszcze nie gadalam z zednym hydraulikiem bo to za wczesnie ale OSTATECZNIE zapytam tatula z ktorym nie rozmawiam od kilku lat czy by nam czegos takiego nie machnal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZESC JA BUDUJE ZOSIE B W RADOMIU MAM STAN SUROWY NARAZIE WYSZEDL ZGRABNY DOMEK ZMIENILEM TROCHE DASZEK NAD WEJSCIEM RESZTA BEZ ZMIAN.MYSLE ZE KAZDY DOM MA JAKIES WADY A MOWIENIE O NIEPRAWIDLOWEJ WENTYLACJI DOMU JEST NIEUZASADNIONE.BLIZNIACZY PROJEKT GIENIA JEST BARDZO CHWALONY PRZEZ UZYTKOWNIKOW

 

A możesz napisać coś o kosztach budowy ZOSI lub GIENI (w wielu postach jest napisane o dziwnej drogiej konstrukcji dachu Gieni). Cały czas jestem na etapie wybierania projektu. Z Zosią mam problem, bo mało osób ją buduje (lub mało z nich udziela się na forum), a dobrze jest poznać opinie użytkowników takiego domku.

 

A jeśli chodzi o wentylację, to opinia nie jest moja (ja się na tym kompletnie nie znam) tylko specjalisty od wentylacji. Przynajmniej za takiego sie podaje na http://www.forumbudowlane.pl.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Dagmara

 

Mi ten "specjalista napisał tak o moim Chaberku:

Dardzo dobry ... na lata 70'- te, gdy było tanie zryczałtowane ogrzewanie, lub węglowa kotłwnia bez automatyki. Zaś na dziś to jako dom nieizolowany i z nieskuteczną wentylacją, należy traktować jako ciekawostka, lub rozwięzanie plastyczne. :evil:

A ja dziś cały dzień biegałam za styropianem , foliami do izolacji i jakimś plastyfikatorem- właśnie do izolacji :cry:

Pozdrawiam cyla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...